صفحه 27 از 103 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    حدود 15 ماه پیش یک HP dv6 2020ev خریدم به قیمت یک میلیون و 400 هزار تومان ، که به زمان خودش و کامفیگوریشن بالایش قیمت مناسبی داشت. با توجه به اینکه من کارای گرافیکی هم در کنار ادیت عکس انجام میدم ، باید بگم در کل از سرعتش راضی هستم. ولی چیزی که مشکل زا است باگ ها و گرفت و گیر هایی که به هیج چیز جز PC بودن نمیشه ربطش داد. مثلا یکی از اجزای مهم در کار من قلم دیجیتال یا تبلت های طراحی که بیشتر در محیط هایی مثل corel painter , PS ونرم افزار های این چنینی برای طراحی نقاشی دیواری که اکثرا ابعاد بزرگ و فایل های حجیم داره استفاده میکنم و گاه گاه شروع میکنه به پرش های کرسر به نقاط بی ربط نصویر ( به همین علت یه تبلت وکوم خریدم تا شاید مشکل حل بشه) ولی استنباط خودم اینه که این انتظار رو باید از سیستم های مک داشته باشم تا یه کارایی روان و سریع با این خصوصیات که من میخوام بهم بده. باز تاکید میکنم با لب تاپ فعلی برای کارهایی مثل پردازش فایلهای Raw (حتی به شکل گروهی) پردازش عکسهای HDR و پانوراما مشکلی ندارم و سرعت دستگاه رضایت بخشه.
    این طور که تحقیق کردم یه لب تاپ مک بوک پرو با مشخصات مورد نظر من حدود 2500 تا 3 میلیون قیمت داره ولی واقعا از کجا میتونم بفهمم که این سیستم ها واقعا مشکل من رو حل میکنه؟ ظاهرا یا باید یه آشنا پیدا کنم که یه سیستمئ مشابه داشته باشه و به من فرصت تست بده و یا دل رو به دریا بزنم یه مک بوک بخرم . از دوستان خواهش میکنم اگر شرکت و یا مغازه یی سراغ دارند که در مورد سیستم های مک فعال است و بطور خاص حوصله پاسخ گویی و توضیح دادن به عنوان مشاور را دارد و صرفا به فکر فروش و سود خودش نیست ( در ضمن قیمت های متعادل و گارانتی معتبر داشته باشه) ،،، از طریق پیغام خصوصی به من معرفی کنند.
    با تشکر فراوان ایمان برادران
    درود بر شما

از صحبتتون پیداست که اشکال سخت افزاری نیست و موضوع به نرم افزار برمیگرده . شخصا پیشنهاد میکنم رو همون سیستم MAC OS نصب کنید ( البته تمام درایور ها و نرم افزار ها رو هم هماهنگ کنین تا شرایط ایده آل شه ) بعدش تفاوتشو برانداز کنین . اگه دیدین واقعا خیلی فرق میکنه و مشکلات تا حد زیادی رفع شده ، اونوقت واسه یه لپ تاپ مک خرج کنین .
    البته به عقیده ی من ، لپ تاپ لپ تاپه و آنچه اهمیت داره سخت افزار خوب و نرم افزار هماهنگ با اونه ، نه برندی خاص . اگه قراره کاری با MAC OS روی مک بوک راه بیوفته ، همون کار با سیستم عامل مک روی سونی وایو ( با مشخصات فنی مشابه با مک بوک ) هم به خوبی انجام میشه .

موفق باشید
    Nami BH و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود بر شما

از صحبتتون پیداست که اشکال سخت افزاری نیست و موضوع به نرم افزار برمیگرده . شخصا پیشنهاد میکنم رو همون سیستم MAC OS نصب کنید ( البته تمام درایور ها و نرم افزار ها رو هم هماهنگ کنین تا شرایط ایده آل شه ) بعدش تفاوتشو برانداز کنین . اگه دیدین واقعا خیلی فرق میکنه و مشکلات تا حد زیادی رفع شده ، اونوقت واسه یه لپ تاپ مک خرج کنین .
    البته به عقیده ی من ، لپ تاپ لپ تاپه و آنچه اهمیت داره سخت افزار خوب و نرم افزار هماهنگ با اونه ، نه برندی خاص . اگه قراره کاری با MAC OS روی مک بوک راه بیوفته ، همون کار با سیستم عامل مک روی سونی وایو ( با مشخصات فنی مشابه با مک بوک ) هم به خوبی انجام میشه .

موفق باشید

دوست عزیز، با کمال احترام و فروتنی خواهش میکنم از این پیشنهاد ها به کسی ندید!

به عنوان کسی که از سال ۱۹۹۱ (‌بیست سال پیش ) از مک استفاده میکنم ، نسخه های هک شده اون رو روی پی سی هم تحربه کرده ام ولی روی پی سی هیچ عنوان بالانس و اینتگرشین بین سخت افزار و نرم افزار رو نخواهید دید و به هیچ عنوان مرجع خوبی برای مک خریدن نیست!
    Arash، infinity، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به نظر بنده کوچ شما به سمت مک نمی تواند خواسته و انتظار شما را برآورده کند.شاید مقداری در کارتان روان تر باشید اما یقینا آن انتظاری که شما دارید ( برای دیدن تغییر به صورت کاملا واضح ) را برآوده نمی کند و شاید فقط یک بار سنگین مالی باشد و یک تجربه جدید.

چه بسیار از دوستان را سراغ دارم که فقط به صرف اینکه شنیده اند ( ولی تجربه نکرده اند ) که سیستم مک روان تر است و سریع تر و پایدار تر و کارشان را راحت تر انجام می دهند با هزینه بسیار سنگین در این چاه ! افتاده اند و بعد از مدتی باز هم به همان خانه اول ( ویندوز ) بازگشته اند.

نباید از مک انتظار معجزه داشته باشد.به نظرم با همان ویندوز کنار بیایید بهتر است.

شاید در ابتدا مقداری جذابیت های بصری و پایداری نسبی داشته باشد اما بعد از مدتی یقینا به مواردی خواهید خورد که ممکن است زیاد جذاب نباشد.به نظرم تا هنگامی که به صورت کامل و دقیق نیاز ها و خواسته هایتان را ندانید و تحلیل و تجربه مناسبی از مک نداشته باشید بهتر از از این کوچ صرف نظر کنید.

در ثانی یک مک با مشخصاتی که به کار شما بیاید حداقل 3 تا 4 میلیون هزینه نیاز دارد و اینکه متاسفانه اغلب دوستان ( حتی خودم ) سعی می کنند پرفورمانس مورد نظر را از یک لب تاپ ( حالا چه ویندوز چه مک ) بگیرند و روی کاغذ انتظار بیشتری از یک لب تاپ دارند که در بسیاری از موارد جوابگو نیست.در صورتی که با هزینه کمتر ( حتی نصف ) می توانید چند برابر ن پرفورمانس را از یک PC پگیرند و رضایت بسیار بالاتری داشته باشند.اصولا لب تاپ ها برای کارهای سنگین و پروسس های دشوار طراحی نشده اند.

یک PC با قطعات مشابه ( از نظر مدل ) یقینا و حتما پرفورمانس بسیار بالاتری ( حتی تا چند برابر یک لب تاپ با همان قطعات از نظر اسمی ) خواهد داشت و روانی و سرعت بهتری به شما می دهد.

اگر هم واقعا به مک نیاز دارید ( یعنی شناخت کافی از مک و نیازهایتان ) به نظرم به سراغ iMac بروید و نه MacBook Pro .....
    با تشکر از توجه شما و سایر دوستان،
    از سال 1382 که اولین لب تاپم رو گرفتم، این دستگاه بخشی از کارم شده و در به مقدار نسبتا زیادی سر کلاس ازش استفاده می کنم (کار من تدریس است) اما با اینکه برای رفت و آمد مشکل ندارم پشیمانم که لب تاپ به این سنگینی خریده ام و شاید بهتر بود یه دسکتاپ قوی و یه لب تاپ 13 اینچ می گرفتم، شاید کمی گرون تموم می شد اما مزایای آن برای من ارزشمند بود. این رو برای اشاره شما به i mac گفتم، که اتفاقا خودمم توجهم بهش جلب شده و بنا به دلایلی که از مهمترینش صفحه نمایش بزرگ و پرفرمنس بهتر است، بدم نمی آید که همان سیستمی که اشاره کردم (دسکتاپ قوی و یه لب تاپ 13 اینچ) رو به مک تسری بدم.
    من از زمان دانشجویی ام که سر وکله اولین سیستم های مک در شرکت های گرافیکی درست و حسابی پیدا شد، یک نوع احترام و جایگاه دست نیافتنی برای مک قایل بودم و فکر میکنم با تمام گرانی این سیستمها ، آلان تا حدود زیادی امکان خرید آنها برای عموم فراهمه و "شاید" هم کوچ به سوی مک، برای آدم هایی مثل من که سرنوشت و کارشان با تصویر عجین شده ، اجتناب ناپذیره.
    در مورد انتخاب بین مک و پی سی، یه نکته داره عمومیت پیدا میکنه و اون موقعی که آدم در سایتها و سایر منابع جستجو میکنه به یه دیدگاه عمومی میرسه که اگه در زمینه تصویر و گرافیک و ادیت فیلم کامپیوتری فعال هستید خانه اول و آخر اپل مکینتاش است و اگر محدودیت هایی دارد و مثل پی سی همه کاره نیست، باید آن را به حساب حرفه ایی گری آن در یک زمینه خاص (گرافیک) بگذارید. اصلا یه جورهایی به نمادی از ابزار افراد حرفه ایی تبدیل شده و پرستیژ و کلاس خاص خودش را ایجاد کرده ،،،، اما اینکه در دنیای حقیقی این تفاوت عملکرد تا چه حد واقعی است (با توجه به اخلاف قیمت قابل توجه و وسایل جانبی انحصاری و گران) چیزی است که شما به آن شاره کردید.
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    دوست عزیز، با کمال احترام و فروتنی خواهش میکنم از این پیشنهادها به کسی ندید!
    به عنوان کسی که از سال ۱۹۹۱ (‌بیست سال پیش ) از مک استفاده میکنم ، نسخه های هک شده اون رو روی پی سی هم تحربه کرده ام ولی روی پی سی هیچ عنوان بالانس و اینتگرشین بین سخت افزار و نرم افزار رو نخواهید دید و به هیچ عنوان مرجع خوبی برای مک خریدن نیست!
    با درود بسیار خدمت شما استاد عزیز

درباره ی نسخه ی هک شده ی سیستم عامل مک که فرمودید ، بنده جز در مواردی که مجبور به استفاده از نسخه های هک شده ی نرم افزارها باشم ، هرگز نه نسخه ی هک شده رو توصیه و نه استفاده می کنم . زیرا عموما با این کار ، ویژگی های فراوانی از برنامه ی اصلی به ناچار حذف یا بدون کاربرد خواهند شد . برای نمونه کافیه دوستان فقط یکبار از آفیس اصلی مایکروسافت استفاده کنن تا دیگه هرگز به سمت نسخه های کرک شده نرن . توصیه ی بنده در رابطه با نصب سیستم عامل مک بر روی لپ تاپ به صورت آزمایشی هم هرگز به معنای نصب نسخه ی کرک شده نیست زیرا این کار به طور خودکار بازده مورد انتظار را از بین می برد .
    دلیل اینکه خود سیستم های مک ، چه دسکتاپ و چه لپ تاپ ، از کارایی و محبوبیت بالایی برخوردارند ، دقیقا به صحبت اینجانب بر می گردد زیرا این سیستم ها از نرم افزاری بهره می برند که کاملا با سخت افزاری قدرتمند هماهنگ شده اند . من به همه ی عزیزان با تمام وجود اطمینان می دهم که اگر سخت افزاری مشابه یک سیستم مک فراهم شود ، سیستم عامل اصلی مک روی آن نصب گردد ، نسخه ی مخصوص مک از تمام درایور ها نصب و در آخر نرم افزار های اصلی مک بر روی این سیستم اجرا گردد ، پرفورمانسی که در آخر شاهد خواهیم بود تقریبا ( حداقل -3% و حداکثر با اختلاف +3% ) برابر خواهد بود و این آزمایش به بسیاری از افراد کمک می کند تا با چشمی بازتر به سوی مک کوچ کنند .
    صحبتی که این جانب خدمت اساتید محترم عرض می کنم ، نه از روی حدسیات ، بلکه با تست بر روی سیستم های قدرتمند دسکتاپ به دست آمده است و به همین دلیل انتظار بازده یکسانی بر روی لپ تاپ ( با حداکثر و حداقل تخمین مذکور ) نیز می رود .

در مورد انتخاب بین مک و پی سی، یه نکته داره عمومیت پیدا میکنه و اون موقعی که آدم در سایتها و سایر منابع جستجو میکنه به یه دیدگاه عمومی میرسه که اگه در زمینه تصویر و گرافیک و ادیت فیلم کامپیوتری فعال هستید خانه اول و آخر اپل مکینتاش است و اگر محدودیت هایی دارد و مثل پی سی همه کاره نیست، باید آن را به حساب حرفه ایی گری آن در یک زمینه خاص (گرافیک) بگذارید.
    با درود دوباره خدمت شما
    با جستجویی ساده در خود سایت مک در میابید که اپل سیستم های خود را ، دستگاه هایی همه کاره معرفی می کند و اطلاق سیستم گرافیکی و دستگاهی که به طور حرفه ای فقط بر گرافیک تاکید دارد ، کمی دور از واقعیت است . برای مثال این سیستم ها هم برای یک عکاس مناسب است و هم برای یک تدوین گر صدا و نباید آنها را از حیث کاربرد ، طبقه بندی کنیم. البته از این نظر که سیستم هایی مثل مدل های جدید Mac Pro جزو بهترین پردازشگرهای گرافیکی اند ، با شما موافقم و در قدرت این مدل ها شکی نیست .

پی نوشت 1 : واژه ی PC مخفف Personal Computer است که اصولا هم مک ، هم سیستم های دسکتاپ و هم لپ تاپ ها را در بر می گیرد . متاسفانه این واژه در بسیاری از منابع معتبر خارجی هم به اشتباه بکار گرفته می شود . امیدوارم از این پس از اساتید اصل تفکیک مفاهیم را به جای آورده و از دو واژه ی دسکتاپ و لپ تاپ بهره ببرند . ( تذکر : بنده آماتورتر از این حرف ها هستم که بخوام نصیحت کنم ، اینو فقط یه عنوان یه توصیه از شاگرد کوچک این فروم در نظر بگیرید )
    پی نوشت 2 : بنده اصولا هیچ تفاوتی بین یه وایو یا مک بوک نمی بینم و این حرف ها اصولا افاضات جناب جابزه ! که به خورد ملت داده . بهتره روی مدل های هر برند بحث کنیم و نه روی خود برندها . عوامل خوب بودن فقط در این جمله خلاصه میشه نه در برند مک : "آنچه اهمیت داره سخت افزار خوب و نرم افزار هماهنگ با اونه"
    Nami BH و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده هم همیشه تجارب خوبی با مک داشته و دارم.اما اینکه از آن انتظار معجزه داشته باشیم به نظرم باعث می شود که بعد از ابتیاع آن حالتی سرخورده پیدا کنیم که با این همه هزینه چرا آنگونه که فکر می کردیم نشد!

یک موضوع هم به تبلیغات نامحسوس مک مربوط می شود.شما در تمامی فیلم هایی که از هالیوود خارج می شوند چیزی جز مک نمی بینید.گاهی حتی افراط و دروغ گویی هم در آن دیده می شود.مثلا در یک فیلمی که در مورد حمله ی بیگانگان به زمین بود ستاره شناس ( قهرمان فیلم ) از مک استفاده می کرد و بر روی این سیستم عامل تعدادی از نرم افزار های نجومی ( که فقط نسخه ویندوز دارند ) را نصب کرده بود.که همین موضوع باعث شد عده ای بگویند احتمالا در آینده نسخه مک از این نرم افزار ها عرضه می شوند ( که نشد ! )

اصولا شما چه وکیل باشید و چه یک تاجر یا حتی آدم کش ولی در هالیوود از شما فیلمی تهیه شود باید یک دستگاه مک مقابل شما باشد!

این یعنی استراتژی زیرپوستی و بدون نیاز به رک گویی و به مرور باعث می شود که شما به سمت یک ایده و یا نظریه و یا وسیله حرکت کنید.چند تا فیلم دیده اید که به جز آیفون و یا بلک بری قهرمان داستان گوشی دیگری داشته باشد؟مگر این دو از نظر تیراژ کجا هستند؟اما در 99.9% فیلم ها از این دو گوشی استفاده می شود.آنجا است که می گویند جادوی هالیوود!

در مورد مک مشکلات و محاسن خودش را دارد.لوازم جانبی گران است و این کوچ نیازمند هزینه بالایی است.از MacBook Pro ها هم انتظار سخت افزاری زیادی نمی توان داشت چرا که بالاخره یک سیستم موبایل هستند و پرفورمانس آنها برای همین کاربری طراحی شده است.اما iMac بسیار قوی تر و راحت تر و دلنشین تر هستند.

اما اینگونه خودتان را منطقی توجیه کنید که آیا من نیازمند این سیستم عامل هستم و یا خیر؟! بسیار داستان مهم تری است و به نظرم باید با دید باز و نه از روی احساس این تصمیم گرفته شود.هیچ چیز هم مثل تجربه عملی انسان را هدایت نخواهد کرد.سعی کنید با این سیستم عامل از نزدیک کار کنید و ببینید که واقعا نیازتان چیست و آن را برطرف می کند و یا خیر.

بنده اصولا با نسخه پیچیدن مخالف ام.

چه مک باشد چه Dslr چه لنز سیگما چه زایس ......

باید با آگاهی و دیدن تمامی جوانب راهنمایی کرد.اگر شخصی خود مطلع است ( مثل شما ) باشد نکات تاریک را به او نشان داد تا با چشم باز انتخاب کند.

اینکه فرد را به سوی ذهنیت خودمان هدایت کنیم هم خیانت به طرف مقابل است.دوستان هم سعی کنند که با میانه روی و اعتدال توصیه هایی که احساس می کنند درست است را ابراز کنند.مثلا بنده از مخالفان سر سخت هکینتاش هستند و اصولا به نظرم یک سیستم بسیار ناپایدار و کم بازده و بی رونق است.
    akkass، Persian، Daruosha و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

. من به همه ی عزیزان با تمام وجود اطمینان می دهم که اگر سخت افزاری مشابه یک سیستم مک فراهم شود ، سیستم عامل اصلی مک روی آن نصب گردد ، نسخه ی مخصوص مک از تمام درایور ها نصب و در آخر نرم افزار های اصلی مک بر روی این سیستم اجرا گردد ، پرفورمانسی که در آخر شاهد خواهیم بود تقریبا ( حداقل -3% و حداکثر با اختلاف +3% ) برابر خواهد بود و این آزمایش به بسیاری از افراد کمک می کند تا با چشمی بازتر به سوی مک کوچ کنند .
    تمامی بحث الان سر پایداری و سلامت سیستم است و نه سرعت.
    به عنوان کسی که دیگر چند سال است به مک کوچ کردم و هم از آی مک و هم مک بوک پرو استفاده می‌کنم هیچگاه بخاطر سرعت به کسی پیشنهاد مک ندادم بلکه فقط به همان دلیلی که خودم مجبور شدم به مک کوچ کنم : پایداری و سلامت سیستم عامل و هماهنگی کامل با سخت افزار.
    حالا شما با استفاده از هکینتاش تمامی لذت استفاده از مک را + پایداری و هماهنگی با سخت افزار را از بین خواهید برد.
    و این داستان بسیار متفاوت است با استفاده از آفیس و یا فتوشاپ هک شده و اصلا قابل مقایسه نیست.
    Khoramyar، infinity، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    تمامی بحث الان سر پایداری و سلامت سیستم است و نه سرعت.
    به عنوان کسی که دیگر چند سال است به مک کوچ کردم و هم از آی مک و هم مک بوک پرو استفاده می‌کنم هیچگاه بخاطر سرعت به کسی پیشنهاد مک ندادم بلکه فقط به همان دلیلی که خودم مجبور شدم به مک کوچ کنم : پایداری و سلامت سیستم عامل و هماهنگی کامل با سخت افزار.
    حالا شما با استفاده از هکینتاش تمامی لذت استفاده از مک را + پایداری و هماهنگی با سخت افزار را از بین خواهید برد.
    و این داستان بسیار متفاوت است با استفاده از آفیس و یا فتوشاپ هک شده و اصلا قابل مقایسه نیست.

هم بر شما و هم بر جناب infinity درود می فرستم

بنده جایی از سرعت صحبت نکردم و گفتم پرفورمانس که به معنای کارایه . در مورد هکینتاش منظورتون من نبودم که ؟!!! :) قبلا توضیح دادم که نباید نرم افزار هک شده نصب شه و فقط در این حالته که به منظور من می تونین برسین و باز هم میگم که به قول شما با هکینتاش ! :) مخالفم . مورد بعدی که روش صحبت فرمودید پایداریه ... من پایداری رو در 3 مقوله می بینم :

الف)شرایط فیزیکی و محیطی پایدار:
    یعنی دمای کار قطعات پایین باشد ، وسیله در حالت stable قرار گیرد و ...

ب)شرایط سخت افزاری پایدار:
    یعنی سخت افزار مناسب و قوی وجود داشته باشد .مناسب بدین معناست که وسیله ها با هم هماهنگ باشند و تا جای ممکن از پلتفرم ها و پروتکل های یکسانی بهره ببرند . برای مثال نوع حافظه ی RAM و VGA هر دو ترجیحا DDR3 بوده و یکی DDR2 و دیگری DDR3 نباشد *. منظور از سخت افزار قوی نیز قطعاتیست که در شرایط دشوار حالت پایدار خود را حفظ کرده و بدون افت توان ، در مدار هماهنگ بمانند . این دو مطلب شرط اولیه ی هماهنگی قطعات است و در واقع بدون سخت افزار مناسب و البته قوی ، هر سیستمی روزی به مشکل ناهماهنگی بر میخورد .

پ)شرایط نرم افزاری پایدار:
    مطابق با آنچه پیشتر نیز گفته شد ، می بایست ابتدا سیستم عامل مناسبی بر روی سخت افزار نصب گردد . سپس بوسیله ی درایور های هماهنگ با سیستم عامل ، سخت افزار به طور کامل تحت پوشش سیستم عامل قرار گیرد . و در آخر نیز نرم افزار مناسب و هماهنگ با سیستم عامل و سخت افزار ، نصب گردد .

اگر هر 3 شرط فوق رعایت شود ، بی شک پایداری ارمغان آن خواهد بود و دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد ؛ دیگر فرقی نمی کند که آن سیستم از شرکت اپل باشد یا سونی . اگر می گویید سیستم های اپل دارای این ویژگی ها هستند ( همان طور که من هم به این مقوله معتقدم) ، حرفتان باید برای اثبات به خوانندگان ، مورد به مورد بررسی شود و نباید هماهنگی را مخصوص برندی خاص دانست . تجربه ثابت کرده که نگاه برندی 2 نتیجه دارد ؛ یکی محدود کردن خودمان و دیگری پر کردن جیب سازندگان . **

پی نوشت ( توضیح * ) : ممکنه گفته بشه که "اگه یه رم DDR3 با یه گرافیک GDDR5 استفاده کنیم که سرعت سیستم بیشتر میشه " . این صحبت کاملا درسته و سرعت بالاتر میره اما دیگه هماهنگی دو قطعه ای DDR3 رو شاهد نخواهیم بود . همان طور که آرش خان گفتن ، صحبت رو سرعت نیست ، بحث روی پایداری و هماهنگیه .
    پی نوشت ( توضیح ** ) : آرش خان این تکه رو واسه همه در هر زمینه ای و هر رشته ای گفتم و اشاره ام به شما نبود ؛ امیدوارم اسباب کدورت نشه .
    infinity و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

دوست من میشه یه توضیحی بدید که این تفاوت آشکار بین نسخه ک.ر.ک شده آفیس و ارجینال آن در چیست؟(به جز بحث استفاده غیر قانونی...)

هر کس بسته به نیاز خودش از یک سیستم عامل استفاده می کند.مثلا لینوکس بسیار پایدار است ولی وقتی شما اهل بازی باشید ، این سیستم عامل تقریبا کارایی ندارد.

یک بحث مهم در استفاده از ویندوز ، استفاده از آنتی ویروس و به موقع آپدیت کردن سیستم عامل و آنتی ویروس است.
    مسلما هر سیستم عاملی که اینقدر عمومیت داشته باشد ، سوء استفاده از آن زیاد است(مثل انواع و اقسام ویروس ها)
    بحث مچ شدن قطعات در نوت بوک ها هم در خود کارخانه انجام می شود. نیازی به نگرانی در این رابطه نیست.
    بحث مهم دیگر در نوت بوک ها حرارت است.که حتما باید به تناسب کاری که برای نوت بوک در نظر می گیرید یک سری مسایل را رعایت کنید (نظر شخصی).
    ویرایش توسط A.Mazaheri : Sunday 27 March 2011 در ساعت 18:33
    Arash، Kaveh Ghobadi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    هم بر شما و هم بر جناب infinity درود می فرستم

پ)شرایط نرم افزاری پایدار:
    مطابق با آنچه پیشتر نیز گفته شد ، می بایست ابتدا سیستم عامل مناسبی بر روی سخت افزار نصب گردد . سپس بوسیله ی درایور های هماهنگ با سیستم عامل ، سخت افزار به طور کامل تحت پوشش سیستم عامل قرار گیرد . و در آخر نیز نرم افزار مناسب و هماهنگ با سیستم عامل و سخت افزار ، نصب گردد .

اگر هر 3 شرط فوق رعایت شود ، بی شک پایداری ارمغان آن خواهد بود و دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد ؛ دیگر فرقی نمی کند که آن سیستم از شرکت اپل باشد یا سونی . اگر می گویید سیستم های اپل دارای این ویژگی ها هستند ( همان طور که من هم به این مقوله معتقدم) ، حرفتان باید برای اثبات به خوانندگان ، مورد به مورد بررسی شود و نباید هماهنگی را مخصوص برندی خاص دانست .
    درود بر شما :)

بر این باورم که وقتی بحث پایداری نرم‌افزاری درمیان است، همچنین بحث اینکه سخت‌افزار/ها از آن کدام شرکت/شرکت‌ها است؛ اهمیت مقایسه دو سیستم‌عامل Mac OS و Windows دوچندان می‌شود.
    Mac OS را پایدارتر می‌دانم. خواه به دلیل طراحی هسته بهتر یا تنش کمتر در برخورد با سخت‌افزارهای متنوع یا هر دلیل دیگر. Mac OS بدون تعصب(یا سعی بر اثبات ناکارآمدی Windows در حوزه کار عکاسی) به‌راحتی در شرایط بحرانی تسلیم نمی‌شود. بحران‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کمتری را هم البته در مقایسه با رقیب، متحمل می‌شود.
    Arash، Khoramyar، Kaveh Ghobadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    دوست من میشه یه توضیحی بدید که این تفاوت آشکار بین نسخه ک.ر.ک شده آفیس و ارجینال آن در چیست؟(به جز بحث استفاده غیر قانونی...)

هر کس بسته به نیاز خودش از یک سیستم عامل استفاده می کند.مثلا لینوکس بسیار پایدار است ولی وقتی شما اهل بازی باشید ، این سیستم عامل تقریبا کارایی ندارد.

یک بحث مهم در استفاده از ویندوز ، استفاده از آنتی ویروس و به موقع آپدیت کردن سیستم عامل و آنتی ویروس است.
    مسلما هر سیستم عاملی که اینقدر عمومیت داشته باشد ، سوء استفاده از آن زیاد است(مثل انواع و اقسام ویروس ها)
    بحث مچ شدن قطعات در نوت بوک ها هم در خود کارخانه انجام می شود. نیازی به نگرانی در این رابطه نیست.
    بحث مهم دیگر در نوت بوک ها حرارت است.که حتما باید به تناسب کاری که برای نوت بوک در نظر می گیرید یک سری مسایل را رعایت کنید (نظر شخصی).
    درود بر شما

در باب مقایسه ی انواع آفیس با مقایسه ی حجم نسخه ی کرک شده و نسخه ی اصلی ، قضیه روشن می شود . با یک جستجو در اینترنت هم به این مطلب می رسید . زیرا ه@ک#ر ها مجبورند برخی از قابلیت های بروزرسانی افیس و نیز برخی از قابلیت ها که تحت شبکه کار میکنند را غیر فعال سازند ( توضیح : با توجه به ماهیت فروم و نیز ماهیت این تاپیک پیشنهاد می کنم به این مطلب بیش از این بسط ندهید . )

در مورد لینوکس هم نفرمودید کدومشو میگید ( ماشاا... یکی دو تا نیستن که ! )

با بقیه ی صحبت هایتان و نیز با عرایض جناب infinity کاملا موافقم ولی باز می گویم اگر موردی و کیس به کیس بحث شود بهتر است .
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 27 از 103 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 ... آخرینآخرین