صفحه 113 از 285 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 117 123 163 213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

سلام
    من تا حالا فکر میکردم ثبت نقطه ای فقط با پایه های رهیاب امکانپذیره! اما از قرار معلوم در اشتباه بودم. آخه وقتی پایه رهیاب نباشه در نوردهی طولانی چطور میشه ستارگان رو نقطه ای ثبت نمود؟ ممنون میشم اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید. (در مورد این پایه ها هم چیزی نمیدونم، فقط گهگاه از دوستان فروم چیزهایی محدود شنیدم، میشه کمی در مورد این پایه ها هم توضیح بدید؟ عملکرد، کاربردها، هزینه و ...)

با سپاس فراوان
    نه همیشه! معمولا ثبت نقطه ای، واید انجام می شود و تا 1 دقیقه نوردهی، حرکت ستارگان معلوم نمی شود. همین عکس پست 1076 بدون پایه ردیاب و با یک 3 پایه 15 تومنی انداخته شده است...
    زمانی ردیابی لازم هست که مثلا بخواهیم راه شیری را با جزئیات بالا ثبت کنیم.
    Kourosh Kahal، A. Mohammadi و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر آشنا nima.dn2 آواتار ها
    تشکر کرده
    88

سلام به تمام دوستان و اساتيد!!!
    اين هم يك عكس از ماه كه من با كلي سزوندن فيلم از ماه گرفتم البته چون اين عكس مال خيلي وقت پيش هست اطلاعات دقيقش رو ندارم!!!
    تلسكوپ:8 اينچ
    سرعت:1/500 يا 1/250
    دوربين:زنيت122
    فيلم:كوداك 200
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    farsad، A. Mohammadi، Saeed.gh.sh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

اين دو تا عكس كه از كهكشان راه شيري و منجماني كه در حال رصد بودند گرفتم و ديگري هم كه به خاطر تكان نخوردن يكي از بچه ها ميسر شد( از ذاتالكرسي و برساوش و يك كمي هم زرافه!!!!)
    shabab، A. Mohammadi، Jesmi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

سلام به همه دوستان.... همين چند دقيقه پيش رفتم چندتا عكس از ماه گرفتم كه با كمي اديت مي ذارمش!!!!
    فقط بايد بگه كه اين عكس هم با همون 8 اينچ گرفتم
    [
    A. Mohammadi، Saeed.gh.sh، artara74 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

سلام به همه!!! دوتا عكس ديشب با همون تلسكوپ از مشتري گرفتم كه تو يكي نور مشتري زياد بود ولس اقمار گاليله ايش ديده مي شه و ديگري عكسي از خود مشتري و كمربندهاشه كه اميدوارم خوشتون بياد!!!

NASSIRI4080، A_Maddah، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

سوالي داشتم. اگه دوربين ديجيتال رو بزاري 40 دقيقه نوردهي كنه هيچ آسيبي به سنسور نمي رسه؟

ومشكل ديگه اينه كه نويز رو چي كار كنم؟ من هر كاري كردم يك نقطه هاي قرمز و آبي و سبز توي تصوير ديده مي شن كه ستاره نيستند.
    عليرضا تارا

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    سوالي داشتم. اگه دوربين ديجيتال رو بزاري 40 دقيقه نوردهي كنه هيچ آسيبي به سنسور نمي رسه؟

ومشكل ديگه اينه كه نويز رو چي كار كنم؟ من هر كاري كردم يك نقطه هاي قرمز و آبي و سبز توي تصوير ديده مي شن كه ستاره نيستند.
    اين يكي بي جواب موند ها؟!!!
    عليرضا تارا

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت و اینکه تجاربت رو در اختیارم گذاشتی اصلان جان!

سعی میکنم این دفعه بدون نویز گیری رو هم تست کنم!البته تا الان هر وقت که مدت طولانی رو بدون نویز گیری تست کردم نتیجه رضایت بخش نبوده!

این که فرمودید قسمتهای مختلف رو بر هم منطبق کنید رو به وسیله image stack فوتوشاپ انجام میدید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    خواهش می کنم!
    .
    .
    .
    البته نوردهی طولانی بدون NR در حالتی خوب هست که ایزو 1600 نباشد ها! از من گفتن!
    اینم به پست قبلم اضافه کنم که نویز ریداکشن دوربین (مخصوصا مخصوصا نیکن، اونم مدل های جدیدترش... حالا هی بیاین بگین نیکن ده ها فضیلت داره! :biggrin: ) ستاره های رو هم به عنوان نویز، حذف می کنه! پس اگه می خواین ستاره ها نقطه ای باشن، اصلا از NR دوربین استفاده نکنین که عکس رو بر باد می دهد!
    اونم میشه... ولی برای نتیجه حرفه ای تر به نرم افزار هایی مثل Registax بیندیشید! (به طور تجربی و به نظر من، برای فریم های بیشتر از 3-4 تا الی 7-8 ، مناسب تر هست، مثلا وقتی با وب کم از یه سیاره فیلم می گیرن و فریم های فیلم رو جدا می کنن، در حقیقت 1000 یا حتی بیشتر عکس دارن که اگه روی هم بیفته، نتیجه خیلی خفی میده. ولی فوتوشاپ پدرش در میاد تا این همه عکس رو merge کنه.)

کد:
    http://www.astronomie.be/registax/html/download_v4.html
    نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    آره دوست عزیز...
    نیازی به نویز ریداکشن نیست! چون پیکسلی که توی یکی از فریم ها «نویز» بوده، توی فریم بعدی نویز (به احتمال خیلی قوی) نخواهد بود. با روی هم انداختن فریم ها، اون نویز زیر سیگنال درست به اصطلاح مدفون خواهد شد. یا به عبارت دیگر سیگنا بر نویز افزایش خواهد یافت (S/N)
    در صورتی که امکان آن نیست، باز هم نیازی به NR نیست. عکی های من اکثرا بدون ریداکشن هستند! بهترین راه، این هست که با فوتوشاپ نویز های رنگی رو رفع کنید (به دیتیل صدمه نمی زند) و بعد از فقط اندکی ریداکشن نویز معمولی، عکس رو به مقدار کم ریسایز کنین. گاها روی هم انداختن 2 تا ادیت مختلف (با و بی NR عمیق) نتیجه خوبی میده... خلاصه هر نوع عکسی حالت مختلفی برای NR می طلبد...

حتما متوجه شدین که شما بوی ادکلنی رو که به خودتون زدین رو متوجه نمی شین. چرا؟ خب چون به دلیل این که به مدت طولانی تری در مقابل این بو قرار گرفته اید، دیگر مغز آن را عادی طلقی می کند و احساسش نمی کند. در مورد نور هم همین طور. اگر تا به حال از تلسکوپ نگاه کرده باشین، می بینین که جرم توی میدان دید بعد از چند لحظه محو می شود! چاره همین است: تکان دادن و یا ضربه بسیار خفیف به تلسکوپ یا تکان دادن سر یا تکان دادن چشم. در دوربین هم همین مسئله صادق هست، ولی نه به آن شدت.

منظور من اصلا شما نبودید! در این مورد قبلا بحث شده... دلیل شما دقیقا درست هست... عده ای از دوستان وقتی می بینند که پستی Thank نخورده، اصلا به طرف آن نمی روند، عده ای هم وقتی می بینند که چند تا Thank خورده، بدون توجه به متن یا وضعیت عکس، Thank را می زنند... این وضعیت، اصلا حالت جالبی نیست.

در فروم های جدی آن ور آب، در زیر آواتر هر شخص مشخص شده: Image Editing OK یا بر عکس. ای کاش در این فروم هم قرار داده می شد... در اکثر عکس های شما دیتیل خیلی خوبی نهفته هست... واقعا ناراحت می شدم وقتی می دیدم مدفون شدن. در هر صورت اگر موجب ناراحتی شما شده ام، پوزش می طلبم.
    اين يكي بي جواب موند ها؟!!!
    باز اگر سوالی بود بفرمایید قربان!
    Saeed.gh.sh، artara74، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

اصلا چرا اینقدر زیاد همونطوری که قبل از اینها هم گفته شد بهتره تعداد نوردهی هارو زیاد کنید و زمان رو کم ولی اینکه سنسور صدمه میبینه یا نه اطلاعی ندارم
    artara74 تشکر می‌کند.
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    این عکسها را پارسال گرفتم شاید باعث یک تنوعی بشود در تاپیک.موفق باشید

Kourosh Kahal، mazdak، Halalzadeh و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.