صفحه 23 از 285 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

عکس آقای نقشبندی و آقای قدیری واقعا هر دو عالی هستند، در عین داشتن خطوط زیاد( مخصوصا عکس آقای قدیری) آرامش خاصی دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSAN2
    سلام
    با این دوربین ما بیشتر از 15ثانیه و ایزو 400 نمیشه عکس گرفت
    اول سلام و خسته نباشید. چند نکته در مورد عکسهای شما به ذهنم رسید، جنس تصویر عکس اول و دوم شما با هم خیلی تفاوت داره و دوم ما هم برای یادگیری خودمون و هم اضافه کردن تجربه به دیگران اینجا عکس قرار می دیم نه برای تعریف و تمجید! و از دوستانی مثل آقای قدیری تعجب می کنم، البته شاید هم ایشون دقت کافی روی عکس نداشتن در مورد عکس اول اصلا نظر نمی دم( با اینکه با توجه به امکانات دوربین ایشون سوالات زیادی وجود داره) اما عکس دوم ایشون مونتاژ شده!!!! به نظر شخص من این کار ایرادی نداره اما اینجا که فوتوبلاگ شخصی نیست که بخواهیم فضاسازی بکنیم، اینجا برای آموزش و انتقال تجربه اومدیم... البته بابت حرفهام عذر خواهی می کنم.
    موفق باشید.
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام
    خدمت جناب نافذ که هرچند وقت یکبار اینجا میان و مارو راهنمایی میکنن
    در مورد عکس دوم بگم که من روال همیشگی عکسام (شب) این بوده که یه عکس از یه منظره توی شب میگرم و اون رو روی یه عکس دیگه که اون رو از آسمون در همون شب گرفتم میزارم و میشه یه عکسی که هم ستاره داره آسمونش وهم یه منظره و این به خاطره اینه که لنز دوربینم اینقدر واید نیست که بتونم هر دو رو توی یه شات بگیرم(این شرح قضیه) حالااین روال اشکال داره/نداره شما مارو راهنمایی کنید(عذرخواهی برای چی یه نظر بود که باید داده و گوشزد میشد)

در مورد اون روش هم ممنون از راهنماییتون و جواب کوتاهش این میشه که تا خرید یه slr نباید از این فکرا بکنم

If you see the action you missed it.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

با تشکر از شما خانم نافذ......
    در مورد عکس دوم و منتاژ...میشد به شکلی انجام بشه که هرگز کسی متوجه منتاژ اون نشه..نظر من هم در مورد آسمان عکس و ثبت ستاره های بود که با توجه به سرعت شاتر ، حساسیت و ...خوب هست..
    اما عکس اول
    فکر میکنم این عکس با تجربه زیادی در این زمینه گرفته نشده....پس در حد خودش خوب هست.البته می توانست خیلی بهتر از این باشه.
    اما بهتر هست شما هم نظر خودتون رو در مورد عکس اول بفرمایید
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    722

سلام
    دیشب در جواب نظرخانم نافذ وقت برای جواب کامل نبود و حالا هست..........................
    1.منظورتون از جنس تصویر چیه؟
    2.من هم به همین علت عکس میزارم و چیزی برای تعریف وجود نداره / این ایراداتی که جناب قدیری فرمودند تنها بخش کوچکی از ایرادات این عکسا هستش
    3.شما از لفظی استفاده کردید که انگار خلافکاری چیزی دستگیر کردین یا!........ (اگر هر کسی میپرسید حتما شرح میدادم قضیه رو که العان دادم)
    4.من هم این سایت پر محتوا رو با سایت شخصی اشتباه نگرفتم و نمیگیرم و صرفا برای یاد گیری عکس میزارم که مانند این دفعه از نظراط و پیشنهادات دوستان و اعضا بهره مند بشم
    5................................
    ..................................
    ..................................
    و امادرجواب جناب قدیری!
    زیاد وسواس روی این نداشتم و فقط دوست نداشتم آسمونم خالی باشه که خیلی با فتوشاپ کار کنم و زیاد هم به فتوشاپ مسلط نیستم و نیازمند کمک شما .....................
    در مورد عکس اول کاملا فرمایش شما درست هست که با بی تجربه گی گرفته شده و مال3-4 سال پیش و بایه mustek dv3000 گرفته شده بدون تنظیمات دستی عکسو اینجا گزاشتم که از تجربیات کسانی مثل شما بهره مند بشم که در چنین موقعیتی خاستم عکس بگیرم قبلا راهنمایی شده باشم.................

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

احسان جان اصلا ناراحت نشو.....هیچ منظوری وجود نداره....قطعا نه خلافکاری و نه .....
    منظور من از اینکه گفتم اگر با دقت بیشتر.......شما برای گرفتن این عکس از دو فریم استفاده کرده اید که برای چنین عکسهایی مهم نیستند.چون بعضی از مواقع گرفتن این چنین عکسهایی نیاز به دوربینهای گران قیمت تری داره
    و در حتی با استفاده از چنین دوربینهایی گاهی لازم هست از چند فریم استفاده شود ....حتما عکسهای چند فریمی من رو هم دیده اید.
    اما در مورد عکس اول شما همانطور هم که قبلا نظر شخصی خودم رو گفتم این عکس زیبا است...اما مثل خیلی از عکسهای دیگه مشکلات خاص خودشو داره.به همین دلیل هم گفتم میشد بهتر باشه......در مجموع با تمام بی تجربگی شما و دوربین .... عکس خوبی شده.
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    722

سلام
    اصلا ناراحت نیستم جناب قدیری (بلکه خوشحال نیز هستن که استادانی مانند شما /خانوم نافذ /و...این چنین وقت میگزارید برای هر چه پر بارتر کردن بحث ها و..)
    با چند فریم و با فاصله ی زمانی عکس گرفتم چون میخاستم چرخش رو نشون بدم (در اصل 5 تا عکس بودن که 3 تاشون نمیدونم کجا رفتن و چوون این جا شب ها هوا خیلی سرد میشه دیگه نتونستم بیشتر عکس بگیرم)
    عکس های شما رو که دیدم به این سبک از عکاسی علاقه مند شدم
    این مشکلات رو ذکر میکنید و با استفاده از تجربه ی ارزشمند خودتون راه حل رو هم ذکر بفرمایید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

باید از حساسیتاهی بالا استفاده کنید و دیافراگم باز...خوشبختانه دوربین شما در دامنه واید اف 2.8 رو داره....
    دوربین رو در اف 2.8 قرار دهید و سرعت شاتر رو در بیشترین زمان که فکر میکنم 15 ثانیه باشه بگذارید.حساسیت رو هم روی ایزوی 100 قرار دهید.
    دوربین رو در حالت عکاسی پیاپی قرار دهید.....
    دوربین رو خاموش نگه دارید و با استفدا ده از یک کش پهن شاتر رو تحت فشار قرار دهید.....
    قبلا باید دوربین رو در حالت فکوس دستی قرار دهید و روی یک سوژه دور دست عمل فکوس رو انجام دهید....
    یا میتوانید در حات فکوس خودکار در دور دست فکوس کنید و سپس دوربین رو در حالت فکوس دستی قرار دهید.
    پس از تنظیم جهت....دوربین رو روشن کنید و حالا شاتر 15 ثانیه باز میماند و 15 ثانیه هم عکس رو پروسس میکند....سپس دوباره و .......هرجا فکر کردید کافی هست دوربین رو خاموش کنید.....البته 15 ثانیه هم وقفه بین فریم ها قرار میگیره که فاصله خالی رو ایجاد میکنه و چون 15 ثانیه هم زمان هر شات طول کشیده است فاصله فریمها برابر با طول کشیدگی خواهد شد و البته این فواصل در فتوشاپ قابل تصیح است.
    البته قبلا باید امتحان کنید که اگر شاتر فشرده بشه و 15 ثانیه عکس گرفته بشه دوباره شاتر فعال میشود یا نه....که این عمل در مد عکاسی پیاپی امکان پذیر است.
    میتوانید با دست این کار ور انجام دهید....
    با این روش میتوانید دوربین رو در امان خدا قرار دهید و 1ساعت بعد و یا بیشتر بروید و.....
    موفق باشید..............
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

احسان جان این عکس رو با همان شرایطی که گفتم گرفتم:

60 فریم 30 ثانیه.....ایزو 200.....دیافراگم 5.6

ویرایش توسط Ghadiri : Saturday 7 April 2007 در ساعت 13:41
    مسعود قدیری

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

خوشه پروین ..
    400 م م
    ISO 1600
    F/5.6
    3.2 sec
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    722

سلام خدمت جناب آقای قدیری ببخشید دیر جواب میدم (مهر شروع شده و..) العان یک هفتست که دستم هم به دوربین نخورده :(
    خیلی ممنون از راهنماییتون شرمنده میکنین / من نفهمیدم یه چیزیو اول فرمودین که از حساسیت بالا ولی دو خط پایین تر نوشتین iso 100 این چه جوریاست؟
    دوم هم اینکه دوربین من نمیتونه raw رو پشت سر هم عکس برداری کنه با دست بگیرم 30-40 تا عکس رو؟
    چرا باید در دوردست و به صورت دستی فکوس کنم؟
    و بعد از گرفتن عکس 15 ثانیه 4-5 ثانیه عکس رو پروسس میکنه
    و اینکه از لحاظ جذب نور اندازه سنسور چقدر موثره؟ و این isoکه فرمودین با توجه به اندازه سنسور هست دیگه؟
    و بسیار ممنون از عکسی که گزاشتین:rolleyes:

صفحه 23 از 285 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 123 ... آخرینآخرین