صفحه 150 از 164 نخستنخست ... 50 100 140 146 147 148 149 150 151 152 153 154 160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان لنز 50-100 سیگما با اپرچر 1.8 رو که انقدر نقد مثبت هم به خودش دیده رو چجور لنزی برای پرتره در آتلیه میبینید؟
    قیمتش سه میلیون و نیم بود گمونم.
    و انتخاب های دیگه چیا هستند؟
    سلام
    در مورد این لنز نظری ندارم ، اما برای آتلیه نیاز به دیاف باز نیست (چون نور فلاشها در دسترس است) ، برای پرتره فضای باز از لنزهایی با دیافراگم باز برای محو کردن پس زمینه استفاده میشود.
    (برای پرتره داخل استودیو لنز کیت هم کافی است ، سرمایه گذاری بر روی تجهیزات نورپردازی انجام بشه مفیدتر هست ، مثلا برای آتلیه خانگی از سِت فلاشها که حدود یک تا دو میلیون قیمت دارند تهیه کنید و خروجی عالی میتوان گرفت با همان لنز کیت)
    E.K.Studio، WardeN و Aier تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان لنز 50-100 سیگما با اپرچر 1.8 رو که انقدر نقد مثبت هم به خودش دیده رو چجور لنزی برای پرتره در آتلیه میبینید؟
    قیمتش سه میلیون و نیم بود گمونم.
    و انتخاب های دیگه چیا هستند؟
    اگر بدنه شما همین دی 3300 که در امضایتان هست است ، اگر بودجه دارید سراغ 70-200 بروید (اف4 نیکون نمیدانم به کجا رسید) وگرنه 18-140 هم برای آتلیه کاملا کافی است.
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    271

دوستان بین لنز 18-105 و 18 -200 کدوم رو پیشنهاد می کنید و چرا؟
    آِیا وضوح و ثبت جزئیات در این دو لنز با لنز 18-55 متفائت و محسوس هست؟ یا تفاوتشون فقط در زوم و شارپ بهتر هست؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط love.hossein نمایش پست ها
    دوستان بین لنز 18-105 و 18 -200 کدوم رو پیشنهاد می کنید و چرا؟
    آِیا وضوح و ثبت جزئیات در این دو لنز با لنز 18-55 متفائت و محسوس هست؟ یا تفاوتشون فقط در زوم و شارپ بهتر هست؟
    این دو لنز از لحاظ خروجی اصلن با هم قابل مقایسه‌نیستند. اگر نیاز به زوم بالا ندارید، بهتراست که 105-18 رو انتخاب‌کنید.
    کیفیت خروجی200-18 مطلوب نیست.
    DELL، M.Nouri، love.hossein و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام . سال نو مبارک . دوستان من دوربین 70d canon دارم و میخوام با توجه به نیاز زیر لنزی تا قیمت 4 میلیون تومان خریداری کنم 50 صفحه اول این تاپیک که بحث داغ بود را مطالعه کردم ولی اطلاعات مربوط به چند سال قبل است و شاید الان کاربردی نباشد .
    من یک لنز نیاز دارم که هم بتوانم ماکرو کار کنم هم پرتره در محیط داخل و بیرون و شارپنس و بوکه خوبی هم داشته باشد . میدونم نمیشود از یک لنز انتظار همه کاره بودن را داشت اما اگر میشود راهنمایی بفرمایید چه لنزی باید خریداری کنم ضمنا لنز 18-135 کیت هم دارم
    با سپاس

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_cpu نمایش پست ها
    سلام . سال نو مبارک . دوستان من دوربین 70d canon دارم و میخوام با توجه به نیاز زیر لنزی تا قیمت 4 میلیون تومان خریداری کنم 50 صفحه اول این تاپیک که بحث داغ بود را مطالعه کردم ولی اطلاعات مربوط به چند سال قبل است و شاید الان کاربردی نباشد .
    من یک لنز نیاز دارم که هم بتوانم ماکرو کار کنم هم پرتره در محیط داخل و بیرون و شارپنس و بوکه خوبی هم داشته باشد . میدونم نمیشود از یک لنز انتظار همه کاره بودن را داشت اما اگر میشود راهنمایی بفرمایید چه لنزی باید خریداری کنم ضمنا لنز 18-135 کیت هم دارم
    با سپاس
    درود
    شاید بهتر میبود 50 صفحه آخر تایپک رو مطالعه میکردید چون مطالب و گفتگوها تازه تر هستن

کنون ef 100mm f/2.8l macro is usm لنز خوبی برای پرتره و ماکرو است با قیمت حدود 3تومن
    اما چون شما پرتره محیط داخل هم مدنظرتونه و سنسور دوربینتون apsc هست فوکال معادل 160mm فول فریم خواهید داشت که مشکل ساز میشه،
    لنز 50 1.2l هم قیمتی درحدود 5تومن داره
    بنظرم اگر 100 f2.8l درکنارش لنزی مثل 50 1.4 که قیمتی درحدود 1 تومن داره تهیه کنید هم محیط داخلی و هم فضای باز رو بهتر پوشش میده

بازهم اساتید در فروم هستن و میتونید از نظراتشون استفاده کنید همچنین نقد و بررسیهای موجود در وب هم میتونه کمک خوبی در انتخابتون باشه.

موفق باشید.
    mehran2190 و masoud_cpu تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

باتشکر از شما دوست گرامی
    به نظر شمااین مناسبه 100 مم و F 1.8 50 مم را در کنار هم داشته باشم + کیت 18-138
    70-200 را چگونه ارزیابی میکنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_cpu نمایش پست ها
    باتشکر از شما دوست گرامی
    به نظر شمااین مناسبه 100 مم و F 1.8 50 مم را در کنار هم داشته باشم + کیت 18-138
    70-200 را چگونه ارزیابی میکنید
    لنز18-135 بعنوان یک لنز همه کاره لنز خوبیه با پوشش واید تا تله ای که داره تقریبا در گردشها نیازتون رو برطرف میکنه و مشکل تعویض لنز در این مواقع نخواهید داشت
    100 2.8L هم برای نیازتون به ماکرو و پرتره در فضای باز و 50 1.8stm هم برای پرتره فضای داخلی لنز بسیار خوبی با قیمت خیلی مناسب هست. ضمن اینکه هردو لنز پرایم هستن و کیفیتی بهتر از لنز های زوم دارن

درمورد 70-200 با بودجه شما از 70-200 های کنون f4L is میتونید تهیه کنید که لنز ارزشمندی هست اما ابتدا نیاز خودتون رو در نظر بگیرید همچنین تفاوت های که این لنز در استفاده و خروجی در مقابل سایر گزینه هاتون داره، بازهم به نظر من موارد اول انتخابهای بهتری هستن.
    موفق باشید.
    masoud_cpu تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط havokh نمایش پست ها
    لنز18-135 بعنوان یک لنز همه کاره لنز خوبیه با پوشش واید تا تله ای که داره تقریبا در گردشها نیازتون رو برطرف میکنه و مشکل تعویض لنز در این مواقع نخواهید داشت
    100 2.8L هم برای نیازتون به ماکرو و پرتره در فضای باز و 50 1.8stm هم برای پرتره فضای داخلی لنز بسیار خوبی با قیمت خیلی مناسب هست. ضمن اینکه هردو لنز پرایم هستن و کیفیتی بهتر از لنز های زوم دارن

درمورد 70-200 با بودجه شما از 70-200 های کنون f4L is میتونید تهیه کنید که لنز ارزشمندی هست اما ابتدا نیاز خودتون رو در نظر بگیرید همچنین تفاوت های که این لنز در استفاده و خروجی در مقابل سایر گزینه هاتون داره، بازهم به نظر من موارد اول انتخابهای بهتری هستن.
    موفق باشید.
    ممنون که وقت میگذارید دوست عزیز
    دوست عزیز برای پرتره های قدی یا هد شات در ظبیعت کدام را پیشنهاد میکنید
    ببخشید خیلی سوال کردم به دلیل اطلاعات ناکافی در یک ماه گذشته هزینه 8-9 میلیونی بابت تجهیزاتی پرداخت کردم که اگر معلومات کافی داشتم بهتر میتوانستم مدیریت هزینه کنم .
    من در فضای اتاق خواب با محدودیت 3*4 پرتره میگیرم + پرتره هایی در طبیعت که شاید داشتن بوکه در این تصاویر را بشود با لنز 50 F1.8 راه انداخت + پرتره هایی که در ان منظره بکگراند شفاف و عمیق میدان زیاد وجود داشته باشد . حال ماندم که چه بخرم که دوباره خریدی اشتباه نداشته باشم . ممنون
    ضمنا
    نقل قول نوشته اصلی توسط havokh نمایش پست ها
    همچنین تفاوت های که این لنز در استفاده و خروجی در مقابل سایر گزینه هاتون داره، بازهم به نظر من موارد اول انتخابهای بهتری هستن.
    موفق باشید.
    ببخشید من متوجه منظور شما نشدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

.