صفحه 24 از 52 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام به اساتید و دوستان گرام
    میخواستم بدونم لنز 105 24 کانن با توجه به قیمت 1400 تو این روزا انتخاب خوبی هست ؟
    از نظر رنج کمی وایدتر بود بهتر بود ولی برای من راضی کنندست و هدف اصلیمم از تصمیم به خریدش اینه که با توجه به مطالبی که راجعبش خوندم برام راضی کننده بوده . بحثای زیادی در رابطه با مقایسش با 85 15 خوندم که هرکس یکدوم و انتخاب کرده بود و خلاصه بر میگشت به اختلافای جزیی و اینکه ببینیم کدوم با توجه به خصوصیاتش بیشتر به کارمون میاد ... خواستم بببینم شما دوستان عزیز پیشنهاد بهتری دارید یا نه ... لنز فعلی من 135 18 و دوربینم 60d هست ...

سلام

لطفا کمی بیشتر توضیح دهید. شما که مطالب را خوانده اید و میدانید اختلافات ممکن است کم باشد و یا به نیاز شما مربوط باشد.

با لنز خود چه مشکلاتی دارید که میخواهید لنز جدیدی بخرید؟

نیاز شما چیست؟
    M. Beyrami، lamagra، iman mehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

لطفا کمی بیشتر توضیح دهید. شما که مطالب را خوانده اید و میدانید اختلافات ممکن است کم باشد و یا به نیاز شما مربوط باشد.

با لنز خود چه مشکلاتی دارید که میخواهید لنز جدیدی بخرید؟

نیاز شما چیست؟
    خب لنز 135 18 کیفیت بالایی نداره تنها چیزیش که من خیلی دوست دارم رنج مناسبشه ولی خب هرکه طاووس خواهد ... تو کراپ 100 کاملا مشهوده و مسایل اپتیکیش و این حرفها ...
    من 105 24 برای استفاده عمومی میخوام با گرایش بیشتر به پرتره تو استودیو یا عکاسی منظره ( البته میدونم جای 200 70 نمیتونه بگیره برای پرتره در فضای باز ولی فکر میکنم کارکردش تو عکاسی طبیعت خوب باشه ) .
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

خب لنز 135 18 کیفیت بالایی نداره تنها چیزیش که من خیلی دوست دارم رنج مناسبشه ولی خب هرکه طاووس خواهد ... تو کراپ 100 کاملا مشهوده و مسایل اپتیکیش و این حرفها ...
    من 105 24 برای استفاده عمومی میخوام با گرایش بیشتر به پرتره تو استودیو یا عکاسی منظره ( البته میدونم جای 200 70 نمیتونه بگیره برای پرتره در فضای باز ولی فکر میکنم کارکردش تو عکاسی طبیعت خوب باشه ) .
    سلام ایمان جان
    اگر برای کار آتلیه بخوای به نظرم کاملا جوابگو هست و کیفیت خوبی هم داره ، ولی برای کارای طبیعت واید مناسبی در اختیار نخواهی داشت
    38.4 واید ترین حالتی هست که تجربش میکنی با این لنز روی بادی فعلیت
    انتخاب کاملا بر میگرده به نیازت
    M. Beyrami، masoudfk، iman mehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام ایمان جان
    اگر برای کار آتلیه بخوای به نظرم کاملا جوابگو هست و کیفیت خوبی هم داره ، ولی برای کارای طبیعت واید مناسبی در اختیار نخواهی داشت
    38.4 واید ترین حالتی هست که تجربش میکنی با این لنز روی بادی فعلیت
    انتخاب کاملا بر میگرده به نیازت
    سلام علی جان ممنون از جوابت
    درست میگی توی واید یکم بخاطر کراپ دار بودن دوربینم باش به مشکل میخورم ولی هرچی بررسی کردم مناسب ترین رنج تو لنزاییه که میشه انتخاب کرد بین واید و تله بحساب میاد ... بعدا تکمیل کننده لنزام یه 200 70 میشه بایه مثلا 35 16 ...!
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام علی جان ممنون از جوابت
    درست میگی توی واید یکم بخاطر کراپ دار بودن دوربینم باش به مشکل میخورم ولی هرچی بررسی کردم مناسب ترین رنج تو لنزاییه که میشه انتخاب کرد بین واید و تله بحساب میاد ... بعدا تکمیل کننده لنزام یه 200 70 میشه بایه مثلا 35 16 ...!
    ایمان جان
    من اگر جای شما بودم ، و قرار بود بادی بعدیم هم کراپدار باشه ، 15-85 رو انتخاب می کردم و بعدا هم 70-200 رنجم رو تکمیل میکردم
    ولی اگر قرار فول فریمی بشم ، همون 24-105 و 70-200 و یه لنز واید خوب ، رنج مورد نیازم رو با اقتدار و با کیفیت عالی تکمیل می کرد
    همه لنز های با کیفیت دوست دارن ، همه کراپ 100% رو دوست دارن با لذت تماشا کنن
    ولی آیا این لنزی رو که داری براش این همه هزینه میکنی واقعا بهش الان نیاز داری؟
    آیا با این هزینه ، نیاز های دیگه ای نداری که بر طرف کنی؟
    مثلا فلاش یا یه لنز فیکس دیاف باز و...
    تماما بر میگرده به نیاز هات
    اگه صرفا کار اصلیت آتلیه باشه ، من 24-105 رو ترجیح میدم

شرمنده بابت پرحرفی
    موفق باشی
    yaghoobi، M. Beyrami، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سوال اینجاست که شما از همه عکسهاتون در کراپ 100درصد استفاده میکنید؟!! اصلا نیازی هست که از روی کراپ 100 درصد اقدام به تهیه لنز کنید؟ نیازی به کیفیت بالاتر 105-24 دارید؟
    به نظر من برای مواردی که فرمودید نیازی به تعویض لنز نیست.بیشتر روی پروسس و موارد دیگه سرمایه گذاری کنید(وقت بگذارید) به نتیجه بهتری خواهید رسید.اگر من بودم و دلایلم برای تعویض لنز اینها بود و گرایشم برای عکاسی اونها،فعلا دست نگه میداشتم و لنز نمی خریدم.خصوصا با این قیمت های سرسام آور...وقتی که هیچ نیاز حیاتی هم نبود!
    yaghoobi، M. Beyrami، masoudfk و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    سوال اینجاست که شما از همه عکسهاتون در کراپ 100درصد استفاده میکنید؟!! اصلا نیازی هست که از روی کراپ 100 درصد اقدام به تهیه لنز کنید؟ نیازی به کیفیت بالاتر 105-24 دارید؟
    به نظر من برای مواردی که فرمودید نیازی به تعویض لنز نیست.بیشتر روی پروسس و موارد دیگه سرمایه گذاری کنید(وقت بگذارید) به نتیجه بهتری خواهید رسید.اگر من بودم و دلایلم برای تعویض لنز اینها بود و گرایشم برای عکاسی اونها،فعلا دست نگه میداشتم و لنز نمی خریدم.خصوصا با این قیمت های سرسام آور...وقتی که هیچ نیاز حیاتی هم نبود!
    ممنون از پاسختون .
    صد البته که در تمام عکسها از کراپ صد در صد استفاده نمیکنم ... نیاز من برای تعویض این لنز اینه که کیفیت خروجیبهتری نیاز دارم و حس میکنم کنتراست پایینی داره ( که بقول شما با وقت گذاشتن و ادیت میتونه حل بشه ) و اینکه وقتی لنز زوم هست مثلا روی 135 مم عکسام سافت میشه ...
    البته به این زودی قصد تعویض نداشتم ولی با این وضعیت افزایش قیمتها فک کنم هرچه زودتر اقدام به خرید کنم به نفعم هست ...

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من 6ماهی این لنز رو داشتم و در نهایت با 85-15 تعویض کردم.واقعا لنز بدی نیست و با شناخت کامل و شناختن رفتارش به نتایج خوبی میشه رسید.داستان سافتی روی 135مم هم وجود داره ولی سوال اینجاست که شما عکسهاتون رو با چه سایزی چاپ میکنید که این موضوع اینقدر آزار دهنده اس؟ دوستی دارم که آتلیه دار هست و از 7دی و 135-18 هماستفاده میکنه و نتایج برای کار حرفه ای هم رضایت بخشه.
    دوست ندارم همینطور هی 85-15 پیشنهاد بدم!!! اما اگر لنز همه کاره میخواید 85-15 گزینه بهتری هست(با توجه به اینکه فرمودید نیم نگاهی به منظره هم دارید).
    اما اگر جدا قصد ادامه پرتره دارید و واید براتون اهمیت چندانی نداره پس همون 105-24 انتخاب بهتری هست.خلا واید رو هم میشه با یک 55-18 دست دوم پر کرد که کمبود واید دست کم حس نشه!
    یا اگر بعدها جدا به منظره رو آوردید لنز ارزشمند 22-10 یا سایر اولترا وایدها...
    البته دوستان یک اشاره ای هم به لنزهای سریع داشتن که با توجه به هدف پرتره گرافی شما جای تامل داره.برای مثال خرید لنز ارزان و با ارزشی مثل 50مم 1.8 و مشغول شدن با اون هم نیازهای اپتیکی شما رو مرتفع میکنه هم دیافراگم باز و مزایای اون رو به شما میده.روی این گزینه کم خرج هم تاملی داشته باشید بد نیست.
    yaghoobi، M. Beyrami، masoudfk و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    من 6ماهی این لنز رو داشتم و در نهایت با 85-15 تعویض کردم.واقعا لنز بدی نیست و با شناخت کامل و شناختن رفتارش به نتایج خوبی میشه رسید.داستان سافتی روی 135مم هم وجود داره ولی سوال اینجاست که شما عکسهاتون رو با چه سایزی چاپ میکنید که این موضوع اینقدر آزار دهنده اس؟ دوستی دارم که آتلیه دار هست و از 7دی و 135-18 هماستفاده میکنه و نتایج برای کار حرفه ای هم رضایت بخشه.
    دوست ندارم همینطور هی 85-15 پیشنهاد بدم!!! اما اگر لنز همه کاره میخواید 85-15 گزینه بهتری هست(با توجه به اینکه فرمودید نیم نگاهی به منظره هم دارید).
    اما اگر جدا قصد ادامه پرتره دارید و واید براتون اهمیت چندانی نداره پس همون 105-24 انتخاب بهتری هست.خلا واید رو هم میشه با یک 55-18 دست دوم پر کرد که کمبود واید دست کم حس نشه!
    یا اگر بعدها جدا به منظره رو آوردید لنز ارزشمند 22-10 یا سایر اولترا وایدها...
    البته دوستان یک اشاره ای هم به لنزهای سریع داشتن که با توجه به هدف پرتره گرافی شما جای تامل داره.برای مثال خرید لنز ارزان و با ارزشی مثل 50مم 1.8 و مشغول شدن با اون هم نیازهای اپتیکی شما رو مرتفع میکنه هم دیافراگم باز و مزایای اون رو به شما میده.روی این گزینه کم خرج هم تاملی داشته باشید بد نیست.
    ممنونم از پاسخ کاملتون
    داستان سافتی روی 135مم بیشتر و به مرور توی فاصله های کانونی کمتر کاهش پیدا میکنه البته تا فاصله 60مم مشکلی نیست ... توی چاپها افرادی که عکس و تحویل گرفتن از نتیجه راضی بودن ولی خود من کمی رو این چیزا حساسیتم زیاده ... کلا هر عکاسی علاقه داره توی کارش از لنزای با کیفیت بهره ببره ...
    البته من روی لنزهای فیکس مطالعه زیادی نداشتم حتما این گزینه رو هم مد نظر قرار میدم ...
    lamagra و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2893

سلام مجدد خدمت دوستان
    چه خوب که اینجا میشه دوستانی پیداکرد که غیر مغرضانه و از روی حسن نیت پاسخ ادم رو میدن ... از تمام دوستانی که شب گذشته به من همفکری دادن خصوصا جناب سعیدی و اقای احمذی کمال تشکر رو دارم ...
    تقریبا از خرید 105 24 با توجه به کراپ دار بودن دوربینم و نبود واید مناسب توی این رنج منصرف شدم و گزینه اصلیه پیش روم الان 85 15 است و باتوجه به پیشنهادی که اقای احمدی در خصوص 50 مم دادن باعث شد که روی این لنز تحقیق زیادی چه توی این فروم چه جاهای دیگه بکنم و با توجه به قیمتش و حرفهای افرادی که از این لنز استفاده کردند فکر کنم مشکلی که توی کار با پرتره با لنز فعلیم دارم تا حد قابل قبولی رفع بشه خصوصا f 1.8 هم میتونه جاهای خوبی بکار بیاد ... انشالا بزودی برای خریدش اقدام میکنم ...
    lamagra، masoudfk و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 24 از 52 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین