صفحه 205 از 285 نخستنخست ... 105 155 195 201 202 203 204 205 206 207 208 209 215 255 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,041 تا 2,050 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سلام ...

بسیار خوب با توجه به تعداد فریم کم ثبتتون ، نویز را کنترل کرده اید . فقط ستاره کنار سحابی پراش زیادی دارد .

چند عدد دارک فریم گرفتید ؟ دمای هوا چند درجه بوده ؟ در ایزوی 2000 نویز بسیار کنترل شده است . من در دمای 10- درجه ایزو 1250 با 40d البته

با نوردهی بالاتر این مقدار کنترل نویز نداشته ام .

---------------------

این هم برای کسانی که می گفتند ( در قدیم و شاید هم جدید ) که نیکون برای عکاسی نجومی دیپ اسکای مناسب نیست !

فقط یک دارک فریم گرفتم. دما هم حدود 0 درجه بود.
    دی5100 از نظر نویز عالیه! من که خیلی راضی ام.

آینه ثانوی تلسکوپ یکم خطا داره واسه همین ستاره این شکلی شده.
    mh.noori و farshad.s تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

یلدای ۹۲

DPP07DD0C15153902.jpg

canon 60D + samyang 500 mm f/6.3, 1/5 sec, iso 320
    msh2200، mh.noori، nicebluesky و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    یلدای ۹۲

DPP07DD0C15153902.jpg

کیفیت لنز قانع کننده هست؟
    من برای خرید این لنز و 800 اون دارم تحقیق می کنم!
    اگر امکانش هست نمونه تصویر ازش بذارید!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    کیفیت لنز قانع کننده هست؟
    من برای خرید این لنز و 800 اون دارم تحقیق می کنم!
    اگر امکانش هست نمونه تصویر ازش بذارید!
    تا فرشاد عزیز، لطف میکنه تجربشو در مورد کار با لنز م م 500 میگه من یک نکته کوچیک یادم اومد
    چند مدت پیش تو سایت نمایندگی این شرکت، سوالی در مورد این دو لنز پرسیدم و در مورد کیفیتشون تحقیقی کردم از خود نمایندگی.
    جواب خلاصه و چکیده مهندس ارشدشون تا جایی که ذهنم یاری میده این بود که لنز م م 500 ارزش خرید بیشتری داره و کیفیت بهتری داره.
    البته من اصلا با این دو لنز کار نکردم و در مقام نقد و نظر نیستم فقط صحبت اون زمان مطرح کردم. ارادتمند
    msh2200، nicebluesky و farshad.s تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 2105 آواتار ها
    تشکر کرده
    3461

سلام
    اثار براش روی قسمت تاریک ماه پیداست
    دوستانی که مانیتورشون کالیبره هست میبینن؟
    farshad.s و abdolhosein تشکر می‌کنند.
    علی اسدی

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

نقل قول نوشته اصلی توسط 2105 نمایش پست ها
    سلام
    اثار براش روی قسمت تاریک ماه پیداست
    دوستانی که مانیتورشون کالیبره هست میبینن؟

بله کاملا میشه دیدش
    2105 تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    یلدای ۹۲

DPP07DD0C15153902.jpg

سلام و خسته نباشيد دوست عزيز
    ، بهترين حالت براي عكس گرفتن از ماه دياف ٨ و سرعت شاتر 250 هست ، شما عملا با پايين آوردن سرعت باعث شديد عكستون اون شفافيت و فوكوس واقعي رو نداشته باشه چون موقيعت ماه يا بهتر بگيم زمين در حال جابجايي هست و همين حركت كردن باعث ميشه عكس شما فلو بشه ، اينم ياد آوري كنم خدمتتون كه ماه به اندازه كافي نور داره پس احتياجي به بالا بردن iso هم نيست ، و در آخر اينكه اصولا چون وايت بالانس درستي دوربين در عكاسي از ماه تشخيص نميده حتما بايد عكستون در فتوشاپ اديت و رنگ و كنتراست و و و ..... تصحيح بشه كه اينجوري زرد رنگ به نظر نياد موفق باشيد
    msh2200، rezafh، MahBaz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشيد دوست عزيز
    ، بهترين حالت براي عكس گرفتن از ماه دياف ٨ و سرعت شاتر 250 هست ، شما عملا با پايين آوردن سرعت باعث شديد عكستون اون شفافيت و فوكوس واقعي رو نداشته باشه چون موقيعت ماه يا بهتر بگيم زمين در حال جابجايي هست و همين حركت كردن باعث ميشه عكس شما فلو بشه ، اينم ياد آوري كنم خدمتتون كه ماه به اندازه كافي نور داره پس احتياجي به بالا بردن iso هم نيست ، و در آخر اينكه اصولا چون وايت بالانس درستي دوربين در عكاسي از ماه تشخيص نميده حتما بايد عكستون در فتوشاپ اديت و رنگ و كنتراست و و و ..... تصحيح بشه كه اينجوري زرد رنگ به نظر نياد موفق باشيد
    در مورد دیافراگم و سرعت شاتر (بر فرض اینکه از ملزومات فریز کردن ماه باشند.) با شما موافقم. اما اینکه می فرمایید با این تنظیمات روی ایزوی 100 بشود عکس گرفت، شک دارم!

نورسنجی همین عکس دوستمون رو که ببینید ... فقط تنظیمات مربوط به سرعت شاتر و روزنه دیافراگم نزدیک به 6.5 استاپ از مقادیر پیشنهادی شما بیشتر است. (بدون احتساب اختلاف ایزو 320 و 100 که اون هم حول و حوش 1.5 استاپ هست.) یعنی در کل چنین عکسی 8 استاپ تیره تر شود که فکر می کنم چیزی باقی نماند.

در مورد وایت بالانس هم باید بگم، ماه زمانی که در نزدیکی افق است همین رنگی و حتی قرمز تر است در واقع وقتی موقعیت دقیق ماه را ندانیم نمی توانیم به وایت بالانس خرده ای بگیریم.
    msh2200، rezafh، kiavash و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در مورد دیافراگم و سرعت شاتر (بر فرض اینکه از ملزومات فریز کردن ماه باشند.) با شما موافقم. اما اینکه می فرمایید با این تنظیمات روی ایزوی 100 بشود عکس گرفت، شک دارم!

نورسنجی همین عکس دوستمون رو که ببینید ... فقط تنظیمات مربوط به سرعت شاتر و روزنه دیافراگم نزدیک به 6.5 استاپ از مقادیر پیشنهادی شما بیشتر است. (بدون احتساب اختلاف ایزو 320 و 100 که اون هم حول و حوش 1.5 استاپ هست.) یعنی در کل چنین عکسی 8 استاپ تیره تر شود که فکر می کنم چیزی باقی نماند.

در مورد وایت بالانس هم باید بگم، ماه زمانی که در نزدیکی افق است همین رنگی و حتی قرمز تر است در واقع وقتی موقعیت دقیق ماه را ندانیم نمی توانیم به وایت بالانس خرده ای بگیریم.
    خب احتمالا شما تجربه عکس گرفتن از ماه رو ندارید( نمیدونم شاید هم داشته باشید ) .... الان رفتم عکس های خودم رو دیدم و ۹۹ درصد اونها با ایزوی ۱۰۰ گرفته شدن اما من در نوشته قبلی اسمی از ایزوی ۱۰۰ نیوردم و تاکیدی بر اون نداشتم گرچه معتقدم و یاد گرفتم و دیدم بیشتر دوستانی که حرفه ایی عکاسی شب رو دنبال میکنن در زمان عکاسی از ماه از ایزوی پایین ( لزوما نه ایزوی ۱۰۰ !) استفاده میکنن مخصوصا زمانی که قرص ماه کامل هست.... این چیزی که شما محاسبه فرمودید در روی ورق درست هست اما باید پشت ویزور قرار بگیرید و اونجا متوجه خواهید شد که کدوم تنظیمات مناسب تر هست ... اما در مورد صحبت آخرتون و موقیعت ماه هم باید خدمتتون بگم قطعا این ماه در نزدیکی افق نیست وگرنه چیزی که شما نوشتید اظهرمن الشمسه ! ( گرچه اونی که شما گفتید مربوط به چشم غیر مسلح و دید معمولی هست نه در عکاسی )
    ویرایش توسط nejadi : Sunday 22 December 2013 در ساعت 19:52
    rezafh، Amir Abdolpanah، AlirezaAkhlaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خب احتمالا شما تجربه عکس گرفتن از ماه رو ندارید( نمیدونم شاید هم داشته باشید ) .... الان رفتم عکس های خودم رو دیدم و ۹۹ درصد اونها با ایزوی ۱۰۰ گرفته شدن اما من در نوشته قبلی اسمی از ایزوی ۱۰۰ نیوردم و تاکیدی بر اون نداشتم گرچه معتقدم و یاد گرفتم و دیدم بیشتر دوستانی که حرفه ایی عکاسی شب رو دنبال میکنن در زمان عکاسی از ماه از ایزوی پایین ( لزوما نه ایزوی ۱۰۰ !) استفاده میکنن مخصوصا زمانی که قرص ماه کامل هست.... این چیزی که شما محاسبه فرمودید در روی ورق درست هست اما باید پشت ویزور قرار بگیرید و اونجا متوجه خواهید شد که کدوم تنظیمات مناسب تر هست ... اما در مورد صحبت آخرتون و موقیعت ماه هم باید خدمتتون بگم قطعا این ماه در نزدیکی افق نیست وگرنه چیزی که شما نوشتید اظهرمن الشمسه ! ( گرچه اونی که شما گفتید مربوط به چشم غیر مسلح و دید معمولی هست نه در عکاسی )
    ببخشید، چون نوشته بودید احتیاجی به بالا بردن ایزو نیست. بنده هم پیش فرض ایزوی 100 توی ذهنم آمده بود، ولی خب ایزوی پایین زیر 320 حالا 100 یا 200 چقدر در این فاصله استاپ نوری متفاوت خواهد بود؟ (بدون احتساب ایزو همان طوری که در پست قبلی نوشتم 6.5 استاپ فاصله است که واقعا کم نیست.)

درست حدس زدید بنده تجربه چندانی نه در عکاسی از ماه و کلا عکاسی در شب نداشته ام و طبیعی است که خیلی از مسائل را ندانم، حکم قطعی هم ندادم، نوشتم به حرف شما شک دارم. :)

در ضمن در این بین یک سوال دیگر در ذهنم آمد که، چطور متوجه شدید که این ماه در نزدیکی افق نیست؟ و اگر توضیحی هم در مورد جمله آخر که در پرانتز نوشتید بدهید، ممنون می شوم.
    msh2200، nejadi و a.rezaee تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.