صفحه 153 از 164 نخستنخست ... 53 103 143 149 150 151 152 153 154 155 156 157 163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط Alii. Fath نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید. دوربین Nikon D7200 دارم و تا الان با لنز 18-140 کیت کار کردم.
    قصد خرید لنز برای عکسهای خانوادگی و پرتره مخصوصا در فضای بسته و کم نور داشتم.
    با توجه به کراپدار بودن دوربینم لنز 50mm نیکون رو انتخاب کردم. که چنتا سوال داشتم از خدمتتون :
    1. به نظرتون ورژن G بخرم یا D ؟ (محدودیت بودجه ندارم ولی خواستم ببینم واقعا سری جدید بهتر از قبلی هست یا با توجه به اینکه دوربینم موتور داخلی فوکوس داره تفاوتی بین کارایی دو لنز خواهد بود؟)
    2. در ورژن D امکان تغییر دیافراگم آیا فقط از روی لنز هست و از طریق دوربین نمیشه تغییرش داد ؟
    3. ضمنا نظرتون چیه با اندکی بودجه بیشتر به جای 1.8G لنز 1.4D رو خریداری کنم ؟ تفاوت محسوسی خواهد داشت؟
    پ.ن : کل فروم مربوط به این لنز رو مطالعه کردم برخی سایتها در ریویووشون نسخه جدید رو شارپتر دونستن برخی هم قبلی رو شارپتر و با کیفیت اپتیکی بهتر دونستن. همین بود که گیج شدم !
    پیشاپیش ممنون از توجهتون
    سری D بجز قیمت هیچ برتری دیگه ای به G نداره.
    با خرید 1.4 چه D یا G فقط نورگیری بیشتر و عمق میدان کمتر نصیبتون میشه اما لنز 50/1.8 G از لحاظ اپتیکی به هر دو نسخه 1.4 برتری داره.
    رینگ فوکوس لنزهای D فقط جهت استفاده در دوربینهای آنالوگ هست و در دوربینهای دیجیتال هیچ کارایی نداره و کنترل دیافراگم مثل لنزهای G از توسط دوربین انجام میشه.
    کوروش، Majix و Alii. Fath تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید. دوربین Nikon D7200 دارم و تا الان با لنز 18-140 کیت کار کردم.
    با توجه به کراپدار بودن دوربینم لنز 50mm نیکون رو انتخاب کردم. که چنتا سوال داشتم از خدمتتون :
    1. به نظرتون ورژن G بخرم یا D ؟ (محدودیت بودجه ندارم ولی خواستم ببینم واقعا سری جدید بهتر از قبلی هست یا با توجه به اینکه دوربینم موتور داخلی فوکوس داره تفاوتی بین کارایی دو لنز خواهد بود؟)
    2. در ورژن D امکان تغییر دیافراگم آیا فقط از روی لنز هست و از طریق دوربین نمیشه تغییرش داد ؟
    3. ضمنا نظرتون چیه با اندکی بودجه بیشتر به جای 1.8G لنز 1.4D رو خریداری کنم ؟ تفاوت محسوسی خواهد داشت؟
    پ.ن : کل فروم مربوط به این لنز رو مطالعه کردم برخی سایتها در ریویووشون نسخه جدید رو شارپتر دونستن برخی هم قبلی رو شارپتر و با کیفیت اپتیکی بهتر دونستن. همین بود که گیج شدم !
    پیشاپیش ممنون از توجهتون
    به لنز 35 هم نگاهی داشته باشید ، در مورد 50 به نظرم نسخه جی کاملا ارزش مبلغ پرداختی را دارد و از هرجهت لنز کاملی است.
    Alii. Fath تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سری D بجز قیمت هیچ برتری دیگه ای به G نداره.
    با خرید 1.4 چه D یا G فقط نورگیری بیشتر و عمق میدان کمتر نصیبتون میشه اما لنز 50/1.8 G از لحاظ اپتیکی به هر دو نسخه 1.4 برتری داره.
    رینگ فوکوس لنزهای D فقط جهت استفاده در دوربینهای آنالوگ هست و در دوربینهای دیجیتال هیچ کارایی نداره و کنترل دیافراگم مثل لنزهای G از توسط دوربین انجام میشه.
    سپاس فراوان از راهنماییتون. فکر کنم همون 1.8G بهترین انتخاب باشه.باتوجه به اینکه 1.4 نسخه D هم ظاهرا قطر 52 داره که نورگیریش از اون لحاظ کم میشه احتمالا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    به لنز 35 هم نگاهی داشته باشید ، در مورد 50 به نظرم نسخه جی کاملا ارزش مبلغ پرداختی را دارد و از هرجهت لنز کاملی است.
    ممنونم از راهنماییتون ولی چون برا پرتره میخوام 35 دیگه خیلی کوتاهه

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام 50 هم واسه محیط بسته خوبه ولی واسه بیرون کوتاهه 85 مناسب بیرون هست
    Alii. Fath تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

چون عکس های خانوادگی معمولا چند نفری و با کادر بازتر هستند گفتم شاید فاصله کوتاه تر مناسب تر باشد.
    Alii. Fath تشکر می‌کند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سپاس فراوان از راهنماییتون. فکر کنم همون 1.8G بهترین انتخاب باشه.باتوجه به اینکه 1.4 نسخه D هم ظاهرا قطر 52 داره که نورگیریش از اون لحاظ کم میشه احتمالا
    بله در این رنج قیمت بهترین انتخاب همین لنزه.
    اندازه دهانه فیلتر ربطی به نورگیری لنز نداره من لنزهای با دیافراگم 1.2 هم دیدم که دهانه فیلترشون 52 بوده. لنز با دیافراگم 1.4 در باز ترین حالت 2/3 استاپ از یک لنز 1.8 بیشتر نور دریافت میکنه ولی این رو هم باید اضافه کنم که تصویر این لنزها در f:1.4 به هیچ عنوان شارپ نیست و این دیافراگم بیشتر به درد مکانهای خیلی تاریک میخوره.
    obsidiyan، enybody و Alii. Fath تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

پیشاپیش ممنون از توجهتون
    درود..

بدلیل اینکه بنده دقیقا در شرایط انتخابی شما قرار داشتم،تصور می کنم قادر باشم تجربه خود را در اختیار شما قرار دهم..

ابتدا دو موضوع کاملا مهم و متفاوت از هم را در انتخاب لنز 50 میلیمتری باید در نظر گرفت:

-ابتدا مسئله AF-S در تقابل با AF-D

-دوم نکته انتخاب f/1.4G در تقابل با f/1.8G و یا نوع هم رده D آن

حال با عنایت به دو نکته بالا،موارد زیرین به تمامی، حائز اهمیت در انتخاب لنز 50 میلیمتری خواهند بود:

1-در نوع AF-D برخلاف AF-S،موتور داخلی لنز وجود ندارد..البته حضور این موتور داخلی فوکوس سبب کندی ناچیزی در سرعت فوکوس ورژن AF-S هم شده است..یعنی زمان جابجایی بین بی نهایت و 0.45m و بازگشت مجدد به بی نهایت حدود دو برابر زمان مشابه در نسخه قبلی یا همان AF-D است..البته درنظر داشته باشید که این مطلب هیچ مشکلی را بوجود نمی آورد و حائز اهمیت نیست..یعنی شما براحتی قادرید حرکت کودکان پر چست و چالاک را براحتی فوکوس نموده و عکاسی نمایید..

همچنین در مدل AF-S شما قادرید که از لنز بر روی بدنه مدلهای قدیمی تر نظیر D40/D60/D3000 و همچنین D5000 بهره مند شوید که بدنه های یاد شده دارای موتور فوکوس داخلی بر روی بدنه نمی باشند..

2-در لنز 50mm AF-S شما 8 المان در 7 گروه دارید،درحالیکه در لنز قدیمی تر 7 المان در 6 گروه دارید که بهمین دلیل لنز 50mm AF-S کمی شارپ تر از نظر کیفیت اپتیک نسبت به ورژن قدیمی تر است..

3-در مدل 50mm f/1.4G شما رینگ دیافراگم یا همان Aperture Ring را ندارید که در مدل قبلی موجود است..این مطلب هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کند،اگر با دوربین دیجیتال عکاسی می کنید..اگر روزی قصد داشتید تا از دوربین فیلمی استفاده کنید،لنزجدید تر برای آن بدنه کارایی نخواهد داشت..

4-در مدل f/1.4D شما 7 تیغه مستقیم در دیافراگم دارید که سبب می شود بوکه هپتاگون داشته باشید..در مقابل آن،در لنز 50mm f/1.4G شما 9 تیغه گرد دارید که بوکه گرد شکلی به شما می دهد..

5-اگر دوربین در حالت اتوفوکوس تنظیم شده باشد،و بر روی دوربین(بدنه)شما نیز لنز 50mm f/1.4D بسته شده باشد،قادر نخواهید بود تا بصورت دستی فوکوس نمایید و گاه این موضوع خود محدودکننده و آزاردهنده خواهد بود..و حتما باید بدنه مجدد به حالت تنظیم دستی بازگردد تا قادر باشید لنز را نیز بصورت دستی فوکوس نمایید..در مدل 50mm “G” این مشکل وجود ندارد..

6-سایز فیلتر مدل f/1.4G از نوع 58 میلیمتری و نوع f/1.4D نیز 52 میلیمتری می باشد..

7-در مدل 50mm AF-S جدید،در هنگام اتوفوکوس،دهنه لنز یا همان lens thread نمی چرخد..در مدل قدیمی تر AF-D چرخش وجود دارد..بنابراین امکان مکیده شدن گردوخاک بدرون لنز وجود دارد..در مدل جدیدتر،این مسئله رفع شده است..

8-نوع جدیدتر AF-S بهمراهی هود لنز عرضه می شود،درحالیکه برای مدل قبلی باید خودتان زحمت تهیه آن را بکشید..

9-از بابت Vignetting و flare نیز هردو مدل لنز بخوبی آن را کنترل می کنند..

10-در مدل AF-S شما distortion بیشتری خواهید داشت تا مدل قدیمتر AF-D..البته این مشکل در post-production قابل حل است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند..البته می دانیم که این لنز برای عکاسی از بنا و یا عکاسی آرشیتکت(معماری) طراحی نشده است..

11-دقت کنید که لنز Nikon 50mm f/1.4G AF-S نسبت به مدل قدیمتر آن در حالت دهنه گشاد،شارپ تر است..تا f/5.6 نیز لنز جدیدتر شارپ تر است و پس از آن نیز هردو مدل جدید و قدیمی به یک میزان شارپ خواهند بود..

12-لنز جدیدتر برای عکاسی از غدای تبلیغاتی نیز بهتر عمل می کند..

13-در بازه انتخاب بین f/1.4G و همچنین f/1.8G نیز

-اگر عکاسی در شرایط کم نور مد نظر شما نیست و 2/3 استاپ نوردهی بیشتر چندان بکار شما نمی آید،می توانید از f/1.8G بهره ببرید..

-f/1.8G تصویر شارپ تری(با اختلاف بسیار اندکی) نسبت به f/1.4G از خود نشان می دهد،CA کنترل شده تری(با اختلاف بسیار اندک) دارد،

-تونالیته و ثبت رنگها در f/1.4G بهتر عمل می کند..

-اتوفوکوس شدن f/1.8G کمی سریع تر از f/1.4G می باشد..

-بوکه f/1.4G کمی بهتر از f/1.8G است..

-وقوع vignette در f/1.8 در لنز مدل f/1.4G بسیار کنترل شده تر و بهتر از f/1.8G می باشد..

-در صورت وقوع flare، مدل 50mm f/1.8G کنترل شده تر و بهتر عمل می کند..این مسئله با گذاشته شدن هود بر لنز در مدل f/1.4G قابل رفع است..

-رخداد distortion در مدل 50mm f/1.8G بیشتر از f/1.4G است..

-مدل 50mm f/1.4G رزولوشن کمی بهتر و بیشتری نسبت به مدل 50mm f/1.8G دارد..

بنده در نهایت برای بدنه های دوربین های خودم یعنی نیکون D500 و D7200 پس از مطالعه تمامی جوانب فوق جهت انتخاب لنز 50mm بالاخره دست به انتخاب زده و از مابین تمامی لنز های موجود در بازه 50 میلیمتری، لنز 50mm f/1.4G را انتخاب نمودم..

امیدوارم پاسخ مبسوط خود را در نوشته های این پست یافته باشید..

برای درج این پست به تارنماهای زیرین ارجاع گردیده است:

https://photographylife.com/nikon-50mm-1-4-afs-vs-afd/

https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-8g/

https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-4g/

پی نوشت: جناب DELL در پاسخی فیلسوفانه و بودا مانند،همان را فرمودند که بنده به درازا در اینجا گفتم..پس بقول کافرین فرنگ نشین،نوشته ایشان را short answer و نوشته بنده را long answer در نظر بگیرید..باشد که کنجکاوی شما اقناع گردد..

بدرود تا درودی دیگربار
    DELL، M-Yousefi، mehran2190 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود..

بدلیل اینکه بنده دقیقا در شرایط انتخابی شما قرار داشتم،تصور می کنم قادر باشم تجربه خود را در اختیار شما قرار دهم..

ابتدا دو موضوع کاملا مهم و متفاوت از هم را در انتخاب لنز 50 میلیمتری باید در نظر گرفت:

-ابتدا مسئله AF-S در تقابل با AF-D

-دوم نکته انتخاب f/1.4G در تقابل با f/1.8G و یا نوع هم رده D آن

حال با عنایت به دو نکته بالا،موارد زیرین به تمامی، حائز اهمیت در انتخاب لنز 50 میلیمتری خواهند بود:

1-در نوع AF-D برخلاف AF-S،موتور داخلی لنز وجود ندارد..البته حضور این موتور داخلی فوکوس سبب کندی ناچیزی در سرعت فوکوس ورژن AF-S هم شده است..یعنی زمان جابجایی بین بی نهایت و 0.45m و بازگشت مجدد به بی نهایت حدود دو برابر زمان مشابه در نسخه قبلی یا همان AF-D است..البته درنظر داشته باشید که این مطلب هیچ مشکلی را بوجود نمی آورد و حائز اهمیت نیست..یعنی شما براحتی قادرید حرکت کودکان پر چست و چالاک را براحتی فوکوس نموده و عکاسی نمایید..

همچنین در مدل AF-S شما قادرید که از لنز بر روی بدنه مدلهای قدیمی تر نظیر D40/D60/D3000 و همچنین D5000 بهره مند شوید که بدنه های یاد شده دارای موتور فوکوس داخلی بر روی بدنه نمی باشند..

2-در لنز 50mm AF-S شما 8 المان در 7 گروه دارید،درحالیکه در لنز قدیمی تر 7 المان در 6 گروه دارید که بهمین دلیل لنز 50mm AF-S کمی شارپ تر از نظر کیفیت اپتیک نسبت به ورژن قدیمی تر است..

3-در مدل 50mm f/1.4G شما رینگ دیافراگم یا همان Aperture Ring را ندارید که در مدل قبلی موجود است..این مطلب هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کند،اگر با دوربین دیجیتال عکاسی می کنید..اگر روزی قصد داشتید تا از دوربین فیلمی استفاده کنید،لنزجدید تر برای آن بدنه کارایی نخواهد داشت..

4-در مدل f/1.4D شما 7 تیغه مستقیم در دیافراگم دارید که سبب می شود بوکه هپتاگون داشته باشید..در مقابل آن،در لنز 50mm f/1.4G شما 9 تیغه گرد دارید که بوکه گرد شکلی به شما می دهد..

5-اگر دوربین در حالت اتوفوکوس تنظیم شده باشد،و بر روی دوربین(بدنه)شما نیز لنز 50mm f/1.4D بسته شده باشد،قادر نخواهید بود تا بصورت دستی فوکوس نمایید و گاه این موضوع خود محدودکننده و آزاردهنده خواهد بود..و حتما باید بدنه مجدد به حالت تنظیم دستی بازگردد تا قادر باشید لنز را نیز بصورت دستی فوکوس نمایید..در مدل 50mm “G” این مشکل وجود ندارد..

6-سایز فیلتر مدل f/1.4G از نوع 58 میلیمتری و نوع f/1.4D نیز 52 میلیمتری می باشد..

7-در مدل 50mm AF-S جدید،در هنگام اتوفوکوس،دهنه لنز یا همان lens thread نمی چرخد..در مدل قدیمی تر AF-D چرخش وجود دارد..بنابراین امکان مکیده شدن گردوخاک بدرون لنز وجود دارد..در مدل جدیدتر،این مسئله رفع شده است..

8-نوع جدیدتر AF-S بهمراهی هود لنز عرضه می شود،درحالیکه برای مدل قبلی باید خودتان زحمت تهیه آن را بکشید..

9-از بابت Vignetting و flare نیز هردو مدل لنز بخوبی آن را کنترل می کنند..

10-در مدل AF-S شما distortion بیشتری خواهید داشت تا مدل قدیمتر AF-D..البته این مشکل در post-production قابل حل است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند..البته می دانیم که این لنز برای عکاسی از بنا و یا عکاسی آرشیتکت(معماری) طراحی نشده است..

11-دقت کنید که لنز Nikon 50mm f/1.4G AF-S نسبت به مدل قدیمتر آن در حالت دهنه گشاد،شارپ تر است..تا f/5.6 نیز لنز جدیدتر شارپ تر است و پس از آن نیز هردو مدل جدید و قدیمی به یک میزان شارپ خواهند بود..

12-لنز جدیدتر برای عکاسی از غدای تبلیغاتی نیز بهتر عمل می کند..

13-در بازه انتخاب بین f/1.4G و همچنین f/1.8G نیز

-اگر عکاسی در شرایط کم نور مد نظر شما نیست و 2/3 استاپ نوردهی بیشتر چندان بکار شما نمی آید،می توانید از f/1.8G بهره ببرید..

-f/1.8G تصویر شارپ تری(با اختلاف بسیار اندکی) نسبت به f/1.4G از خود نشان می دهد،CA کنترل شده تری(با اختلاف بسیار اندک) دارد،

-تونالیته و ثبت رنگها در f/1.4G بهتر عمل می کند..

-اتوفوکوس شدن f/1.8G کمی سریع تر از f/1.4G می باشد..

-بوکه f/1.4G کمی بهتر از f/1.8G است..

-وقوع vignette در f/1.8 در لنز مدل f/1.4G بسیار کنترل شده تر و بهتر از f/1.8G می باشد..

-در صورت وقوع flare، مدل 50mm f/1.8G کنترل شده تر و بهتر عمل می کند..این مسئله با گذاشته شدن هود بر لنز در مدل f/1.4G قابل رفع است..

-رخداد distortion در مدل 50mm f/1.8G بیشتر از f/1.4G است..

-مدل 50mm f/1.4G رزولوشن کمی بهتر و بیشتری نسبت به مدل 50mm f/1.8G دارد..

بنده در نهایت برای بدنه های دوربین های خودم یعنی نیکون D500 و D7200 پس از مطالعه تمامی جوانب فوق جهت انتخاب لنز 50mm بالاخره دست به انتخاب زده و از مابین تمامی لنز های موجود در بازه 50 میلیمتری، لنز 50mm f/1.4G را انتخاب نمودم..

امیدوارم پاسخ مبسوط خود را در نوشته های این پست یافته باشید..

برای درج این پست به تارنماهای زیرین ارجاع گردیده است:

https://photographylife.com/nikon-50mm-1-4-afs-vs-afd/

https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-8g/

https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-4g/

پی نوشت: جناب DELL در پاسخی فیلسوفانه و بودا مانند،همان را فرمودند که بنده به درازا در اینجا گفتم..پس بقول کافرین فرنگ نشین،نوشته ایشان را short answer و نوشته بنده را long answer در نظر بگیرید..باشد که کنجکاوی شما اقناع گردد..

بدرود تا درودی دیگربار
    سپاس بی کران از پاسخ کاملتون دوست عزیز. بسیاری از ابهاماتم رفع گردید.
    esfandiyar2002 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه عزیزان ببخشید اگر سوالی که میپرسم تکراری هست یا ممکنه خیلی ها قبل تر پرسیده باشن اما واقعا به دلیل اینکه وقت کمی دارم دوباره پرسیدم
    دوستان بنده مدل دوربینم 700dهست و مبتدی نیستم اما از اول با لنز 18-55 خوده دوربین عکاسی کردم اما قصد خرید لنز دارم اما واقعا دریای وسیعی است دنیای لنز ها
    فعالیت اصلی بنده موسیقی است و در هنر دیگری مشغول هستم اما عاشق عکاسی های هنری (به علت فعالیت موسیقی) دوستان عزیز بنده می خواهم نزدیک به 1تومن هزینه کنم برای لنز اما مطمئنن اگر لنز خوبی با قیمت کمتر که مناسب من باشه رو پیدا کنم بهتره
    در حسرت گرفتن یک عکس از یه فاصله با یه فوکوس خوب روی سوژه موندم کاری که این 55انجام نمیده
    دوستان این لنز هارو من دیدم میشه شما عزیزان مقایسه ای کنید ومنو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS II
    Canon EF 70-300mm F/4-5.6 IS USM
    sigma 70-300mm F/4-5.6 DG Macro - Canon Mount
    Canon EF 75-300mm F/4-5.6 III
    Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 IS stm
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS STM

باز هم ممنون