صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 136
Like Tree191تشکر

موضوع: مقايسه لنز ها...

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

طبق ريوو هايی که من ديدم همه خيلی از لنز 11-16 توکينا راضی بودن به طوری که حسرت داشتن نمونه مشابهش رو روی فول فريم ميديدن

سيگما کمی سافته اما من لنز تامرون 17-50 خودم رو به هيچ وجه با 15-85 عوض نميکردم

سيگما در ديافراگم يکسان تقريباً با 15-85 برابر و گاهی بهتره
    اما در مقابل تامرون هيچ حرفی برای گفتن نداره و نميشه اسم شارپ روش گذاشت
    با ديافراگم 5.6 نه عکاسی لذت داره نه اينکه هميشه ميشه ازش استفاده کرد

تو ايران همه فکر ميکنن چون يک جنس دست 2 طرف حتماً باز کرده دل و جيگرش رو عوض کرده
    اعتبار واسه همين روز ها خوبه ديگه مجبور نيستيد از غريبه بگيريد از بچه های فروم بخريد
    ما کار واردات و فروش لپ تاپ ميکرديم جز اولين لپ تاپم هيچ وقت ديگه نو نگرفتم (چه برای خودم چه برای دوستام ) هر چند ماه هم يکی عوض ميکردم
    در مورد دوربين هم تا حالا 6 تا دوربين و چند تا لنز خريدم فقط يکی از دوربين هام و لنز سيگمام نو بود
    تا حالا هم هيچ مشکلی نداشتم ، 2-3 تا نکته رو چک کنيد مشخصه جنس سالمه يا نه
    جنس نو خيلی افت قيمت داره چه وقتی که ميخريد و چه وقتی که ميخواهيد بفروشيد (چند مدل مياد پايين)

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens Image Quality
    saeed2vfx و sezar201 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد sezar201 آواتار ها
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    طبق ريوو هايی که من ديدم همه خيلی از لنز 11-16 توکينا راضی بودن به طوری که حسرت داشتن نمونه مشابهش رو روی فول فريم ميديدن

سيگما کمی سافته اما من لنز تامرون 17-50 خودم رو به هيچ وجه با 15-85 عوض نميکردم

سيگما در ديافراگم يکسان تقريباً با 15-85 برابر و گاهی بهتره
    اما در مقابل تامرون هيچ حرفی برای گفتن نداره و نميشه اسم شارپ روش گذاشت
    با ديافراگم 5.6 نه عکاسی لذت داره نه اينکه هميشه ميشه ازش استفاده کرد

تو ايران همه فکر ميکنن چون يک جنس دست 2 طرف حتماً باز کرده دل و جيگرش رو عوض کرده
    اعتبار واسه همين روز ها خوبه ديگه مجبور نيستيد از غريبه بگيريد از بچه های فروم بخريد
    ما کار واردات و فروش لپ تاپ ميکرديم جز اولين لپ تاپم هيچ وقت ديگه نو نگرفتم (چه برای خودم چه برای دوستام ) هر چند ماه هم يکی عوض ميکردم
    در مورد دوربين هم تا حالا 6 تا دوربين و چند تا لنز خريدم فقط يکی از دوربين هام و لنز سيگمام نو بود
    تا حالا هم هيچ مشکلی نداشتم ، 2-3 تا نکته رو چک کنيد مشخصه جنس سالمه يا نه
    جنس نو خيلی افت قيمت داره چه وقتی که ميخريد و چه وقتی که ميخواهيد بفروشيد (چند مدل مياد پايين)

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens Image Quality
    با سپاس فراوان از همه دوستان

موضوع اول اینکه بنده ایران نیستم که بتونم لنز رو از دوستان مورد اعتماد سایت بگیرم. از طرفی بنده همانطور که عرض کردم آماتور هستم ولی با اشتیاق زیاد به نظر خودم دز حال پیشرفت هستم ( حداقل ریسرچر خوبی هستم و سعی کردم مطالب مفید عکاسی رو مطالعه و اونها رو توی عکسایی که میگیرم پیاده کنم) اما از اونجایی که بنده در مرحله ای هستم که به قول شاعر ما مو می بینیم ولی دوستان پیچش مو. به همین دلیل و اینکه آینده برای من کمی بلایند هست می خوام از تجربیات دوستان استفاده کنم.
    البته جسارت نباشه مفاهیم عکاسی که دوستان فرمودند رو کاملا آشنا هستن به خصوص عدسی ها و دیافراگم (آخه رشتم برق هست).
    در حقیقت قصد خرید کنون 15-85 رو داشتم تا اینکه روی Ebay آفر اون دو تا لنزی رو که تو پست قبل گذاشتم دیدم.
    اینجا (استرالیا) قیمت 15-85 حدود 600$ هست و با احتساب هود و فیلتر یو وی که دوستان فرمودند میشه 700$
    از طرفی اون لنزها
    Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM (Canon حدود 180$
    Tokina AT-X PRO 11-16mm f/2.8 AF DX Lens for Canon حدود 220$
    هستند .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با این شرایط صلاح در چیه؟ (البته خیلی دوست دارم عکسام قشنگ از آب در بیان و همچنین می خوام پیشرفت هم کنم)
    مرسی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب مشهدی وحید:

با سلام

دیدن و خواندن review های معتبر که توسط کسانی نوشته شده اند که از آن محصول استفاده کرده اند، چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای و نتیجه و تست سایتهای معتبر عکاسی که به بهترین آزمایشگاه ها مجهز هستند و اعداد و ارقام و دیاگرامهای مختلف از عوارض اینترنت و وهم و خیال محسوب نمیشه که هیچ، بلکه باعث می شه تا انسان با واقعیت روبرو بشه و از تجارب و آزمایشات معتبر دنیا جهت تصمیم گیری صحیح در خرید یک جنس استفاده کنه که البته از فواید اینترنت محسوب میشه نه عوارض آن.

1. حالا اگه کسی مثل شما شانس باهاش یار نبود و فروشنده سر مشتری کلاه گذاشت و جنس دست دوم خوب بهش نفروخت، اونوقت اون مشتری از خریدش پشیمان خواهد شد و ضرر خواهد کرد که هیچ، جرئت و جسارت اون رو هم در خرید های بعدی به شدت کاهش خواهد داد، چه بسا که دیگه دنبال جنس دست دوم نرود.

2. توجه کنید که برای یک فرد آماتور در وهله اول کیفیت و خروجی لنز بسیار با اهمیت تر از بوکه و عمق میدان و دیافراگم باز تر هستش و چه بسا که اصلا ندونه بوکه، عمق میدان و دیافراگم چیه. و بنده هم تعریفم از اپتیک، شارپنس تصویر می باشد نه مواردی که شما فرموده اید چون فرد آماتور در وهله اول برایش شارپنس و کیفیت تصویر مهم می باشد و عمق میدان و بوکه و لنز کنون هم براش راضی کننده خواهد بود مگر اینکه حرفه ای تر به قضیه نگاه کند که اونوقت بله طبق گفته شما بوکه و عمق میدان تعریف جدیدی برای این شخص آماتور خواهد داشت.

3. وقتی صحبت از رنج می کنیم یعنی در یک بازه به خصوص صحبت می کنیم نه یه عدد و اطلاق 17 میلیمتر برای واژه رنج صحیح نیست. رنج دوربین کنون 100 البته کاربردی تر و به عبارتی به درد بخور تر از رنج سیگما و توکینا برای یک فرد آماتور هستش. آیا یک فرد آماتور برای عکاسی روزمره می تونه از لنز 16-11 استفاده کنه؟
    آیا رنج کم 50-17 برای یک فرد آماتور در عکاسی روزمره آزار دهنده نیست؟ مخصوصا اینکه سوژه در فواصلی قرار گرفته باشه که 50 میلیمتر جوابگو نباشه.
    اینها مسائلی هست که باید به همه آنها ریز به ریز توجه شود و مهم تر از آن اینکه بدونیم برای چه کسی داریم نسخه می پیچیم تاخدای نکرده اون فرد تازه وارد نه از خریدش پشیمان بشه نه از عکاسی زده بشه و نه پشت سر ما هم حرفی باشه.

4. توجه کنید که بنده عرض کردم نمونه های این لنز رو برای مانت نیکون دیده ام نه کنون و عرض کردم نمی دونم برای کنون چه جوریاست حالا شما می فرمایید که مورد تحسین اغلب عکاسها هست نظر شما کاملا محترم. اما این دلیل نمیشه که برای مانت نیکون هم مورد تحسین خاص و عام باشه و دلیل رد کردن این لنز هم کاربرد تخصصی تر اون برای یک فرد آماتور هست نه کیفیت و خروجی آن و بنده هیچ وقت عرض نکردم که این لنز برای مانت کنون لنز خوبی نیست.
    بنده هم نظراتم رو گفتم، قضاوت با سایر دوستان و اساتید محترم.
    سلام

1- بله این هم یک طرف قضیه است؛ مهم اینه که کل یک چیزی را با فرض بدبینانه رد نکنیم.

2- ممکنه برای شما در وهله اول شارپنس مهمترین چیز باشد، برای من عمق میدان و برای دیگری رنج و فاصله کانونی، قرار نیست نسخه ای که برای من کارآیی دارد برای دیگری هم داشته باشد.

3- منظورتان را از " رنج دوربین کنون 100 البته کاربردی تر و ..." متوجه نشدم؛ ولی بیان 17 میلی متر از جانب من یک اشتباه لپی بود که از همگی عذر میخوام، منظور 37 میلی متر (مجموع در تله و واید بود) که احتمالا ً در آن لحظه لنز سیگمای 70-17 در ذهنم دوران میزده :)
    و قطعا ً من در آنجا رنج 16-11 مد نظرم نبوده.

4- نمیدانم چقدر در مورد لنزهای third party یا به اصلاح متفرقه آشنایی دارید و یا با آنها کار کرده اید، اما چیزی که هست تفاوت این لنزها برای مونت های مختلف فقط در مونتهای آنهاست و نه اپتیک یا کیفیت ساختشان

موفق باشید
    Amin Zarif، Saadat، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط sezar201 نمایش پست ها
    با سپاس فراوان از همه دوستان

موضوع اول اینکه بنده ایران نیستم که بتونم لنز رو از دوستان مورد اعتماد سایت بگیرم. از طرفی بنده همانطور که عرض کردم آماتور هستم ولی با اشتیاق زیاد به نظر خودم دز حال پیشرفت هستم ( حداقل ریسرچر خوبی هستم و سعی کردم مطالب مفید عکاسی رو مطالعه و اونها رو توی عکسایی که میگیرم پیاده کنم) اما از اونجایی که بنده در مرحله ای هستم که به قول شاعر ما مو می بینیم ولی دوستان پیچش مو. به همین دلیل و اینکه آینده برای من کمی بلایند هست می خوام از تجربیات دوستان استفاده کنم.
    البته جسارت نباشه مفاهیم عکاسی که دوستان فرمودند رو کاملا آشنا هستن به خصوص عدسی ها و دیافراگم (آخه رشتم برق هست).
    در حقیقت قصد خرید کنون 15-85 رو داشتم تا اینکه روی Ebay آفر اون دو تا لنزی رو که تو پست قبل گذاشتم دیدم.
    اینجا (استرالیا) قیمت 15-85 حدود 600$ هست و با احتساب هود و فیلتر یو وی که دوستان فرمودند میشه 700$
    از طرفی اون لنزها
    Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM (Canon حدود 180$
    Tokina AT-X PRO 11-16mm f/2.8 AF DX Lens for Canon حدود 220$
    هستند .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با این شرایط صلاح در چیه؟ (البته خیلی دوست دارم عکسام قشنگ از آب در بیان و همچنین می خوام پیشرفت هم کنم)
    مرسی
    ببخشید کجا 11-16 را با قیمت 220$ برای فروش گذاشته؟ قیمت آن در سایتهای مختلف کمی بالاتر است.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    ببخشید کجا 11-16 را با قیمت 220$ برای فروش گذاشته؟ قیمت آن در سایتهای مختلف کمی بالاتر است.
    دوست عزیز عرض کردم که Ebay. می تونید چک کنید البته چون حالت مزایده ای داره ممکنه قیمت بالاتر هم بره:

اینم لینک :
    Tokina AT X PRO 11 16mm F 2 8 AF DX Lens FOR Canon 411378035011 | eBay
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز عرض کردم که Ebay. می تونید چک کنید البته چون حالت مزایده ای داره ممکنه قیمت بالاتر هم بره:

اینم لینک :
    Tokina AT X PRO 11 16mm F 2 8 AF DX Lens FOR Canon 411378035011 | eBay
    قیمت تا حدود 500$ بالا خواهد رفت.
    Majix و sezar201 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

روی قيمت استارت آکشن ها نميشه حساب کرد ، خيلی ها با 0.99 شروع ميکنن
    قيمت های نقدی رو نگاه کنيد خوش شانس باشيد 10% کمتر بتونيد گير بياريد
    آدم های بيکاری هم هستن که واسه 10-20$ ميشينن بيد ميزنند
    هفته پيش يک دوربين 5 دی ميخواستيم بگيريم با 3 تا لنز طرف زده بود 1310 پوند Buy it now
    و آکشنش در جريان بود
    من تا 1100 بيد کردم اما آکشن دقيقاً 1310 تموم شد
    يعنی طرف چيزی که از همون اول Buy it nowميتونست بگيره رو 1 هفته انتظار کشيده و دوباره با همون قيمت خريد

3-4 هفته پيش هم يک 6 دی ميخواستم بگيرم 1100 پوند تموم شد در صورتی که نوش 1050 فروش فوريش بود

من همه لوازمم رو Ebay ميگيرم و اکثراً دست 2
    شما خيلی راحت اگر جنس مشکل داشته باشه ميتونی جنس رو پس بدی و حتی اگر Ebay ساپورت نکرد از طريق پی پال کيس باز کنی
    تا وقتی که با پی پال پرداخت ميکنيد نگران جنس مشکل دار نباشيد
    saeed2vfx، S_Neyshaburi، Kane و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    روی قيمت استارت آکشن ها نميشه حساب کرد ، خيلی ها با 0.99 شروع ميکنن
    قيمت های نقدی رو نگاه کنيد خوش شانس باشيد 10% کمتر بتونيد گير بياريد
    آدم های بيکاری هم هستن که واسه 10-20$ ميشينن بيد ميزنند
    هفته پيش يک دوربين 5 دی ميخواستيم بگيريم با 3 تا لنز طرف زده بود 1310 پوند Buy it now
    و آکشنش در جريان بود
    من تا 1100 بيد کردم اما آکشن دقيقاً 1310 تموم شد
    يعنی طرف چيزی که از همون اول Buy it nowميتونست بگيره رو 1 هفته انتظار کشيده و دوباره با همون قيمت خريد

3-4 هفته پيش هم يک 6 دی ميخواستم بگيرم 1100 پوند تموم شد در صورتی که نوش 1050 فروش فوريش بود

من همه لوازمم رو Ebay ميگيرم و اکثراً دست 2
    شما خيلی راحت اگر جنس مشکل داشته باشه ميتونی جنس رو پس بدی و حتی اگر Ebay ساپورت نکرد از طريق پی پال کيس باز کنی
    تا وقتی که با پی پال پرداخت ميکنيد نگران جنس مشکل دار نباشيد
    آره حق با شماست ولی خوشبختانه من تو EBay واسه آکشن خوش شانس بودم.
    البته بعضی چیزها مثل همین لنزها بعد از 4 روز فقط یه بید داشتن و حتی موردی هم بوده که بنده قیمت پیشنهاد دادم و فروشنده آیتم رو از آکشن خارج کرده و با هم به توافق رسیدیم.

در کل خرید از EBay مطمئن هست.
    Majix تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    22

دوستان ببخشید جسارت بنده رو

راهنمایی نفرمودید که بالاخره اون سیگما 17-50 با اون قیمت ارزش داره بخرم یا برم 15-85 نو بخرم؟

ممنون

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

دوستان ببخشید جسارت بنده رو

راهنمایی نفرمودید که بالاخره اون سیگما 17-50 با اون قیمت ارزش داره بخرم یا برم 15-85 نو بخرم؟

ممنون
    راهنمایی شد که، برای کاربرد عمومی که شما میخواهید رنج 15-85 بهتر است. لنز 17-50 لنز خوبی است اما اف 2.8 برای عکاسی آماتور جزو واجبات نیست. مطمین باشید از داشتن واید 15 و تله 85 خوشحال تر خواهید بود....
    M. Beyrami، Madjidm، hosein1973 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین