صفحه 50 از 164 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام مجدد
    من این لنز رو بروی دوربین های d90 و d7000 داشتم.
    در آن زمان بنده لنز 85-16 رو داشتم و برای بعضی کارها از جمله پرتره برایم کوتاه بود.
    نمی توان گفت که کیفیت این لنز در f/2.8 فوق العاده بود ولی در f/4 به بعد عالی بود
    یعنی به نظرم در f/2.8 قابل رقابت با مثلا 200-80 نیکور نبود(البته من خودم این لنز رو نداشتم و فقط از روی سمپلها عنوان میکنم)
    فکر میکنم اگر بیشتر راجع به این لنز بخواهید بدانید بهتره که در تاپیک مخصوص این لنز در تالار جستجو کنید نظرات بیشتر دوستان رو خواهید دید.
    البته من جایی ندیدم راجع به کیفیت این لنز اظهار نظر منفی بکنند .تنها راجع به مشکل فوکوسش در فواصل کوتاه صحبت هستش.
    موفق باشید
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    در فضاهای بسته و محدود مثل خانه که نهایتا 4 در 4 متر باشه، برای عکاسی پرتره با دوربین 600D چه لنزی رو پیشنهاد می کنید؟
    دوستان کسی ما رو تحویل نمیگیره؟

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام

معمولا در محیط خونه بعلت نورکم مجبورید(تقریبا مجبور) از دیاف بازی استفاده کنید(البته برای محیط خونه گفتم، ولی معمولا دیاف 8 یا بیشتر برای پرتره استفاده میشه )، البته بازم لنزی که میخواین انتخاب کنید به نوع پرتره تون بر میگرده

یعنی اینکه میتونه از Extreme close-up شروع بشه و تا Full shot ادامه داشته باشه* که اینم باعث میشه روی انتخاب فاصله کانونی مورد نظرتون درپرتره تاثیر بذاره

موفق باشید.....

*: از چهره که شروع میشه پرتره به این شکله

اول Extreme close-up که از بالای سر تا زیر لب در عکس ثبت میشه

دوم Medium close-up که از بالای سر شروع شده و تا زیر چانه ادامه می یابد

سوم Full close-up که از بالای سر شروع شده و تا سر شانه ها(یا انتهای گردن) ادامه می یابد

چهارم Wide close-up که از بالای سر شروع شده و تا خط زیر بغل(همهانجایی که دست ها شروع می شوند:biggrin:) ادامه میابد

پنجم Close shot که از بالای سر شروع شده و تا کمی بالاتر از آرنج ادامه میابد

ششم Medium close shot که از بالای سر تا خود آرنج ادامه می یابد

هفتم Medium shot که از بالای سر شروع شده و حد وسط بین آرنج و مچ ادامه می یابد

هشتم Medium full shot از بالای سر شروع و تا زانوها ادامه میابد

نهم Full shot تا زیر پایینترترین نقطه ی بدن در عکس ثبت بشه، یعنی تا کمی پایینتر از کفش ها(اگه کفش نبود پاها)
    Hoda Zaeimi، Vahid، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

بودجتون چقدره؟ و در حال حاضر چه لنز یا لنزهایی دارید؟

اگر فلاش دارید دستتان بازتر است اما اگر می‌خواهید از نور طبیعی یا نورهای موجود در خود فضا مانند لوستر و ... استفاده کنید همانطور که آقای اقبالی گفتند به لنزهای سریع فکر کنید.

لنزهایی مانند 50 f1.8 و f1.4 و 85 f1.8
    M. Beyrami، drfarahnak، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

جواب دادن به کسی که از 494 پست قبلی نتیجه نگرفته ، خداییش خیلی سخته و شاید غیرممکن ... چون شما شرایط خودتون رو نگفتید من نظر خودمو می گم ... اگه می خواستم لنز پرتره بگیرم ی لنز ماکرو تهیه می کردم که با ی تیر دو نشون زده باشم مثلا
    , canon 100 f2.8 , canon 60 f2.8 و یا حتی Tamron 60 f2 Macro
    Daruosha، Kaveh Ghobadi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من فكر مي كنم ارائه ي هر پيشنهادي جفا كردن به اين تاپيك 41 صفحه اي 400 پستي است !

