صفحه 26 از 103 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb

1)
    Asus – n53jg
    Intel core i5 – 2.66 GHz
    4 GB DDR3
    500 GB Hard
    GF 415 M – 1GB GDDR3
    15.6" LED – 1366*768
    HDMI-USB 3.0 – USB 2.0 – BT – WLess 802.11n – Win 7 – 6 cells battery – 2.2 kgr
    Price : 1 130 000

2)
    Dell – inspiron N5010
    Intel core i5 – 2.53 GHz
    4 GB DDR3
    500 GB Hard
    GF 430 M – 1GB GDDR3
    15.6" LED – Full HD
    HDMI– USB 2.0 – BT – WLess 802.11n – Win 7
    Price : 910 000 (WHITHOUT GARRANTY )

3)
    Lenovo – Ideapad Y560
    Intel core i7 – 2.8 GHz
    4 GB DDR3-1333MHz
    640 GB Hard
    Radeon HD 5730 – 1GB GDDR3
    15.6" LED – 1366*768
    HDMI– USB 2.0 – BT – WLess 802.11n – Win 7 – 6 cells battery – 2.2 kgr
    Price : 1 100 000

با سلام .
    در رابطه با درخواست برای نوت بوک از 900000 تا 1000000 سه مدل بالا رو مناسب دیدم . البته وقتی مدل های 2 و 3 نگاه می کنیم میبینیم جفتشون بالای 1 میلیونن . دلیلش اینکه 1 و 3 گارانتی دارن و چون اولویت ما پرفورمانسه ، مجبوریم از یه چیزایی مثل گارانتی بگذریم و در واقع با در نظر نگرفتن گارانتی ، قیمت های هر 2 مدل مذکور تا 200 تومن افت میکنه . مورد دیگه که باید ازش صرف نظر بشه ، وزن هر سه مدله که با توجه به اولویت ما ، با این بودجه باید از خیر وزن مناسب هم بگذریم .
    و اما مقایسه ...... مدل 3 قویترین نوت بوک تو این رده ی قیمته و بدون گارانتی ، فکر کنم بشه با 950 تومن خریدش و تحت هر شرایطی بهتره . مدل 2 از مدل 3 تنها در کیفیت تصویر بهتره و هم چنین در مقایسه با مدل 1 در نمایشگر و در تراشه ی گرافیکی برتری داره . اما مدل 1 توانایی پردازش بهتری نسبت به مدل 2 داره .
    در آخر ، پیشنهاد من همون مدل 3 هست . شاید بگین این مدل فقط 4GB داره و مناسب کارهای گرافیکی نیست . اما باید توجه کرد این مدل دارای فرکانس مسیر 1333 هست که به سادگی با اورکلاک به 1600 میرسه و اون وقت با یه رمِ 6GB 1066MHz برابری میکنه . البته اینجا سوالی پیش میاد که آخه کدوم آدم عاقلی نوت بوک رو اورکلاک میکنه ؟!!! درست میگین . در واقع اصلا نیازی به این کار نیست چون با وجود پردازنده ی 4 هسته ای Core i7 2.8GHz ( اونم با قابلیت سوییچ به 8 هسته ) ، اطلاعات غیر گرافیکی به سرعت پردازش شده و پهنای باند عملیاتی عموما تا 60% خالی خواهد بود و محدودیتی نخواهیم داشت . در زمینه ی پردازش گرافیکی هم با وجود تراشه ی Radeon HD 5730 دیگه حرفی نمیمونه . امیدوارم از خرید این مدل قدرتمند و البته زیبا لذت ببرین .

NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    )

3)
    Lenovo – Ideapad Y560
    Intel core i7 – 2.8 GHz
    4 GB DDR3-1333MHz
    640 GB Hard
    15.6" LED – 1366*768

لنوو که بالا معرفی کردید با سی پی یو core i5 به قیمت 1100 در بازار موجود می باشد.
    تمام y560 ها با core i7 بالای 1300 قیمت دارند.
    من core i 7 با هارد 750 رو با قیمت 1360 چند روز پیش خریداری کردم با گارانتی سازگ...
    ولی واقعا لپ تاپ زیبا و خوش ساختیه و کارت گرافیک و سی پی یو قدرتمندی داره که فقط تو رم کم داره که یک رم 4 گیگ هم کنارش خریداری شد به قیمت 65 که شد جمعا 8 گیگ .
    لازم بگم که اسپیکر های ساخت شرکت jbl و صدای خوبی هم داره.
    Kourosh Kahal، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

1)
    Asus – n53jg
    Intel core i5 – 2.66 GHz
    4 GB DDR3
    500 GB Hard
    GF 415 M – 1GB GDDR3
    15.6" LED – 1366*768
    HDMI-USB 3.0 – USB 2.0 – BT – WLess 802.11n – Win 7 – 6 cells battery – 2.2 kgr
    Price : 1 130 000

2)
    Dell – inspiron N5010
    Intel core i5 – 2.53 GHz
    4 GB DDR3
    500 GB Hard
    GF 430 M – 1GB GDDR3
    15.6" LED – Full HD
    HDMI– USB 2.0 – BT – WLess 802.11n – Win 7
    Price : 910 000 (WHITHOUT GARRANTY )

3)
    Lenovo – Ideapad Y560
    Intel core i7 – 2.8 GHz
    4 GB DDR3-1333MHz
    640 GB Hard
    15.6" LED – 1366*768

با سلام .
    در رابطه با درخواست برای نوت بوک از 900000 تا 1000000 سه مدل بالا رو مناسب دیدم . البته وقتی مدل های 2 و 3 نگاه می کنیم میبینیم جفتشون بالای 1 میلیونن . دلیلش اینکه 1 و 3 گارانتی دارن و چون اولویت ما پرفورمانسه ، مجبوریم از یه چیزایی مثل گارانتی بگذریم و در واقع با در نظر نگرفتن گارانتی ، قیمت های هر 2 مدل مذکور تا 200 تومن افت میکنه . مورد دیگه که باید ازش صرف نظر بشه ، وزن هر سه مدله که با توجه به اولویت ما ، با این بودجه باید از خیر وزن مناسب هم بگذریم .
    و اما مقایسه ...... مدل 3 قویترین نوت بوک تو این رده ی قیمته و بدون گارانتی ، فکر کنم بشه با 950 تومن خریدش و تحت هر شرایطی بهتره . مدل 2 از مدل 3 تنها در کیفیت تصویر بهتره و هم چنین در مقایسه با مدل 1 در نمایشگر و در تراشه ی گرافیکی برتری داره . اما مدل 1 توانایی پردازش بهتری نسبت به مدل 2 داره .
    در آخر ، پیشنهاد من همون مدل 3 هست . شاید بگین این مدل فقط 4GB داره و مناسب کارهای گرافیکی نیست . اما باید توجه کرد این مدل دارای فرکانس مسیر 1333 هست که به سادگی با اورکلاک به 1600 میرسه و اون وقت با یه رمِ 6GB 1066MHz برابری میکنه . البته اینجا سوالی پیش میاد که آخه کدوم آدم عاقلی نوت بوک رو اورکلاک میکنه ؟!!! درست میگین . در واقع اصلا نیازی به این کار نیست چون با وجود پردازنده ی 4 هسته ای Core i7 2.8GHz ( اونم با قابلیت سوییچ به 8 هسته ) ، اطلاعات غیر گرافیکی به سرعت پردازش شده و پهنای باند عملیاتی عموما تا 60% خالی خواهد بود و محدودیتی نخواهیم داشت . در زمینه ی پردازش گرافیکی هم با وجود تراشه ی Radeon HD 5730 دیگه حرفی نمیمونه . امیدوارم از خرید این مدل قدرتمند و البته زیبا لذت ببرین .

ظاهرا باید به تمام فرضیاتم در مورد تفاوتهای نوت بوک و لپ تاپ شک کنم . میشه یکی بگه فرقشون چیه ؟
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    ظاهرا باید به تمام فرضیاتم در مورد تفاوتهای نوت بوک و لپ تاپ شک کنم . میشه یکی بگه فرقشون چیه ؟
    صحیحش همون لپ تاپه که البته عامه ی مردم و حتی بازاریا بینشون تفاوتی قائل نمیشن و جابجا بکار میبرن . بنده هم سهوا این دو نام رو با علم به نام صحیح ، متاسفانه به دلیل سرعت تایپ جابجا گفتم . از تذکر شما ممنونم .
    اینم یه لینک از تفاوت های نوت بوک و لپ تاپ واسه عزیزانی که متوجه دلیل تذکر آقا شهاب نشدن :
    http://www.differencebetween.net/tec...book-computer/
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

یک لپ تاپ خوبی که این چند روزه قیمتش افت کرده و برای عکاس ها میتونه گزینه مناسبی باشه و نمایشگر با کیفیت داره

Sony VAIO F13UFX

Core i7 740QM
    1333 MHz
    رم 4 GB
    500 GB هارد دیسک
    GeForce GT 310M GPU
    16.4" اندازه صفحه نمایش

توضیحات صفحه نمایش : WideScreen VAIO Display TFT Active Matrix Colour Display (VAIO Display Premium, Adobe FBG 100% Coverage

1600x900

USB 3
    eSata
    نور پس ضمینه کیبورد

با گارانتی 12950000

ویرایش توسط Kamal : Wednesday 16 March 2011 در ساعت 09:02
    vbigdeli، Pouria Arshadi و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamal نمایش پست ها
    یک لپ تاپ خوبی که این چند روزه قیمتش افت کرده و برای عکاس ها میتونه گزینه مناسبی باشه و نمایشگر با کیفیت داره

Sony VAIO F13UFX

Core i7 740QM
    1333 MHz
    رم 4 GB
    500 GB هارد دیسک
    GeForce GT 310M GPU
    16.4" اندازه صفحه نمایش

توضیحات صفحه نمایش : WideScreen VAIO Display TFT Active Matrix Colour Display (VAIO Display Premium, Adobe FBG 100% Coverage

1600x900

USB 3
    eSata
    نور پس ضمینه کیبورد

با گارانتی 12950000

با سلام . گزینه ای که گفتین مدل خوبیه ولی من تراشه ی 310M رو یه تراشه ی معمولی برای کارهای معمولی میبینم نه پردازش های سنگین گرافیکی :). با 1.3 میلیون تومن ، گزینه های به غایت بهتری هم وجود دارن که کیفیت نمایشگر بهتر و پردازتده ی گرافیکی بهتری دارن .
    با این حال این زحمتی که کشیدین ممنونم .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

با سلام . گزینه ای که گفتین مدل خوبیه ولی من تراشه ی 310M رو یه تراشه ی معمولی برای کارهای معمولی میبینم نه پردازش های سنگین گرافیکی :). با 1.3 میلیون تومن ، گزینه های به غایت بهتری هم وجود دارن که کیفیت نمایشگر بهتر و پردازتده ی گرافیکی بهتری دارن .
    با این حال این زحمتی که کشیدین ممنونم .
    در اشتباه هستین
    310M برای استفاده عکاسی کافیست
    پردازش های سنگین گرافیکی مربوط به رندرینگ میشود! نه ادیت عکس
    مگر اینکه پلاگینی باشه مثلا در فوتوشاپ اجزائی تولید کنه
    برای عکاسی ( وادیت فایلهای سنگین) بهتره به ترتیب اول به رم
    و در مراحل بعدی به سی پی یو و هارد توجه بشه !
    rodentia، Kamal، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    در اشتباه هستین
    310M برای استفاده عکاسی کافیست
    پردازش های سنگین گرافیکی مربوط به رندرینگ میشود! نه ادیت عکس
    مگر اینکه پلاگینی باشه مثلا در فوتوشاپ اجزائی تولید کنه
    برای عکاسی ( وادیت فایلهای سنگین) بهتره به ترتیب اول به رم
    و در مراحل بعدی به سی پی یو و هارد توجه بشه !
    elend جان دوباره سلام
    عزیزم شما نگفتی "ادیت" . شما گفتی "عکاسی" و قطعا کار یه عکاس یا فیلمبردار به ادیت ساده محدود نمیشه . اگه بخوایم عکاس رو به ادیت محدود کنیم ، کارمون نه تنها با 310m بلکه با یه تراشه ی onboard هم حل میشه . در کارهای گرافیکی هم قطعا مهمترین جزء ، تراشه ی گرافیکه نه رم . با یه نرم افزار ساده ی task viewer میتونیم حجم فعالیت رم و گرافیک رو هنگام یک پروسس گرافیکی مقایسه کنین . در مراحل بعد به ترتیب رم ، هارد و سی پی یو قرار میگیرن . دلیل اینکه سی پی یو در آخر قرار میگیره ، پردازش با پردازشگر در تراشه ی گرافیکیه که باری رو متوجه سی پی یو نمیکنه . و در در واقع در اینجا وجود یک هارد سریع مثل انواع SSD مهمتر از سی پی یو هستش . این رو هم میتونین با همون task viewer مقایسه و مشاهده کنین . البته مگر اینکه نیاز به پردازش موازی باشه و تراشه ی گرافیکی نتونه این کارو کنه ( مثل اکثر مدل های ای تی آی و تعداد کمی از مدل های انویدیا ) که در اون حالت اهمیت سی پی یو فراتر از هارد قرار میگیره . ولیکن با وجود مدل هایی از انویدیا که پردازش فیزیکی دارن ( مثل همین 310M )، مشکل پروسس موازی هم حل میشه و ازین بحث ها پیش نمیاد .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

حدود 15 ماه پیش یک HP dv6 2020ev خریدم به قیمت یک میلیون و 400 هزار تومان ، که به زمان خودش و کامفیگوریشن بالایش قیمت مناسبی داشت. با توجه به اینکه من کارای گرافیکی هم در کنار ادیت عکس انجام میدم ، باید بگم در کل از سرعتش راضی هستم. ولی چیزی که مشکل زا است باگ ها و گرفت و گیر هایی که به هیج چیز جز PC بودن نمیشه ربطش داد. مثلا یکی از اجزای مهم در کار من قلم دیجیتال یا تبلت های طراحی که بیشتر در محیط هایی مثل corel painter , PS ونرم افزار های این چنینی برای طراحی نقاشی دیواری که اکثرا ابعاد بزرگ و فایل های حجیم داره استفاده میکنم و گاه گاه شروع میکنه به پرش های کرسر به نقاط بی ربط نصویر ( به همین علت یه تبلت وکوم خریدم تا شاید مشکل حل بشه) ولی استنباط خودم اینه که این انتظار رو باید از سیستم های مک داشته باشم تا یه کارایی روان و سریع با این خصوصیات که من میخوام بهم بده. باز تاکید میکنم با لب تاپ فعلی برای کارهایی مثل پردازش فایلهای Raw (حتی به شکل گروهی) پردازش عکسهای HDR و پانوراما مشکلی ندارم و سرعت دستگاه رضایت بخشه.
    این طور که تحقیق کردم یه لب تاپ مک بوک پرو با مشخصات مورد نظر من حدود 2500 تا 3 میلیون قیمت داره ولی واقعا از کجا میتونم بفهمم که این سیستم ها واقعا مشکل من رو حل میکنه؟ ظاهرا یا باید یه آشنا پیدا کنم که یه سیستمئ مشابه داشته باشه و به من فرصت تست بده و یا دل رو به دریا بزنم یه مک بوک بخرم . از دوستان خواهش میکنم اگر شرکت و یا مغازه یی سراغ دارند که در مورد سیستم های مک فعال است و بطور خاص حوصله پاسخ گویی و توضیح دادن به عنوان مشاور را دارد و صرفا به فکر فروش و سود خودش نیست ( در ضمن قیمت های متعادل و گارانتی معتبر داشته باشه) ،،، از طریق پیغام خصوصی به من معرفی کنند.
    با تشکر فراوان ایمان برادران
    M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    حدود 15 ماه پیش یک HP dv6 2020ev خریدم به قیمت یک میلیون و 400 هزار تومان ، که به زمان خودش و کامفیگوریشن بالایش قیمت مناسبی داشت. با توجه به اینکه من کارای گرافیکی هم در کنار ادیت عکس انجام میدم ، باید بگم در کل از سرعتش راضی هستم. ولی چیزی که مشکل زا است باگ ها و گرفت و گیر هایی که به هیج چیز جز PC بودن نمیشه ربطش داد. مثلا یکی از اجزای مهم در کار من قلم دیجیتال یا تبلت های طراحی که بیشتر در محیط هایی مثل corel painter , PS ونرم افزار های این چنینی برای طراحی نقاشی دیواری که اکثرا ابعاد بزرگ و فایل های حجیم داره استفاده میکنم و گاه گاه شروع میکنه به پرش های کرسر به نقاط بی ربط نصویر ( به همین علت یه تبلت وکوم خریدم تا شاید مشکل حل بشه) ولی استنباط خودم اینه که این انتظار رو باید از سیستم های مک داشته باشم تا یه کارایی روان و سریع با این خصوصیات که من میخوام بهم بده. باز تاکید میکنم با لب تاپ فعلی برای کارهایی مثل پردازش فایلهای Raw (حتی به شکل گروهی) پردازش عکسهای HDR و پانوراما مشکلی ندارم و سرعت دستگاه رضایت بخشه.
    این طور که تحقیق کردم یه لب تاپ مک بوک پرو با مشخصات مورد نظر من حدود 2500 تا 3 میلیون قیمت داره ولی واقعا از کجا میتونم بفهمم که این سیستم ها واقعا مشکل من رو حل میکنه؟ ظاهرا یا باید یه آشنا پیدا کنم که یه سیستمئ مشابه داشته باشه و به من فرصت تست بده و یا دل رو به دریا بزنم یه مک بوک بخرم . از دوستان خواهش میکنم اگر شرکت و یا مغازه یی سراغ دارند که در مورد سیستم های مک فعال است و بطور خاص حوصله پاسخ گویی و توضیح دادن به عنوان مشاور را دارد و صرفا به فکر فروش و سود خودش نیست ( در ضمن قیمت های متعادل و گارانتی معتبر داشته باشه) ،،، از طریق پیغام خصوصی به من معرفی کنند.
    با تشکر فراوان ایمان برادران
    به نظر بنده کوچ شما به سمت مک نمی تواند خواسته و انتظار شما را برآورده کند.شاید مقداری در کارتان روان تر باشید اما یقینا آن انتظاری که شما دارید ( برای دیدن تغییر به صورت کاملا واضح ) را برآوده نمی کند و شاید فقط یک بار سنگین مالی باشد و یک تجربه جدید.

چه بسیار از دوستان را سراغ دارم که فقط به صرف اینکه شنیده اند ( ولی تجربه نکرده اند ) که سیستم مک روان تر است و سریع تر و پایدار تر و کارشان را راحت تر انجام می دهند با هزینه بسیار سنگین در این چاه ! افتاده اند و بعد از مدتی باز هم به همان خانه اول ( ویندوز ) بازگشته اند.

نباید از مک انتظار معجزه داشته باشد.به نظرم با همان ویندوز کنار بیایید بهتر است.

شاید در ابتدا مقداری جذابیت های بصری و پایداری نسبی داشته باشد اما بعد از مدتی یقینا به مواردی خواهید خورد که ممکن است زیاد جذاب نباشد.به نظرم تا هنگامی که به صورت کامل و دقیق نیاز ها و خواسته هایتان را ندانید و تحلیل و تجربه مناسبی از مک نداشته باشید بهتر از از این کوچ صرف نظر کنید.

در ثانی یک مک با مشخصاتی که به کار شما بیاید حداقل 3 تا 4 میلیون هزینه نیاز دارد و اینکه متاسفانه اغلب دوستان ( حتی خودم ) سعی می کنند پرفورمانس مورد نظر را از یک لب تاپ ( حالا چه ویندوز چه مک ) بگیرند و روی کاغذ انتظار بیشتری از یک لب تاپ دارند که در بسیاری از موارد جوابگو نیست.در صورتی که با هزینه کمتر ( حتی نصف ) می توانید چند برابر ن پرفورمانس را از یک PC پگیرند و رضایت بسیار بالاتری داشته باشند.اصولا لب تاپ ها برای کارهای سنگین و پروسس های دشوار طراحی نشده اند.

یک PC با قطعات مشابه ( از نظر مدل ) یقینا و حتما پرفورمانس بسیار بالاتری ( حتی تا چند برابر یک لب تاپ با همان قطعات از نظر اسمی ) خواهد داشت و روانی و سرعت بهتری به شما می دهد.

اگر هم واقعا به مک نیاز دارید ( یعنی شناخت کافی از مک و نیازهایتان ) به نظرم به سراغ iMac بروید و نه MacBook Pro .....
    akkass، Daruosha، Navid7h و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 26 از 103 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین