صفحه 53 از 103 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    حقیقتش لبتاپ رو برای ادیت عکس و کارهای روزمره میخوام . در نهایت حتما میخوام براش یک مانیتور اضافی بخرم پس در نتیجه لپ تاپ سایز 13 ایده آل من هست چون مسافرت زیاد میرم . اما در اون سایز با مشخصات core i 7 and 4 cores لپ تاپ خوب ندیدم . بهترین گزینه ای که دوست دارم مک بوک ایر هست ولی مشخصاتش ضعیفه . حداکثر پول هم 1300 دلار ولی ترجیح میدم با 1000 دلار سر و ته قضیه هم بیاد .
    با تشکر
    لپتاپ 13 اینچی با i7 خیلی کم پیدا میشه شما میتونی 14 اینچی HP Specture یا Specture XT یا Asus Zenbook Prime UX31 بگیری
    HP EliteBook 8470p و ZENBOOK™ UX32VD هم هست
    من باشم ZENBOOK™ UX32VD رو میگیرم سیستم خوبی داره حدود 1300 دلار (با این قیمت بهتر از این گیر نمیاد FHD هست با پنل IPS و 24 گیگ هارد SSD هم داره، i7 هست و 13.3 اینچی هم که هست)
    saghati تشکر می‌کند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام
    اقا نفرمایید. چطورحساب میکنید که میفرمایید هیچکدوم از مدلهای اپل جوابگو نیستند؟ بنده مک پروی2011 دارم وتا بحال حتی یک بار هم با هیچ برنامه ای نه کم اورده ونه هنگ داشته؟
    درحالیکه (جدای از بحث سخت افزاری) ویندوز اداره با انجام امور عادی حداقل ماهی 2-3 بار هنگ میکنه. شاید بگید بحث نرم افزاری جداست ولی همخوانی نرم افزار وسخت افزار خیلی مهمه. شاید روی کاغذ خیلی از محصولات بازار از محصولات اپل بهتر هم باشه ولیکن فقط روی کاغذ. عزیزجان اصلا سامسونگ رو با اپل که اصالتا کامپیوترساز هست قیاس نفرمایید که صحیح نیست.
    اتفاقا یکی از مهمترین نقاط قوت رایانه های اپل همین گرافیک هست. فیلم کوهستان سرد(اگه درست یادم باشه) محصول 2003 (کیدمن- جود لاو )با کمترین برنامه های جانبی و مک پرو ادیتش انجام شده الان که دیگه 2013 هستیم. حالا شما چطور به این نتیجه رسیدیدوکدوم قسمت سخت افزاری اپل رو ناکافی میدونید برای انجام امور گرافیکی؟(cpu-ram-گرافیک کارد یا چی؟) - دوست من؟
    کیاوش جان درود بر شما

تراشه ی گرافیکی این مدل پرفورمانس لازم برای مواردی که عرض کردم را ندارد . می توانید در سایت های رنکینگ تراشه های گرافیکی ، فریم ریت اجرای بازی در جزییات و تنظیمات گوناگون را چک کنید . همچنین تست های روی 3DMAX نیز بسیار معتبر است .

درباره نرم افزارها در گذشته بحث شده و تکرار مکررات نخواهم کرد . هنگ کردن ویندوز نیز به کاربر بر می گردد ؛ سیستم من تاکنون با 8 هنگ نکرده ... با 7 نیز بسیار کم رخ داده که به دلیل آلوده شدن به بدافزار ها هنگام نصب نبودن ضد ویروس بوده است . اگر ضد ویروس اصلی و آپدیت را نصب و ویندوز و درایورها آپدیت شود و اینقدر به دور زدن رجیسترینگ نرم افزارها پرداخته نشود ، سیستم هنگ نخواهد کرد . ضمن آنکه برخی توقع دارند سیستم پردازشی را انجام دهد که نمی تواند ؛ وقتی در راهنمای نصب نرم افزار به وضوح به حداقل قطعات مورد نیاز برای اجرای آن نرم افزار در حداقل تنظیمات اشاره شده و کاربر رعایت نمی کند چه توقعی می رود ؟

بهتر است از بحث خارج نشویم ؛ بنده یک بحث کلی در ابتدای کار مطرح کردم تا نیاز ایشان را ارزیابی کنم . مشکلی هم با برند خاصی ندارم و همان گونه که از ویندوز استفاده می کنم ، کاربر محصولات اپل مانند آیفون و iMac نیز هستم . اکنون نیز با توضیحاتی که خودشان داده اند و همان گونه که در پیام قبل اشاره کردم مک بوک ایر که جواد جان فرمودند را مناسب تر ارزیابی می کنم و بحثی در خصوص لپ تاپ های قوی تر وجود ندارد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    saghati و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

حتی ویرایش عکس های دی ۸۰۰ هم با لپتاپ های نسل قبل (۲۰۱۱) Air بدون کوچکترین مشکلی قابل انجامه. تنها کار زمان بری که ممکنه بهش بر بخورین برخی (نه همه) پلاگین های نویز ریداکشن هست.(بین ۱ تا ۳ دقیقه بسته به اینکه آیا اپلیکیشن های دیگه ای هم باز هستند یا خیر). نسخه جدید air که مشخصات بهتری هم داره و بهتون اطمینان میدم کمترین مشکلی براتون پیش نیاد!
    واللا من نمی دونم دوستان با فایل های عکاسیشون چیکار می کنن که air براشون جوابگو نیست. ولی من با ویرایش فایل های D800 با air ۲۰۱۱ هیچ مشکلی ندارم. کاملا راضیم. خوب شاید برای کسی که روزی ۲۰۰ تا عکس می خواد ادیت کنه تفاوت سرعت رتینا با ایر زیاد باشه ولی برای من که در هر نوبت ممکنه ۱۰-۲۰ تا عکس رو ادیت کنم اذیت نمیشم. اما از اون طرف سبک بودن و حمل و نقل ساده تر ایر خیلی بیشتر باعث آسودگی من میشه.
    لازم نیست در این مورد جدل کنیم. ۲ تا ۳ دقیقه برای نویزگیری؟
    :D وقتی پای ادیت فله‌ای! یا همان گروهی به میان میاد می‌تواند تحویل کار را به عقب بیاندازد.
    حالا نویزگیری و کار کردن بر روی یک فریم عکس یک چیز است، ساخت پانوراما با فایلهای دی۸۰۰ و HDR و این‌ها داستانی دیگر می‌سازد.
    تفاوتها مشخص است. رتینا صفحه نمایش بسیار به‌تری دارد،(در فتوشاپ اصولن از آن استفاده نخواهید کرد، اما هنگام نمایش و این‌ها چرا)، از نظر سرعت اختلاف دو دستگاه را ناچیز‌تر از آن‌چیزی‌ست که بخواهیم سرش چانه بزنیم. الان مجدد چک کردم، گمان می‌کردم اختلاف بیشتری وجود داشته باشد، اما اختلاف فقط برسر فرکانس کار CPU هاست. اختلاف بین ۴ گیگابایت رم با ۸ گیگابایت در کار سنگین قابل ملاحظه است.
    اما در مورد وزن، اختلاف مدل رتینا با Air کم‌تر از ۳۰۰ گرم است. :)
    به هر حال هر کسی که خریدار است، باید وضعیت کاری خودش رو مشخص کند و نسبت به آن خرید انجام دهد.
    saghati و qorashi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

در مورد تایم نویزگیری هم شاید اشتباهی شده و یا شاید من الان سوار آپولو هستم و دارم نق‌نق‌ می‌کنم.
    رتینای ۱۵ اینچ در کم‌تر از ۴ ثانیه فایل ۳۶ مگاپیکسلی دی۸۰۰ را نویز‌گیری می‌کند.
    با فتوشاپ Cs6 و Imagenomic Noiseware
    masoudrejae، jebrahim و qorashi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    در مورد تایم نویزگیری هم شاید اشتباهی شده و یا شاید من الان سوار آپولو هستم و دارم نق‌نق‌ می‌کنم.
    رتینای ۱۵ اینچ در کم‌تر از ۴ ثانیه فایل ۳۶ مگاپیکسلی دی۸۰۰ را نویز‌گیری می‌کند.
    با فتوشاپ Cs6 و Imagenomic Noiseware
    خوب این بستگی به پلاگین نویز ریداکشن داره. من از topaz denoise استفاده می کنم که معروف هست به کند بودن. البته خوب کارش رو خوب انجام میده.
    تفاوت ۳۰۰ گرم هم برای جابجایی هر روزه می تونه درد سر خودشو داشته باشه. ولی خوب برای آدم تنومند شاید خیلی مهم جلوه نکنه.

در مورد رم هم من با ۴ گیگ مشکلی نداشتم. البته اغلب رم پر هست و از هارد به جای رم استفاده میشه و خوب سرعت بالای SSD هم باعث میشه کمبود رم رو هم حس نکنم. البته در نسل جدید امکان نصب رم ۸ گیگ هم هست که یقینن از استفاده ssd به جای رم بهتره.

به هر حال شما دارین از دید کسی که شغلش عکاسی هست نگاه می کنی و من از دید کسی که برای تفریح عکاسی می کنه. اختلاف نظر هم طبیعیه. اما فکر کنم بازم ترکیب ایر و آی مک به جای یه دونه رتینا (به توجه به نزدیکی قیمت) جای فکر داره! حتی واسه یه حرفه ای!
    Arash و saghati تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    4010

آی‌مک هم دارم. البته کمی قدیمی شده. یعنی از نظر سرعت هم کند است و از نظر صفحه نمایش هم بعد از مدتی که با رتینا کار کنید سخت می‌شه به چیز دیگری نگاه کنید! ادا در نمی‌آورم، بسیار جدی‌ست این داستان.
    آنرا آپدیت نمی‌کنم تا آی‌مک رتینا بیاید! به گمانم یک‌سال و نیم زمان می‌خواد!

در مورد SSD هم درست می‌فرمایید. حتا می‌شه در این مورد فتوا صادر کرد! یعنی گمان می‌کنم برای هر عکاسی روی هر سیستمی واجب است که فایلهایی که روش کار می‌کند را روی SSD داشته باشد و virtual memory را هم روی SSD تنظیم کند. با مک‌بوک پروی یکی از دوستان خواستیم تست سرعت بگیریم برای ساخت یک پانورامای سنگین. بی‌خیال شدیم! چون به گمانم تفاوت ۵ دقیقه و ۴۵ دقیقه بود!(نمی‌دانم دقیق چقدر می‌شد چون کنسل کردیم) اشکال اصلی هم همان هارد سنتی است و بس.
    saghati، ME، farsad و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

اگر اولويت وزن،سرعت پردازش،رم ،ابعاد ال سي دي و اين مسائل است به نظرم سري z و يا SB19 سوني تمام دغدغه ها را پاسخگو باشد.هارد SSD256 ،رم 8 گيگ ،مانيتور 13 ،وزن بسيار كم كربني،سرعت اين سري از سوني هم كه زبانزد همه حرفه ايي ها هست!بنده با نرم افزارهايي مثل catia ,3Dmax,و برنامه نويسي صنعتي براي ربات انجام ميدهم هيچ وقت مشكلي نداشتم و بعيد ميدانم برنامه هايي سنگين تر از سيستم عامل Unix كه catia را بالا ميآورد در كار عكاسي نياز باشد.
    persian.boy و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    آی‌مک هم دارم. البته کمی قدیمی شده. یعنی از نظر سرعت هم کند است و از نظر صفحه نمایش هم بعد از مدتی که با رتینا کار کنید سخت می‌شه به چیز دیگری نگاه کنید! ادا در نمی‌آورم، بسیار جدی‌ست این داستان.
    آنرا آپدیت نمی‌کنم تا آی‌مک رتینا بیاید! به گمانم یک‌سال و نیم زمان می‌خواد!

در مورد SSD هم درست می‌فرمایید. حتا می‌شه در این مورد فتوا صادر کرد! یعنی گمان می‌کنم برای هر عکاسی روی هر سیستمی واجب است که فایلهایی که روش کار می‌کند را روی SSD داشته باشد و virtual memory را هم روی SSD تنظیم کند. با مک‌بوک پروی یکی از دوستان خواستیم تست سرعت بگیریم برای ساخت یک پانورامای سنگین. بی‌خیال شدیم! چون به گمانم تفاوت ۵ دقیقه و ۴۵ دقیقه بود!(نمی‌دانم دقیق چقدر می‌شد چون کنسل کردیم) اشکال اصلی هم همان هارد سنتی است و بس.
    جناب آرش خان میتونم بپرسم کدوم یک از مدل های مک بوک پرو رو دارید ؟ ( چه سایز و با چه مشخصاتی ) ؟
    ممنون
    www.saghati.com
    Nikon D700 + 14-24 F/2.8G ED N + 24-70 F/2.8G ED N + Grip + Backpack Vanguard up-rise 48

تشکر کرده
    4010

15-inch: 2.4GHz
    with Retina display

• 2.4GHz quad-core Intel Core i7
    • Turbo Boost up to 3.4GHz
    • 8GB 1600MHz memory
    • 256GB flash storage1
    • Intel HD Graphics 4000
    • NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB of GDDR5 memory
    • Built-in battery (7 hours)2
    saghati، mreza1001 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

من هم 975 رتينا دارم ،به نظر يه ايراد بزرگي داره اين لپتاب اونم اين هست كه وقتي باهاش كار كني و تصويرش رو ببيني ديگه همه مانيتور ها به نظرت تار و چپل چلاغ مياد
    saghati تشکر می‌کند.

صفحه 53 از 103 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین