صفحه 29 از 103 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود بر شما
    راه حل جالبیه اما اگه قراره چنین کاری صورت بگیره ، دیگه اصلا فلسفه ی لپ تاپ چه معنایی پیدا میکنه ؟ اینجوری سیستم ما یه مینی دسکتاپ میشه و شبیه هر چیزی خواهد بود جز لپ تاپ . اگه قراره ایشون دسکتاپ بگیره بحثش جداست ولی اگه تصمیم بر خرید لپ تاپه ، چرا پول مانیتور رو صرف خرید لپ تاپی با نمایشگر LED بزرگ نکنه ؟
    سلام.
    اول از همه به این موضوع توجه داشته باشیم که ایشون یه لپ تاپ میخواد که هم به درد ادیت بخوره هم کار های دیگه مثلا فیلم نگاه کردن یا کار های دیگه...
    چون به نظر من اگر فقط نیازشون از کامپیوتر ادیت کردن بود نمیرفتن سراغ لپ تاپ..هم من هم شما میدونیم که کامپیوتر معمولی برای ادیت بیشتر جواب میده..
    در ضمن درسته که لپ تاپ یه وسیله قابل حمل هست ولی شما مثلا چند نفر رو دیدین که توی هواپیما یا مثلا توی پارک بشینه یه کار تخصصی مثلا ادیت انجام بده !
    اینجوری هم یه وسیله قابل حمل دارن که هر وقت خواستن میتونن ببرن بیرون از خونه هم واسه ادیت یه نمایشگر بزرگ دارن..
    در ضمن من گفتم یه مانیتور در حد 250 تومن بگیرن. . . نگفتم برن یه مانیتور 1 ملیونی بگیرن که شما میگین با پول اون یه لپ تاپ با نمایشگر بزرگ بگیرن.
    با حدود 1 ملیون من که لپ تاپ با صفحه 22 اینچ یا 20 اینچ سراغ ندارم...!!!!
    در ضمن دوباره تکرار میکنم که بیشتر از اندازه صفحه نمایش در لپ تاپ زاویه دید محدود اذیت کننده هست که یا نمایشگر بزرگ هم بر طرف نمیشه.
    BEN و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام.
    اول از همه به این موضوع توجه داشته باشیم که ایشون یه لپ تاپ میخواد که هم به درد ادیت بخوره هم کار های دیگه مثلا فیلم نگاه کردن یا کار های دیگه...
    چون به نظر من اگر فقط نیازشون از کامپیوتر ادیت کردن بود نمیرفتن سراغ لپ تاپ..هم من هم شما میدونیم که کامپیوتر معمولی برای ادیت بیشتر جواب میده..
    در ضمن درسته که لپ تاپ یه وسیله قابل حمل هست ولی شما مثلا چند نفر رو دیدین که توی هواپیما یا مثلا توی پارک بشینه یه کار تخصصی مثلا ادیت انجام بده !
    اینجوری هم یه وسیله قابل حمل دارن که هر وقت خواستن میتونن ببرن بیرون از خونه هم واسه ادیت یه نمایشگر بزرگ دارن..
    در ضمن من گفتم یه مانیتور در حد 250 تومن بگیرن. . . نگفتم برن یه مانیتور 1 ملیونی بگیرن که شما میگین با پول اون یه لپ تاپ با نمایشگر بزرگ بگیرن.
    با حدود 1 ملیون من که لپ تاپ با صفحه 22 اینچ یا 20 اینچ سراغ ندارم...!!!!
    در ضمن دوباره تکرار میکنم که بیشتر از اندازه صفحه نمایش در لپ تاپ زاویه دید محدود اذیت کننده هست که یا نمایشگر بزرگ هم بر طرف نمیشه.
    پوریا جان درود بر شما :)

با 1300000 میشه لپ تاپ هایی با نمایشگر 16.4 اینچ یا حتی 17 اینچ خرید که واسه ویرایش و کار ادیت مناسبه . اگه نمایشگر LED باشه ، مشکل زاویه دید هم که میگین حل میشه . بعدش مگه قراره ایشون با چه زاویه ای به مانیتور نگاه کنن ؟ من با لپ تاپ های زیادی کار کردم . مثلا قدیما اگه یادتون باشه خیلیا از LCD های HP ایراد میگرفتن که تو زاویه ، مشکل دید دارن اما خود من که باهاش کار می کردم ، راحت بودم . اگه قراره دسته جمعی بشینیم رو لپ تاپ فیلم ببینیم (!) طبعا حتی اگه نمایشگر اپل هم باشه ، اون افرادی که تو گوشه هستند و زاویه ی زیادی نسبت به خطّ قائم دارند ، اذیت میشن . باید ببینیم ایشون دقیقا میخواد چه کار کنه بعدش پیشنهادمون رو ارایه کنیم . در ضمن ایشون فرمودن تنها 1م پول دارن .

من لپ تاپم رو همیشه با خودم دارم و هر کاری رو باهاش انجام میدم ؛ میخواد ادیت عکس باشه یا فیلم و برام فرقی نمیکنه تو هواپیما باشم یا پارک یا کتابخانه . تا حالا دانشکده هنر رفتین ؟ ببینین چند نفر دارن با لپ تاپشون کنار دانشگاه کار می کنن ... اصلا فلسفه ی لپ تاپ همینه که برای هر کاربردی ، مدلی وجود داره که قابل حمله . تو مملکت ما اصولا بعد این همه سال هنوز فرهنگ لپ تاپ به شکل عام رایج نشده و یه کم خجالت می کشیم تو جایی مثل اتوبوس با لپ تاپ کار کنیم :) . ولی خوشبختانه این فرهنگ داره ذره ذره جا میوفته .

من شخصا هر وقت بخوام چیزی بگیرم ، با امکانات کامل میخرم چون هیچ محدودیت هزینه ای ندارم . واسه لپ تاپ جدیدم هم یه نمایشگر جداگانه ی LG خریدم و وقتی میخوام فیلم ببینم یا برنامه بنویسم ، لپ تاپم رو به یه نمایشگر بزرگ وصل میکنم . اما واسه فردی که محدودیت هزینه داره ، اینکار مناسب نیست . اگه قرار باشه چنین کاری کنیم ، پیشنهاد من یه miniMAC با یه نمایشگر بزرگ خواهد بود (خیلی وسیله ی خوبیه و یکی از بهترین محصولات اپله . سایزش به اندازه ی یه رایتره و میتونی همه جا ببریش و به هر مانیتوری وصلش کنی.پرفورمانس خوبی هم داره). به هر حال بهتره ایشون اگه قراره 1300000 خرج کنه ، بره یه لپ تاپ خوب بگیره و هر وقت فرصت شد ، یه نمایشگر بزرگ هم بگیره .

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

پیش فرض خرید لپ تاپ با بودجه 1 م

درود

ممنون از همه دوستان ، واقعا نوشته هاتون برام کارگشا بود

اول اینکه به این دلیل این دو مدل رو انتخاب کردم DELL INSPIRON 5010 & ASUS K52J چون در حال حاضر در شهر خراب شده ما همین دو مدل بدردبخور رو پیدا کردم با این قیمت و چون میخوام قسطی بخرم ترجیح میدم همین کرمان لپ تاپ رو تهیه کنم ، قیمت دل رو به من 900 دادن که به هرحال فکر کنم قیمت ممناسبی باشه ...

یکی از مزایای دل 5010 داشتن کارت IE1394 هست که خیلی نظرمو جلب کرده و تنها موردی که هنوز توش شک دارم نوع مانیتورش هست : 15.6" HD WLED Glossy Display with TrueLife™ (1366x768) به نظرتون این خاصیت Glossy بودن مانیتور اذیت نمی کنه ؟؟

تقریبا تصمیمم رو گرفتم (جدا از شک مانیتور) : خرید 5010 + یک مانیتور ال.ای.دی 22 اینج برای اتاق کارم (دلیل هزینه نکردن بیشتر اینه که فعلا قصد استفاده از مانیتور جداگانه ندارم (یعنی بودجه ش رو ندارم) و مجبورم یه مدت از مانیتور خود لپ تاپ استفاده کنم تا شرایطم یه خورده بهتر بشه ،در ضمن امکان استفاده از دسکتاپ را نیز بدلیل مشکل جا ندارم ، خلاصه آقا مجبورم ، مجبور ،،، میفهمی

تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    پوریا جان درود بر شما :)

با 1300000 میشه لپ تاپ هایی با نمایشگر 16.4 اینچ یا حتی 17 اینچ خرید که واسه ویرایش و کار ادیت مناسبه . اگه نمایشگر LED باشه ، مشکل زاویه دید هم که میگین حل میشه . بعدش مگه قراره ایشون با چه زاویه ای به مانیتور نگاه کنن ؟ من با لپ تاپ های زیادی کار کردم . مثلا قدیما اگه یادتون باشه خیلیا از LCD های HP ایراد میگرفتن که تو زاویه ، مشکل دید دارن اما خود من که باهاش کار می کردم ، راحت بودم . اگه قراره دسته جمعی بشینیم رو لپ تاپ فیلم ببینیم (!) طبعا حتی اگه نمایشگر اپل هم باشه ، اون افرادی که تو گوشه هستند و زاویه ی زیادی نسبت به خطّ قائم دارند ، اذیت میشن . باید ببینیم ایشون دقیقا میخواد چه کار کنه بعدش پیشنهادمون رو ارایه کنیم . در ضمن ایشون فرمودن تنها 1م پول دارن .

من لپ تاپم رو همیشه با خودم دارم و هر کاری رو باهاش انجام میدم ؛ میخواد ادیت عکس باشه یا فیلم و برام فرقی نمیکنه تو هواپیما باشم یا پارک یا کتابخانه . تا حالا دانشکده هنر رفتین ؟ ببینین چند نفر دارن با لپ تاپشون کنار دانشگاه کار می کنن ... اصلا فلسفه ی لپ تاپ همینه که برای هر کاربردی ، مدلی وجود داره که قابل حمله . تو مملکت ما اصولا بعد این همه سال هنوز فرهنگ لپ تاپ به شکل عام رایج نشده و یه کم خجالت می کشیم تو جایی مثل اتوبوس با لپ تاپ کار کنیم :) . ولی خوشبختانه این فرهنگ داره ذره ذره جا میوفته .

من شخصا هر وقت بخوام چیزی بگیرم ، با امکانات کامل میخرم چون هیچ محدودیت هزینه ای ندارم . واسه لپ تاپ جدیدم هم یه نمایشگر جداگانه ی LG خریدم و وقتی میخوام فیلم ببینم یا برنامه بنویسم ، لپ تاپم رو به یه نمایشگر بزرگ وصل میکنم . اما واسه فردی که محدودیت هزینه داره ، اینکار مناسب نیست . اگه قرار باشه چنین کاری کنیم ، پیشنهاد من یه miniMAC با یه نمایشگر بزرگ خواهد بود (خیلی وسیله ی خوبیه و یکی از بهترین محصولات اپله . سایزش به اندازه ی یه رایتره و میتونی همه جا ببریش و به هر مانیتوری وصلش کنی.پرفورمانس خوبی هم داره). به هر حال بهتره ایشون اگه قراره 1300000 خرج کنه ، بره یه لپ تاپ خوب بگیره و هر وقت فرصت شد ، یه نمایشگر بزرگ هم بگیره .
    اولا که ایشون بر خلاف نقل قول شما گفتن "حدود 1 میلیون" نه دقیقا 1 میلیون...
    16 اینچ هم همچین تفاوتی با 15 نداره.
    والا نمایشگر لپ تاپ منم الان LED هست و همچین زاویه دید خوبی نداره.
    در ضمن ما باید توی صحبتامون به صورت کلی و عام صحبت کنیم...خود شما دارین میگین خیلیا از LCD های HP ایراد میگرفتن ولی من راحت بودم !! نظر "خیلی ها" نسبت به نظر 1 نفر معمولا قابل استناد تر هست.
    باز شما گفتین "من لپ تاپم رو همیشه با خودم دارم و هر کاری رو باهاش انجام میدم و ..." ولی اکثریت اینجوری نیست..بله دانشگاه هنر هم رفتم ولی ندیدم زیر سایه درخت بشینن و فایل RAW ادیت کنن...البته شاید استثنا هم باشه...!
    در ضمن فرهنگ با هنجار تفاوت داره...خیلی کم پیش میاد آدم یه کار خیلیییی ضروری داشته باشه که حتما بخواد لپ تاپشو روشن کنه..
    بالاخره هر کاری رو باید توی موقعیت مناسب مکانی با خودش انجام داد...توی مکان های عمومی مثل اتوبوس و ... جای مناسبی بزای ادیت نیست فکر کنم !
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

تقریبا تصمیمم رو گرفتم (جدا از شک مانیتور) : خرید 5010 + یک مانیتور ال.ای.دی 22 اینج برای اتاق کارم (دلیل هزینه نکردن بیشتر اینه که فعلا قصد استفاده از مانیتور جداگانه ندارم (یعنی بودجه ش رو ندارم) و مجبورم یه مدت از مانیتور خود لپ تاپ استفاده کنم تا شرایطم یه خورده بهتر بشه ،در ضمن امکان استفاده از دسکتاپ را نیز بدلیل مشکل جا ندارم
    تصمیم خوبی گرفتین . در رابطه کمبود جا ، miniMAC خیلی کوچکتر از یه نوت بوکه . برخی دوستان مدل جدیدشو خریدن و خیلی راضین . البته شما لپ تاپ میخواین نه مینی دسکتاپ و صحبت من تنها در حدّ معرفیه نه پیشنهاد .
    به نظرتون این خاصیت Glossy بودن مانیتور اذیت نمی کنه ؟؟
    برای عکاسی و ادیت ، نمایشگر مات توصیه نمیشه و نمایشگر های براق یا همون Glossy بهتر هستند . البته این نمایشگر ها در محیط های پرنور رفلکس بالایی دارند ولی در کل مناسب ترن . تو این رده مدل خوبی رو انتخاب کردی و زیاد وسواس به خرج نده و توقعت رو بیش از پولی که داری بالا نبر . راستی یه توصیه دارم ... حتما همراه این لپ تاپ ، 4 یا حداقل 2 گیگ رم اضافی بخر تا با کمبود حافظه مواجه نشی.

ریویویی بر 5010 : http://www.pcworld.idg.com.au/review...r_n5010/349068

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره خدمت شما
    اولا که ایشون بر خلاف نقل قول شما گفتن "حدود 1 میلیون" نه دقیقا 1 میلیون...
    "حدود 1 میلیون" یعنی 1250000 ؟ :)
    16 اینچ هم همچین تفاوتی با 15 نداره.
    باور کنین 16 و 17 که من گفتم با 15 فرق میکنه .
    والا نمایشگر لپ تاپ منم الان LED هست و همچین زاویه دید خوبی نداره.در ضمن ما باید توی صحبتامون به صورت کلی و عام صحبت کنیم...خود شما دارین میگین خیلیا از LCD های HP ایراد میگرفتن ولی من راحت بودم !! نظر "خیلی ها" نسبت به نظر 1 نفر معمولا قابل استناد تر هست.
    دوست من ، اصلا بحث من این نیست که زاویه دید فلان برند خوب هست یا نه . من میگم باید دید ایشون میخواد چکار کنه و آیا اصلا زاویه دیدی که ما داریم روش بحث می کنیم با توجه به نوع و شکل استفاده ی ایشون تعیین کننده هست یا نه . اگه هست ، اونوقت بیایم روش بحث کنیم .
    باز شما گفتین "من لپ تاپم رو همیشه با خودم دارم و هر کاری رو باهاش انجام میدم و ..." ولی اکثریت اینجوری نیست
    یعنی شما لپ تاپ تون رو حمل نمیکنین و باهاش ادیت نمی کنین ؟! البته راست میگین ، نیاز ها متفاوته . ولی اگه قرار باشه لپ تاپ حمل نشه ، اصلا چرا باید لپ تاپ بخریم ؟
    دانشگاه هنر هم رفتم ولی ندیدم زیر سایه درخت بشینن و فایل RAW ادیت کنن...البته شاید استثنا هم باشه...!
    من روزانه دوستانم رو در جاهای مختلف میبینم که تنها عکس ، بلکه ویدئو هم رندر میکنن . این بیشتر به فرهنگ و تمایلات و نیاز افراد بر میگرده . شاید واقعا کسی دوست نداشته باشه در محیط عمومی لپ تاپ زیر بغلش بگیره و راه بره یا باهاش کار کنه ... ولی این دلیل نمیشه که کاربرد اصلی لپ تاپ رو به دلیل طیف استفاده ی خودمون محدود کنیم .
    در ضمن فرهنگ با هنجار تفاوت داره...خیلی کم پیش میاد آدم یه کار خیلیییی ضروری داشته باشه که حتما بخواد لپ تاپشو روشن کنه ... بالاخره هر کاری رو باید توی موقعیت مناسب مکانی با خودش انجام داد...توی مکان های عمومی مثل اتوبوس و ... جای مناسبی بزای ادیت نیست فکر کنم !
    استفاده از واژگان مختلف سلیقه ایه و نباید زیاد رو کلمات حساس شیم :) من خودم هیچ وقت تو اتوبوس یا مترو لپ تاپم رو روشن نمی کنم چون کاری که خیلی ضروری باشه برام پیش نمیاد . اما دیدم افرادی رو که چنین کاری رو انجام میدن ... هیچ عیبی هم نداره . این چیزا بیشتر به خودمون بستگی داره و سلیقه ایه . یه زمانی اگه کسی هدفون تو گوشش می کرد و تو خیابون راه می رفت ، یا یه بلای سرش میاوردن (!) یا از شرمِ نگاهِ مردم آب میشد ! ولی الان خیلیییی عادی شده و هر کسی دلره استفاده می کنه . قضیه ی لپ تاپ هم همینه ؛ کمک کم جا میوفته . به نظرم بهتره بیش از این ، به این جور صحبت های فرهنگی و به قول شما هنجاری نپردازیم و با بیان مطالب فنی ، به افزایش بار علمی مطالب فروم کمک کنیم .

برای شما بهترین ها رو آرزومندم
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Friday 8 April 2011 در ساعت 17:26
    Pouria Arshadi و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1006

پرشین بوی عزیز میشه راجع به اضافه کردن رم به لپ تاپ یه توضیح بدی ؟
    بستگی به مدل لپ تاپ داره ؟اکسترنال هست ؟ اطلاعی توی این زمینه ندارم..

تشکر کرده
    4662

پرشین بوی عزیز میشه راجع به اضافه کردن رم به لپ تاپ یه توضیح بدی ؟
    بستگی به مدل لپ تاپ داره ؟اکسترنال هست ؟ اطلاعی توی این زمینه ندارم..
    کار سخت و خاصی نیست ... در اکثر لپ تاپ ها خودتون میتونین کیس رو باز کنین و رم های اضافی رو در کنار بقیه نصب کنین اما در برخی مدل ها چنین کاری باید توسط متخصص انجام بشه . اینم 2 تا لینک برای این کار :

لینک تشریحی : http://www.helpwithpcs.com/upgrading...top-memory.htm
    لینک فیلم : http://www.youtube.com/watch?v=P5LUXjMIQdg
    BEN، milad_iut، Pouria Arshadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها
    درود
    قیمت دل رو به من 900 دادن که به هرحال فکر کنم قیمت ممناسبی باشه ...

من دیروز 5010 را 700 خریدم. مشخصات 5010 که به شما 900 قیمت داده اند چیست؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها

من دیروز 5010 را 700 خریدم. مشخصات 5010 که به شما 900 قیمت داده اند چیست؟
    طبق لیست قیمتی که الان جلو بنده است Dell Inspiron 5010 دارای 11 مدل مختلف و بین 650 تا 1350 هزار تومان متغیر است.

محصولات دل مثل سونی و یا ایسوس و یا ... دارای کد اختصاصی برای مدل های مختلف نیست.

مثلا یک مدل مشخص با تمام مشخصات یکسان با سیستم عامل Dos و یا Win 7 HP حدود 90 هزار تومان تفاوت قیمت دارد.

بالاترین مدل هم دارای Cpu Core i7 740 است و 6 گیگ رم و کارت گرافیک 5650 1 گیگ و هارد 500 پلاس و Win 7 U و ....
    Pooyan، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 29 از 103 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین