صفحه 112 از 285 نخستنخست ... 12 62 102 108 109 110 111 112 113 114 115 116 122 162 212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

ممنون به خاطر راهنماییت اصلان عزیز
    فکر میکنم به من بیشتر به رنگ عکس توجه کردم تا جزئیاتش!این همون عکس هست با تغییرات خیلی کم!(اون پایین هم اثر نقاشی کردن حمید جسمی روی هوا با هد لامپ مشخصه)
    البته تو این سایز از عکس خیلی چیزی از جزئیات عکس مسخص نمیشه!

نکن از این کار ها! به جای اون، از چندین فریم استفاده کن... مثلا 5 تا فریم 10 دقیقه ای...
    برای راحت تر شدن هم یه دونه ریموت مثل همین نیکس بگیر حالش رو ببر! (برنامه ریزی کن، خودش عکس ها رو میگیره!)
    فکر میکنم روشی که شما توصیه کردین وقتی کاربرد داشته باشه که noise reduction دوربین رو خاموش کرده باشی!چون اگر قرار باشه چند تا فریم 10چند دقیقه ای گرفت و بین هر کدوم ده دقیقه فاصله باشه دیگه عکس به درد نخواهد خورد!
    اگر هم نویز گیری به وسیله دوربین صورت نگیره هم که نویز عکس بسیار زیاد خواهد بود!

در مورد ویبره دادن به دوربین هم من متوجه نشدم که چه سودی میتونه داشته باشه!
    منظورم از سخت بودن کادر بندی به خاطر نور کم ستاره ها هست که برای چشم خیلی سخت هست که بتونه اونها رو از توی ویوفایندر تشخیص بده!مخصوصا که کوچکترین نوری(حتی نوری که تو ویوفایندر از فکوس به خاطر روشن شدن نشاندهنده ها به وجود میاد) باعث میشه که چشم تا چند لحظه نتونه اونها رو ببینه!

در مورد عکس شما هم من به شخصه کادر اون رو اصلا نپسندیدم!شاید تو اون فروم بیشتر به جنبه های ستاره شناسی توجه میکنن تا عکاسی!البته شاید همزمان شدن عجیب پست در چنین تاپیکی که خیلی پر ارسال نیست باعث شد که دوستان عکس شما رو نببینن!(البته معمولا بر عکس این اتفاق برای من می افتاد و چند دقیقه بعد از ارسال عکس توسط من عکسهای دیگه ای بعد از اون ارسال میشد)

پ ن:در باره ادیت یک عکس بدون اجازه عکاس در فروم بارها صحبت شده!البته شما لطف کردین و من خودم هم قصد داشتم که عکس رو در تاپیک ادیت پیشنهادی بذارم تا اساتید بتونن راهنماییم کنن!ولی در کل خیلی خوشایند نیست این کار!
    Kourosh Kahal، AslanAslan و siamak77 تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

وقتی ستاره قطبی را به شما اشتباه آدرس بدهند، نتیجه ای بهتر از این حاصل نخواهد شد ! :biggrin:

40 دقیقه نوردهی با استفاده از تکنولوژی سنگ و کش !
    NASSIRI4080، Minoosepehr، comando2705 و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

فکر میکنم روشی که شما توصیه کردین وقتی کاربرد داشته باشه که noise reduction دوربین رو خاموش کرده باشی!چون اگر قرار باشه چند تا فریم 10چند دقیقه ای گرفت و بین هر کدوم ده دقیقه فاصله باشه دیگه عکس به درد نخواهد خورد!
    اگر هم نویز گیری به وسیله دوربین صورت نگیره هم که نویز عکس بسیار زیاد خواهد بود!
    آره دوست عزیز...
    نیازی به نویز ریداکشن نیست! چون پیکسلی که توی یکی از فریم ها «نویز» بوده، توی فریم بعدی نویز (به احتمال خیلی قوی) نخواهد بود. با روی هم انداختن فریم ها، اون نویز زیر سیگنال درست به اصطلاح مدفون خواهد شد. یا به عبارت دیگر سیگنا بر نویز افزایش خواهد یافت (S/N)
    در صورتی که امکان آن نیست، باز هم نیازی به NR نیست. عکی های من اکثرا بدون ریداکشن هستند! بهترین راه، این هست که با فوتوشاپ نویز های رنگی رو رفع کنید (به دیتیل صدمه نمی زند) و بعد از فقط اندکی ریداکشن نویز معمولی، عکس رو به مقدار کم ریسایز کنین. گاها روی هم انداختن 2 تا ادیت مختلف (با و بی NR عمیق) نتیجه خوبی میده... خلاصه هر نوع عکسی حالت مختلفی برای NR می طلبد...

در مورد ویبره دادن به دوربین هم من متوجه نشدم که چه سودی میتونه داشته باشه!
    منظورم از سخت بودن کادر بندی به خاطر نور کم ستاره ها هست که برای چشم خیلی سخت هست که بتونه اونها رو از توی ویوفایندر تشخیص بده!مخصوصا که کوچکترین نوری(حتی نوری که تو ویوفایندر از فکوس به خاطر روشن شدن نشاندهنده ها به وجود میاد) باعث میشه که چشم تا چند لحظه نتونه اونها رو ببینه!
    حتما متوجه شدین که شما بوی ادکلنی رو که به خودتون زدین رو متوجه نمی شین. چرا؟ خب چون به دلیل این که به مدت طولانی تری در مقابل این بو قرار گرفته اید، دیگر مغز آن را عادی طلقی می کند و احساسش نمی کند. در مورد نور هم همین طور. اگر تا به حال از تلسکوپ نگاه کرده باشین، می بینین که جرم توی میدان دید بعد از چند لحظه محو می شود! چاره همین است: تکان دادن و یا ضربه بسیار خفیف به تلسکوپ یا تکان دادن سر یا تکان دادن چشم. در دوربین هم همین مسئله صادق هست، ولی نه به آن شدت.

در مورد عکس شما هم من به شخصه کادر اون رو اصلا نپسندیدم!شاید تو اون فروم بیشتر به جنبه های ستاره شناسی توجه میکنن تا عکاسی!البته شاید همزمان شدن عجیب پست در چنین تاپیکی که خیلی پر ارسال نیست باعث شد که دوستان عکس شما رو نببینن!(البته معمولا بر عکس این اتفاق برای من می افتاد و چند دقیقه بعد از ارسال عکس توسط من عکسهای دیگه ای بعد از اون ارسال میشد)
    منظور من اصلا شما نبودید! در این مورد قبلا بحث شده... دلیل شما دقیقا درست هست... عده ای از دوستان وقتی می بینند که پستی Thank نخورده، اصلا به طرف آن نمی روند، عده ای هم وقتی می بینند که چند تا Thank خورده، بدون توجه به متن یا وضعیت عکس، Thank را می زنند... این وضعیت، اصلا حالت جالبی نیست.

پ ن:در باره ادیت یک عکس بدون اجازه عکاس در فروم بارها صحبت شده!البته شما لطف کردین و من خودم هم قصد داشتم که عکس رو در تاپیک ادیت پیشنهادی بذارم تا اساتید بتونن راهنماییم کنن!ولی در کل خیلی خوشایند نیست این کار!
    در فروم های جدی آن ور آب، در زیر آواتر هر شخص مشخص شده: Image Editing OK یا بر عکس. ای کاش در این فروم هم قرار داده می شد... در اکثر عکس های شما دیتیل خیلی خوبی نهفته هست... واقعا ناراحت می شدم وقتی می دیدم مدفون شدن. در هر صورت اگر موجب ناراحتی شما شده ام، پوزش می طلبم.
    Mashhadi Vahid، Saeed.gh.sh، MAHosseini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

ممنون از راهنماییت و اینکه تجاربت رو در اختیارم گذاشتی اصلان جان!

سعی میکنم این دفعه بدون نویز گیری رو هم تست کنم!البته تا الان هر وقت که مدت طولانی رو بدون نویز گیری تست کردم نتیجه رضایت بخش نبوده!

این که فرمودید قسمتهای مختلف رو بر هم منطبق کنید رو به وسیله image stack فوتوشاپ انجام میدید؟
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت و اینکه تجاربت رو در اختیارم گذاشتی اصلان جان!

سعی میکنم این دفعه بدون نویز گیری رو هم تست کنم!البته تا الان هر وقت که مدت طولانی رو بدون نویز گیری تست کردم نتیجه رضایت بخش نبوده!

این که فرمودید قسمتهای مختلف رو بر هم منطبق کنید رو به وسیله image stack فوتوشاپ انجام میدید؟
    خواهش می کنم!
    .
    .
    .
    البته نوردهی طولانی بدون NR در حالتی خوب هست که ایزو 1600 نباشد ها! از من گفتن!
    اینم به پست قبلم اضافه کنم که نویز ریداکشن دوربین (مخصوصا مخصوصا نیکن، اونم مدل های جدیدترش... حالا هی بیاین بگین نیکن ده ها فضیلت داره! :biggrin: ) ستاره های رو هم به عنوان نویز، حذف می کنه! پس اگه می خواین ستاره ها نقطه ای باشن، اصلا از NR دوربین استفاده نکنین که عکس رو بر باد می دهد!
    اونم میشه... ولی برای نتیجه حرفه ای تر به نرم افزار هایی مثل Registax بیندیشید! (به طور تجربی و به نظر من، برای فریم های بیشتر از 3-4 تا الی 7-8 ، مناسب تر هست، مثلا وقتی با وب کم از یه سیاره فیلم می گیرن و فریم های فیلم رو جدا می کنن، در حقیقت 1000 یا حتی بیشتر عکس دارن که اگه روی هم بیفته، نتیجه خیلی خفی میده. ولی فوتوشاپ پدرش در میاد تا این همه عکس رو merge کنه.)

کد:
    http://www.astronomie.be/registax/html/download_v4.html
    ویرایش توسط AslanAslan : Saturday 29 August 2009 در ساعت 01:40
    Babak Borhani، farsad، A. Mohammadi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

دیتیلش خوبه؟! :biggrin:

NASSIRI4080، comando2705، Mashhadi Vahid و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

مکان عکاسی: مراغه
    سیگما 17-70
    17 @ 2.8
    ایزو 1600
    40 ثانیه
    تا جایی که یادمه NR خاموش بود (توی اگزیف پیداش نکردم-عکس اگزیف دارد)
    و ...
    farsad، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

اصلان جان, تو یکی دیگه از عکسهات هم جاده توی کادر بود که اون نور چراغ ماشینها به نظرم زیاد جالب نیست با اون منظره ء بالای سرش...
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

سلام

اصلان جان, تو یکی دیگه از عکسهات هم جاده توی کادر بود که اون نور چراغ ماشینها به نظرم زیاد جالب نیست با اون منظره ء بالای سرش...
    ممنون از نظرتون. ولي اگه همون ماشين نبود پيش زمينه عكس الان ضد نور بود... البته من اصلا با شما موافق نيستم! :دي
    ولي سعي مي كنم تو فوتوشاپ دستكاريش بكنم شايد هم درست مي گيد!

پ.ن: نمي دونم چرا ثبت نقطه اي ستارگان اين قدر كم مورد توجه هست؟ اكثر يا ثبت ها يا دور قطبي هستند يا ثبت ماه!
    ویرایش توسط AslanAslan : Monday 31 August 2009 در ساعت 01:06
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    پ.ن: نمي دونم چرا ثبت نقطه اي ستارگان اين قدر كم مورد توجه هست؟ اكثر يا ثبت ها يا دور قطبي هستند يا ثبت ماه!
    سلام
    من تا حالا فکر میکردم ثبت نقطه ای فقط با پایه های رهیاب امکانپذیره! اما از قرار معلوم در اشتباه بودم. آخه وقتی پایه رهیاب نباشه در نوردهی طولانی چطور میشه ستارگان رو نقطه ای ثبت نمود؟ ممنون میشم اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید. (در مورد این پایه ها هم چیزی نمیدونم، فقط گهگاه از دوستان فروم چیزهایی محدود شنیدم، میشه کمی در مورد این پایه ها هم توضیح بدید؟ عملکرد، کاربردها، هزینه و ...)

با سپاس فراوان
    AslanAslan تشکر می‌کند.