صفحه 247 از 285 نخستنخست ... 147 197 237 243 244 245 246 247 248 249 250 251 257 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,461 تا 2,470 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خیلی از دوستان نجومی کار دنبال این حیوانات هستند تا در محل ثبتشون باشند. همین امشب (حدود نیم ساعت پیش) برای بارش شهابی که بیرون بودن با مجموعه ای از سگ ها برخورد داشتیم. شاید باورش سخت باشه ولی شخصا آنقدر که از انسان مزاحم می ترسم از هیچ حیوانی ترسی ندارم.
    حیوان از سر غریزه واکنش نشان می ده و انسان .... بماند!

در عکاسی نجومی فوکوس دستی کاربرد داره و یک راه قدیمی برای این کار فوکوس دستی با کمک چشمی بر روی یک شئی پر نور در آسمان (مثل یک ستاره پر نور ) و یا چراغ یا لامپی در دور دست هست. راه دیگه که خیلی از دوستان با ورود Live View در دوربین های SLR بهش عادت کرده اند استفاده از مود فوکوس دستی در حالت Live View هست و البته بر روی اجرام پر نور در آسمان.
    برای فرار از آلودگی نوری باید از شهر های بزرگ حداقل 30 کیلومتر فاصله داشته باشید. این فاصله برای شما که در نوار شمالی احتمالا ساکن هستید صرفا با رفتن به مناطق جنگلی بکر منطقه و البته در ارتفاعات ممکن خواهد بود.

از نظر ادیت، در تصویر ادیتی وجود نداره و این تصویر تقریبا از نظر شخص بنده خامه!
    این تصویر کراپ شده شما بعد از مختصر پردازش بسیار متفاوت خواهد شد.

انشااله به زودی در این حوزه هم کارهایی انجام خواهد شد.
    ارادتمند
    با سلام مجدد
    چون من از اهالی همون منطقه هستم و اونجا زادگاه پدری من هستش از نظر برخورد با انسان ها مشکلی از این بابت ندارم(سگ هم که ترس نداره)
    در مورد فکوس من با چشمی در حالت منوال تمام عکسهارو فکوس کردم منتها چون لنزم حلقه فکوسش جول هستش و دوربین رو یه بار تو کیف گذاشتم فکوس بهم خورد و یه سری از تصاویر از فکوس خارج شدن
    در مورد تصویر هم اصلا کراپی صورت نگرفته و سایز اصلی تصویر همین هستش و ادیت هم خیلی مختصر انجام شده و در این زمینه اصلا اطلاعاتی ندارم که چه نوع ادیتی مناسب هستش
    باران شهابی تا چه روزی ادامه داره؟
    موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    در مورد فکوس من با چشمی در حالت منوال تمام عکسهارو فکوس کردم منتها چون لنزم حلقه فکوسش جول هستش و دوربین رو یه بار تو کیف گذاشتم فکوس بهم خورد و یه سری از تصاویر از فکوس خارج شدن
    درود
    خوب باید قبل ز هر شات از فوکوس بودن مطمئن شوید و به یک بار فوکوس اطمینان نکنید! بخصوص زمانی که کادرتون را تغییر می دهید و دوربین را از روی سه پایه جدا می کنید.

در مورد تصویر هم اصلا کراپی صورت نگرفته و سایز اصلی تصویر همین هستش و ادیت هم خیلی مختصر انجام شده و در این زمینه اصلا اطلاعاتی ندارم که چه نوع ادیتی مناسب هستش
    بله بنده اشتباها زدم کراپ منظورم Resize بود. در مورد اطلاعات و نوع ادیت هم همانطور که عرض کرده بودم کمی تحمل کنید انشااله تفاقاتی خوبی را شاهد خواهیم بود.

باران شهابی تا چه روزی ادامه داره؟
    موفق باشید
    بارش شهابی از تاریه 21 تا 23 مرداد در اوجه ولی تقریبا اوج بارش امسال در 22 ام اتفاق افتاده و بنابراین شما بامداد گذشته و امشب فرصت خواهید داشت که از بارش شهابی عکس بگیرید.
    برای این کار آسمان تاریک بهترین حالت ممکن خواهد بود تا شما بتوانید از ISO-3200 بهره ببرید. یک شات با شرایط نوری مشابه تصویر قبلیتون و اطلاعاتی که قبلا در بخش رویدادهای نجومی عرض کردم بگیرید. اگر نور زیاد باشه مجبورید از ISO پایین تر و یا سرعت شاتر کمتر استفاده کنید. ضمن اینکه دیافراگم لنزتون هم حتما بر روی F/3.5 باشه.
    توجه داشته باشید بهتره کادتون را با منظره ای از طبیعت ترکیب کنید. از حداکثر وایدی لنز بهره ببرید.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

یه سوال برام پیش اومده
    بارش شهابی وقت خاصی داره و مثلا در سال در تاریخ معینی شروع میشه یا اتفاقی رخ میده؟
    من پریشب دوتا شهاب تو فاصله یک ربع دیدم اما در هر دو مورد دوربین آماده عکس برداری نبود و در حال فتح قله بودیم....وقت خاصی داره که بشه پیش بینی کرد که چه موقع دیده میشن؟
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

منم همین مشکل رو دیشب داشتم بنده هم همین سوال برام پیش اومده.
    چه زمانی مناسبه و چه تنظیماتی رو باید درنظر گرفت چون فقط چند لحظس
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    یه سوال برام پیش اومده
    بارش شهابی وقت خاصی داره و مثلا در سال در تاریخ معینی شروع میشه یا اتفاقی رخ میده؟
    من پریشب دوتا شهاب تو فاصله یک ربع دیدم اما در هر دو مورد دوربین آماده عکس برداری نبود و در حال فتح قله بودیم....وقت خاصی داره که بشه پیش بینی کرد که چه موقع دیده میشن؟
    درود
    بارشهای شهابی بصورت تناوبی در سال اتفاق می افتند و در هر سال در یک بازه زمانی 3 الی 10 روزه رخ می دهند که در این مدت در یک روز خاص اوج بارش روی خواهد داد. بنابراین اینکه شما در یکی دو روز قبل شهاب در آسمان دیده اید مربوط به یک بارش خاص است که با یافتن امتداد شهابها و البته زمان رویت آن می توان تخمین زد متعلق به کدام بارش شهابی اند.
    برای توضیحات کامل تر می توانید به لینک بارش شهابی ویکی پدیا مراجعه فرمایید.
    پیشنهاد می کنم حتما بارشهای شهابی اسدی، جوزایی و برساوشی این لینک را مطالعه بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    چه زمانی مناسبه و چه تنظیماتی رو باید درنظر گرفت چون فقط چند لحظس
    در این لینک به تفصیل در این خصوص صحبت شده
    ولی با توجه به اینکه زمانش کمی گذشته، امشب هم می توانید برای تماشای تئاتر شهاب ها تا زمان طلوع خورشید اقدام کنید.
    در مورد تنظیمات هم باید عرض کنم بر خلاف چیزی که شما فکر می کنید، ما با لحظه کار نداریم! کار ما کمین کردن و انتظار کشیدنه! که تنظیمات دقیق هم در لینک مذکور موجود خواهد بود.
    ارادتمند
    MahBaz، M.Kazemi، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

با سلام.

این دو تصویر اولین تجربه های عکاسی نجومی من هست که دیشب داشتم. در یکی از تصاویر همون طور که در گوشه تصویر و سمت راست مشاهده می کنید حرکت یه شهاب ثبت شده که اصلا انتظار نداشتم با لنز کیت کنون 18-135 و حداکثر دیافراگم 3.5 بتونم ردی از شهاب ها داشته باشم. از راهنمایی اساتید استفاده می کنم. ممنون.
    ضمنا خیلی کنجکاوم بدونم تقطه ای که در تصویر سوم مشخص کردم چه منطقه ای هست. ظاهری شبیه به یه کهکشان داره!
    این رو هم اضافه کنم که با وجود اینکه برای عکاسی از تهران خارج شدم ولی تاریکی منطقه اصلا ایده آل نبود و مناظر اطراف هم آنچنان جذاب نبود که بشه به عنوان زمینه پایینی عکس ازش استفاده کرد (دریغ از یه درخت!) ضمن اینکه روشنی و نور مصنوعی اطراف باعث over bright شدنش میشد. دوربین بنده Canon 70D هست.

IMG_2174-2.jpg

IMG_2189-3.jpg

IMG_2189-4.jpg
    msh2200، M.Kazemi، ata_m3 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    با سلام.

ضمنا خیلی کنجکاوم بدونم تقطه ای که در تصویر سوم مشخص کردم چه منطقه ای هست. ظاهری شبیه به یه کهکشان داره!
    کهکشان آندرومداست .

در ضمن اگر اشتباه نکنم یک شهاب هم در تصویر اول پیداست.
    IMG_2174-2.jpg

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    با سلام.

این دو تصویر اولین تجربه های عکاسی نجومی من هست که دیشب داشتم. در یکی از تصاویر همون طور که در گوشه تصویر و سمت راست مشاهده می کنید حرکت یه شهاب ثبت شده که اصلا انتظار نداشتم با لنز کیت کنون 18-135 و حداکثر دیافراگم 3.5 بتونم ردی از شهاب ها داشته باشم. از راهنمایی اساتید استفاده می کنم. ممنون.
    این رو هم اضافه کنم که با وجود اینکه برای عکاسی از تهران خارج شدم ولی تاریکی منطقه اصلا ایده آل نبود و مناظر اطراف هم آنچنان جذاب نبود که بشه به عنوان زمینه پایینی عکس ازش استفاده کرد (دریغ از یه درخت!) ضمن اینکه روشنی و نور مصنوعی اطراف باعث over bright شدنش میشد. دوربین بنده Canon 70D هست.
    ]
    سلام
    اگه ممکنه اگزیف عکس ها رو هم لطف بفرمایید.چون با دیاف 3.5 بوده،میخواستم بدونم.
    ممنون

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط bartash نمایش پست ها
    کهکشان آندرومداست .

در ضمن اگر اشتباه نکنم یک شهاب هم در تصویر اول پیداست.
    IMG_2174-2.jpg
    ممنونم.
    نه در تصویر بزرگ شهابی تو اون نقطه پیدا نکردم. فکر کنم به خاطر کوچک شدن تصویر و تراکم ستاره ها تو اون نقطه این طور به نظرتون رسیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط magnum نمایش پست ها
    سلام
    اگه ممکنه اگزیف عکس ها رو هم لطف بفرمایید.چون با دیاف 3.5 بوده،میخواستم بدونم.
    ممنون
    خدمت شما دوست عزیز :

IMG_2174-2.jpg

IMG_2189-3.jpg
    magnum تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر آشنا Amateurism آواتار ها
    تشکر کرده
    2652

سـَـهـــم جبار (بارش شهابی برساوشی دیشب)

C-PerseidsMeteorInOrion.jpg

در شهر...

به نظرم ویرایش خوب درنیومده؛ خوشحال میشم راهنمایی کنید و یا در صورت وجود لینک آموزشی برای نحوه ی صحیح ویرایش معرفی نمائید.
    ویرایش توسط Amateurism : Friday 14 August 2015 در ساعت 13:07
    msh2200، azarigh، M.Kazemi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.