صفحه 232 از 285 نخستنخست ... 132 182 222 228 229 230 231 232 233 234 235 236 242 282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    بیشتر از پیچیده بودن، صبر و حوصله میخواد. یک عکس نجومی خوب (در اینجا منظورم Landscape Astrophoto است) معمولا نیازمند سفر عکاس به مناطق بکر دور از تمدن (برای دوری از آلودگی نوری) و در نتیجه مصائب راه و حمل وسایل، تحمل سرما و خطرات شبانه و بعد دقت در آماده کردن تجهیزات در تاریکی و گاها سرما، پیدا کردن و کادربندی منظره با حوصله و... هستش. البته این کار میتونه پیچیدگی فنی بیشتری هم پیدا کنه اگه لازم باشه برای نوردهی بیشتر استکینگ انجام بدید و برای عمق میدان مناسب فوکوس استکینگ و قص علی هذا...
    درست میفرمایید آقا رسول
    خوشبختانه در ایران از این نقاط بکر و زیبا زیاد داریم اما به نظر من با توجه به سختی های این نوع عکاسی همانطور که اشاره کردید ، به صورت انفرادی عملی نیست و ترجیها به صورت گروهی انجام بشه خیلی بهتره ، مخصوصا از لحاظ امنیت (‌ متاسفانه هنوز در ایران دوربین عکاسی یک شی عجیبه در انظار عمومی )

کاش میشد دوستان با تجربه همتی میکردند و در غالب یک تور و سفر چند روزه و با یک مدیریت درست ، عده‌ای به یکی از همین مناطق میرفتیم برای عکاسی ،
    به قول معروف هم فاله هم تماشا و هم ثبت و خاطره ..

و اما برای آف تاپیک نبود هم عکسی میزارم از عکاس مورد علاقه خودم Joshua Cripps

taulliraju-cordillera-blanca-peru3.jpg
    msh2200، mohsenbgh، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

کاش میشد دوستان با تجربه همتی میکردند و در غالب یک تور و سفر چند روزه و با یک مدیریت درست ، عده‌ای به یکی از همین مناطق میرفتیم برای عکاسی ،
    به قول معروف هم فاله هم تماشا و هم ثبت و خاطره ..
    البته الان تورهای رصدی متنوعی در سراسر کشور برگزار میشه و تورهای طبیعت گردی و کویرگردی دو روزه و امثالهم هم موجود است که میتونه منظور شما رو برآورده کنه. البته به شخصه با همکاری یکی از آژانس های معتبر به دنبال راه اندازی مجموعه تورهای رصدی-آموزشی-عکاسی در سرتاسر سال هستم که ایشاالله راه بیفته و یه قدم مثبتی باشه برای همه. در ضمن عکس زیبایی گذاشتید. منو یاد عکس پارسالم انداخت که با تعدادی از دوستان در سرمای مهرماه رفته بودیم سمت پلور و این عکس خاطره انگیز (برای من البته) رو ثبت کردم:
    IMG_1516_1_Share_forum.jpg

پ.ن. این در واقع اولین تجربه عکاسی نجومی من هم محسوب میشه
    msh2200، Fereidoon، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    466

البته الان تورهای رصدی متنوعی در سراسر کشور برگزار میشه و تورهای طبیعت گردی و کویرگردی دو روزه و امثالهم هم موجود است که میتونه منظور شما رو برآورده کنه. البته به شخصه با همکاری یکی از آژانس های معتبر به دنبال راه اندازی مجموعه تورهای رصدی-آموزشی-عکاسی در سرتاسر سال هستم که ایشاالله راه بیفته و یه قدم مثبتی باشه برای همه. در ضمن عکس زیبایی گذاشتید. منو یاد عکس پارسالم انداخت که با تعدادی از دوستان در سرمای مهرماه رفته بودیم سمت پلور و این عکس خاطره انگیز (برای من البته) رو ثبت کردم:
    IMG_1516_1_Share_forum.jpg

پ.ن. این در واقع اولین تجربه عکاسی نجومی من هم محسوب میشه
    خیلی هم عالی آقا رسول ، اینشالا تورهاتون برگذار شد اسم من رو در صدر لیشتتون قرار بدین
    عکستون هم که فوق العاده است و جای هیچ حرفی نداره

موفق باشید
    rasoul2014 تشکر می‌کند.
    Canon Shooter

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

البته الان تورهای رصدی متنوعی در سراسر کشور برگزار میشه و تورهای طبیعت گردی و کویرگردی دو روزه و امثالهم هم موجود است که میتونه منظور شما رو برآورده کنه. البته به شخصه با همکاری یکی از آژانس های معتبر به دنبال راه اندازی مجموعه تورهای رصدی-آموزشی-عکاسی در سرتاسر سال هستم که ایشاالله راه بیفته و یه قدم مثبتی باشه برای همه. در ضمن عکس زیبایی گذاشتید.
    درود
    امیدوارم موفق باشید! متاسفانه نجوم در کشور ما شده همش حاشیه!
    تو هر گروهی سر بزنی می بینی همه دنبال داستان درست کردن برای هم هستند. ایجاد تور رصدی همش به مدیریت درست نیست! بخشی از آن به فرهنگ طرفین هم بر می گرده!
    اینکه افراد یک تور رصدی را با طور مدلینگ و پارتی اشتباه نگیرند که منجر به بروز تنش و مشکلات بشه!
    اینکه افراد فکرشون کار علمی باشه نه صرفا تفریح که از عدم وجود برنامه مناسب ناراضی باشند
    اینکه افراد قدرت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند که در صورت بروز مشکل اعضا مزید بر مشکل نشوند و ...

خوشبختانه در ایران از این نقاط بکر و زیبا زیاد داریم اما به نظر من با توجه به سختی های این نوع عکاسی همانطور که اشاره کردید ، به صورت انفرادی عملی نیست و ترجیها به صورت گروهی انجام بشه خیلی بهتره ، مخصوصا از لحاظ امنیت
    شخصا در عکاسی و فعالیت های رصدی علاقه ای به شرکت در فعالیت گروهی ندارم! دلیلش هم عرض کردم!
    اگر بتوانید یک تعداد نهایتا 4 الی 5 نفره شوید خیلی بهتر از حضور در یک گروه بالای 5 نفر هست!
    عکاسی نجومی شاخه های متعددی داره که ما در این بخش شاید فقط یک شاخه آن را می بینیم و شاخه های دیگر بدلیل دندان گردی وارد کنندگان محترم لوازم به شدت پر هزینه هستند.
    در عکاسی در مناطق بکر چیزی برای نگرانی جز تنهایی وجود نداره!
    در فصول سرد و زمستان که برف روی زمین هست شاید تنها عامل نگران کننده گرگ ها باشند که در صورت وجود 5 نفر و محل اسکان یا خودرو مشکل قابل تحمل خواهد شد.
    در فصول گرم معتدل که به ندرت مشکلی بوجود می آید.
    مهمترین مشکل برای عکاسی نجومی این موجود دو پا است که در صورت فاصله گرفتن از محل های مسکونی و یا هماهنگی با یک بزرگ یا ریش سفید در یک منطقه که قرار است فعالیت انجام شود بخش زیادی از مشکلات کم می شود.

(‌ متاسفانه هنوز در ایران دوربین عکاسی یک شی عجیبه در انظار عمومی )
    اتفاقا اون دوران گذشته و به نظر من وجود این حساسیت طبیعی و اگر باشه بهتر هم هست!
    این روحیه ماست که نسبت به تحت نظارت قرار گرفتن و تحت کنترل بودن حساسیم!
    شما اگر منظورتان مقایسه قضیه با خارج از ایران هست که در اصل ریشه در روحیه و فرهنگ ما داره!
    یک عده کنجکاو هستند در حال انجام چکاری هستید؟
    عده ای می خواهد سر در بیاورد چه وسیله ای همراه شماست؟
    برخی نگران امنیت خود هستند و ...
    ولی همه این مسائل با آشنا شدن با روحیات و آداب و رسوم محلی که برای عکاسی می رودی تا حدود زیادی برطرف می شود.
    ارادتمند
    Fereidoon، Nima Sadigh، MahBaz و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    436

درود
    امیدوارم موفق باشید! متاسفانه نجوم در کشور ما شده همش حاشیه!
    تو هر گروهی سر بزنی می بینی همه دنبال داستان درست کردن برای هم هستند. ایجاد تور رصدی همش به مدیریت درست نیست! بخشی از آن به فرهنگ طرفین هم بر می گرده!
    اینکه افراد یک تور رصدی را با طور مدلینگ و پارتی اشتباه نگیرند که منجر به بروز تنش و مشکلات بشه!
    اینکه افراد فکرشون کار علمی باشه نه صرفا تفریح که از عدم وجود برنامه مناسب ناراضی باشند
    اینکه افراد قدرت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند که در صورت بروز مشکل اعضا مزید بر مشکل نشوند و ...
    بله صحیح می فرمایید. ما با همه این مسائلی که فرمودید طی سالهایی که تورهای رصدی برگزار کرده ایم روبه رو شدیم. با آدمای با فرهنگ، بی فرهنگ، علمی، دنبال خوش گذرونی و... برخورد کردیم و خودمون هم خیلی به این نکات حساس هستیم. و با توجه به رشته خودم و دوستانی (فیزیک) که باهاشون در این زمینه کار کردم طبیعتا از بعد علمی و آموزشی قضیه هم غافل نیستم..
    ایمدوارم فرصتی فراهم بشه که در یک برنامه رصدی با هم همراه بشیم
    msh2200، amir.komeily و ShahramUae تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    شخصا در عکاسی و فعالیت های رصدی علاقه ای به شرکت در فعالیت گروهی ندارم! دلیلش هم عرض کردم!
    اگر بتوانید یک تعداد نهایتا 4 الی 5 نفره شوید خیلی بهتر از حضور در یک گروه بالای 5 نفر هست!
    عکاسی نجومی شاخه های متعددی داره که ما در این بخش شاید فقط یک شاخه آن را می بینیم و شاخه های دیگر بدلیل دندان گردی وارد کنندگان محترم لوازم به شدت پر هزینه هستند.
    در عکاسی در مناطق بکر چیزی برای نگرانی جز تنهایی وجود نداره!
    در فصول سرد و زمستان که برف روی زمین هست شاید تنها عامل نگران کننده گرگ ها باشند که در صورت وجود 5 نفر و محل اسکان یا خودرو مشکل قابل تحمل خواهد شد.
    در فصول گرم معتدل که به ندرت مشکلی بوجود می آید.
    مهمترین مشکل برای عکاسی نجومی این موجود دو پا است که در صورت فاصله گرفتن از محل های مسکونی و یا هماهنگی با یک بزرگ یا ریش سفید در یک منطقه که قرار است فعالیت انجام شود بخش زیادی از مشکلات کم می شود.

اتفاقا اون دوران گذشته و به نظر من وجود این حساسیت طبیعی و اگر باشه بهتر هم هست!
    این روحیه ماست که نسبت به تحت نظارت قرار گرفتن و تحت کنترل بودن حساسیم!
    شما اگر منظورتان مقایسه قضیه با خارج از ایران هست که در اصل ریشه در روحیه و فرهنگ ما داره!
    یک عده کنجکاو هستند در حال انجام چکاری هستید؟
    عده ای می خواهد سر در بیاورد چه وسیله ای همراه شماست؟
    برخی نگران امنیت خود هستند و ...
    ولی همه این مسائل با آشنا شدن با روحیات و آداب و رسوم محلی که برای عکاسی می رودی تا حدود زیادی برطرف می شود.
    ارادتمند

مصطفی عزیز کاملا درست میفرمایید
    خیلی مایل بودم توو این مدتی که اینجا هستم با این تورهای یکی دو روزه به طبیعت برم ، ولی به همین دلیلی که فرمودین منصرف شدم ، با خودم حساب کردم وقتی با یک گروه ۳۰-۴۰ نفره همراه بشم که برای تفریح اومدن ، قطعا فرصتی برای عکاسی و وقت گذاشتن روی کارم پیدا نمیکنم .
    حالا اگر عکاسی نجومی هم باشه که چه بدتر ، قطعا منو جا میزارن و میرن :))

امیدوارم فرصتی بشه بتونم با یک تیم خوب و در کنار شما و بقیه دوستان عکاسی نجومی رو تجربه کنم
    msh2200، ata_m3 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Canon Shooter

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سحابی های بارنارد ۵۹ – ۷۸ – ۷۷ (سحابی پیپ) و بارنارد ۷۲ (سحابی مار)

1.jpg

Pipe Nebula — Nikon D810 — ۷۰-۳۰۰ f/4.5-5.6 @ 165mm — ۳x2min + 4x3min Exp (18min total) — ISO 2000 — f/5

عکس رو با کیفیت بهتر ببینید:

http://barnard-group.com/wp-content/...nedResSite.jpg
    msh2200، ravanfar، MahBaz و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

تشکر کرده
    436

از دوستان با تجربه درخواست دارم در صورت دسترسی به منابع مناسب در زمینه "تکنیک های عکسبرداری از ماه نو" امکان دسترسی را برای همه در اینجا فراهم کرده یا بنده را خصوصی در جریان قرار بدهند. همچنین دوستان اگر خودشون تجربه این کار رو دارند خوشحال میشم از تجربیاتشون استفاده کنم. هلال رمضان نزدیک است...
    ShahramUae تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

از دوستان با تجربه درخواست دارم در صورت دسترسی به منابع مناسب در زمینه "تکنیک های عکسبرداری از ماه نو" امکان دسترسی را برای همه در اینجا فراهم کرده یا بنده را خصوصی در جریان قرار بدهند. همچنین دوستان اگر خودشون تجربه این کار رو دارند خوشحال میشم از تجربیاتشون استفاده کنم. هلال رمضان نزدیک است...
    درود
    دقیقا چه اطلاعاتی مورد نظر شماست؟
    پیدا کردن هلال؟
    وضعیت رویت پذیری؟
    عکاسی از هلال و ....؟
    ارادتمند
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    دقیقا چه اطلاعاتی مورد نظر شماست؟
    پیدا کردن هلال؟
    وضعیت رویت پذیری؟
    عکاسی از هلال و ....؟
    ارادتمند
    خوب دقیق تر بخوام بگم، تکنیک های عملی عکسبرداری (با یا بدون پردازش) از ماه نو در وضعیتی که با چشم غیرمسلح دیده نمی شود، مدنظر است.
    برای وضعیت رویت پذیری منابع مختلفی هست. برای مکان در آسمان هم همینطور گرچه پیدا کردن مکان هلال پیش از غروب آفتاب هم مسئله ای هست که دنبال راه حل ساده براش میگردم.