صفحه 197 از 285 نخستنخست ... 97 147 187 193 194 195 196 197 198 199 200 201 207 247 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر میکنم زهره باشه!
    دوست گرامی، می توانید از سایت های مختلف نجومی بررسی بفرمایید اما این سیاره زحل است.البته تصویری در بزرگنمایی 25 دارم که همین امشب گرفتم اما چون کیفیت آن پایین است قرار ندادم.(البته متاسفانه موردی پیش آمد و نشد که عکس زحل را خوب بگیرم)
    البته اگر بفرمایید مرورگرتان چیست شاید بتوانم یک application نجومی برای چنین مواردی به شما معرفی کنم.
    از توجه شما ممنونم.انشاا... فردا شب.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر میکنم زهره باشه!
    نمیدانم که سیاره زحل است یا نه چون اطلاعات کمی دارم. اما به نظر بنده مطمئنا سیاره زهره(ناهید) نیست. چون اگر قرار باشد به این صورت یعنی نقطه ای نورانی در شب دیده شود باید زمین بین زهره و خورشید باشد که در واقعیت اینچنین نیست. بلکه زهره بین زمین و خورشید است. سیاره زهره معمولا به صورت نقطه ای سیاه در مقابل خورشید و در روز دیده میشود. از آشنایان به نجوم خواهش دارم اگر اشتباهی در عرایض بنده دیدند اصلاح بفرمایند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    نمیدانم که سیاره زحل است یا نه چون اطلاعات کمی دارم. اما به نظر بنده مطمئنا سیاره زهره(ناهید) نیست. چون اگر قرار باشد به این صورت یعنی نقطه ای نورانی در شب دیده شود باید زمین بین زهره و خورشید باشد که در واقعیت اینچنین نیست. بلکه زهره بین زمین و خورشید است. سیاره زهره معمولا به صورت نقطه ای سیاه در مقابل خورشید و در روز دیده میشود. از آشنایان به نجوم خواهش دارم اگر اشتباهی در عرایض بنده دیدند اصلاح بفرمایند.
    دوست عزیز دلیل شما برای زهره نبودن اشتباه است.سیاره زهره و عطارد سیاره های داخلی منظومه شمسی هستند و چون نسبت به زمین در مدار درونی تری نسبت به خورشید قرار دارند (یعنی به خورشید نزدیک ترند) از دید ما تا اندازه ی محدودی از خورشید دور می شوند که به اندازه ی این زاویه زاویه کشیدگی می گویند که برای عطارد تقریبا 28 و زهره تقریبا 48 درجه است.به همین دلیل این دو سیاره را همیشه اطراف خورشید و حداکثر در فاصله ی زاویه ای گفته شده می بینید.
    در باره ی دیدن زهره در روز ، در واقع چون زهره نزدیک به خورشید است و اتفاقا به فاصله ی زیادی از خورشید (از دید سیاره زمین) می رسد و البته بسیار درخشان نیز هست گاهی می توان در روز نیز آنرا دید.کلا عطارد و زهره سیاره های صبحگاهی و یا شامگاهی هستن و این به دلیل همان نزدیک بودن آنها به خورشید است.ا
    امیدوارم تصویری که در زیر طراحی کرده ام روشن گر موضوع باشد.
    با بهترین آرزو ها برای شما دوست عزیز
    sun.png
    msh2200، MahBaz، farshad.s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    این تصویر رو دقایقی پیش گرفتم از مقارنه ماه و سیاره زحل.
    چون ماه بسیار به افق نزدیک بوده به رنگ قرمز متمایل شده است.
    فایل پیوست 49776
    دوستان درست می فرمایند!
    این تصویر مقاره هلال ماه و سیاره زهره می باشد!
    امشب (92/6/18)هم می توانید مقارنه سیاره زحل را با هلال ماه را لحظاتی بعد از غروب خورشید مشاهده بفرمایید!
    Amateurism، mohammad-reza و farshad.s تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    مدار حرکتی سیارات دقیقا در یک خط نیست که الزاما زهره همیشه جلوی خورشید قرار بگیرد!
    اگر این مسئله که فرمودید بود ما هر ماه باید اول ماه قمری را با یک خورشید گرفتگی در سطح کره زمین مشاهده می کردیم! و زمان بدر کامل هم هر ماه باید یک ماه گرفتگی در سطح زمین را تجربه می کردیم.در حالی که بدلیل اختلاف چند درجه در مدار حرکتی سیارات نسبت به هم باعث می شود که علی رغم مشاهده سیارات در آسمان در خطی فرضی به نام منطقه دایره البرج گاها شاهد اختفا های گوناگون باشیم!
    Amateurism و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دوستان درست می فرمایند!
    این تصویر مقاره هلال ماه و سیاره زهره می باشد!
    امشب (92/6/18)هم می توانید مقارنه سیاره زحل را با هلال ماه را لحظاتی بعد از غروب خورشید مشاهده بفرمایید!
    دوست عزیز دوباره اشاره می کنم که این سیاره زحل می باشد.امروز موقع غروب زهره پایین ماه قرار دارد و زودتر از ماه غروب می کند و زحل بالای ماه قرار دارد.
    البته از اینکه دوستان علاقه مند هستن تشکر می کنم اما بهتر بگویم شاید به دلیلی هم بنده در اشتباه باشم.با این حال نقشه ی آسمان برای غروب امروز را قرار می دهم.
    البته امشب زحل بسیار نزدیک تر از دیشب خواهد بود اما دیشب نیز تصویر زحل بوده که بنده کنار ماه و بالای ماه ثبت کرده ام.البته دیشب عکس نه چندان با کیفیتی در هم ثبت کرده ام از زحل که دوستانی که کمی آشنایی با نجوم رصدی دارند می توانند حلقه سیاره زحل را تشخیص دهند.(بابت کیفیت بد تصویر عذر من را بپذیرید)
    با تشکر
    VENUS AND SATURN.jpg
    S.jpg
    msh2200 و itsa_fineday تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقشه آسمان دیشب را بررسی کردم.هر دو سیاره زهره و زحل دیشب بالای ماه بوده اند.از طرفی در بزرگنمایی عکس برای من روشن است که سیاره زحل است.کمی عجیب است و من در واقع می باید از هر دوسیاره عکس گرفته باشم اما فقط یک سیاره در کادر دوربین من است.احتمال اینکه در آن ساعت لکه ی ابری یا موضوع دیگری باعث شده بنده سیاره زهره را ثبت نکرده باشم هست.البته دیروز بنده فقط دو شات گرفته ام و خیلی سریع عکاسی را تمام کردم و احیانا ممکن است متوجه بیرون آمدن سیاره زهره نشده باشم.
    اگر اینطور باشد (که البته به نظر می رسد همین احتمال درست باشد) تصویر زیبایی را از دست داده ام.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    نقشه آسمان دیشب را بررسی کردم.هر دو سیاره زهره و زحل دیشب بالای ماه بوده اند.از طرفی در بزرگنمایی عکس برای من روشن است که سیاره زحل است.کمی عجیب است و من در واقع می باید از هر دوسیاره عکس گرفته باشم اما فقط یک سیاره در کادر دوربین من است.احتمال اینکه در آن ساعت لکه ی ابری یا موضوع دیگری باعث شده بنده سیاره زهره را ثبت نکرده باشم هست.البته دیروز بنده فقط دو شات گرفته ام و خیلی سریع عکاسی را تمام کردم و احیانا ممکن است متوجه سیاره زهره نشده باشم.
    اگر اینطور باشد (که البته به نظر می رسد همین احتمال درست باشد) تصویر زیبایی را از دست داده ام.
    اتفاقا دیشب منم این مقارنه رو دیدم ،خیلی زیبا بود.......

جدای از یک سیاره که دیشب به شکل خیلی پرنوری خودش رو در بالا سمت چپ ماه نشون میداد ،جرم بسیار کم نور دیگری هم مماس با قسمت سایه ماه قرار داشت به طوری که در نگاه اول فکر میکردی این جرم نورانی داخل حلال ماه قرار داره ........
    tahaaa تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    اتفاقا دیشب منم این مقارنه رو دیدم ،خیلی زیبا بود.......

جدای از یک سیاره که دیشب به شکل خیلی پرنوری خودش رو در بالا سمت چپ ماه نشون میداد ،جرم بسیار کم نور دیگری هم مماس با قسمت سایه ماه قرار داشت به طوری که در نگاه اول فکر میکردی این جرم نورانی داخل حلال ماه قرار داره ........
    اون ستاره ی SPICA از صورت فلکی سنبله بوده است.دارم مطمئن می شم به دلیلی در افق من سیاره زهره در لحظه ی عکاسی من باید زیر لکه ی ابری بوده باشد.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    4653

دوست عزیز دوباره اشاره می کنم که این سیاره زحل می باشد.امروز موقع غروب زهره پایین ماه قرار دارد و زودتر از ماه غروب می کند و زحل بالای ماه قرار دارد.
    البته از اینکه دوستان علاقه مند هستن تشکر می کنم اما بهتر بگویم شاید به دلیلی هم بنده در اشتباه باشم.با این حال نقشه ی آسمان برای غروب امروز را قرار می دهم.
    البته امشب زحل بسیار نزدیک تر از دیشب خواهد بود اما دیشب نیز تصویر زحل بوده که بنده کنار ماه و بالای ماه ثبت کرده ام.البته دیشب عکس نه چندان با کیفیتی در هم ثبت کرده ام از زحل که دوستانی که کمی آشنایی با نجوم رصدی دارند می توانند حلقه سیاره زحل را تشخیص دهند.(بابت کیفیت بد تصویر عذر من را بپذیرید)
    با تشکر
    سلام
    به نظر من باز هم اشتباه کردید!
    این تصویری که شما گذاشتید مربوط به سیاره زهره هست نه زحل!
    این هم تصویر شبیه سازی شده مربوطه
    04.jpg
    اگر چک بفرمایید با این تصویر ثبت شده شما یکی خواهد بود!
    moon 006.jpg

در صورتی که اگر شما زحل رو ثبت کرده باشید نتیجه این بوده است!
    05.jpg

و قطعا وجود ابر روی ماه هم تاثیر داشت
    و یک دلیل دیگه هم اینکه لنز شما در هنگام ثبت تصویر در حالت معادل 320 میلیمتر بوده و با احتساب fov و قطر ماه که فرض کنیم 2 درجه باشه این تصویر نمی تواند از هلال و زهره و زحل با لنز 320 میلیمتر ثبت شود!
    اما برای اطمینان بیشتر با شبیه ساز starry night چک کردم و این هم تصویر شب گذشته ! (البته محیط نرم افزار را هم برای شما قرار دادم تا شبهه ای ایجاد نشود
    01.jpg

و این هم تصویر شبیه ساز برای امشب
    02.jpg

این هم تصویری که امشب می توانید با همین دوربین و لنز امشب ببینید!
    03.jpg
    تصویر فوق بر اساس FOV شبیه سازی شده از عکس شما محاسبه شده است!!

و اما در مورد این تصویر:
    S.jpg
    اگر اطمینان دارید این دقیقا همان جرمی هست که در تصویر قبلی (ماه و زهره/زحل) بوده صرفا تصویر زهره می باشد که به خاطر اختلال در جو ، کیفیت لنز دوربین و احتمالا لرزش به این صورت نشان داده شده است!
    برای اطمینان امشب هم ازش عکس بگیرید و نورش را تاحد امکان کم کنید!

در ضمن دیشب سیاره زهره در تربیع بوده و به همین دلیل هم مثل ماه شب 8 تقریبا نصف سطحش درخشان خواهد بود.
    ویرایش توسط msh2200 : Monday 9 September 2013 در ساعت 16:56
    MahBaz، m.a.i، Amateurism و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات