صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 249
Like Tree384تشکر

موضوع: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

فروشگاه اسمان شب .

---------------------------
    تلسکوپ به تنهایی کافی نیست ! قبل از خرید، در مورد عکاسی نجومی با تلسکوپ ، مطالعه بفرمایید . به سایت های عکاسی نجومی سر

بزنید و تجهیزات مورد استفاده انها را در مورد عکاسی با تلسکوپ مورد مطالعه قرار دهید .
    msh2200، hadhoo، mohammad-reza و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر آشنا danial آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام...اولا از همه بچه ها بابت اشتراک گذاری عکس های زیباشون تشکر میکنم..... بهد از اون میخواستم از اساتید بپرسم، این عکسهای زیبا اکثرا با فول فریم ثبت شدن، آیا دوربینی مثل 70d امکان همچین ثبتهای زیبایی به ما میده؟ (من بین 70d , 7D , 6D که البته 6دی مقداری منو از نظر مالی در تنگنا قرار میده، مرددم..)...

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط danial نمایش پست ها
    سلام...اولا از همه بچه ها بابت اشتراک گذاری عکس های زیباشون تشکر میکنم..... بهد از اون میخواستم از اساتید بپرسم، این عکسهای زیبا اکثرا با فول فریم ثبت شدن، آیا دوربینی مثل 70d امکان همچین ثبتهای زیبایی به ما میده؟ (من بین 70d , 7D , 6D که البته 6دی مقداری منو از نظر مالی در تنگنا قرار میده، مرددم..)...
    سلام بر شما

هیچ تفاوتی نمیکنه دوست عزیز.البته در فول فریم ها نویز کمتری وجود داره ولی دو مورد دیگه ای هم که اشاره کردید به خوبی از پس عکاسی نجومی برمیان.نکته مهم در عکاسی نجومی انتخاب مکان مناسب هستش به دور از آلودگی نوری و البته برای رد ستارگان انتخاب منظره زمینی مناسب.

و لنز خوب.

لنز خوب برای عکاسی نجومی ( میدان دید باز ) یعنی لنز واید و سریع.برای ثبت رد ستارگان سرعت لنز چندان مهم نیست و بیشتر واید بودنش مهمه.به عنوان مثال برای یک دوربین کراپ خورده لنز ۸ و یا ۱۰ میلی متر مناسبه.البته با لنز هایی مثل ۱۴ میلی متر و یا حتی بیشتر هم میشه چنین عکسهایی ثبت کرد ولی چون میدان دید کم میشه عکس از زیبایی کمتری برخورداره.و برای ثبت راه شیری نیاز به لنز سریع و واید دارید مثل ۱۶ میلی متر سامیانگ با f/2 و یا ۱۴ میلیمتر با f/2.8 که هرچه حداکثر گشودگی دیافراگم بیشتر باشد و لنز واید تر٬ ثبت زیباتری خواهید داشت.

موفق باشید
    SHOK53 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    133

ممنونم فرشاد جان...راستش من معمارم و به یک لنز واید احتیاج دارم، از طرفی عکاسی در شب از علاقه مندیام...من خودم قصد خرید 70D + 15-85 دارم...اگر نظر یا پیشنهادی دارید ممنون میشم از لطفتون....
    farshad.s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    133

راستش یه موضوع دیگه هم ...بدنه 7d اینقدر دوست داشتنی برام که همیشه یه گوشه از ذهنمو به خودش مشغول کرده ولی خوب از اون طرف 70D یه دوربین کاملا به روز شده است...یا مثلا بعضی وقتا میبینم با 1 میلیون یا یه کو بیشتر میتونم 6D خلاصه انتخاب برای یه آماتور مثل من خیلی سخته...کاش شما هو به من کمک کنید...با سپاس...
    farshad.s تشکر می‌کند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

به فروم عکاسی خوش اومدید دوست عزیز

قبل از انتخاب دوربین حتما نیازهاتون رو بشناسید و بعد تصمیم بگیرید.

منم در شرایط مشابه شما هستم (مردد بین انتخاب 70D ، D7100 و یا 6D) که 6D بنده رو هم در تنگنای مالی شدیدی قرار میده

با توجه به اینکه به عکاسی نجومی و معماری علاقه مند هستید نویز پایین و واید بودن براتون خیلی مهمه

توصیه من اینه که 7D رو از بین اون گزینه هاتون حذف کنید چون تو سبک عکاسی شما برتری خاصی نسبت به 70D نداره
    70D از هر لحاظ از 7D سرتر هست به غیر از بدنه عالی و حرفه ای تر و عکاسی پیاپی با بافر و سرعت بیشتر در 7D .
    این برتری های 7D نسبت به 70D فقط تو عکاسی ورزشی و حیات وحش به درد بخور هست ، یعنی اگر فیلد مورد علاقه شما این دو مورد نیست به نظر من بهتره تو اون گزینه ها نیکون D7100 رو جایگزین 7D کنید.
    70D در ISO های بالا نسبت به 7D عملکرد نسبتا بهتری داشته.

نیکون D7100 هم که میشه گفت از لحاظ کیفیت تصویر بهترین دوربین کراپ هست توی یک تاپیک دیگه ای چند تا پست داشتیم در مورد تست و بررسی که توسط یکی از عکاسان معروف برای عکاسی نجومی تست و با D600 مقایسه شده .

?Nikon D7100 - Cropped Sensor for Night Photography

برای انتخاب بهترین گزینه، شناختن نیازها و سبک مورد علاقه تون خیلی مهمه
    اگر مثل من به عکاسی طبیعت و پرتره و نجوم علاقه مندید و وایدتر بودن در حالت استفاده از لنز های ای اف ، نویز کمتر و عمق میدان براتون اهمیت بیشتری داره؛ بدون شک 6D از اون دو مورد دیگه خیلی بهتره . مخصوصا برای عکاسی نجومی
    SHOK53، farshad.s، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

ممنونم فرشاد جان...راستش من معمارم و به یک لنز واید احتیاج دارم، از طرفی عکاسی در شب از علاقه مندیام...من خودم قصد خرید 70D + 15-85 دارم...اگر نظر یا پیشنهادی دارید ممنون میشم از لطفتون....
    خواهش می کنم دوست عزیز

لنز ۸۵-۱۵ علیرغم اینکه خیلی پرطرفدار هست ولی برای عکاسی نجومی به هیچ وجه مناسب نیست.برای عکاسی نجومی بهترین انتخاب لنزهای پرایم می باشند که با توجه به عدم نیاز به اتوفوکوس در این سبک پیشنهاد من به شما سامیانگ هست که با توجه به قیمت بسیار پائین ترش نسبت به کنون و نیکون از کیفیت خوبی برخورداره.۱۴ میلیمتر f/2.8 و یا ۱۶ میلیمتر f/2 انتخاب های بسیار خوبی هستن.

در مورد بدنه هم همون طور که دوستمون اشاره کردن 6D به مراتب گزینه بهتری هستش و توصیه می کنم خودتون رو دو خرجه نکنید و کاری که میخواید ۶ ماه دیگه انجام بدید ( ارتقا به فول فریم ) همین اول کار بکنید.چون علاوه بر نویز کمتر و بقیه مزایا٬ شما فاصله کانونی واقعی لنز رو خواهید داشت.

البته دقت داشته باشید که بعضی لنزهای سامیانگ به فول فریم ها نمیخورن مثل همین ۱۴ میلی متر و ابتدا بدنه رو انتخاب کنید و بعد برید سراغ لنز.

موفق باشید.
    Niaz، SHOK53، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    ۱۴ میلیمتر f/2.8 و یا ۱۶ میلیمتر f/2 انتخاب های بسیار خوبی هستن.

البته دقت داشته باشید که بعضی لنزهای سامیانگ به فول فریم ها نمیخورن مثل همین ۱۴ میلی متر
    درسته فرشاد جان، لنز م م 16 سامیانگ فقط برای کراپدار طراحی شده. نظر بنده هم همون م م 14 هست که خیلی از اساتید این فروم ازش استفاده کردن و میکنن و در خارج از این فروم هم دیدم اساتیدی که از این لنز استفاده میکنن.
    خدا قسمت کنه راه مالی باز بشه من هم قصد خرید این لنز دارم
    SHOK53 و farshad.s تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

واسه عکاسی نجومی بین دو دوربین نیکون 5100 و کانون 600d کدوم رو دوستان توصیه می کنند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    تا قبل ازین با انالوگ کار کردم.
    با canon 1100D هم کار کردم راضی بودم.
    الان یه دوربین تا 2تومن یا نهایتا 2400 میخوام برای عکاسی نجومی و رویت هلال بگیرم.
    چی پیشنهاد میکنید؟

صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین