صفحه 262 از 285 نخستنخست ... 162 212 252 258 259 260 261 262 263 264 265 266 272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نمای رویایی از آسمان زمستانی و طبیعت برفی

ساعت از نیمه شب گذشته است در جاده ای برفی درحال حرکت هستیم ، سرمای لذت بخش ، جاده ای متروک ، آسمانی فوق العاده که بدلیل بارش برف روز قبل کاملا پاک از گرد و غبار است ، آلودگی نوری شهر های اطراف از دور دیده میشود ولی از زیبایی این منظره نمیکاهد ، انقدر غرق در تماشای این مناظر هستیم که عکاسی رو فراموش کرده ایم ، امیدوارم این تجربه های لذت بخش رو داشته باشین ...

DSC_9998.jpg
    msh2200، Kourosh Kahal، DELL و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها

ساعت از نیمه شب گذشته است در جاده ای برفی درحال حرکت هستیم ، سرمای لذت بخش ، جاده ای متروک ، آسمانی فوق العاده که بدلیل بارش برف روز قبل کاملا پاک از گرد و غبار است ، آلودگی نوری شهر های اطراف از دور دیده میشود ولی از زیبایی این منظره نمیکاهد ، انقدر غرق در تماشای این مناظر هستیم که عکاسی رو فراموش کرده ایم ، امیدوارم این تجربه های لذت بخش رو داشته باشین ...

DSC_9998.jpg

درود
    ثبت زیبایی هست!
    ولی ای کاش رنگ لاجوردی آسمان را اصلاح می کردید!
    از حالت طبیعی خارج شده!
    I.Givili تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    ثبت زیبایی هست!
    ولی ای کاش رنگ لاجوردی آسمان را اصلاح می کردید!
    از حالت طبیعی خارج شده!
    مرسی آقا مصطفی عزیز

این رنگ بخاطر طلوع ماه هست و هوا تاب که رنگ طبیعی در این حالت محسوب میشد و اگر رنگ رو تغییر میدادم این طیف ایجاد شده بخاطر هواتاب و ماه رو از دست میدادم که غیر طبیعی و نا زیبا بود .
    سپاس از شما
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

DSC_9998.jpg
    زیباست.قاعدتا باید با 16-11 ثبت کرده باشید.نکته اینکه آسمان زیادی روشنه.

تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    زیباست.قاعدتا باید با 16-11 ثبت کرده باشید.نکته اینکه آسمان زیادی روشنه.
    سپاس از شما دوست عزیز

بله با 11-16 , D7000
    دلیل روشنی آسمان هم حضور ماه هست .

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

DSC_9998.jpg
    سلام

بسيار عكس دلچسبي است. همه چيز سر جاي خودش هست. تركيب بندي عكس مجذوب كننده است. ريزبيني در قرار دادن نقاط پر نور آسمان در مناطق مناسبي از كادر بيشتر شبيه كار يك كامپيوتر است تا يك انسان. رنگ عكس هم، واقعي و طبيعي به نظر مي آيد و جذاب هست.
    چند مورد را هم كه به ذهنم مي آيد بد نيست اينجا بنوسيم.
    - شخصا اين عكسها را زير مجموعه عكاسي منظره مي دانم. يا عكاسي در شب. ولي خوب نظر و هدف شما مهمتر است. پس نظراتم با توجه به عكاسي غير نجومي! است.
    - يكي از چلنجهاي عكاسان در اين تيپ عكسها در اين زمينه هست كه ظاهر عكسشان(مخصوصا در قسمت زمين) شبيه روز شود يا شب. البته عكس شما علي رغم روشنايي بالاي قسمت زمين، همچنان طبيعي به نظر مي آيد.
    - فضاي خالي بالاي كادر به نظر من اندكي اضافه مي آيد ولي مطمئنا شما به هدف خاصي اين كادر را انتخاب نموده ايد(احتمالا مرتبط به عكاسي نجومي است كه من از آن سر در نمي آورم). انتخاب كادري با نسبت اضلاع كوتاهتر در ارتفاع پيشنهاد مي شود.
    - به نظر من حذف ته رنگ فعلي در قسمت زمين و برف و اضافه كردن ته رنگ آبي به آن مي تواند در انتقال حس سرما كمك زيادي بكند. در حال حاضر حس سرما به من دست نمي دهد.

پرحرفي كردم.... هدفم از نوشتن اين پست تعريف و تمجيد از عكس بود ولي متاسفانه كمال گرايي و وسواس اجازه نداد اين چند مورد را ننويسم.
    تشكر براي اشتراك گذاري
    mohammad bagher، S.Khosravi و alichoopa تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام

بسيار عكس دلچسبي است. همه چيز سر جاي خودش هست. تركيب بندي عكس مجذوب كننده است. ريزبيني در قرار دادن نقاط پر نور آسمان در مناطق مناسبي از كادر بيشتر شبيه كار يك كامپيوتر است تا يك انسان. رنگ عكس هم، واقعي و طبيعي به نظر مي آيد و جذاب هست.
    چند مورد را هم كه به ذهنم مي آيد بد نيست اينجا بنوسيم.
    - شخصا اين عكسها را زير مجموعه عكاسي منظره مي دانم. يا عكاسي در شب. ولي خوب نظر و هدف شما مهمتر است. پس نظراتم با توجه به عكاسي غير نجومي! است.
    - يكي از چلنجهاي عكاسان در اين تيپ عكسها در اين زمينه هست كه ظاهر عكسشان(مخصوصا در قسمت زمين) شبيه روز شود يا شب. البته عكس شما علي رغم روشنايي بالاي قسمت زمين، همچنان طبيعي به نظر مي آيد.
    - فضاي خالي بالاي كادر به نظر من اندكي اضافه مي آيد ولي مطمئنا شما به هدف خاصي اين كادر را انتخاب نموده ايد(احتمالا مرتبط به عكاسي نجومي است كه من از آن سر در نمي آورم). انتخاب كادري با نسبت اضلاع كوتاهتر در ارتفاع پيشنهاد مي شود.
    - به نظر من حذف ته رنگ فعلي در قسمت زمين و برف و اضافه كردن ته رنگ آبي به آن مي تواند در انتقال حس سرما كمك زيادي بكند. در حال حاضر حس سرما به من دست نمي دهد.

پرحرفي كردم.... هدفم از نوشتن اين پست تعريف و تمجيد از عكس بود ولي متاسفانه كمال گرايي و وسواس اجازه نداد اين چند مورد را ننويسم.
    تشكر براي اشتراك گذاري
    سلام دوست عزیز
    در ابتدا بسیار بسیار ممنونم که نظرتون رو نوشتید ، شنیدن نقد و نظر دوستان بسیار برای من مفید و دلگرم کننده هست .

-عکاسی آسمان شب زیرمجموعه ی عکاسی طبیعت و منظره میتونه باشه ( آسمان شب طبیعت فراموش شده ) ، اما در برخی از عکس ها بدلیل تاکید بر برخی از مسائل نجومی خاص مثلا قرارگیری صورت فلکی های معروف زمستانی ( سحابی و صورت فلکی جبار ، خوشه پروین ، خوشه غلائص ، صورت فلکی ثور و برخی دیگر از ستاره های معروف ، همان ستاره های پر رنگ تر ) جنبه ی علمی و نجومی به عکس میده که دید یک فرد با دانش نجومی رو متفاوت میکنه ! و البته کادربندی رو بسیار سخت تر ...

-کاملا درست میفرمایید ، در عکس ها اصولا با نورپردازی مصنوعی یا استفاده از نور های طبیعی یا ... سعی در تلفیق زیبایی های آسمان و زمین هست ، که در این عکس از نور ماه استفاده شده و زمانبندی کاملا از قبل سفر برنامه ریزی شده بوده .

-درمورد فضای بالای کادر هم دلیل دقیقا همان مباحث نجومی است ، در بعضی عکس ها که عمومی تر قصد انتشار رو دارم اکثرا این اجرام و صورت فلکی ها رو در آسمان مشخص میکنم تا لذت تشخیص اونها رو به افراد عادی بتونم بدم .

-در این مورد کاملا حق با شماست و ته رنگ باید حذف میشد ، البته در اینجا بدلیل کاستن بسیار زیاد از حجم عکس این موضوع تشدید شده .

در پایان دوباره صمینانه تشکر میکنم از شما و دوستان قبل که لطف کردند و نقد و نظرشون رو ارائه کردن .
    موفق و پاینده باشین
    محمد باقر میراسکندری
    Nima Sadigh و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

دوستان یک سوال خیلی غیر حرفه ای !
    لنز 24-105 Canon برای ثبت راه شیری مناسبه ؟
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahramUae نمایش پست ها
    دوستان یک سوال خیلی غیر حرفه ای !
    لنز 24-105 Canon برای ثبت راه شیری مناسبه ؟
    درود
    هر لنزی می تواند برای عکاسی از راه شیری مناسب باشد ولی در شرایط و تنظیمات خاص!
    حتی می شود با یک لنز 600 هم از راه شیری یا اجرام داخل ان عکس گرفت ولی باید حتما یا از ایزو بالا استفاده شود و یا از موتورهای رد یاب!
    لنز 105-24 اگر روی یک بادی مناسب قرار گیرد که در ایزو بالای 3200 نویز کمی داشته باشد خروجی بدی نخواهد داشت.
    اما در نظر داشته باشید خیلی تفاوت وجود داره بین لنزی مثل 70-24 با دیافراگم 2.8 و یک لنز مقل 105-24
    S_Mahdi و ShahramUae تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    هر لنزی می تواند برای عکاسی از راه شیری مناسب باشد ولی در شرایط و تنظیمات خاص!
    حتی می شود با یک لنز 600 هم از راه شیری یا اجرام داخل ان عکس گرفت ولی باید حتما یا از ایزو بالا استفاده شود و یا از موتورهای رد یاب!
    لنز 105-24 اگر روی یک بادی مناسب قرار گیرد که در ایزو بالای 3200 نویز کمی داشته باشد خروجی بدی نخواهد داشت.
    اما در نظر داشته باشید خیلی تفاوت وجود داره بین لنزی مثل 70-24 با دیافراگم 2.8 و یک لنز مقل 105-24

بادی 5D mark 2 هست
    البته چون در این ژانر تا حالا عکاسی نکردم توقع زیادی هم ندارم و فقط هدف کسب تجربه هست . فقط میخواستم مطمین شم F4 این لنز مشکلی تو ثبت راه شیری به وجود میاره یا نه.

ممنون استاد
    msh2200 تشکر می‌کند.
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter