صفحه 31 از 52 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

ببینید اگه دوربین 5D هم بگیرید انتظار نداشته باشید براتون کار خاصی انجام بده چون اگه دقیقا به مثال جناب حمزه ای دقت میکردید میدید که هیچ قلم موی گرونی وجود نداره که بتونه اون اثر رو خلق کنه.

برای عکاسی مدلینگ اگه تو استودیو بخواهید کار کنید چون معمولا از دیافراگمهای بسته تر استفاده میشه و تو این دیافراگمها اکثر لنزها شارپ هستند نمیتونید از یک لنز 6 میلیونی انتظار کیفیت 10 برابر یک لنز 400 تومنی داشته باشید که هیچ ، حتی ممکنه به 5-10 درصد کیفیت بهتر هم نرسید. مزیت بیشتر لنزهای گرون ( غیر از بحث ماکرو) داشتن دیافراگمهای باز برای قابلیت استفاده در شرایط نوری ضعیف و رسیدن به عمق میدان های کم هست که تو استدیو کم استفاده ولی در پرتره های محیطی پر اهمیت هستند.

در کل بخاطر آشنایی کمی که فعلا به این مبحث دارید و قطعا با ممارست در یادگیری در آینده سریعا کل قضیه دستتون میاد، فعلا در این مقطع هر لنز و هر دوربینی با هر رنجی قیمتی میتونه منجر به مایوس شدنتون بشه. به همین دلیل شاید اگه جابجا شدن خودتون براتون مشکل نیست همون لنز 50 میلی متر رو ( اگه میخواهید پرتره محیطی بگیرید) بخاطر داشن دیافراگم باز و قیمت بسیار مناسب انتخاب کنید و اگه میخواهید در استودیو کار کنید که جابجایی مشکل و گاها امکان نا پذیر هست از لنز ١٨_١٣٥ شروع کنید تا بعدها با شناخت کافی و کمی ارتقای بودجه در صورت نیاز اقدام به تهیه لنز های دیگری بکنید.

اما توصیه جناب حمزه ای رو خیلی جدی بگیرید که شناخت نورپردازی و داشتن حتی تجهیزات خیلی ابتدایی نور پردازی مانند رفلکتور ها میتونند تاثیر به مراتب بیشتری در خروجی داشته باشند تا استفاده از یک لنز گرانتر.

موفق باشید
    Niaz، yaghoobi، SHOK53 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud- نمایش پست ها
    خوب اگر خروجی لنز ها تفاوت آن چنانی ندارن همین جوری خوب بریم یه لنز معمولی و ارزان بخریم! اما قطعا اینجور نیست!

این لنز 1.300 قیمت داره! توی همین انجمن هم زیاد خوندم که تنها برتری نسبت به 55-18 داره فقط زوم هست! ( من که به هیچ وجه حاظر نیستم 1 تومن بابت زوم بدم)
    قطعا؟!
    همیشه کاربرد لنزها انتخابو توجیه میکنه نه فقط کیفیت خروجی لنز. برای مثال همین 18-135 که شما حاضر نیستید بخاطر فقط زوم بیشتر 1 تومن بابتش بپردازید نسبت به 18-55 فاصله کانونی 55-135 (معادل 88-216) را در اختیار شما قرار میده که برای عکسهای مدلینگ و پرتره نیم تنه و بسته صورت کاملا ضروریه. بعلاوه با داشتن این فاصله کانونی دست شما در تغییر پرسپکتیو و محو کردن پس زمینه بازتر است. اما همونطور که گفتید کیفیتش معادل همان 18-55 ارزانتر است.
    یا همین 50 مم که مثال زدید. سه نسخه دارد با دیافراگم 1.8، 1.4 و 1.2 اولی که مدنظر شماست 100$ و آخری 2500$. اگر نمونه های خروجی این دو لنز را مقایسه کنید میبینید که در بازترین اپریچر اختلاف زیادی در کیفیت عکس (شارپنس و کنتراست و ...) نیست. البته کسی که به f1.2 نیاز داشته باشد اختلاف 25 برابری را هم میپردازد.
    yaghoobi، SHOK53، persian.boy و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

دوست عزیز شما هم مثل من دچار مشکلی به نام بودجه هستید ! با توجه به این بودجه ، انتخابهای شما خیلی محدود هست . در حال حاضر (بازار شیراز ) 55-18 حدود 250 تا 300 قیمت دارد و 135-18 حدود یک میلیون . میتوانید سراغ برندهای تامرون یا سیگما بروید که رنج زوم بعضا بالایی به شما میدهند اما اگر همین فروم عکاسی را کمی بالا و پایین کنید ، متوجه خواهید شد که لنز های زوم این دو برند در این محدوده قیمتی کیفیت چندان مطلوبی ندارند. به فرض لنز 28-300 سیگما تا دو هفته پیش حدود 800 بود . از لحاظ کیفیتی هم بهتر است اساتید با تجربه و بزرگانی که تجربه کار با این لنز ها را داشته اند راهنماییتان کنند. شاید اگر در توانتان باشد بهترین انتخاب لنز 85-15 باشدکه کیفیت بسیار خوبی دارد البته باز هم چندان زوم بالایی ندارد.
    لنز 50 مم هم که لنز پرایم است و اصلا زوم ندارد. ( اصولا کیفیت و شارپنس بالای این لنز هم به دلیل زوم نبودن آن است)
    Masoud- و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    دوست عزیز شما هم مثل من دچار مشکلی به نام بودجه هستید ! با توجه به این بودجه ، انتخابهای شما خیلی محدود هست . در حال حاضر (بازار شیراز ) 55-18 حدود 250 تا 300 قیمت دارد و 135-18 حدود یک میلیون . میتوانید سراغ برندهای تامرون یا سیگما بروید که رنج زوم بعضا بالایی به شما میدهند اما اگر همین فروم عکاسی را کمی بالا و پایین کنید ، متوجه خواهید شد که لنز های زوم این دو برند در این محدوده قیمتی کیفیت چندان مطلوبی ندارند. به فرض لنز 28-300 سیگما تا دو هفته پیش حدود 800 بود . از لحاظ کیفیتی هم بهتر است اساتید با تجربه و بزرگانی که تجربه کار با این لنز ها را داشته اند راهنماییتان کنند. شاید اگر در توانتان باشد بهترین انتخاب لنز 85-15 باشدکه کیفیت بسیار خوبی دارد البته باز هم چندان زوم بالایی ندارد.
    لنز 50 مم هم که لنز پرایم است و اصلا زوم ندارد. ( اصولا کیفیت و شارپنس بالای این لنز هم به دلیل زوم نبودن آن است)
    چه ميكنه اين 15-85
    بقول حضرت عطار نيشابوري(ايشان هم احتمالا دوربنش كنون بود)
    هفت شهر لنز را گشتيم----واك اروندي به از 15-85 نديديم!!
    ولي انصافا با توجه به پولي كه براي اين لنز پرداخت ميشود لنز همه كاره با كيفيتي عايد ميگردد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

ممنون بایت نظرات و راهنمایی همه دوستان
    اما مشکل بودجه دست من رو بسته و نمیتونم تنوع در انتخاب داشته باشم! من که مشکل شخصی با 135-18 ندارم فقط به دلیل قیمتش نمیتونم طرفش برم...
    قطعا اگر از لحاظ مالی مشکلی نداشتم 135-18 یا 85-15 رو میگرفتم!
    ولی در حال حاظر یا باید 55-18 رو بگیرم یا 55 م.م !

اول قیمت مد نظر من هست و بعد کیفیت و مزایای لنز ...

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

اما مشکل بودجه دست من رو بسته و نمیتونم تنوع در انتخاب داشته باشم! من که مشکل شخصی با 135-18 ندارم فقط به دلیل قیمتش نمیتونم طرفش برم...

مثل کسی می مونید که عشق سرعت داره، اما پولش به بیشتر از پراید نمیرسه! درد بسیاری از دوستان فروم عکاسی هم همین است.
    دوستانی در همین فروم هستند که با 18-55 عکسهای بسیار خوبی می گیرند. بعضا دیدیم دوستانی که با 5دی مارک 2 و 70-200 هم نمی تونن یه عکس درست و حسابی بگیرن. همه چی به خودتون بستگی داره. من هم با 18-55 هم با 50 اف 1.8 و هم 18-135 عکاسی کردم. تفاوت چندان و عجیب و غریبی به لحاظ کیفیت و شارپنس خروجی ندارند. اما در کاربرد بسیار متفاوت هستند، و صرف همین کاربرد قیمتهایشان فرق می کند. با توجه به نیاز شما به نظر میرسه کمی صبر کنید و 18-135 بخرید بهتره تا اینکه هزینه کنید و به کارتون نیاد.
    MohammadH و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

مگه لنز 55 هم داریم
    یک زمانی یک دوربین کنون انالوگ به من رسیده بود که لنز اش 50 فیکس بود یادش بخیر
    حتی پول نداشتم عکس هام را چاپ کنم و همیشه اندیکس میزدم و یکی و دو تاش را چاپ میکردم
    اگه الان 50 را هم بخرید ضرر نکردید که بعدا بخواهید بفروشیش و برات میمونه خصوصا در محیط های بسته که نور کافی نیست دیاف بازش خیلی بدرد میخورده
    ولی اگه 18-55 بخری بعدا که 18-135 بخری باید بفروشی اش یا بگذاری گوشه خاک بخوره این نظر منه
    حالا کسی هست نظرش به نظر من نزدیک باشه؟
    50 ثابت هم اونقدر که میگن باهاش کار کردن سخت نیست بعد یک مدت دستت می یاد که تو چه فاصله ای سوژه باشه چه مقداری از سوژه از کادر خارج میشه
    شما الان 50 بگیری درسته یک سری عکس ها زا نمیتونی بگیری ولی دیگه بهتر از اینه هیچی نخری بایستی تا بعدا پول دستت بیاد یا نیاد که 18-135 بخری
    yaghoobi، persian.boy، MohammadH و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

15-85 واید بیشتری دارد که به درد منظره بازها میخورد.
    50m f1.8 هم لنز با ارزشی است که در شرایطی که شما دارید و کلاً برای پرتره بازها کاربردی ندارد.
    پیشنهاد بنده : یک 18-135 دست دوم بخرید.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    15-85 واید بیشتری دارد که به درد منظره بازها میخورد.
    50m f1.8 هم لنز با ارزشی است که در شرایطی که شما دارید و کلاً برای پرتره بازها کاربردی ندارد.
    پیشنهاد بنده : یک 18-135 دست دوم بخرید.
    بنده بسیاری از پرتره های خودم رو با 50mm f/1.8 گرفتم. اتفاقا برای پرتره لنز مناسبیه. اما نه برای پرتره هایی که ایشون فرمودند.
    یادمه دوستی داشتیم که با 55-250 هم پرتره های خوبی می گرفت. اون رو هم یه سرچ بکنید ببینید پرتره های فضای بازش رو می پسندید یا نه. من خودم ازش خوشم اومد. قیمتش هم مناسبه.
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    امیرحسین

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    بنده بسیاری از پرتره های خودم رو با 50mm f/1.8 گرفتم. اتفاقا برای پرتره لنز مناسبیه. اما نه برای پرتره هایی که ایشون فرمودند.
    یادمه دوستی داشتیم که با 55-250 هم پرتره های خوبی می گرفت. اون رو هم یه سرچ بکنید ببینید پرتره های فضای بازش رو می پسندید یا نه. من خودم ازش خوشم اومد. قیمتش هم مناسبه.
    اما نه برای پرتره هایی که ایشون فرمودند !
    و اٍلا من با 11-16 هم پرتره انداختم!

صفحه 31 از 52 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین