صفحه 222 از 285 نخستنخست ... 122 172 212 218 219 220 221 222 223 224 225 226 232 272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

Comet lovejoy (C/2014 Q2)

finala.jpg

Vixen RS200 f/4 mounted on EQ5
    Nikon D810
    80sec X 16 - ISO 4000
    msh2200، K_NMT، A. Mohammadi و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

alone with Night Sky
    Nikon D7000
    Tokina 11-16 f2.8
    30 sec

10922819_787811924643240_3643242509581800351_n.jpg
    msh2200، MahBaz، mSafdel و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    میشه توضیحی در باره مدیفای کردن بدین.
    با تشکر
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    میشه توضیحی در باره مدیفای کردن بدین.
    با تشکر
    سلام

نصب فیلتری بر روی سنسور برای افزایش بیشتر حساسیت سنسور نسبت به طیف هیدروژن آلفا و عبور آن برای ثبت بهتر عکسهای نجومی از سحابی های نشری و ...

البته هستند دوربین هایی که مخصوص عکاسی نجومی ساخته شدن مثل canon 20Da و اخیرا canon 60Da.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    سلام

نصب فیلتری بر روی سنسور برای افزایش بیشتر حساسیت سنسور نسبت به طیف هیدروژن آلفا و عبور آن برای ثبت بهتر عکسهای نجومی از سحابی های نشری و ...

البته هستند دوربین هایی که مخصوص عکاسی نجومی ساخته شدن مثل canon 20Da و اخیرا canon 60Da.
    با تشکر از جواب
    اگه این فیلتر نصب بشه عملکرد عادی دوربین به مشکل میخوره؟
    روی همه دوربین ها نصب میشه؟
    لطفا توضیحاتی در باره نحوه نصب کردن این فیلتر بدین و کلا هر چیزی به نظرتون مهم میاد.
    ضمنا اگه سایتی هم هست که توضیحاتی در باره ی این کار داره بی زحمت یه لینک بذارین.
    خیلی خیلی تشکر
    سیدمحمد آقامیرزائی

تشکر کرده
    164

مستقیما از کانوت مطلب رو میزارم :

به طور طبیعی سنسور همه‌ی دوربین‌های DSLR به نور فروسرخ و کمی‌ فرابنفش حساس است. برای همین سازندگان این دوربین‌ها یک فیلتر جلوی سنسور قرار می‌دهند تا مانع رسیدن نورهای اضافه به آن شوند و بالانس رنگ‌ها مشابه بینایی چشم انسان شود ولی‌ متاسفانه این فیلتر مانع عبور طیف هیدروژن آلفا که سحابی‌های نشری تابش می‌کنند هم می‌شود که در عکاسی‌ اعماق آسمان بسیار مهم است.
    فیلترهای مختلفی‌ برای جایگزین کردن با فیلتر اصلی‌ وجود دارد که معمولاً برای عکاسی اعماق آسمان از فیلتری مشابه فیلتر اصلی‌ استفاده می‌شود با این تفاوت که طیف هیدروژن آلفا و کمی‌ از طول‌موج‌های محدوده‌ی قرمز را هم عبور می‌دهد. حساسیت دوربین مودیفای نشده به H-Alpha صفر نیست اما بسیار کم است. معمولاً ضریب عبور فیلتر اصلی‌ در طیف H-Alpha حدود ۲۰% و در فیلترهای جایگزین بیش از ۹۰% است.
    بنابراین ثبت سحابی‌های نشری مثل سحابی آمریکای شمالی، پلیکان، رزت و… و سحابی‌های نشری که در بازوی کهکشان‌ها وجود دارند و به صورت نواحی قرمز رنگ در عکس دیده می‌شود و ثبت قسمت‌هایی از سحابی‌های سیاره نما با یک دوربین مودیفای نشده بسیار مشکل خواهد بود. ولی‌ برای ثبت قسمت‌های دیگر کهکشان، سحابی‌های بازتابی مثل سحابی اطراف خوشه‌ی پروین، سحابی سر جادوگر و… و سحابی‌های تاریک و خوشه‌های ستاره‌ای تفاوتی‌ ندارد.
    در عکس زیر تفاوت یک دوربین مودیفای شده و یک دوربین مودیفای نشده را در ثبت قسمت‌هایی از سحابی رزت می‌بینید:

Modify-Sample (1).jpg

شخصا تجربه ای در استفاده از دوربین های مادیفای شده ندارم ولی دوستی که 450D رو مادیفای کرده بودن سوال کردم ، گفتن که تاثیر منفی در روز داره و عکس ها بدلیل ثبت بسیار بالاتر فروسرخ کمی به صورتی میزنه .
    msh2200، mSafdel، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    مستقیما از کانوت مطلب رو میزارم :

به طور طبیعی سنسور همه‌ی دوربین‌های DSLR به نور فروسرخ و کمی‌ فرابنفش حساس است. برای همین سازندگان این دوربین‌ها یک فیلتر جلوی سنسور قرار می‌دهند تا مانع رسیدن نورهای اضافه به آن شوند و بالانس رنگ‌ها مشابه بینایی چشم انسان شود ولی‌ متاسفانه این فیلتر مانع عبور طیف هیدروژن آلفا که سحابی‌های نشری تابش می‌کنند هم می‌شود که در عکاسی‌ اعماق آسمان بسیار مهم است.
    فیلترهای مختلفی‌ برای جایگزین کردن با فیلتر اصلی‌ وجود دارد که معمولاً برای عکاسی اعماق آسمان از فیلتری مشابه فیلتر اصلی‌ استفاده می‌شود با این تفاوت که طیف هیدروژن آلفا و کمی‌ از طول‌موج‌های محدوده‌ی قرمز را هم عبور می‌دهد. حساسیت دوربین مودیفای نشده به H-Alpha صفر نیست اما بسیار کم است. معمولاً ضریب عبور فیلتر اصلی‌ در طیف H-Alpha حدود ۲۰% و در فیلترهای جایگزین بیش از ۹۰% است.
    بنابراین ثبت سحابی‌های نشری مثل سحابی آمریکای شمالی، پلیکان، رزت و… و سحابی‌های نشری که در بازوی کهکشان‌ها وجود دارند و به صورت نواحی قرمز رنگ در عکس دیده می‌شود و ثبت قسمت‌هایی از سحابی‌های سیاره نما با یک دوربین مودیفای نشده بسیار مشکل خواهد بود. ولی‌ برای ثبت قسمت‌های دیگر کهکشان، سحابی‌های بازتابی مثل سحابی اطراف خوشه‌ی پروین، سحابی سر جادوگر و… و سحابی‌های تاریک و خوشه‌های ستاره‌ای تفاوتی‌ ندارد.
    در عکس زیر تفاوت یک دوربین مودیفای شده و یک دوربین مودیفای نشده را در ثبت قسمت‌هایی از سحابی رزت می‌بینید:

Modify-Sample (1).jpg

شخصا تجربه ای در استفاده از دوربین های مادیفای شده ندارم ولی دوستی که 450D رو مادیفای کرده بودن سوال کردم ، گفتن که تاثیر منفی در روز داره و عکس ها بدلیل ثبت بسیار بالاتر فروسرخ کمی به صورتی میزنه .
    متشکر از جواب.
    اطلاعی از طریقه و محل مدیفای کردن ندارید؟
    اگه محلی رو سراغ دارین ترجیحا تو مشهد میشه بگید؟
    اگه این جا نمیشه بی زحمت به خصوصی بفرستین.
    خیلی متشکر.
    سیدمحمد آقامیرزائی

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

با تشکر از جواب
    اگه این فیلتر نصب بشه عملکرد عادی دوربین به مشکل میخوره؟
    روی همه دوربین ها نصب میشه؟
    لطفا توضیحاتی در باره نحوه نصب کردن این فیلتر بدین و کلا هر چیزی به نظرتون مهم میاد.
    ضمنا اگه سایتی هم هست که توضیحاتی در باره ی این کار داره بی زحمت یه لینک بذارین.
    خیلی خیلی تشکر
    سلام

تا جایی که من اطلاع دارم روی همه slr های کنون نصب میشه ( و احتمالا برندهای دیگه ) در مورد تاثیر منفی هم که سوال کردید باید بگم با تنظیمات وایت بالانس در خروجی RAW قابل اصلاح است.البته باز هم باید دوستانی که استفاده کردن نظر نهایی رو بدن.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    164

متشکر از جواب.
    اطلاعی از طریقه و محل مدیفای کردن ندارید؟
    اگه محلی رو سراغ دارین ترجیحا تو مشهد میشه بگید؟
    اگه این جا نمیشه بی زحمت به خصوصی بفرستین.
    خیلی متشکر.
    خواهش میکنم ، درواقع این فیلتر با فیلتر روی سنسور دوربین شما تعویض میشه .
    معروف ترین مراکز نجومی برای مشاوره وهمچنین خرید ابزار مربوط به کار های نجومی محدود به چند مرکز خاص هست که درکنار آموزش به تامین تجهیزات هم میپردازن ، بطور مثال آسمان شب و آقای ابوالفتح و اخترنمای شیراز ، میتونین تماس بگیرین و بطور کامل ازشون مشاوره بگیرین من جایی در مشهد رو نمیشناسم متاسفانه ، مسلما این مراگز خیلی بهتر میتونن به شما مشاوره بدن در این زمینه.
    موفق باشین
    msh2200 و mSafdel تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    135

خواهش میکنم ، درواقع این فیلتر با فیلتر روی سنسور دوربین شما تعویض میشه .
    معروف ترین مراکز نجومی برای مشاوره وهمچنین خرید ابزار مربوط به کار های نجومی محدود به چند مرکز خاص هست که درکنار آموزش به تامین تجهیزات هم میپردازن ، بطور مثال آسمان شب و آقای ابوالفتح و اخترنمای شیراز ، میتونین تماس بگیرین و بطور کامل ازشون مشاوره بگیرین من جایی در مشهد رو نمیشناسم متاسفانه ، مسلما این مراگز خیلی بهتر میتونن به شما مشاوره بدن در این زمینه.
    موفق باشین
    من عکاسی از اعماق آسمان برام اهمیتی نداره، چون نه دانش اینو دارم نه علاقش. علاقه من عکاسی آسمان شب به صورت لنداسکیپ هست. حالا میخوام بدونم برای من مدیفای کردن اهمیتی داره؟
    چون اگه بخوام این کارو انجام بدم باید این دوربینم رو بفروشم و یه دوربین دسته دوم قدیمی برای مدیفای کردن (یا مدیفای شده) و یه دوربین دیگه هم برای عکاسی معمولی بخرم.
    حالا دو تا سوال:
    1- آیا با توجه به ژانر عکاسی من (لنداسکیپ با آسمان شب، اعماق آسمان با لنز های بلند مد نظر نیست) ارزش این کارو داره؟
    2- بهترین دوربین با مناسب ترین قیمت برای این کار چیه؟
    با تشکر خیلی زیاد
    mohammad bagher تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی