صفحه 244 از 285 نخستنخست ... 144 194 234 240 241 242 243 244 245 246 247 248 254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    فقط میتوانم بگویم ای کاش راهی برای یادگیری این نوع ویرایش بود.
    خوش به حال کسانی که زیر نظر شما آموزش میبینند.
    درود
    بنده خودم شاگردم!
    خیلی از ایده های من از نحوه ویرایش جناب آقای دلباز الهام گرفته شده که ایشان برای منظره توضیحاتی داشتند و این باعث شد نگرش من نسبت به آسمان هم تغییر پیدا کنه!
    با این حال اگر کاری از دست بنده بر بیاد در خدمتتون هستم

در دفعات بعد حتما این ویرایش ها را مد نظر قرار میدهم.
    با تشکر
    کار شما برای شروع خیلی خوبه! فقط به نظرم نویز تصویرتون در ISO 3200 بالاست که باید چک کنید ببینید راهی برای کاهش نویز یا نویز ریداکشن داره یا نه و یا با ISO 1600 شات بزنید! و یا به فکر ارتقاع بدنه باشید.
    در خصوص ویرایش هم همانطور که به خیلی از دوستان این تاپیک عرض کردم شما هم می توانید تصویر خودتون را پس از پردازشی که فکر می کنید درسته برای بنده یا pm کنید یا در تاپیک قرار بدید بنده هم ضعف های کار را خدمتتون عرض کنم و هم برای اصلاحشون روشی ارائه بدم! شاید به قدری دوستان خوب کار کنند که بنده مجبور به شاگری آنها بشوم که چه بهتره!
    ارادتمند
    M.Kazemi، MohammadH و sma075 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    بنده خودم شاگردم!
    خیلی از ایده های من از نحوه ویرایش جناب آقای دلباز الهام گرفته شده که ایشان برای منظره توضیحاتی داشتند و این باعث شد نگرش من نسبت به آسمان هم تغییر پیدا کنه!
    با این حال اگر کاری از دست بنده بر بیاد در خدمتتون هستم

کار شما برای شروع خیلی خوبه! فقط به نظرم نویز تصویرتون در ISO 3200 بالاست که باید چک کنید ببینید راهی برای کاهش نویز یا نویز ریداکشن داره یا نه و یا با ISO 1600 شات بزنید! و یا به فکر ارتقاع بدنه باشید.
    در خصوص ویرایش هم همانطور که به خیلی از دوستان این تاپیک عرض کردم شما هم می توانید تصویر خودتون را پس از پردازشی که فکر می کنید درسته برای بنده یا pm کنید یا در تاپیک قرار بدید بنده هم ضعف های کار را خدمتتون عرض کنم و هم برای اصلاحشون روشی ارائه بدم! شاید به قدری دوستان خوب کار کنند که بنده مجبور به شاگری آنها بشوم که چه بهتره!
    ارادتمند
    گاهی اوقات یک شاگرد استاد دیگران است.
    به دلیل همین نویز بود که مدتی به دنبال لنز آنالوگ واید با دیاف باز بودم. لنز های استاندارد دوربین هم عموما بسیار گران قیمت و مهمتر از آن کمیاب هستند.
    برای بدنه هم شدیدا مردد هستم.
    در کل متشکر باز هم در آینده از شما راهنمایی خواهم گرفت.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

گاهی اوقات یک شاگرد استاد دیگران است.
    به دلیل همین نویز بود که مدتی به دنبال لنز آنالوگ واید با دیاف باز بودم. لنز های استاندارد دوربین هم عموما بسیار گران قیمت و مهمتر از آن کمیاب هستند.
    برای بدنه هم شدیدا مردد هستم.
    در کل متشکر باز هم در آینده از شما راهنمایی خواهم گرفت.
    سید جان مشکل اصلی و ابتدایی شما، بدنه نامناسب است. یا به عبارت بهتر کوچکی سایز سنسور. حقیقت این است که برای عکسبرداری در نور کم با زمان محدود از آسمان (یعنی وقتی دنبال رد ستارگان نیستید و مقر ردیاب نجومی هم استفاده نمی کنید)، هیچ چیز جای سایز سنسور بزرگتر رو نمیگیره. حتی ماها که سنسور کراپ داریم آرزوی سنسور فول فریم در هر عکسی که میگیریم مثل آتیش به جونمون می زنه!
    ولی حقیقتش همینه واقعا. حالا اگه شما جدی بودید توی این سبک عکاسی، حتما به فکر بدنه بهتر باشید، ترجیحا فول فریم (حتی یک 6D دست دوم). تا اون موقع فکر می کنم عکسها رو در ایزو 1600 بگیرید خیلی بهتر باشه. 3200 حتی برای کراپ من هم بیش از حده و کار پردازش رو بسیار مشکل می کنه...

این هم از لینک آموزش پردازش راه شیری در فوتوشاپ:
    www.youtube.com/watch?v=FOAmP7A_x6c
    البته از این آموزش ها کم نیست...
    MohammadH و sma075 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

درود
    فکر کنم بنده قبلا خدمتتون راهش رو فرستاده بودم؟
    بله درست میفرمایید اما همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردم، پیغامی که آموزش را برای بنده فرستاده بودید متاسفانه پاک شده و در اینباکس بنده نیست. اگر لطف کنید و دوباره ارسال کنید ...
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    سید جان مشکل اصلی و ابتدایی شما، بدنه نامناسب است. یا به عبارت بهتر کوچکی سایز سنسور. حقیقت این است که برای عکسبرداری در نور کم با زمان محدود از آسمان (یعنی وقتی دنبال رد ستارگان نیستید و مقر ردیاب نجومی هم استفاده نمی کنید)، هیچ چیز جای سایز سنسور بزرگتر رو نمیگیره. حتی ماها که سنسور کراپ داریم آرزوی سنسور فول فریم در هر عکسی که میگیریم مثل آتیش به جونمون می زنه!
    ولی حقیقتش همینه واقعا. حالا اگه شما جدی بودید توی این سبک عکاسی، حتما به فکر بدنه بهتر باشید، ترجیحا فول فریم (حتی یک 6D دست دوم). تا اون موقع فکر می کنم عکسها رو در ایزو 1600 بگیرید خیلی بهتر باشه. 3200 حتی برای کراپ من هم بیش از حده و کار پردازش رو بسیار مشکل می کنه...

این هم از لینک آموزش پردازش راه شیری در فوتوشاپ:
    www.youtube.com/watch?v=FOAmP7A_x6c
    البته از این آموزش ها کم نیست...
    آقا رسول راستش طبق تست های dxo رفتار نویزی دوربین من در حد کراپ های کانن مثل 700d و حتی بهتر از آن هاست. اما پیش نیکون ها کم می آورند.
    در کل چند وقتی هست به فکر بدنه هستم اما دلایلی دارم که منصرف میشوم.
    مثلا افت قیمت زیاد دوربینم در صورت فروش، یا این که من در کنار این ژانر عکاسی ماکرو میکنم و دوربینم به خاطر سنسور کوچک تر بزرگنمایی بیشتری میدهد و تجهیزاتی که گرفته ام.
    در کل هنوز آمادگی تغییر برند ندارم و باید به فکر لنز باشم.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    436

آقا رسول راستش طبق تست های dxo رفتار نویزی دوربین من در حد کراپ های کانن مثل 700d و حتی بهتر از آن هاست. اما پیش نیکون ها کم می آورند.
    در کل چند وقتی هست به فکر بدنه هستم اما دلایلی دارم که منصرف میشوم.
    مثلا افت قیمت زیاد دوربینم در صورت فروش، یا این که من در کنار این ژانر عکاسی ماکرو میکنم و دوربینم به خاطر سنسور کوچک تر بزرگنمایی بیشتری میدهد و تجهیزاتی که گرفته ام.
    در کل هنوز آمادگی تغییر برند ندارم و باید به فکر لنز باشم.
    البته عرض کردم اگر جدی بودید... یعنی اینکه اگر فرصت کافی، علاقه زیاد و پول اضافه! دارید که خرج این علاقه بکنید!
    در چنین حالتی، اتفاقا من اصلا پیشنهاد نمی کنم دوربین فعلی خودتون رو بفروشید! این دوربین فوق العاده اس. حیفه واقعا!
    بهترین آپشن تو این وضع، خرید یک فول فریم دست دوم با لنز سامیانگ 14 هست به نظرم. تقریبا 4-4.5 هزینه اش میشه ولی نتایجش خیره کننده س!

در ضمن رفتار نویزی خوب دوربین شما به غیر از اثر سنسور جدید و پیشرفته عمدتا به خاطر تعداد پیکسل کمتر نسبت به 700 دی هست (16 در برابر 24). نویز با اندازه فیزیکی هر پیکسل روی سنسور نسبت معکوس داره. هر چه پیکسل کوچکتر، نویز نهایی بیشتر (چون نور کمتری به هر پیکسل میرسه)!

تشکر کرده
    436

دو تا مورد دیگه هم فکر می کنم لازمه بهش اشاره کنم:
    1- یک دوربین فول فریم با فرض کادر یکسان با دوربین شما، دست کم دو استاپ نورگیری بهتری دارد!
    2-در عکاسی منظره نجومی، معمولا تلاش میشود کادر تا جای ممکن وایدتر باشد. از این جهت سنسور هر چقدر کوچکتر باشد، طراحی لنز اولتراواید برایش دشوارتر خواهد بود و این هم از دیگر مزایای فول فریم است که به راحتی برایش لنز 14 میلیمتری با کادر بسیار باز وجود دارد که اصلا مشابهی در کراپ ندارد!! یعنی ما هیچ لنز اولتراواید کراپ به این وایدی نداریم!! بگذریم که خیلی هم 14 سامیانگ قیمتش مناسبه.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام دوستان این عکس رو سال قبل گرفتم اولین تجربه من چه از عکاسی آسمون و چه دوربین رو سه پایه هیچ تجربه ای هم نداشتم فوکوس خیلی بد شد هدفم از اشتراک گذاشتنش اینه که احتمالا اخر این هفته دوباره به همین محل میرم لنزهای مناسبیم برای ثبت خوب ندارم اما برای دل خودم میخوام عکس بگیرم 18-55 و 55-200 موجوده اگه تو تنظیماتم نکته ای هست یا نوردهی ممنون میشم
    البت اینو هم اضاف کنم که الان یه ریموت کنترل سیمی معمولی هم دارم و میتونم نوردهی بالاتر رو هم انجام بدم دوربین هم نیکون D3200
    dd96f934b3beb34ac6bda8a3ac823e9d_large.jpg

F/4.0
    ISO 800
    18 mm
    30"
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    از این جهت سنسور هر چقدر کوچکتر باشد، طراحی لنز اولتراواید برایش دشوارتر خواهد بود و این هم از دیگر مزایای فول فریم است که به راحتی برایش لنز 14 میلیمتری با کادر بسیار باز وجود دارد که اصلا مشابهی در کراپ ندارد!! یعنی ما هیچ لنز اولتراواید کراپ به این وایدی نداریم!! بگذریم که خیلی هم 14 سامیانگ قیمتش مناسبه.
    درود
    البته در این مورد اشتباه می کنید!
    لنز برای کراپ با فوکال معادل 12 وجود داره!
    1- Sigma 8-16
    2- 8-15 Canon
    فوکال معادل این دو لنز در واید ترین حالت برابر 12 تا 13 (برای نیکون و کنون) می باشد.
    ارادتمند

ata_m3، amir.komeily و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    436

درود
    البته در این مورد اشتباه می کنید!
    لنز برای کراپ با فوکال معادل 12 وجود داره!
    1- Sigma 8-16
    2- 8-15 Canon
    فوکال معادل این دو لنز در واید ترین حالت برابر 12 تا 13 (برای نیکون و کنون) می باشد.
    ارادتمند

مصطفی جان، لنز اولی که فرمودید دهانه اش از 4.5 شروع میشه و کلا به درد کار ما نمیخوره!
    لنز دوم هم فیش آی هست نه اولتراواید و اون هم از دهانه 4 شروع میشه.
    اینا اصلاقابل مقایسه با دهانه 2.8 نیست. دیگه خودتون بهتر میدونید این قضیه رو.