صفحه 35 از 55 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

16-35 f.4 ولاغير هم كه حرف درستى به نظر نميرسه.
    تو اين رنج 15-35 f2.8 tamron هم گزينه ى فوق العاده ايه كه با 16-35 f2.8 از هر نظر برابرى ميكنه و در بعضى موارد گزينه مناسبترى به نظر ميرسه.
    فقط هم تنها ايرادش عظيم الجسته بودن و محدوديت در استفاده از فيلتره.
    خودم دو هفته پيش رفتم برا خريد 16-35 2.8 اما به اين گزينه هم برخوردم كه دست نگه داشتم كه اطلاعاتم رو دربارش تكميل كنم و بعد اقدام كنم.از اون روز به بعد هرچى كه بيشتر پيش ميره به مكاشفه هاى جديدى دربارش بر ميخورم و حتما اين لنز رو به جاى 16-35 2.8 تهيه ميكنم.
    TORGHEH تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

پیشنهاد بنده به جناب TORGHEH بر اساس سبک و سیاق و نیازها و انتظاراتی که بیان کرده بودند، ارائه شد.
    گزینه ها که فراوان است ... بنابر خواسته های ایشان به عکاسی نجومی فکر نمیکنند
    لنز 35-16 اف 4 لرزشگیر کیفیتش از هر نظر عالیست
    S_Mahdi و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    دوستان اگر اشتباه میکنم لطفا بهم اطلاع بدین...مدتی هست بین لنزهای واید و زوم برندهای مختلف مطالعه میکنم. مناسب ترین لنزی که پیدا کردم (صرف نظر از قیمت) لنز ef 11-24 کنون هست. با توجه به قیمت بالای این لنز گشتم تا لنز واید زوم دیگه ای با قیمت مناسب تر وکیفیت بالا پیدا کنم که به 12-24 سیگما ورژن دومش رسیدم. با توجه به اینکه در آیند قصد ارتقا به فول فریم رو دارم این لنزو انتخاب کردم که در نمونه های عکسی که دیدم کیفیتی خوبی هم داشت. میخوام بدونم دوستان هم بعد از لنز نامبرده کنون آیا این لنزو به عنوان انتخاب دوم تایید می کنن؟
    تشکر.
    به نظر بنده تامرون 15-30 که در پست های قبلی معرفی شد (البته سهوا 15-35 نگاشته اند) در صورتی که بتونید با سایز فیلتر عجیبش کنار بیاید انتخاب مناسب تری است . البته می تونید نگاهی به توکینا 16-28 هم داشته باشید.
    AMinAM و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

خرید لنز هایی مثل 35-16 کنون و 30-15 تامرون و 28-16 توکینا و بعد از اینها، 40-17 کنون، بر روی دوربین کراپ چندان واید مناسب و دلچسبی به حساب نمی آیند و تمامی لنز های فوق مخصوص قطع فول فریم هستند. خرید لنز اولتراواید برای دوربین کراپ با لحاظ این مورد که بعدا قصد فول فریمی شدن را دارید، کاری مشکل و هزینه بردار است و نیاز به بررسی فاکتورهای بسیاری دارد. آپرچر، فیلتر خور بودن، میزان واید بودن، وزن، لرزشگیر و غیره.

شما میتوانید برای دوربین کراپتان لنز مناسب با قیمت بسیار مناسب بخرید و بعد از فول فریمی شدن یک لنز اولتراواید دیگر تهیه کنید. نگاهی به لنز 18-10 STM کنون بیاندازید که با قیمت زیر یک میلیون واقعا خرید شیرینی است و کیفیتی خوبی هم دارد و با دهانه 67، در خرید فیلتر هم برایتان صرفه جویی به همراه دارد.

اگر باز بودن آپرچر برایتان مهم است ، به سراغ توکینا 20-11 بروید. کیفیت و شارپنس خوب این لنز زبانزد است. میتوانید بعدا هم روی فول فریم از آن استفاده کنید و تقریبا از 15 . 16 به بعد تصویر کامل دارید اما شاید گوشه های تصویرتان چندان شارپ نباشد. (خودم 16-11 دارم و روی فول فریم در فوکال 15 و 16 تصویر کامل است اما گوشه های تصویر به شدت سافت است)

اگر آپرچر برایتان مهم نیست و از بابت هزینه هم چندان مشکلی ندارید، به سراغ همان سیگما 24-12 ورژن 2 بروید. استفاده از لنز واید 12 روی فول فریم بسیار هیجان انگیز است!! ضمن اینکه این لنز از لحاظ دیستورشن وضعیت بسیار مناسبی دارد و به قول استاد بزرگوار جناب سعادت، دیستورشن این لنز صفر است! کیفیت نصویر و شارپنس هم که نسبت به نسخه قبلی ارتقا داشته است. فقط میماند بحث فیلتر خور بودن که آن هم اگر مشکل هزینه ای نداشته باشید، در کل گزینه مناسب تری نسبت به بقیه لنزهایی که دوستان معرفی کردند، به نظر می آید.

اما با توجه به وضعیت اکنون شما، به نظر بنده بهترین انتخاب، 18-10 کنون است
    yaghoobi، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

می خواستم از دوستان و اساتید بپرسم تعداد تیغه های دیافراگم در لنز واید تاثیر محسوسی داره؟ یعنی جزء اینکه قیمت لنز رو بالا ببره چه فایده ای داره؟ چون اصولا دیاف باز در لنز واید خیلی مهم هست.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    می خواستم از دوستان و اساتید بپرسم تعداد تیغه های دیافراگم در لنز واید تاثیر محسوسی داره؟ یعنی جزء اینکه قیمت لنز رو بالا ببره چه فایده ای داره؟ چون اصولا دیاف باز در لنز واید خیلی مهم هست.
    درود،

بله دوست عزیز تعداد تیغه های دیافراگم تعیین کننده تعداد sun star ها هستند. اگه تعداد تیغه ها عددی زوج باشه، تعداد sun star ها هم به همون تعداد هست ولی اگه تعداد تیغه های دیافراگم عددی فرد باشه، تعداد sun star ها دو برابر تعداد تیغه ها خواهد شد که بهتر هست و تصویر زیبایی از منابع نوری و خصوصا خورشید به دست میده ( در دیافراگم های بسته)
    yaghoobi، ALI.Barutkub، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام
    من بین دولنز 14م م سامیانگ و 12م م فیش آی 2.8 برای دوربین 6دی میخواستم بپرسم
    باتوجه به نزدیک بودن ازلحاظ قیمت وآپچر
    نظرتون چیه فیش آی بگیرم و درمواردی از فیش آی استفاده کنم و ودرمواردی باتصحیح اعوجاج همون 14م م نقریبا رو داشته باشم.
    جهت عکاسی منظری و شب وساختن واقعیت مجازی دنبال واید هستم تا1500
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    سلام
    من بین دولنز 14م م سامیانگ و 12م م فیش آی 2.8 برای دوربین 6دی میخواستم بپرسم
    باتوجه به نزدیک بودن ازلحاظ قیمت وآپچر
    نظرتون چیه فیش آی بگیرم و درمواردی از فیش آی استفاده کنم و ودرمواردی باتصحیح اعوجاج همون 14م م نقریبا رو داشته باشم.
    جهت عکاسی منظری و شب وساختن واقعیت مجازی دنبال واید هستم تا1500
    درود
    با توجه به تجربه استفاده از لنز 14 و بازخورد مثبتی که ازین لنز داشتم، مطمئنا 14 میلی متر لنز شارپتر و بهتریه و پرکاربرد تر...به طوری که واسه چندتا از دوستان این لنز با قیمت عالیه که داره خریداری شد
    لنز فیش ای به حر حال محدودیت های زیادی داره
    البته قبل خرید از همین فروم بهترین راهنمای هارو من ازاساتید در مورد این لنز گرفتم و یه شرایط خاص واسه خریدش
    drmottaghizade و Mehrdad-afshar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    درود
    با توجه به تجربه استفاده از لنز 14 و بازخورد مثبتی که ازین لنز داشتم، مطمئنا 14 میلی متر لنز شارپتر و بهتریه و پرکاربرد تر...به طوری که واسه چندتا از دوستان این لنز با قیمت عالیه که داره خریداری شد
    لنز فیش ای به حر حال محدودیت های زیادی داره
    البته قبل خرید از همین فروم بهترین راهنمای هارو من ازاساتید در مورد این لنز گرفتم و یه شرایط خاص واسه خریدش
    نمیشه از12م م بصورت دومنظوره استفاده کرد؟؟ ازنظر شارپنس دوستانی که دیدن لنزرو چطور ارزیابی میکنن؟
    alpacinohs تشکر می‌کند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    نمیشه از12م م بصورت دومنظوره استفاده کرد؟؟ ازنظر شارپنس دوستانی که دیدن لنزرو چطور ارزیابی میکنن؟
    من بیشتر کیفیت لنز 14 سامیانگ را برتر دیدم، چه تجربی و چه نظرات عکاس هایی که استفاده میکنن،حتی سایت های خارجی...
    من فک نکنم با فیش ای بشه عکس های خوبی واسه شب و ستاره ها در اورد
    مگه حالت های خاص معدود
    باز اساتید این ژانر بیشتر اطلاع دارن...
    Mehrdad-afshar تشکر می‌کند.

صفحه 35 از 55 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین