صفحه 209 از 285 نخستنخست ... 109 159 199 205 206 207 208 209 210 211 212 213 219 259 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,081 تا 2,090 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361
    msh2200، shabab، FarshadPix و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    ثبت این تصویر با دوربین sx280 به نظر من یه نمایش خوب از این موضوعه که قابلیت هایی در یه دوربین کامپکت معمولی هست که یه ایده و کمی شجاعت یه عکاس علاقه مند نیازه که اونو به نمایش بذاره.
    موفق باشید
    msh2200، nicebluesky، Hossein Arabi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دوستانی که امکان استفاده از تلسکوپ ها و مقره را دارند، می توانند برای عکاسی از انفجار یک ابر نو اختر در m82 (در صورت فلکی دب اکبر) عکاسی کنند!!
    این هم لینک برای اطلاعات بیشتر

در ضمن این پدیده خیلی کم نوره و نیاز به نوردهی بلند مدت داره
    mh.noori تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

سلام دوستان میخواهم با دوربین canon5d3+24-105 عکاسی نجومی انجام دهم از رد ستارگان اما مشکلم اینه که تایمرم حداکثر ۹۹ فریم میزنه میتونم مثلا جای ۵۰۰ شات ۲۰ ثانیه ای از ۹۹ شات ۱۰۱ ثانیه ای استفاده کنم ؟ یا راه حل دیگه ای دارد ؟ مدل ریموت canon80n3
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

اگر دکلاشنور شما tc80 است که محدودیتی ندارید برای هر تعداد شات . هر چه زمان شاتها بالاتر باشد، نویز و امکان لرزش بدنه بیشتر می شود .
    Sina60 تشکر می‌کند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina60 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواهم با دوربین canon5d3+24-105 عکاسی نجومی انجام دهم از رد ستارگان اما مشکلم اینه که تایمرم حداکثر ۹۹ فریم میزنه میتونم مثلا جای ۵۰۰ شات ۲۰ ثانیه ای از ۹۹ شات ۱۰۱ ثانیه ای استفاده کنم ؟ یا راه حل دیگه ای دارد ؟ مدل ریموت canon80n3
    سلام دوست گرامی
    با یک فریم 20 ثانیه ای ستاره ها به صورت نقطه ای ثبت میشوند اما در یک فریم با 100 ثانیه نوردهی ستارگان رد کوتاهی خواهند انداخت و در فریم نهایی امکان حذف یک فریم را از دست خواهید داد و در هر صورت اگر بخواهید یک فریم را انتخاب کنید برای نمایشگاه باز هم با مشکل روبرو میشوید ، علاوه بر اینکه مشکل آلودگی نوری هم تشدید خواهد شد
    ویرایش توسط artnature : Monday 3 March 2014 در ساعت 00:34 دلیل: آلودگی نوری
    msh2200 و Sina60 تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    اگر دکلاشنور شما tc80 است که محدودیتی ندارید برای هر تعداد شات . هر چه زمان شاتها بالاتر باشد، نویز و امکان لرزش بدنه بیشتر می شود .
    ممنون دوست عزیز ، چون من هنوز واسه این منظور با این ریموت کار نکردم فکر کنم تو قسمتی که تعداد فریم ها مشخص میشه از 00 تا 99 مشخص میشه که اگه اشتباه نکنم واسه تعداد شات های بیشتر باید روی 00 قرار بدم (درست متوجه شدم؟) بعد یه سوال دیگه در مورد همین ریموت تو قسمتی که وقفه بین شاتها رو نشون میده (.INT) آیا باید حداقل یک ثانیه وقفه رو ایجاد کنم؟ چون ظاهرا امکان اینکه این گزینه روی 0 باشد ممکن نیست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    با یک فریم 20 ثانیه ای ستاره ها به صورت نقطه ای ثبت میشوند اما در یک فریم با 100 ثانیه نوردهی ستارگان رد کوتاهی خواهند انداخت و در فریم نهایی امکان حذف یک فریم را از دست خواهید داد و در هر صورت اگر بخواهید یک فریم را انتخاب کنید برای نمایشگاه باز هم با مشکل روبرو میشوید ، علاوه بر اینکه مشکل آلودگی نوری هم تشدید خواهد شد
    کاملا درست میفرمایید، متوجه شدم! فقط واسه اولین تجربه مقدار iso رو چگونه باید تخمین بزنم؟ (به فرض دیافراگم 4 و هر شات 20 ثانیه ای) آیا در اون شرایط نوری با گرفتن تک عکس بصورت تست در اون مکان مورد نظر امکان فهمیدن این قضیه وجود دارد یا خیر؟ سوال دیگه اینکه تو این مدت زمان قفل آینه باید فعال باشد یا نیازی نیست؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina60 نمایش پست ها
    کاملا درست میفرمایید، متوجه شدم! فقط واسه اولین تجربه مقدار iso رو چگونه باید تخمین بزنم؟ (به فرض دیافراگم 4 و هر شات 20 ثانیه ای) آیا در اون شرایط نوری با گرفتن تک عکس بصورت تست در اون مکان مورد نظر امکان فهمیدن این قضیه وجود دارد یا خیر؟ سوال دیگه اینکه تو این مدت زمان قفل آینه باید فعال باشد یا نیازی نیست؟
    رنج ISO را بین 200 تا نهایتا800 قرار بدید!
    روش تست هم که فرمودید خوبه!
    در اصل میزان ISO تا حدودی به نورهای محیط هم بستگی داره! اگر نور ای اطراف زیاد باشه با ISO بالا تصویرتون خراب می شه!
    من معمولا در شرایط نور محیطی ایده آل با همین مشخصاتی که شما دادید ولی با 1 الی 2 دقیقه نوردهی و ISO بین 200 تا 400 کار می کنم!
    Sina60، mh.noori، FarshadPix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

من امشب واسه تست 80 شات 20 ثانیه ای با f/4-iso 1600 گرفتم سوال :آیا واسه روشنایی بکگراند باید یک عکس جدا با نوردهی بیشتر بگیرم ؟ چون تقریبا بکگراند کامل تاریکه ولی ستاره ها بصورت نقطه ای پیداست و سوال دیگر اینکه من قفل آینه رو فعال کردم ولی متوجه شدم که بین عکسها وقفه افتاده دلیل چیست؟ سپاس