اگر حوصله كنيد و چند صفحه از همين تاپيك رو بخونيد جاي دوري نمي ره.

با تشكر
    وقتی این تاپیک بالا میاد همیشه یاد این پست می افتم!
    Fereidoon، M.Meghdari، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    وقتی این تاپیک بالا میاد همیشه یاد این پست می افتم!
    دوست عزیز من تمامی پست های این تاپیک رو خوندم اما بر اساس شرایط خودم نتیجه ای نصیبم نشد. من یک عدد فلاش 430 کنون و یک عدد فلاش نایسین 466 و چندتا چتر و پایه فلات و کیت فلاش اکسترنال ( سافت باکس، زنبوری و اسنوت و ... ) رو دارم. اما به دلیل میسر نبون نصب بک گراند و چادر مشکی و ... همیشه سرعت شاتر رو زیاد میکنم تا بک گراند سیاه باشه. رادیو تریگر هم دارم. از نظر لنز هم فعلا فقط همین کیت18-55 دارم .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بودجه رو نفرمودید
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    344

700-800 تومان فعلا موجوده. اگر لنزهای فیکس رو بگیرم نوع پرتره هام محدودتر میشه و چون تازه کارم دوست دارم همه ی این پرتره هایی رو که جناب اقبالی فرمودند تجربه کنم. نمیدونم لنز فیکس بهتره یا زوم؟ در این محیط بسته ای هم که من کار میکنم نمیدونم با لنز دارای چه فاصله کانونی باید کار کنم زیر 100 (مثلا 15-85) یا بالای اون (مثلا 50-150)

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

700-800 تومان فعلا موجوده. اگر لنزهای فیکس رو بگیرم نوع پرتره هام محدودتر میشه و چون تازه کارم دوست دارم همه ی این پرتره هایی رو که جناب اقبالی فرمودند تجربه کنم. نمیدونم لنز فیکس بهتره یا زوم؟ در این محیط بسته ای هم که من کار میکنم نمیدونم با لنز دارای چه فاصله کانونی باید کار کنم زیر 100 (مثلا 15-85) یا بالای اون (مثلا 50-150)
    سلام
    با توجه به مسائلی که شما مطرح کردید من هم فکر می کنم شما نیاز به یک لنز با اف پایین دارید،البته اینکه دوستان در مورد شرایط نوری از شما سوال کردند واقعا مهم هست،ببینید صرف داشتن فلاش و سافت باکس و ... که کافی نیست.موردی که در گرفتن عکس پرتره بسیار مهم هست نور پردازی فضا و سوژه هست. من با همین لنز 55-18 که خیلی ها معتقدند لنز بسیار بدی هست در فضای بسته پرتره های بسیار خوبی گرفتم( فقط هم با استفاده از یک نور) اما ممکنه شما حتی با بهترین لنزها هم نتونید نتایج خوبی بگیرید.نظر من این هست که برای شروع یکدفعه هزینه زیادی نپردازید که بعد هم ممکن هست پشیمون بشید، اگر بتونید قبل از خرید هر لنزی لا اقل یکی دوبار یاهاشون کار کنید هم بسیار خوبه(از دوستانی که دارند می تونید کمک بگیرید) ولی باز هم می گم قبل از خرید لنز سعی کنید کاملا نیازهاتون رو دقیق شناسایی کنید و بعد اقدام به خرید.(مثلا همیشه می خواید بدون نورپردازی کار کنید،معمولا در فضای بسته کار می کنید،همیشه از شاتر بالا استفاده می کنید،بیشتر چه نوع پرتره هایی کار می کنید و....)
    M. Beyrami، drfarahnak و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

صفحه 50 از 164 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین