صفحه 248 از 285 نخستنخست ... 148 198 238 244 245 246 247 248 249 250 251 252 258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateurism نمایش پست ها
    سـَـهـــم جبار (بارش شهابی برساوشی دیشب)

فایل پیوست 71199

در شهر...

به نظرم ویرایش خوب درنیومده؛ خوشحال میشم راهنمایی کنید و یا در صورت وجود لینک آموزشی برای نحوه ی صحیح ویرایش معرفی نمائید.
    این یکی خیلی جالب بود مثل این که صورت فلکی شکارچی (جبار) داره از سپر یا کمانش تیر پرتاب میکنه!
    msh2200، M.Kazemi، Amateurism و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آذري

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سـَـهـــم جبار (بارش شهابی برساوشی دیشب)

فایل پیوست 71199

در شهر...

به نظرم ویرایش خوب درنیومده؛ خوشحال میشم راهنمایی کنید و یا در صورت وجود لینک آموزشی برای نحوه ی صحیح ویرایش معرفی نمائید.

درود
    تبریک می گم ثبت بسیار زیبایی شده.
    در مورد پردازش هم واقعیتش بدلیل نوع دوربین شما که البته گرفتن چنین عکسی با این دوربین هم جای تبریک مجزا داره، کار روی تصویر سخته!
    با کمترین دستکاری در تصویر شدت نویز بصورت لگاریتمی افزایش خواهد یافت.
    در نهایت می توانید کمی میزان نور ستاره ها و شهاب را بیشتر کنید.
    ارادتمند
    M.Kazemi، Amateurism و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    این هم سهم من از بار شهابی امسال برساوشی
    برخلاف سالهای گذشته امسال این بارش خیلی روی خوشی بهم نشان نداد و اعداد همین یک شهاب در کادر ثبت شد.
    از قضا یک میهمان ناخوانده هم در تصویر حضور داشت که البته فقط صداش شنیده می شد.توضیح در مورد تصویر اینکه این تصویر دارای پردازش می باشد و ترکیب دو شات است.
    ارادتمند
    bf ، MahBaz، Marefat و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

سلام
    من 21 و 22 مرداد برای بارش شهابی بیرون بودم.شب 21 بارش شهابی به نسبت 22 زیاد بود .ولی مکان مناسبی انتخاب نکردم و لذا فقط تماشا کردیم و لذت بردم .22 مکان بسیار عالی و بدون الودگی نوری بود ولی بارش شهابی کم بود.
    و دو شهابی که نصیبمان شد .قبلا بابت کیفیت عکس عذر خواهی میکنم.

sh1.jpg
    650D 18-55 21s iso 3200 f3.5

پ ن :ادامه شاتهای این کادر برای ثبت رد ستاره ها به دلیل نزدیکتر شدن صدای زوزه گرگها نیمه تمام ماند
    ویرایش توسط Marefat : Friday 14 August 2015 در ساعت 20:17 دلیل: پ.ن
    msh2200، bf ، Nima Sadigh و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Amateurism آواتار ها
    تشکر کرده
    2652

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    این یکی خیلی جالب بود مثل این که صورت فلکی شکارچی (جبار) داره از سپر یا کمانش تیر پرتاب میکنه!
    سعی کردم با ایجاد ایهام در نام عکس به این مورد هم اشاره کنم.
    سهم = تیر ، خدنگ
    تشکر از توجهتون؛

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    تبریک می گم ثبت بسیار زیبایی شده.
    در مورد پردازش هم واقعیتش بدلیل نوع دوربین شما که البته گرفتن چنین عکسی با این دوربین هم جای تبریک مجزا داره، کار روی تصویر سخته!
    با کمترین دستکاری در تصویر شدت نویز بصورت لگاریتمی افزایش خواهد یافت.
    در نهایت می توانید کمی میزان نور ستاره ها و شهاب را بیشتر کنید.
    ارادتمند
    لطف دارید شما.
    این عکس حاصل بیدارخوابی کامل شبانه و حرص خوردن مدام از بابت شهاب هایی بود که با این دوربین کامپکت امکان ثبتش رو نداشتم. بالاخره نزدیک صبح، تغییر رویه دادم و بعد از کادر بندی روی جبار، تنظیمات رو روی یا شانس و یا اقبال گذاشتم! و موقعی که این عکس رو در ویزور دیدم از خوشحالی فریاد کشیدم

استفاده از بالاترین حد ایزو در یک دوربین کامپکت ، باعث شده که قدر نویز موجود در تصویر دست کمی از ستاره ها نداشته باشه! ؛ ولی مزیت S90 اینه که خروجی RAW داره.

ممنون از توجه تون.

با احترام این عکس رو تقدیم می کنم به شما و همه ی دوستان خوبم در انجمن عکاسی که مقدمه ی علاقمندی ام به دنیای بی نهایت نجوم شدند.
    msh2200، Dariush Chegini، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود بر دوستان امسال به همراه دوستان برای بارش شهابی به اطراف نیاسر رفتیم.الودگی نوری بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردیم.البته فقط در افق و سرسو وضعیت بهتری داشت.بیشتر شهابها هم بر اساس قانون مورفی خارج از کادر دوربین بود حتی چند آذرگوی هم رویت شد و میشد دنباله سبزرنگش رو به چشم دید و تا کسری از ثانیه هم ردش در اسمون باقی موند...

FRS_3990.jpg

متاسفانه در عکس دوم به لطف یکی از دوستان سه پایه کمی لغزید و ...

FRS_3955.jpg
    msh2200، Nima Sadigh، MahBaz و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    9086
    msh2200، Nima Sadigh، Amateurism و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر دوستان امسال به همراه دوستان برای بارش شهابی به اطراف نیاسر رفتیم.الودگی نوری بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردیم.البته فقط در افق و سرسو وضعیت بهتری داشت.بیشتر شهابها هم بر اساس قانون مورفی خارج از کادر دوربین بود حتی چند آذرگوی هم رویت شد و میشد دنباله سبزرنگش رو به چشم دید و تا کسری از ثانیه هم ردش در اسمون باقی موند...

متاسفانه در عکس دوم به لطف یکی از دوستان سه پایه کمی لغزید و ...

درود
    رصدخانه تشریف داشتید؟
    جناب آقای صفائی همچنان مسئول رصدخانه بودند یا نه؟
    سوالم از این جهته که یکی از تصاویر شما دقیقا مشابه تصویری هست که بنده سال 86 (اولین سال افتتاح رصدخانه) از کوه های ضلع شمالی ثبت کردم. ناگهان یاد حال و هوای آن شب سرد زمستانی افتادم و از همه زیباتر، مشاهده قله دماوند در صبح دم که خستگی شب را از تنم بیرون کرد.

اما در مورد بارش شهابی برساوشی نکته ای بنظرم خیلی جالب آمد.
    بر خلاف سالیان گذشته که در تاپیک به ندرت در این زمینه شاهد تصاویری بودیم، امسال به صورت بسیار گسترده ای دوستان زحمت کشیدند و زحماتشان را به نمایش گذاشتند! پارسال و سال گذشته تقریبا به ندرت می شد تصویری از بارش شهابی در تاپیک پیدا کرد و این نوید دهنده آینده درخشان عکاسی نجومی در فروم خواهد بود.
    به امید ثبت تصویر یک شهاب آذر گوی بزرگ در آذرماه و دیماه سال جاری.

ارادتمند
    Amateurism، ata_m3، farshad.s و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

لطف دارید شما.
    این عکس حاصل بیدارخوابی کامل شبانه و حرص خوردن مدام از بابت شهاب هایی بود که با این دوربین کامپکت امکان ثبتش رو نداشتم. بالاخره نزدیک صبح، تغییر رویه دادم و بعد از کادر بندی روی جبار، تنظیمات رو روی یا شانس و یا اقبال گذاشتم! و موقعی که این عکس رو در ویزور دیدم از خوشحالی فریاد کشیدم

استفاده از بالاترین حد ایزو در یک دوربین کامپکت ، باعث شده که قدر نویز موجود در تصویر دست کمی از ستاره ها نداشته باشه! ؛ ولی مزیت S90 اینه که خروجی RAW داره.

ممنون از توجه تون.

با احترام این عکس رو تقدیم می کنم به شما و همه ی دوستان خوبم در انجمن عکاسی که مقدمه ی علاقمندی ام به دنیای بی نهایت نجوم شدند.
    درود
    دارم از صحبت هاتون چهره یک دوربین DSLR را می بینم که احتمالا دارید برای خریدش برنامه ریزی می کنید
    صحبت های شما نکته مهمی را به یادم آورد که بنظرم نیازه همه دوستان ازش اطلاع داشته باشند.

یادم هست زمانی دنبال لنز سوپر تله بودم و توان تهیه آن را نداشتم و با دیدن تصاویر دیگران به خود می گفتم: «اگه من هم این لنز رو داشتم از این بهتر عکس می گرفتم»
    حالا با گذشت چند سال از آن زمان تازه به این نتیجه رسیدم چیزی که موجب پیشرفت و زیبایی کار عکاسی میشه ابزار نیست! تمرین، ممارست و وقت گذاشتن برای این کاره!
    چه بسیار DSLR هایی که بخاطر نداشتن عوامل فوق توسط صاحبانشان حتی شاترشون به عدد 5000 هم نرسیده (البته فقط در ایران)!

همانطور که اشاره کردید عکاسی همش وقت گذاشتن و برنامه ریزی و بخصوص عکاسی نجومی و صد البته عکاسی از بارش شهابی از همه اینها سخت تره!
    به یاد بیارید در شب بارش، کادرتون را سمت یک محل که تا 10 دقیقه پیش بارش بسیار زیادی داشت تنظیم کردید و بعد می بینید همه شهابها از طرف دیگه رد می شوند.
    این کار آدم رو یاد شکارچی می اندازه که با تله گذاری قصد داره شکار کنه بعد شکار رفته پشت سرش یه صدا می زنه و شکارچی رو می ترسونه!

ولی بنظر من عکاسی از بارش شهابی مثل ورزش کوهنوردی موجب افزایش آستانه تحمل افراده و اتفاقا کمتر کسی هست که با تحمل و عدم خستگی به نتیجه نرسیده باشه.
    تازه بعد از این بخشه که داستان ابزار مطرح می شه
    ارادتمند.
    MahBaz، Amateurism، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    رصدخانه تشریف داشتید؟
    جناب آقای صفائی همچنان مسئول رصدخانه بودند یا نه؟
    سوالم از این جهته که یکی از تصاویر شما دقیقا مشابه تصویری هست که بنده سال 86 (اولین سال افتتاح رصدخانه) از کوه های ضلع شمالی ثبت کردم. ناگهان یاد حال و هوای آن شب سرد زمستانی افتادم و از همه زیباتر، مشاهده قله دماوند در صبح دم که خستگی شب را از تنم بیرون کرد.

اما در مورد بارش شهابی برساوشی نکته ای بنظرم خیلی جالب آمد.
    بر خلاف سالیان گذشته که در تاپیک به ندرت در این زمینه شاهد تصاویری بودیم، امسال به صورت بسیار گسترده ای دوستان زحمت کشیدند و زحماتشان را به نمایش گذاشتند! پارسال و سال گذشته تقریبا به ندرت می شد تصویری از بارش شهابی در تاپیک پیدا کرد و این نوید دهنده آینده درخشان عکاسی نجومی در فروم خواهد بود.
    به امید ثبت تصویر یک شهاب آذر گوی بزرگ در آذرماه و دیماه سال جاری.

ارادتمند
    درود بر شما

و سپاس.بله رصد خانه بودیم.البته رصد خانه تعطیل بود و در مورد اقای صفائی اطلاعی ندارم.اتفاقا شب نسبتا سردی بود و بعضی همراهان اذیت شدن.امیدوارم فرصت بشه و برای عکاسی یک شب در خدمتتون باشیم.

FRS_3887.jpg
    ویرایش توسط farshad.s : Saturday 15 August 2015 در ساعت 22:08
    msh2200، MahBaz، Amateurism و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.