صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 72
Like Tree244تشکر

موضوع: واقعیت و سورئال در HDR

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ضمن پوزش از عموم متخصصان عزیز من خیلی دیرم شده ! دارم جا میمونم از سفر . فکر کنم باید دنبال این تعریف بگردیم ببینیم چیزی وجود داره یا نه. 1شنبه پیگیر می شوم.
    ای کاش آقای میلانی عزیز جواب این پست را میدادید و سپس به مسافرت می رفتید ، چون بسیار مشتاق بودم که تجربه شما را در این زمینه بدانم، واقعا خیلی سخت هست نبود شما در فروم حتی برای 2 یا 3 روز ، چون دوستان بسیار کمی هستند مانند شما که بتوانند پاسخ های منطقی به سوالات من بدهند ،
    آرزوی سفری خوش برای شما دارم

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

آف تاپیک:
    جناب میلانی رفتند یه چندتا عکس HDR بگیرند

ما هم مشتاقیم تا دوست عزیز زودتر تشریف بیاورند

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام به همه دوستان و ممنون از لیفتون جای همگی واقعاً خالی، زمین جای زیباییست.

بهتر است اول این رابپرسم که :آیا کلمه سورئال در عکاسی بیشتر جنبه تکنیکی دارد یا مفهومی ؟ آیا سورئال همان شباهت عینی وبصری است یا یک معنا و مفهوم است؟

اتفاقاً بنده هم در طول سفر به این فکر کردم. مسلماً یک عکس ساده (از نظر تکنیکی) هم می تواند سورئال باشد (باز هم از نظر من) این منظره را تصور کنید: یک عدد گل شمعدانی در وسط کویر. با ساده ترین تکنیک یا یک شات اصلاً روی نگاتیو یا با یک دوربین اتوماتیک. این یک منظره سورئال نیست؟ آرزوی خالق عکس است که می گوید ای کاش کویر شمعدانی داشت.

که میتوانیم آنها را بیاموزیم و از آن بهره ببریم و هم میتوانیم آنها را نفی کنیم و عقب بمانیم.
    داخل پرانتز باز هم تاکید می کنم که هدف این تاپیک این نیست که HDR یا سورئالیسم در عکاسی یا هر دو نفی شود اصلاً قرار نیست چیزی نفی شود.

جناب میلانی رفتند یه چندتا عکس HDR بگیرند

آنقدر وقت کم بود و جاهای دیدنی زیاد که تو این سفر اصلاً فرصت نشد دوربین رو روی 3پایه ببندم مگر اینکه HDRI کنم از فلاش هم به ندرت و خیلی ساده استفاده کردم و بیشتر از عکاسی لذت بردم.
    Herati، Anoosh-Em، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

با توجه به با تجربه بودن و بالا بودن سواد فنی دوستان برای بررسی عکس ها ، از اغاز این تایپیک با مطالعه برخی پست ها ،تصمیم گرفتم در باب سورئال و حقیقت ان در هنر یک پستی کوتاه و مختصر بگذارم اما بعدا تصمیمم عوض شد و فکر کردم کسانی که علاقه مند باشند خود جستجو کرده و با تطبیق این مکتب هنری در عکس ها به نتیجه معقول و جالبی برسند ..
    بنده حقیر سابقه ی تدریس یک دوره مکاتب هنری را ( که سورئال هم جزیی از انهاست ) برای هنرجویان در پرونده فعالیت هایم دارم ....با توجه به این سابقه و دانش اندک باید بگویم ..چیزی که عزیزان در برخی عکس ها از جمله عکس های دوست همشهری مان جناب سعادت با عنوان کردن بحث سورئال توجیه کردند، یک اشتباه در شناخت حقیقت مکاتب هنری و به نظر بنده زیر سوال بردن حقیقت عکس های جناب سعادت بود ..امیدوارم دوستان جسارت بنده را ببخشند .قبل تر میخاستم این پست را بزنم اما امروز با مطالعه برخی پست ها از جمله پست جناب میلانی( که نقل قول کرده بودند) وجود این پست را در این بحث مثمر ثمر دیدم .
    ویرایش توسط M-ESMAILZADEH : Sunday 8 May 2011 در ساعت 13:45
    mreza1001، Anoosh-Em، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط king-of-black نمایش پست ها
    با توجه به با تجربه بودن و بالا بودن سواد فنی دوستان برای بررسی عکس ها ، از اغاز این تایپیک با مطالعه برخی پست ها ،تصمیم گرفتم در باب سورئال و حقیقت ان در هنر یک پستی کوتاه و مختصر بگذارم اما بعدا تصمیمم عوض شد و فکر کردم کسانی که علاقه مند باشند خود جستجو کرده و با تطبیق این مکتب هنری در عکس ها به نتیجه معقول و جالبی برسند ..
    بنده حقیر سابقه ی تدریس یک دوره مکاتب هنری را ( که سورئال هم جزیی از انهاست ) برای هنرجویان در پرونده فعالیت هایم دارم ....با توجه به این سابقه و دانش اندک باید بگویم ..چیزی که عزیزان در برخی عکس ها از جمله عکس های دوست همشهری مان جناب سعادت با عنوان کردن بحث سورئال توجیه کردند، یک اشتباه در شناخت حقیقت مکاتب هنری و به نظر بنده زیر سوال بردن حقیقت عکس های جناب سعادت بود ..امیدوارم دوستان جسارت بنده را ببخشند .قبل تر میخاستم این پست را بزنم اما امروز با مطالعه برخی پست ها از جمله پست جناب میلانی وجود این پست را در این بحث مثمر ثمر دیدم .
    دوست عزیزم درود بر شما
    چنتا خواهش داشتم :
    1)اگه میشه قسمت های هایلایت شده رو یه کم با بسط بیشتری برامون توضیح بدین .
    2)در چه حالتی می تونیم به یک تکنیک ، واژه ی مکتب رو باید نسب داد ؟ آیا میشه به هر ترفندی در عکاسی گفت مکتب یا اینکه قوانین خاصی برای اطلاق عنوان مکتب به یک ترفند و روش وجود داره ؟
    3)لطفا تعریفی از سورئال و رئالیسم و HDR برامون کامنت کنید .

پیشاپیش سپاسگذارم ...
    mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1581

بنده حقیر سابقه ی تدریس یک دوره مکاتب هنری را ( که سورئال هم جزیی از انهاست ) برای هنرجویان در پرونده فعالیت هایم دارم ....با توجه به این سابقه و دانش اندک باید بگویم ..چیزی که عزیزان در برخی عکس ها از جمله عکس های دوست همشهری مان جناب سعادت با عنوان کردن بحث سورئال توجیه کردند، یک اشتباه در شناخت حقیقت مکاتب هنری و به نظر بنده زیر سوال بردن حقیقت عکس های جناب سعادت بود ..امیدوارم دوستان جسارت بنده را ببخشند .قبل تر میخاستم این پست را بزنم اما امروز با مطالعه برخی پست ها از جمله پست جناب میلانی( که نقل قول کرده بودند) وجود این پست را در این بحث مثمر ثمر دیدم .
    جسارتا دوست عزیز من متوجه نشدم کجا این فرموده شما مثمر ثمر هست اگر می شود موضوع را بشکافید
    با احترام
    مرتضی حسینی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

چیزی که عزیزان در برخی عکس ها از جمله عکس های دوست همشهری مان جناب سعادت با عنوان کردن بحث سورئال توجیه کردند، یک اشتباه در شناخت حقیقت مکاتب هنری و به نظر بنده زیر سوال بردن حقیقت عکس های جناب سعادت بود .

درود

در تایید مطلب فوق باید اضافه کنم بکاری گیری ناصحیح کلمه سورئال بود

حتی معلوم نبود در نقش مکتب سورئال بکار گرفته شده یا صرفا فقط یک کلمه شیک انگلیسی است ، در هر دو حالت استفاده ناصحیحی محسوب میشد. چون هر کدام تعریف شناخته شده ای دارند. خصوصا مکتب سورئال که فقط محدود به هنر عکاسی هم نمیشود.

انوش
    mreza1001، M.R.Mir، M-ESMAILZADEH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1581

در این تاپیک بحث بر سر واقعیت یا خارج از واقعیت و فراتر از واقعیت بودن عکس های HDR از عکس طبیعی بود و یا به تعریفی واقعیت آنچه ما در طبیعت بوصیله چشم می بینیم و دوست عزیز آقای میلانی از واژه سورئال استفاده کردند
    راستش من همینجوری توی فکر خودم خیال می کنم که این HDR ترادف سورئالیسم در عکاسی است
    چون از واقعیت عکاسی فراتر رفته ایم سورئال اس
    و در مورد
    چیزی که عزیزان در برخی عکس ها از جمله عکس های دوست همشهری مان جناب سعادت با عنوان کردن بحث سورئال توجیه کردند، یک اشتباه در شناخت حقیقت مکاتب هنری و به نظر بنده زیر سوال بردن حقیقت عکس های جناب سعادت بود
    ایت یک بحث جدا هست و ربطی به عکس بردیاعزیز ندارد به همین خاطر انتقال داده شد به اینجا

تشکر کرده
    1583

در پاسخ به دوست عزیز پسر پارسی و جناب هراتی

با توجه به کلی بودن و اهمیت سوال هایی که کردید..فکر می کنم بهتر است به سوال هایتان در پست های جدا و تک تک پاسخ بدهم تا دوستان نیز در صورت تمایل بتوانند مرور راحتی بر نوشته ها که ممکن است پاسخ سوال های انها نیز باشد داشته باشند .

ابتدا حقیقت مکتب ها ی هنری
    د زمینه مکتب های هنری که ادبیات سهم عمده ای در گسترش و نمایان شدن انها دارد .( بخصوص داستان ) ما زیر نظر غربی ها هستیم یعنی انها هستند که استارت یک جریان هنری را می زنند و هنرمندان در گوشه کنار دنیا با توجه به علاقه و میل درونی خود به سمت مکتب یا جریان تازه تاسیس شده رفته و برخی ها حتی در گسترش این جریان نیز تاثیر گذار می شوند ..مکتب های هنری در کتاب هایی که داخل ایران یافت می شوند اغلب با نام مکتب های ادبی عرضه می شوند ..که به نظر بنده دلیل ان داشتن نمونه هایی از پیروان این مکتب با اثاری قوی در خود ایران است و از طرفی این ادبیات و بخصوص داستان نویسی است که به بقای این مکتب ها کمک شایانی کرده است . یکی از بهترین کتاب هایی که بنده در زمینه مکتب ها مطالعه کردم کتاب مکتب های ادبی رضا سید حسینی ( تالیفی و ترجمه ) است ..که به دوستان علاقه مند به شناخت مکتب ها خواندن این کتاب را پیشنهاد می کنم ..
    اما گسترش و پیروی از این مکتب ها در رشته های هنری متنوعی دیده می شود مانند سورئال در عکاسی و سینما که البته سورئالیسم در سینما زودتر از عکاسی نفوذ کرده بود .و در نقاشی و طراحی زود تر از همه انها .

پیدایش و حقیقت سورئال

سورئالیسم ابتدا در نقاشی و طراحی خود را نشان داد ..یعنی در تاریخ این مکتب امده که تحلیل و شناخت نقاشی های سالوادور دالی که با مداد خلق شده بودند موجب پیدایش مکتب سورئالیسم شد . اما اینکه چگونه ادامه یافت و در چه هنر هایی نفوذ کرد بحث پیچیده و طولانی است که فکر نمی کنم اینجا نیاز به ان باشد و به نظر من چیزی که اینجا بیشتر از همه موارد باید به ان اشاره شود حقیقت و مشخصه سورئال است و سورئال در عکاسی..

همانطور که از اسمش پیداست سورئال یعنی فرا واقعیت . رضا حسینی در کتابش می گوید : خلق اثری با تفکرات انسانی خارج از عقل و منطق .خارج از هرگونه پیروی از قوانین اخلاقی طبیعت و زیبا شناسی...اندیشه سورئال همانطور که دالی در طراحی هایش نشان داد اندیشه ی درونی یک انسان است که از قوانین طبیعت پیروی نمی کند و بیشتر پیرو خیال است . ..تعریف سورئال را همینگونه می توان تا چندین صفحه ادامه داد ( همانطور که حسینی در کتابش بیان کرده است ) اما فکر می کنم در اینجا تا همین حد کافی باشد ..حالا نمونه هایی از اثار سورئال می تواند درک حقیقت این مکتب را راحت تر بکند .
    یک نقاشی سورئال

و نمونه هایی از عکس های دوست عزیز همشهری مان صمد قربان زاده

mreza1001، Anoosh-Em، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1583

یک عکس سورئال ( از سایت اقای قربان زاده)

یک عکس رئالیسم جادویی ( عکس از اقای قربان زاده )

mreza1001، Anoosh-Em، ssobhdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین