صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 136
Like Tree191تشکر

موضوع: مقايسه لنز ها...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام

اگر تمركزتان بيشتر روي فيلمبرداي است، با 70D گزينه بهتر 18-135 STM است.
    خیلی ممنون . لطفا بگید این لنز سرو صدای زیاد نداره ؟ مثلا این 18-200 که الان دارم روی حالت فیلمبرداری خیلی سرو صدا میکنه فوکوس دقیقی نداره اگه میشه یه لنز خوب و تقریبا بی صدا با تصویر خوب و عمق سینمایی به من معرفی کنید . ممنون از لطفتون

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid.t نمایش پست ها
    خیلی ممنون . لطفا بگید این لنز سرو صدای زیاد نداره ؟ مثلا این 18-200 که الان دارم روی حالت فیلمبرداری خیلی سرو صدا میکنه فوکوس دقیقی نداره اگه میشه یه لنز خوب و تقریبا بی صدا با تصویر خوب و عمق سینمایی به من معرفی کنید . ممنون از لطفتون
    با سلام
    تا اساتید از راه برسند؛ لنزهای STM کنون فوکوس بمراتب نرم تر و کم صدا تری نسبت به لنزهای USM دارند و شما با دوربین 70D میتوانید از مزیت این سری لنزها بهره ببرید.
    برای اطلاع بیشتر راجع به این لنز از لینک زیر استفاده کنید:
    EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS STM
    Niaz، yaghoobi و Pooyan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد sezar201 آواتار ها
    تشکر کرده
    22

سلام

دوستان یه سوال در مورد خرید لنز دارم.

Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM (Canon
    Tokina AT-X PRO 11-16mm f/2.8 AF DX Lens for Canon

خرید لنز سیگما به جای کنون 15-85 رو توصیه می کنید؟ ( از لحاظ قیمت که به صرفه هست ولی فنی نمی دونم)
    البته هر دو لنز بالا دست دوم هستند. ( خرید لنز دست دوم آیا صلاح هست و آیا میشه فهمید که لنز مشکل نداشته باشه؟)

البته من canon d60 دارم. و آماتور هم هستم.
    ممنون

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط sezar201 نمایش پست ها
    سلام

خرید لنز سیگما به جای کنون 15-85 رو توصیه می کنید؟ ( از لحاظ قیمت که به صرفه هست ولی فنی نمی دونم)
    البته هر دو لنز بالا دست دوم هستند. ( خرید لنز دست دوم آیا صلاح هست و آیا میشه فهمید که لنز مشکل نداشته باشه؟)

ممنون
    برای شما و مصارف عمومی تر همان 15-85 انتخاب بهتری هست. رنج مناسب، سرعت و شارپنس رو برایتون خواهد داشت و تا مدتها نیازتون رو رفع میکند.
    دو لنزی که اشاره کردید لنزهای تخصصی تری هستند که بدرد مصارف روزمره شما نمیخورند یا به عنوان تک لنز مناسب نیستند.
    yaghoobi، M. Beyrami و sezar201 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام

ممنون
    من با اینکه نیکونی هستم ولی میدونم که لنز 85-15 کنون لنز خیلی خوبیه. من جای شما بودم بدون شک 85-15 رو می خریدم و سیگما رو نمی خریدم به دلایل زیر:

1. دست دومه و معلوم نبوده دست کی بوده و چطور ازش استفاده شده پس نا مطمئنه.
    2. رنج بسیار کم که برای استفاده روزمره چندان نیازهاتون رو در مقایسه با کنون برآورده نمی کنه.
    3. از نظر اپتیکی که هم تقریبا مطمئنم که به پای کنون نمی رسه.

تنها و تنها مزیت این لنز دیافراگم بازشه که دستتون رو برای عکاسی در محیطهای کم نور باز میذاره. اما اغلب لنزهایی که دیافراگم باز دارن معمولا در کمترین عدد f کیفیت زیاد خوبی ندارند و به تدریج در fهای بالاتر کیفیتشون بهبود پیدا می کنه.

با توجه به دلایل بالا من کنون رو پیشنهاد می کنم که لنز با ارزشی هم هست.
    yaghoobi و sezar201 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

سلام

ممنون
    من با اینکه نیکونی هستم ولی میدونم که لنز 85-15 کنون لنز خیلی خوبیه. من جای شما بودم بدون شک 85-15 رو می خریدم و سیگما رو نمی خریدم به دلایل زیر:

2. رنج بسیار کم که برای استفاده روزمره چندان نیازهاتون رو در مقایسه با کنون برآورده نمی کنه.

تنها و تنها مزیت این لنز دیافراگم بازشه که دستتون رو برای عکاسی در محیطهای کم نور باز میذاره. اما اغلب لنزهایی که دیافراگم باز دارن معمولا در کمترین عدد f کیفیت زیاد خوبی ندارند و به تدریج در fهای بالاتر کیفیتشون بهبود پیدا می کنه.

لنز توکینا هم که فرمودید همین لنز رو توکینا برای نیکون هم تولید کرده و خود من می خواستم برای عکاسی شب و منظره تهیه کنم. منتها با دیدن سمپل ها و کیفیت خروجی نه چندان جالب اون منصرف شدم. حالا نمی دونم برای کنون چه جوریاست. در ضمن این لنز هم اصلا ( در مقایسه با سیگما) برای مصارف روزمره کاربرد نداره. کاربرد اون فقط و فقط منظره و عکاسی شب اونهم از ستاره ها، رد ستاره ها، کهکشان راه شیری و ...

موفق باشید.
    mojtaba79 و sezar201 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

لنز توکینا هم که فرمودید همین لنز رو توکینا برای نیکون هم تولید کرده و خود من می خواستم برای عکاسی شب و منظره تهیه کنم. منتها با دیدن سمپل ها و کیفیت خروجی نه چندان جالب اون منصرف شدم. حالا نمی دونم برای کنون چه جوریاست. در ضمن این لنز هم اصلا ( در مقایسه با سیگما) برای مصارف روزمره کاربرد نداره. کاربرد اون فقط و فقط منظره و عکاسی شب اونهم از ستاره ها، رد ستاره ها، کهکشان راه شیری و ...

موفق باشید.
    سلام

یکی از عوارض بد اینترنت این است که باعث میشود گاهی آدم خیال کند به همه چیز آگاه و مطمئن هست، حال آنکه اینطور نیست ( در مورد خود من هم قبلا ً بسیار پیش آمده است).

1- خرید لنز و لوازم دست دو هیچ اشکالی ندارد که هیچ؛ اگر مورد خوبی از آب در بیاد جرئت و جسارت شما را در خریدهای بعدی بیشتر میکند و در موقع فروش هم ضرر کمتری میکنید،چه بسا ضرر هم نکنید.
    خودم یک بدنه و سه لنز و دو فلاش دست دوم خریدم و از همگی آنها هم بسیار راضی بودم و هستم.

2- تعریفتان از اپتیک چیست؟ شاید منهم انتخابم بین 85-15 و 50-17 سیگما؛ 85-15 باشد ، ولی دلیل نمیشود بگویم اپتیک این یکی بهتر است، همان اف بازتر و عمق میدان کمتر و بوکه بهتر یک بخش از اپتیک لنز است.
    به اضافه اینکه به 17 م.م کمتر بودن دامنه یک لنز نمیشود گفت "رنج بسیار کمتر"

3- شما کدام سمپل ها را از توکینا 16-11 دیده اید؟
    این لنز به گواه اغلب عکاسان بهترین اولترا واید برای دوربینهای کراپدار است،در اینکه کاربرد آن با 85-15 و 50-17 متفاوت است شکی نیست، ولی اطلاق خروجی ضعیف به آن نادرست است که البته باید دید تعریف و تفسیر شما هم از خروجی چه میباشد .
    Niaz، iranh00، masoudrejae و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

یکی از عوارض بد اینترنت این است که باعث میشود گاهی آدم خیال کند به همه چیز آگاه و مطمئن هست، حال آنکه اینطور نیست ( در مورد خود من هم قبلا ً بسیار پیش آمده است).

1- خرید لنز و لوازم دست دو هیچ اشکالی ندارد که هیچ؛ اگر مورد خوبی از آب در بیاد جرئت و جسارت شما را در خریدهای بعدی بیشتر میکند و در موقع فروش هم ضرر کمتری میکنید،چه بسا ضرر هم نکنید.
    خودم یک بدنه و سه لنز و دو فلاش دست دوم خریدم و از همگی آنها هم بسیار راضی بودم و هستم.

2- تعریفتان از اپتیک چیست؟ شاید منهم انتخابم بین 85-15 و 50-17 سیگما؛ 85-15 باشد ، ولی دلیل نمیشود بگویم اپتیک این یکی بهتر است، همان اف بازتر و عمق میدان کمتر و بوکه بهتر یک بخش از اپتیک لنز است.

این لنز به گواه اغلب عکاسان بهترین اولترا واید برای دوربینهای کراپدار است،در اینکه کاربرد آن با 85-15 و 50-17 متفاوت است شکی نیست، ولی اطلاق خروجی ضعیف به آن نادرست است که البته باید دید تعریف و تفسیر شما هم از خروجی چه میباشد .
    بنده به عنوان کسی که با هر 3 لنز کار کرده ام (هرچند اندک) با نظر جناب قدیری موافقم.

لنز tokina هرچند کاربرد متفاوتی از 2 لنز دیگر دارد ولی لنز ِ بینهایت فوق العاده ای هست که در تمام review ها و comment های عکاسان برجسته میشه دید.

در مورد لنز 15-85 هم که همگی میدانیم از لنزهای با ارزش canon هست.

ولی در مورد لنز Sigma قبلاً یک مرتبه نظرم را در تاپیک خودش گفته ام.
    این لنز به طرز عجیبی در بازترین f number شارپ عمل میکنه و من تفاوت خیلی ناچیزی بین عکسهایی که با f باز و بسته گرفته ام میبینم (نمونه عکسهارا هم در تاپیک گذاشتم)
    به غیر از این موارد، این لنز 4 استاپ لرزشگیر دارد که 1 استاپ از لنز Canon بیشتر است و همینطور بدنه لنزها تفاوت فاحشی دارد که در دراز مدت این تفاوتها خیلی خیلی به چشم میآید.........

همه ی عرایض بنده، نظرات شخصی ام هست.
    یاحق
    ویرایش توسط saeed2vfx : Monday 18 November 2013 در ساعت 19:16
    Mashhadi Vahid، Nima Sadigh، mojtaba79 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

سلام

ممنون
    در مورد تست لنزهاي دست دوم مي توانيد مطلب زير را مطالعه بفرماييد. اگر به نكات كلي كه در اين مقاله آمده توجه كنيد خريدي با اطمينان بالا را تجربه خواهيد نمود. انشالا بتوانم ترجمه ي اين مقاله را با كمك دوستان، در فروم قرار دهم.

LensRentals.com - How to Test a Lens

در مورد انتخاب لنز من متوجه نشدم لنز قبليتون چي بوده است و الان چه لنزهايي داريد. لنزهايي كه معرفي فرموديد هر سه لنزهايي عالي هستند(شايد بهترين در كلاس خودشان) ولي هر يك نياز خاصي را بر طرف مي كنند. به طور كلي لنز سيگما و كنون بر روي دوربيني مثل 60d همه كاره ترند. اگر احساس نياز به f/2.8 مي كنيد سيگما انتخاب شما خواهد بود. اگر نياز به لنزي خيلي وايد(اولتراوايد) داريد توكينا 11-16 و يا لنزهاي اولتراوايد ديگر(و شايد ارزانتر) مي توانند انتخاب شما باشند.
    موفق باشيد
    saeed2vfx و sezar201 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

جناب مشهدی وحید:

با سلام

دیدن و خواندن review های معتبر که توسط کسانی نوشته شده اند که از آن محصول استفاده کرده اند، چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای و نتیجه و تست سایتهای معتبر عکاسی که به بهترین آزمایشگاه ها مجهز هستند و اعداد و ارقام و دیاگرامهای مختلف از عوارض اینترنت و وهم و خیال محسوب نمیشه که هیچ، بلکه باعث می شه تا انسان با واقعیت روبرو بشه و از تجارب و آزمایشات معتبر دنیا جهت تصمیم گیری صحیح در خرید یک جنس استفاده کنه که البته از فواید اینترنت محسوب میشه نه عوارض آن.

1. حالا اگه کسی مثل شما شانس باهاش یار نبود و فروشنده سر مشتری کلاه گذاشت و جنس دست دوم خوب بهش نفروخت، اونوقت اون مشتری از خریدش پشیمان خواهد شد و ضرر خواهد کرد که هیچ، جرئت و جسارت اون رو هم در خرید های بعدی به شدت کاهش خواهد داد، چه بسا که دیگه دنبال جنس دست دوم نرود.

2. توجه کنید که برای یک فرد آماتور در وهله اول کیفیت و خروجی لنز بسیار با اهمیت تر از بوکه و عمق میدان و دیافراگم باز تر هستش و چه بسا که اصلا ندونه بوکه، عمق میدان و دیافراگم چیه. و بنده هم تعریفم از اپتیک، شارپنس تصویر می باشد نه مواردی که شما فرموده اید چون فرد آماتور در وهله اول برایش شارپنس و کیفیت تصویر مهم می باشد و عمق میدان و بوکه و لنز کنون هم براش راضی کننده خواهد بود مگر اینکه حرفه ای تر به قضیه نگاه کند که اونوقت بله طبق گفته شما بوکه و عمق میدان تعریف جدیدی برای این شخص آماتور خواهد داشت.

3. وقتی صحبت از رنج می کنیم یعنی در یک بازه به خصوص صحبت می کنیم نه یه عدد و اطلاق 17 میلیمتر برای واژه رنج صحیح نیست. رنج دوربین کنون 100 البته کاربردی تر و به عبارتی به درد بخور تر از رنج سیگما و توکینا برای یک فرد آماتور هستش. آیا یک فرد آماتور برای عکاسی روزمره می تونه از لنز 16-11 استفاده کنه؟
    آیا رنج کم 50-17 برای یک فرد آماتور در عکاسی روزمره آزار دهنده نیست؟ مخصوصا اینکه سوژه در فواصلی قرار گرفته باشه که 50 میلیمتر جوابگو نباشه.
    اینها مسائلی هست که باید به همه آنها ریز به ریز توجه شود و مهم تر از آن اینکه بدونیم برای چه کسی داریم نسخه می پیچیم تاخدای نکرده اون فرد تازه وارد نه از خریدش پشیمان بشه نه از عکاسی زده بشه و نه پشت سر ما هم حرفی باشه.

4. توجه کنید که بنده عرض کردم نمونه های این لنز رو برای مانت نیکون دیده ام نه کنون و عرض کردم نمی دونم برای کنون چه جوریاست حالا شما می فرمایید که مورد تحسین اغلب عکاسها هست نظر شما کاملا محترم. اما این دلیل نمیشه که برای مانت نیکون هم مورد تحسین خاص و عام باشه و دلیل رد کردن این لنز هم کاربرد تخصصی تر اون برای یک فرد آماتور هست نه کیفیت و خروجی آن و بنده هیچ وقت عرض نکردم که این لنز برای مانت کنون لنز خوبی نیست.
    بنده هم نظراتم رو گفتم، قضاوت با سایر دوستان و اساتید محترم.
    mojtaba79 و sezar201 تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین