صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 75
Like Tree192تشکر

موضوع: مناسبترین لنز تله

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط nedaaa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان قصد خرید لنز تله دارم با D 1000 کار میکنم هیچ اطلاعاتی اصلا در مورد لنز ندارم لطفا" من را راهنمایی کنید با تشکر
    سلام
    مطالعه موارد زیر رو پیشنهاد می کنم.
    مقدمه ای بر معرفی مفاهیم فنی لنزها
    شناخت كلی لنزها
    و همین تاپیک از صفحه اول تا اینجا

برای چه کاری میخواین و چقدر میخواین هزینه کنین؟
    Soheil Qoddusi، SinaVT، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد nedaaa آواتار ها
    تشکر کرده
    31

ممنون مهدی جان از راهنماییت .دوربین من کنون D1000 هست من یه لنز تله میخواستم بیشتر برای طبیعت و اینکه حتما"لرزش گیر داشته باشد و اینکه جوری باشه که دیگه هوس م لنزی لنز تله نکنم منظورم اینه که دوست دارم لنزی که میخوام بخرم یه جورایی آخرش باشه قیمتش هم بین 1 تا 1500 باشه
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اگر حتما لرزشگیرملاک هست با کیفیت مناسب یکی از بهترین انتخابها لنز 400-100 کنون هست.منتها کمی از بودجه شما گرونتره.برای کسی که احتیاج داشته باشه به نظر من کاملا می ارزه.قیمت این لنز حدود 1،800 هست که اگر خوش شانس باشید و دست دوم تمیز گیرتون بیاد میشه همون حدود که خودتون فرمودید.
    Soheil Qoddusi، nedaaa و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.من چند مدل لنز تله داشتم و چند خطی مینویسم امیدوارم مفید باشه:

اولین لنز تله من 70-200 اف 4 بدون لرزشگیر کنن بود.در مقابل 70-300 این لنز را خریدم.کیفیت خیلی خوبی

داشت و در طبیعت به لرزشگیر احتیاجی پیدا نمیکردم.برای پرتره هم مناسب بود و کلا تجربه ی خوبی بود برای

کادرهای بسته.اما در طبیعت 200مم برای من کمی کوتاه بود.

50-500 سیگما:به لطف جناب مددی چند روزی این لنز را تست کردم و فهمیدم لنز سوپر تله چه لذتی دارد.اما

لنز بسیار سنگینی بود و لرزشگیر نداشت اما کیفیت خوبی در برابر قیمت داشت و کیفیت ساخت خوبی هم

داشت.فوکوس سریع و رنج خوب اما خب نیاز به سه پایه اکثرا احساس میشد.

100-400:این لنز را از اول دوست داشتم!قیمتش کمی گران است اما خروجی با کیفیت,سبک نسبت به

مدل های سیگما,فوکوس سریع و بی نقص و سیستم پول پوش با امکان قفل شدن در هر بازه ای و لرزشگیر

موثر از نکاتی هستند که باعث میشوند از عکاسی با این لنز لذت ببرم.

نیکون 80-200 و 70-300 هم داشتم که در مورد اشاره این بحث نیستند.اما اگر 70-300 کنن هم کیفیتی

مانند نمونه نیکونی داشته باشد شما صاحب یک لنز با کیفیت و سبک به همراه لرزشگیر میشوید.به اینها

قیمت مناسب را هم اضافه کنید.

در آخر من فکر میکنم خرید لنز تله کمی مشکل است.چرا که داشتن رنج بالا لذت خود را دارد,و دیافراگم باز هم

لذتی دیگر,خروجی با کیفیت,سبک بودن و قیمت مناسب همه و همه عوامل مهمی هستند که باید ببینید کدام

یک برای شما در الویت هستند و کدام لنز مناسب شماست.

موفق باشید

پ.ن:دخالت نمیکنم اما اگر قبل از خرید 100-400 موردی برای فروش این لنز در انجمن بود حتما نگاهی می انداختم.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

به نظرم اصولا ترین و ترین تر و ترینی در عکاسی و تجهیزات عکاسی وجود ندارد.شاید ترین برای بنده چیز دیگری باشد.نیاز های فرد ترین اش را مشخص می کنند.
    Navid7h، S E Y Y E D، aidin594 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    31

مرسی سهیل جان بابت گفتن تجربه هات از لنز .پس برای طبیعت احتیاح به لنز لرزش گیر نیست !!!
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام
    به نظر من بستن لنزهای سنگینی مثل 100-400 و یا سوپر تله های سیگما روی کنون1000d زیاد جالب نباشه.گرچه بایدی هم نداره.ولی به نظر میرسه این ترکیب ها تفننی باشه و زیاد بحث عکاسی جدی نیست.
    در ضمن لرزش گیر ربطی به طبیعت و داخل منزل نداره.
    هر جا که بشه سرعت شاتر رو با فوکال لنت برابر کرد میشه لرزه گیر رو خاموش کرد.
    و اکثرا در طول روز بخاطر داشتن نور خوب میشه از سرعت های بالا استفاده کرد که در نتیجه میشه لرزه گیر استفاده نکرد.
    مثلا در فاصله کانونی 500مم بهتره از سرعت 1/500 (معادل فول فریم)استفاده کرد.حال اگر شرایط نوری در حدی نبود که بشه از این سرعت استفاده کرد با استفاده از لرزه گیر میتوان چند گام از سرعت رو جبران کرد.مثلا از 1/250 ویا پایین تر استفاده کرد.
    Fereidoon، Soheil Qoddusi، M. Bagheri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط nedaaa نمایش پست ها
    ... پس برای طبیعت احتیاح به لنز لرزش گیر نیست !!!
    سلام.
    ببخشید ولی لرزشگیر چیزی نیست که شما در یک زمینه از عکاسی به ان نیاز داشته باشید و در زمینه دیگر خیر!
    اینکه لنز لرزشگیر دار به دردتون می خوره و یا بدون لرزشگیر به شرایط شما ارتباط داره.کلا به میزان لرزش دست شما ، شرایط نوری که در اون از لنز استفاده خواهید کرد و عوامل دیگر.

- با جناب کرمی خطرو خط شد.
    nedaaa و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

با سلام

از نظر من داشتن لرزش گیر در لنزهای تله به خصوص در زمانی که از طبیعت جاندار ( مانند پرندگان ) عکس میگیرید خیلی لازم میباشد چون گاهی اتفاق می افتد که مجبورید به سرعت عکس خود را به گیرید چون ممکن است سوژه پرواز کند که برای من بسیار اتفاق افتاده پس لرزش گیر به کار میاید .
    درمورد 300-70 canon هم باید بگویم لنز خوبیست و لرزش گیر دو مرحله دارد و تا رنج 200 آن عکس های شارپی میگیرد اما در رنج 300 مقداری افت میکند من از این نوع لنز دارم یا باید بگویم داشتم چون چند وقت پیش از دستم افتاد و فوکوس آن به هم خورد که دادمش گارانتی براش دعا کنید!

موفق باشید
    nedaaa و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    31

دوستان نظرتون در مورد لنز Sigma 170-500mm f/5-6.3 APO Aspherical Lens for Canon چیه ؟؟
    و آیا برای کسی که مبتدی هست و میخواد یه لنز تله خوب بگیره بیشتر هم برای طبیعت و همچنین دلشم نمیخواد لنزی بگیره که چند ماه بعد دیگه نگه ای وااااای کاش اون بهتره رو خریده بودم چه لنزی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین