صفحه 28 از 52 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بله همه این موارد که درستند فرهاد خان.ولی اگر قرار باشه 85-15 جزو انتخابها نباشه و دیافراگم ثابت هم در اولویت باشه لنز دیگری جز 55-17 یا 50-17 نمیشد پیشنهاد داد.35-16 هم که به هیچ وجه برای کسی که به دنبال لنز همه کاره میگرده قابل توصیه نیست.
    شنیدم جایی که این اواخر کنون مشکل سیلینگ 55-17 های جدید رو برطرف کرده.حالا نمیدونم صحت داره یا خیر...
    m.a.i، MSRS و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    بله همه این موارد که درستند فرهاد خان.ولی اگر قرار باشه 85-15 جزو انتخابها نباشه و دیافراگم ثابت هم در اولویت باشه لنز دیگری جز 55-17 یا 50-17 نمیشد پیشنهاد داد.35-16 هم که به هیچ وجه برای کسی که به دنبال لنز همه کاره میگرده قابل توصیه نیست.
    شنیدم جایی که این اواخر کنون مشکل سیلینگ 55-17 های جدید رو برطرف کرده.حالا نمیدونم صحت داره یا خیر...
    اینقدر تحکم در کار نیست.این دوستمان خودشان بیان فرمودند که واید خوب+کیفیت خوب و دیاف ثابت مد نظرشان است برای همین 16-35 پیشنهاد شد.لذا قبل از پاسخ تعصبی گذشته مکالمات را مرور کنید بد نیست.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

کدام تعصب؟!!
    برای کسی که به دنبال لنز همه کاره میگرده.قرار هست بر روی کراپدار استفاده بشه احتمالا ابتدای کار هم هستند توصیه کردن لنز 2.800 میلیونی که کاملا هم رنج محدود و کوتاهی داره اصلا کار جالبی نیست.اگر بحث واید باشه که اصلا میشه 22-10 رو پیشنهاد داد یا اولترا وایدهای دیگه...اما به نظر نمیرسد که دوستمون به دنبال چنین لنزهایی باشند.

تاپیکهای راهنمایی خرید فروش بسیار مهم و حساسند به این دلیل که افراد با گفته های شما اقدام به خرید و صرف هزینه میکنند! اگر گفته من یا شما باعث صرف هزینه چند میلیونی بشه و بعد از مدتی کاربر احساس کنه که این ابزار جوابگو نیست و مناسب ایشون نبوده آیا شما جوابگو خواهید بود؟!
    پس لازمه که با احتیاط بیشتری توی این تاپیکها صحبت بشه.و گاهی اوقات هم تحکم کاملا لازمه!
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 9 June 2012 در ساعت 21:00 دلیل: تایپی
    Niaz، yaghoobi، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

از عقیل عزیز، شهرام خان، داریوش عزیز و جناب فرهاد حسینی خیلی ممنونم.

بعد از مدتها تحقیق خودم هم به لنز 15-85 رسیدم. اما خیلی مایل بودم لنزی با دیاف ثابت تهیه کنم. برای همین هم نظر شما رو جویا شدم
    خوب دیاف ثابت در محدوده تله خیلی کارامد و مفیدتره و بوکه بهتری ایجاد میکنه. اما به نظرم رنج بیشتر برای یک لنز W.A مهمتر باشه.
    ترسم از این بود که لنزی رو جا انداخته باشم
    اما ظاهرا بهتر از 15-85 چیزی نیست.
    yaghoobi، farhad44، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اصولا پارادوکسی که اینجا پدید آمده همینجاست. لنز واک اراوند دو تا مورد مصرف دارد. یکی عکاسان مبتدی یا آماتور پیشرفته که نه شغلشان عکاسی است و نه حوصله و وقت و بودجه برای خرید لنزهای متعدد را ندارند بنابر این لنزی با رنج گسترده می خرند که همه کار با آن بتوان کرد. خود این رنج گسترده دیکته می کند که لنز خیلی سریع نباشد ( باز ترین دهانه ی دیافراگم اینگونه لنز ها معمولا حدود 3.5 است). لطفا دوستان استثنا هایی مثل لنز خیلی بزرگ و سنگین و گران 300-28 را مثال نزنند چون واک اراوند محسوب نمی شه.
    دسته ی دوم عکاسان حرفه ای هستند که لنزهای متعددی دارند ولی در جاهای خاص مثل سفر یا مانند آن دوست دارند تک لنزی با خودشان ببرند که در این حالت این عکاسان هم قید دیاف خیلی باز را به خاطر حمل نکردن کوله ی سنگین خواهند زد.

پس اصولا اینکه لنزی هم WA باشد و هم سریع یک پارادوکس است و فعلا با تکنولوژی امروز غیر میسر.
    yaghoobi، azarigh، lamagra و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اصولا پارادوکسی که اینجا پدید آمده همینجاست. لنز واک اراوند دو تا مورد مصرف دارد. یکی عکاسان مبتدی یا آماتور پیشرفته که نه شغلشان عکاسی است و نه حوصله و وقت و بودجه برای خرید لنزهای متعدد را ندارند بنابر این لنزی با رنج گسترده می خرند که همه کار با آن بتوان کرد. خود این رنج گسترده دیکته می کند که لنز خیلی سریع نباشد ( باز ترین دهانه ی دیافراگم اینگونه لنز ها معمولا حدود 3.5 است). لطفا دوستان استثنا هایی مثل لنز خیلی بزرگ و سنگین و گران 300-28 را مثال نزنند چون واک اراوند محسوب نمی شه.
    دسته ی دوم عکاسان حرفه ای هستند که لنزهای متعددی دارند ولی در جاهای خاص مثل سفر یا مانند آن دوست دارند تک لنزی با خودشان ببرند که در این حالت این عکاسان هم قید دیاف خیلی باز را به خاطر حمل نکردن کوله ی سنگین خواهند زد.

پس اصولا اینکه لنزی هم WA باشد و هم سریع یک پارادوکس است و فعلا با تکنولوژی امروز غیر میسر.
    فرهاد جان جهت افزایش اطلاعات میپرسم. مثلا لنز 24-105 برای فول فریم ها W.A حساب نمیشه؟
    هم رنجش خوبه هم دیاف ثابت داره. البته نمیدونم f4 سریع حساب میشه یا نه

سوال دیگه اینکه چه محدودیتی در تولید 15-85 با دیاف ثابت مثلا 2.8 وجود داره؟
    ویرایش توسط MSRS : Saturday 9 June 2012 در ساعت 21:25 دلیل: افزودن سوال دوم
    m.a.i و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    کدام تعصب؟!!
    برای کسی که به دنبال لنز همه کاره میگرده.قرار هست بر روی کراپدار استفاده بشه احتمالا ابتدای کار هم هستند توصیه کردن لنز 2.800 میلیونی که کاملا هم رنج محدود و کوتاهی داره اصلا کار جالبی نیست.اگر بحث واید باشه که اصلا میشه 22-10 رو پیشنهاد داد یا اولترا وایدهای دیگه...اما به نظر نمیرسد که دوستمون به دنبال چنین لنزهایی باشند.

تاپیکهای راهنمایی خرید فروش بسیار مهم و حساسند به این دلیل که افراد با گفته های شما اقدام به خرید و صرف هزینه میکنند! اگر گفته من یا شما باعث صرف هزینه چند میلیونی بشه و بعد از مدتی کاربر احساس کنه که این ابزار جوابگو نیست و مناسب ایشون نبوده آیا شما جوابگو خواهید بود؟!
    پس لازمه که با احتیاط بیشتری توی این تاپیکها صحبت بشه.و گاهی اوقات هم تحکم کاملا لازمه!
    استاد!!
    موضوع اینقدر پیچیده نیست.ایشان لنز خواستد که بهتر از 15-85 باشد بنده 24-105 را معرفی کردم و ایشان ابراز کردند وایدش بیشتر باشد و با کیفیت بنده پیشنهاد 16-35 را دادم و گران بودنش را گوشزد نمودم.
    پاسخ جناب حسینی را میپذیرم و پخته تر است و در عین حال نشان از تجربه و تبحر ایشان در مدیریت فروم.موفق باشید

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    فرهاد جان جهت افزایش اطلاعات میپرسم. مثلا لنز 24-105 برای فول فریم ها W.A حساب نمیشه؟
    هم رنجش خوبه هم دیاف ثابت داره. البته نمیدونم f4 سریع حساب میشه یا نه

سوال دیگه اینکه چه محدودیتی در تولید 15-85 با دیاف ثابت مثلا 2.8 وجود داره؟
    چرا 24-105 از نظر من حتا روی کراپدار هم برای دسته ای از عکاسان که علاقه ای به لنزهای واید یا عکاسی منظره و امثالهم ندارند می تواند WA محسوب شود ولی f4 سریع محسوب نمی شود. خود من مدت طولانی اول روی 40D و بعد روی 7D فقط همین یک لنز را داشتم و با توجه به نوع عکاسی ام که اغلب پرتره و با نور مصنوعی است هیچ گاه احساس کمبودی نکردم.

محدودیتی که وجود دارد همان وزن و حجم و قیمت است. اگر چنین لنزی قرار بود 2.8 باشد حداقل دو برابر وزن و قیمت پیدا می کرد آنوقت دیگر به عنوان لنز کیت یا WA قابل استفاده نبود.
    yaghoobi، R.Asgari، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

فکر میکنم با شرایط شما این لنز مناسب باشد . رنج نسبتا خوبی رو پوشش میده + دیافش که از 2.8 شروع میشه البته اپتیکش به موارد دیگه شاید نرسه .Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS

yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

سلام
    یه سوال داشتم.من قصد خرید یه والک اروند رو دارم.در حقیقت از لنز فابریک خسته شدم.
    بدنه ام 1000d هست.
    میخواستم ببینیم خرید 15-85 منطقیه؟ اگر دست دوم پیدا کنم و تمیز باشه چقدر قیمتشه؟ (چون یکی از بچه ها برای فروش گذاشته بود 1100)
    حالا ممکنه در آینده بخوام بدنه ی بهتری بگیرم.
    یه سری سوال برام مطرحه اگه ممکنه جواب بدید:
    1 همونطور که گفتم خریدش با توجه به این بدنه منطقیه؟
    2 شارپنس و کیفیتش که خوب میدونم خوبه.منتها حداقل فوکوسش چند سانتی هست؟ جزییات سوژه به درستی نمایش داده میشه؟
    3مشکلات عمده اش چیه؟
    4 لنزی هست که با اختلاف قیمت کمتری دریچه ی دیافراگم بازتری داشته باشه؟ و همین طور محدوده اش خوب باشه؟
    5 تو فوکس دستی عملکردش خوبه؟

ممنون میشم اگر پاسخ بدید
    پیشاپیش مخلصیم

صفحه 28 از 52 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین