صفحه 246 از 285 نخستنخست ... 146 196 236 242 243 244 245 246 247 248 249 250 256 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,451 تا 2,460 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    درود مصطفی جان. تبریک میگم که اینقدر زود موفق شدید. به نظرم با توجه به زمان اندک نوردهی و دهانه کاملا باز لنز، ثبت خیلی خوبی شده و کیفیت قابل توجهی دارد. اینطور که معلوم است میشود روی این لنز برای ثبت عکس اجرام اعماق آسمان حساب کرد. فکر کنم از الان دارید برای مقر پس انداز می کنید!
    موفق باشید دوست عزیز
    درود
    تشکر از شما!
    در مورد لنز واقعا فکر نمی کردم خروجی به این خوبی بده! بخصوص که مقره را الاین هم نکردیم و صرفا برای تست استفاده کردیم. درنتیجه نوردهی بیش از این ممکن نشد!
    در خصوص مقره هم بله متاسفانه. رفت تو سبد خرید. البته مقره ای که قابلیت حمل و نقل راحتی داشته باشه و با توجه به نبودش در بازار من هم مثل شما رفتم تو فکر ساختش
    با این شرایط تو خرید لنز سوپر واید هم فعلا دست نگه داشتم تا ببینم چه شود. اگر Star Traker مشکلش حل بشه به فکر 16-8 سیگما خواهم بود.
    ارادتمند
    ata_m3، amir.komeily و rasoul2014 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    تشکر از شما!
    در مورد لنز واقعا فکر نمی کردم خروجی به این خوبی بده! بخصوص که مقره را الاین هم نکردیم و صرفا برای تست استفاده کردیم. درنتیجه نوردهی بیش از این ممکن نشد!
    در خصوص مقره هم بله متاسفانه. رفت تو سبد خرید. البته مقره ای که قابلیت حمل و نقل راحتی داشته باشه و با توجه به نبودش در بازار من هم مثل شما رفتم تو فکر ساختش
    با این شرایط تو خرید لنز سوپر واید هم فعلا دست نگه داشتم تا ببینم چه شود. اگر Star Traker مشکلش حل بشه به فکر 16-8 سیگما خواهم بود.
    ارادتمند
    درود بر شما

و تشکر برای اشتراک عکس اندرومدا

در زمینه عکاسی نجومی شما استاد هستید و قصد جسارت ندارم ولی دو نکته:
    - خروجی لنز 200-70 به مراتب بهتر از لنزی است که شما استفاده کردید.دقیقا عکسی از همین کهکشان از یکی از دوستان دیدم با 200-70 f/2.8 که به مراتب خروجی بهتری داشت و اگه قصد دارید از لنز به جای تلسکوپ استفاده کنید توصیه میکنم در این مورد بیشتر دقت کنید.با توجه به اینکه نسخه بدون لرزشگیر ۲۰۰-۷۰ قیمتی معقول تر دارد و سبک تر از لنز مورد استفاده شما فکر میکنم باشه.و یا 200 f/2.8 که اونهم حدود دو نیم میلیون بیشتر فکر نکنم باشه...

- در مورد مقر هم من مدتی از EQ5 استفاده میکردم و متاسفانه به علت سنگینی و سختی حمل و نقل و قطبی کردن و ... باعث شد نسبت به عکاسی دیپ اسکای کمی دلسرد شوم.البته عدم پشتکار خودم هم موثر بود :) من فکر میکنم بد نباشه به مقرهای سبک تر فکر کنید مثل همین استار ترکر که هم ارزان تره و هم استفادش راحت تر.

منتظر عکسهای زیبای دیپ اسکای شما هستم :)
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

و تشکر برای اشتراک عکس اندرومدا

در زمینه عکاسی نجومی شما استاد هستید و قصد جسارت ندارم ولی دو نکته:
    - خروجی لنز 200-70 به مراتب بهتر از لنزی است که شما استفاده کردید.دقیقا عکسی از همین کهکشان از یکی از دوستان دیدم با 200-70 f/2.8 که به مراتب خروجی بهتری داشت و اگه قصد دارید از لنز به جای تلسکوپ استفاده کنید توصیه میکنم در این مورد بیشتر دقت کنید.با توجه به اینکه نسخه بدون لرزشگیر ۲۰۰-۷۰ قیمتی معقول تر دارد و سبک تر از لنز مورد استفاده شما فکر میکنم باشه.و یا 200 f/2.8 که اونهم حدود دو نیم میلیون بیشتر فکر نکنم باشه...
    درود
    در خصوص استفاده از لنزهایی مثل 200-70 باید خدمتتون عرض کنم، این لنزها برای عکاسی از برخی اجرام که ابعاد بزرگی دارند مناسبه (مثل همین آندرومدا)
    از طرفی کیفیت پایین تصویر و وجود نویز دلیلش قدیمی بودن دوربین بنده است و نه کیفیت لنز. البته لنز واید تر دست شما را باز تر خواهد گذاشت. مثلا همین لنز را هم میشه در فوکال 150 تا 300 و اتفاقا با دیاف باز تر استفاده کرد و صد البته اگر ISO 3200 در تصویر استفاده می شد (که بدلیل نویز زیاد صرفا یک نمونه تصویر گرفتم) وضعیت به مراتب جالب تر بود.
    اما نکته مهم در استفاده از فوکال بالاتر اینه که این جرم بزرگه و با لنز های فوکال کمتر جواب می ده ولی اجرامی مثل سحابی حلقه، سحابی دمبل و ... به این شکل نخواهند بود.
    انشااله در پست بعد یک تصویر از سحابی حلقه آپ می کنم (هنوز کمی کار داره) خودتون متوجه خواهید شد با فوکال 600 چقدر کوچک ثبت شده.

- در مورد مقر هم من مدتی از EQ5 استفاده میکردم و متاسفانه به علت سنگینی و سختی حمل و نقل و قطبی کردن و ... باعث شد نسبت به عکاسی دیپ اسکای کمی دلسرد شوم.البته عدم پشتکار خودم هم موثر بود :) من فکر میکنم بد نباشه به مقرهای سبک تر فکر کنید مثل همین استار ترکر که هم ارزان تره و هم استفادش راحت تر.

منتظر عکسهای زیبای دیپ اسکای شما هستم :)
    در مورد مقره با شما موافقم و خودم شخصا اصلا به سه پایه های قوی و خوبی مثل EQs فکر نمی کنم.
    بنده دنبال مقره های سبک بودم که متاسفانه در ایران نیستند و افراد وارد کننده این محصولات هم از آنجا که همه افراد و مشتری ها را اسکناس و تراول می بینند مطمئنا هزینه گزافی برای آن دریافت خواهند کرد.
    از طرفی باید توجه داشته باشید لنزهای سوپر تله و حتی 200-70 تایپ 2 وزن بالایی دارند و لذا مجبور خواهید بود مقره ای تهیه کنید که ظرفیت لودی کمتر از 3.5 الی 4 کیلو نداشته باشه.
    لذا این بازه بسیار محدود خواهد شد و شاید به جرات بنده فقط 2 مورد را می شناسم که اتفاقا یکی از این مقره ها با لنز 600-150 تامرون استفاده هم شده.
    لینک مقره و لنز مذکور
    ارادتمند
    ata_m3، farshad.s، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    خوب تصویر سحابی حلقه هم آماده شد.
    این تصویر هم حاصل ترکیب دو تصویر با نوردهی 118 ثانیه و دیافراگم F/6.3 در فوکال 600 و ISO-1600 می باشد.
    همانطور که در پست قبلی عرض کردم خدمتتون برخی از اجرام به قدری از زمین دور هستند که حتی فوکال 600 هم پاسخگوی اونها نیست! چه برسه به فوکالی مثل 200!
    برای مقایسه یک تصویر بودن کراپ تهیه شده از همین سحابی با تلسکوپ 8 اینچ هم در آپ می کنم.
    ارادتمند
    سحابی حلقه (m57)
    _MG_1453.jpg

تصویر تهیه شده در سالیان دور به کمک تلسکوپ 8 اینچ اشمیت گاسکرین Mead LX200R
    IMG_9125a.jpg

تصاویری از سحابی دبمل و آمریکای شمالی هم گرفته شده که البته بدلیل مشغله هنوز وقت نشده پردزاششون را انجام بدم و به محض کامل شدن خدمتتون ارسال خواهم کرد.

بعد از ثبت تصاویر فول به قول دوست خوبم rasoul2014 الان به فکر ساخت یک مقره قطبی یا Sky Tracker افتادم.
    ارادتمند
    nejadi، MAHosseini، Nima Sadigh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

درود
    خوب تصویر سحابی حلقه هم آماده شد.
    این تصویر هم حاصل ترکیب دو تصویر با نوردهی 118 ثانیه و دیافراگم F/6.3 در فوکال 600 و ISO-1600 می باشد.
    همانطور که در پست قبلی عرض کردم خدمتتون برخی از اجرام به قدری از زمین دور هستند که حتی فوکال 600 هم پاسخگوی اونها نیست! چه برسه به فوکالی مثل 200!
    برای مقایسه یک تصویر بودن کراپ تهیه شده از همین سحابی با تلسکوپ 8 اینچ هم در آپ می کنم.
    ارادتمند
    سحابی حلقه (m57)
    _MG_1453.jpg

تصویر تهیه شده در سالیان دور به کمک تلسکوپ 8 اینچ اشمیت گاسکرین Mead LX200R
    IMG_9125a.jpg

تصاویری از سحابی دبمل و آمریکای شمالی هم گرفته شده که البته بدلیل مشغله هنوز وقت نشده پردزاششون را انجام بدم و به محض کامل شدن خدمتتون ارسال خواهم کرد.

بعد از ثبت تصاویر فول به قول دوست خوبم rasoul2014 الان به فکر ساخت یک مقره قطبی یا Sky Tracker افتادم.
    ارادتمند
    شما خیلی به بنده لطف دارید مصطفی جان. ماشاءالله کار شما عالیه. از تصویر M57 خیلی لذت بردم. منتظرم یه روز فرصت کنید و با مثلا یک ساعت نوردهی، یه تصویر از سحابی اوریون و به خصوص سر اسب تهیه کنید.
    موفق باشی عزیز برادر
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    از اولین تجارب عکاسی نجومی من هستش
    نظراتتون میتونه خیلی کمک کنه..چون اطلاعات کمی در این زمینه دارم
    خصوصا تو زمینه ادیت هم خیلی ضعیف هستم(اگر با نرم افزار خاصی یا روش خاصی هم ادیت میکنین اگر بگین ممنون میشم)
    DSC_0018r.jpg
    M.Kazemi، Dariush Chegini، Alias_239 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از اولین تجارب عکاسی نجومی من هستش
    نظراتتون میتونه خیلی کمک کنه..چون اطلاعات کمی در این زمینه دارم
    خصوصا تو زمینه ادیت هم خیلی ضعیف هستم(اگر با نرم افزار خاصی یا روش خاصی هم ادیت میکنین اگر بگین ممنون میشم)

درود
    برای شروع خوبه
    و نکات زیر را باید در این سبک تصویر رعایت کنید
    1- تا حد امکان از مکانهای دارای نورافکن و چراغ که در نهایت ایجاد آلودگی نوری می کنند خودداری کنید. در همین تصویر اثر نور مصنوعی بر روی دامنه کوه و بخشی از آسمان مخرب شده و حذف این برای شما کار بیشتر ایجاد خواد کرد.
    2- سعی کنید به گونه ای تصویر بگیرید که کهکشان واضح تر و کاملتر ثبت بشه! شما بخش عمده ای از کهکشان را در پشت دامنه کوه ماسکه کردید.
    3- از جلوه های بصری و مناظر بهتر استفاده کنید. استفاده از یک درخت در کادر شما شاید به مراتب تاثیر بهتری بر خروجی نهایی شما بگذاره.
    ارادتمند
    ata_m3، mohammad.baruji، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    تصویر بعدی که هم نمونش را با لنز داشتم و هم تلسکوپ سحابی دمبل بود.
    این تصویر هم با لنز تامرون و مشخصات زیر ثبت شد و می توانید مقایسه آن را با تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ 8 اینچ که در انتها اضافه می شود مشاهده بفرمایید.
    مشخصات عکس اول
    فومال: 150
    دیافراگم: F/5.6
    سرعت شاتر: 349 (ترکیب دو شات)
    حساسیت: ISO-1600
    سحابی دمبل
    MG_1455e.jpg

تصویر ثبت شده به کمک تلسکوپ 8 اینچ Meade LX200R و 30 ثانیه نوردهی
    IMG_9208.jpg
    ارادتمند
    MAHosseini، ata_m3، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود
    برای شروع خوبه
    و نکات زیر را باید در این سبک تصویر رعایت کنید
    1- تا حد امکان از مکانهای دارای نورافکن و چراغ که در نهایت ایجاد آلودگی نوری می کنند خودداری کنید. در همین تصویر اثر نور مصنوعی بر روی دامنه کوه و بخشی از آسمان مخرب شده و حذف این برای شما کار بیشتر ایجاد خواد کرد.
    2- سعی کنید به گونه ای تصویر بگیرید که کهکشان واضح تر و کاملتر ثبت بشه! شما بخش عمده ای از کهکشان را در پشت دامنه کوه ماسکه کردید.
    3- از جلوه های بصری و مناظر بهتر استفاده کنید. استفاده از یک درخت در کادر شما شاید به مراتب تاثیر بهتری بر خروجی نهایی شما بگذاره.
    ارادتمند
    ضمن تشکر و راهنمایی شما دوست گرامی
    این ثبت با توجه به راهنمایی و استفاده از علم شما و دیگر اساتید عزیز انجام شده و در واقع مدیون اطلاعات شما و دیگر دوستان هستم
    در مورد نکاتی که اشاره کردین کاملا حق با شماست و انشالله دوباره آخر هفته شاید بتونم برم به این مکان
    اما واقعا تنهایی سخته...تو این منطقه هر نوع حیوونه وجود داره..از یوز پلنگ تا گرگ و خرس و.....در بیشتر ثبت هایی که داشتم مشکل فکوس وجود داشت و عمده ترین مشکل ارتفاع من بود....تقریبا تو کمره ی کوه بودم و به ارتفاع لازم نرسیدم...برای جلوگیری از مزاحمت آلودگی نوری چقدر فاصله لازم هستش؟
    راجب ادیت احساس میکنم خیلی ضعیف عمل کردم...تو این زمینه مقاله ای تو سایت وجود نداره؟
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    ضمن تشکر و راهنمایی شما دوست گرامی
    این ثبت با توجه به راهنمایی و استفاده از علم شما و دیگر اساتید عزیز انجام شده و در واقع مدیون اطلاعات شما و دیگر دوستان هستم
    در مورد نکاتی که اشاره کردین کاملا حق با شماست و انشالله دوباره آخر هفته شاید بتونم برم به این مکان
    اما واقعا تنهایی سخته...تو این منطقه هر نوع حیوونه وجود داره..از یوز پلنگ تا گرگ و خرس و.....
    درود
    خیلی از دوستان نجومی کار دنبال این حیوانات هستند تا در محل ثبتشون باشند. همین امشب (حدود نیم ساعت پیش) برای بارش شهابی که بیرون بودن با مجموعه ای از سگ ها برخورد داشتیم. شاید باورش سخت باشه ولی شخصا آنقدر که از انسان مزاحم می ترسم از هیچ حیوانی ترسی ندارم.
    حیوان از سر غریزه واکنش نشان می ده و انسان .... بماند!
    در بیشتر ثبت هایی که داشتم مشکل فکوس وجود داشت و عمده ترین مشکل ارتفاع من بود....تقریبا تو کمره ی کوه بودم و به ارتفاع لازم نرسیدم...برای جلوگیری از مزاحمت آلودگی نوری چقدر فاصله لازم هستش؟
    در عکاسی نجومی فوکوس دستی کاربرد داره و یک راه قدیمی برای این کار فوکوس دستی با کمک چشمی بر روی یک شئی پر نور در آسمان (مثل یک ستاره پر نور ) و یا چراغ یا لامپی در دور دست هست. راه دیگه که خیلی از دوستان با ورود Live View در دوربین های SLR بهش عادت کرده اند استفاده از مود فوکوس دستی در حالت Live View هست و البته بر روی اجرام پر نور در آسمان.
    برای فرار از آلودگی نوری باید از شهر های بزرگ حداقل 30 کیلومتر فاصله داشته باشید. این فاصله برای شما که در نوار شمالی احتمالا ساکن هستید صرفا با رفتن به مناطق جنگلی بکر منطقه و البته در ارتفاعات ممکن خواهد بود.

راجب ادیت احساس میکنم خیلی ضعیف عمل کردم...
    از نظر ادیت، در تصویر ادیتی وجود نداره و این تصویر تقریبا از نظر شخص بنده خامه!
    این تصویر کراپ شده شما بعد از مختصر پردازش بسیار متفاوت خواهد شد.
    تو این زمینه مقاله ای تو سایت وجود نداره؟
    انشااله به زودی در این حوزه هم کارهایی انجام خواهد شد.
    ارادتمند
    Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات