صفحه 17 از 25 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 249
Like Tree384تشکر

موضوع: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط 4you نمایش پست ها
    راستي من چند جا ديدم 6D را پيشنهاد دادن
    دوست عزیز اگر دوربین 60Da گرون هست باید بگم که دوربین 6D گرون تر از اون هست ،اما باید بگم که در عکاسی نجومی داشتن واید خیلی مهم هست که قطعا فول فریمی مثل 6D برای این کار مناسب هست ،همچنین سنسور بزرگ این دوربین نیز نویز کمتری دارد ،اما در کل بنده برای شروع عکاسی نجومی پیشنهاد میدم که به دوربین های قدیمی تر و دسته دوم با قیمت مناسب تر رجوع کنید و بقیه پولتون رو برای لنز بزارید که فاکتور بسیار بسیار مهمیست.....

توصیه میکنم دوربین 550D کنون رو بگیرید چون از لحاظ نویز و سنسور فرق چندانی با 650D و حتی 60Da هم ندارد و بسته به نوع عکاسی نجومی که میکنید لنز 30 F1.4 سیگما یا 11-16 توکینا رو تهیه کنید.....

ّ
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط sezarsf نمایش پست ها
    دوستان d7000 مناسبه هست برای عکاسی نجومی !‌با بنز ۱۰-۲۴ یا ۱۰-۳۰
    ؟
    قطعا لنز واید برای عکاسی نجومی لازم هست اما بسته به نوع عکاسی شما دیافراگم هم مهم هستش اگر دنبال عکاسی از کهکشان یا ثبت نقطه ای ستاره ها هستید لنزی با دیافراگم حداقل 2.8 بخرید مثل 11-16 اما اگر به عکاسی رد ستاره ها علاقه دارید لنز های 10-24 نیکون و 10-20 سیگما هم مناسب هستن.....

در مرود دوربین هم باید بگم که d7000 دوربین کم نویز و بسیار خوبی هست اما در کل در ایزو های 6400 به بالا دوربین های این سطح کنون مقداری ، کم نویز تر هستن که البته تفاوت آنقدرها هم زیاد نیست... ولی اگر پول دارید 6D کنون رو بهتون پیشنهاد میدم که هم نویز کمتر و هم گستره دید بیشتر....
    SHOK53 و sezarsf تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sezarsf آواتار ها
    تشکر کرده
    392

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    قطعا لنز واید برای عکاسی نجومی لازم هست اما بسته به نوع عکاسی شما دیافراگم هم مهم هستش اگر دنبال عکاسی از کهکشان یا ثبت نقطه ای ستاره ها هستید لنزی با دیافراگم حداقل 2.8 بخرید مثل 11-16 اما اگر به عکاسی رد ستاره ها علاقه دارید لنز های 10-24 نیکون و 10-20 سیگما هم مناسب هستن.....

در مرود دوربین هم باید بگم که d7000 دوربین کم نویز و بسیار خوبی هست اما در کل در ایزو های 6400 به بالا دوربین های این سطح کنون مقداری ، کم نویز تر هستن که البته تفاوت آنقدرها هم زیاد نیست... ولی اگر پول دارید 6D کنون رو بهتون پیشنهاد میدم که هم نویز کمتر و هم گستره دید بیشتر....
    خب به هر دو علاقه دارم!‌ ولی پول برای خرید هر دو لنز ندارم !‌ چه کنم؟
    در مورد ۱۰-۲۴ خوندم که قیمت بالا ـ دیستروشن بالا و کیفیت ساخت متوسط از معایبش هست !‌در مورد ۸-۱۶ سیگما اما دیافراگمش ۴.۵ ۵.۶ هست !
    دوربین هم با توجه به بودجه d7000خریداری کردم !‌
    ممنون از پاسختون

تشکر کرده
    2159

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط sezarsf نمایش پست ها
    خب به هر دو علاقه دارم!‌ ولی پول برای خرید هر دو لنز ندارم !‌ چه کنم؟
    در مورد ۱۰-۲۴ خوندم که قیمت بالا ـ دیستروشن بالا و کیفیت ساخت متوسط از معایبش هست !‌در مورد ۸-۱۶ سیگما اما دیافراگمش ۴.۵ ۵.۶ هست !
    دوربین هم با توجه به بودجه d7000خریداری کردم !‌
    ممنون از پاسختون
    خوب تبریک میگم بهتون دوربین خوبی رو انتخاب کردید یک دوربین کم نویز با دینامیک رنج بالا برای عکاسی طبیعت،منظره و.....

خدمتتون عرض کنم که لازم نیست 2 لنز بخرید و یک لنز کافیست ،اگر پول دارید ورژن قبلی لنز 11-16 توکینا که کیفیت خیلی بالایی داره تهیه کنید که حدود2200هست که یکی از اعضای همین سایت یک نمونه از این لنز رو در حد نو (کمتر از 50 شات) به قیمت 1850 میفروشن....

کد:
    http://forum.akkasee.com/f33/t18918.html
    با این لنز میتونید هم عکاسی نقطه ای و هم رد ستاره داشته باشید....

اما اگر پول کمتری دارید یه لنز واید با دیافراگم بسته تر تهیه کنید که در این صورت نمیتونید عکس های آنچنان با کیفیتی به شکل نقطه ای از ستاره ها و کهکشان راه شیری داشته باشید ،اما برای عکاسی از رد ستاره ها هیچ مشکلی ندارید...

ّ
    sezarsf تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

دوستان من یه دوربین نیکون D5100 و با لنز خودش یعنی 18-55 دارم
    با این دوربین و این لنز اصلا میشه عکسهای قابل قبولی از آسمان شب گرفت یا نه؟
    فعلا پولی برای خرید لنز ندارم

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

سلام ، این اولین پست من هست ، یک سوال داشتم از حضور دوستان بین لنز 14 میل سامیانگ و 11-16 توکینا سری اول کدوم رو برای عکاسی نجومی پیشنهاد میدید؟ البته خوب عکاسی در روز مخصوصا طبیعت هم که هست ، دوربین من d7000 هست
    با تشکر

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    دوستان من یه دوربین نیکون D5100 و با لنز خودش یعنی 18-55 دارم
    با این دوربین و این لنز اصلا میشه عکسهای قابل قبولی از آسمان شب گرفت یا نه؟
    فعلا پولی برای خرید لنز ندارم
    بله شما می تونید با این دوربین و لنز عکس هایی از رد ستارگان با کیفیت مطلوب بگیرید که نمونه هایی از این نوع عکس ها حتی با همین لنز 18-55 در همین فروم به اشتراک گذاشته شده....
    sami62 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام ، این اولین پست من هست ، یک سوال داشتم از حضور دوستان بین لنز 14 میل سامیانگ و 11-16 توکینا سری اول کدوم رو برای عکاسی نجومی پیشنهاد میدید؟ البته خوب عکاسی در روز مخصوصا طبیعت هم که هست ، دوربین من d7000 هست
    با تشکر
    ضمن خوش آمدگویی خدمت شما دوست عزیز

هر دو این لنز ها بسیار خوب و با قیمت مناسبی هستن ،اما باید با توجه به نیاز و بودجه خودتون اقدام کنید....

در مورد سامیانگ 14 میلی متر باید این مطلب هم مد نظر داشته باشید که به روی دوربین D7000 معادل 21 میلیمتر خواهد شد ،در حالی که در 11-16 شما 16.5 میلی متر رو دارید و این یعنی 4.5 میلیمتر که در عکاسی نجومی و یا منظره در بعضی مواقع رقم بالاییست....

اما از طرفی لنز سامیانگ 400 دلار و توکینا 700 دلار هست که نمیدونم تو ایران چندن و احتمالا حدود 1 میلیون با هم اختلاف دارن...

ّ
    SHOK53، data و mohammad bagher تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sezarsf آواتار ها
    تشکر کرده
    392

من هم ۱۱-۱۶ توکینا را پیشنهاد میکنم ! با راهنمایی دوستان عزیز این لنز را از دوستان همین سایت (مهدی جان عزیز) خریداری کردم و واقعا لنز فوقالعاده هست
    لنز توکینا بسیار کم هست در ایران قیمت نو لنز انچه که من پرسیدم از مغازه ها حدودا ۲۵۰۰ (که میگفتن باید سفارش بدین تا بیاریم) اما در سایت های من قیمت ۲۲۰۰ هم دیدم!
    MahBaz و mohammad bagher تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

ممنونم از هر دودوست عزیز ،توکینا 2200 و سامیانگ 1700 قیمت داره ، با توجه به راهنمایی شما و امتیاز دهی dpreview توکینا بید بهتر باشه ، ممنون از دوستان

صفحه 17 از 25 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین