صفحه 20 از 103 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

من حقيقتش نظر اخرم رو لب تابهاى مك بوك پرو بود، به چند دليل:
    1ـ استفاده از سيستم عامل مك.
    2ـ بدنه قوي تر نسبت به بقيه لب تابها (مثلا لب تاب u35jc كه فروختم كيبوردش خيلي بي كيفيت بود، و بعد از استفاده از اون مشخص شد كه كلا لق شده).
    3ـ مانيتور بهتر. (مانيتور براى من كه كارم طراحى هست خيلي مهمه، من با چند مانتيور قبلا كار كردم ولي باز هم مشكل دارم، بعد از خيلي تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه مانيتورهاى مك بوك بسيار با كيفيت هستن).

بودجه اى كه ميتونم بدم تقريبا دو مليون هست يه مقدار بالا پايين
    فعلا هم بين اين دو مدل مردد هستم
    mc 374 كه قيمتش 1400-1450 هست
    و mc371 که قیمتش 2100 - 2150 هست

اختلاف عمده این دو مدل غير از حجم مانيتور cpu و كارت گرافيك هست. درسته كه مدل 15 اينچى يقينا براى كار من بهتر هست، ولي فكر ميكنم ارزش اين همه اختلاف قيمت رو نداره (700 هزار تومان) بخصوص كه براى من اينچ مانيتور مهم نيست، و بيشتر 13 به كار من ميخوره، فقط يه مقدار از گرافيك و cpu مدل ارزونتر (13 اينچى) ميترسم.

اگر دوستان كمك كنن خيلي ممنون ميشم، نميخوام مثل خريد قبليم عجله كنم و تا مطمئن نشدم نميخرم

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

راستش حدود 10 صفحه آخر این تاپیک رو خوندم, ولی با توجه به اطلاعات کمم از لپ تاپ (به علت علاقه کمم به کامپیوتر و ..) توی انتخاب موندم.

با بودجه 800 تومن میخوام یک لپ تاپ بخرم که بتونه فتوشاپ/لایت روم و نرم افزارهای عمرانی رو جواب بده , مالتی مدیای خوبی داشته باشه و اگر هم شد برای بازی هم مناسب باشه (بازی برام مهمه ؛ اما در اولویت نیست).

سایز کوچک رو ترجیح میدم (برای حمل راحت) اما در عین حال نگران هم هستم که موقع ادیت و ... اذیت بشم. :(

Blue ray و Bluetooth 3 هم برام ارزش خاصی نداره.

گزینه اصلی خودم Dell Inspiron 5010-AC هست, ولی میخوام ببینم تو این رنج انتخاب بهتری هم میشه داشت یا نه.

البته الآن هم چشمم به یک مدل hp افتاد که ظاهرا ً بدک نیست : HP ProBook 4520s-C

توی برندها به توشیبا علاقه داشتم که گویا زمینه اش تو بازار بسیار کم شده, از فوجیتسو(-زیمنس) هم خوشم میاد که به نظرم حدود 200 تومنی از مشابه Dell ش گرونتر باشه
    Fujitsu LifeBook AH530 - Core i5

از سونی و ایسر هم خوشم نمیاد , اما ردشون هم نمیکنم
    .................................................. .....................

* گاهی کمی وسوسه میشم یک نِت بوک بگیرم و در کنارش PC ام رو آپگرید کنم

** نظر دوستان در مورد SUZUKI چیه ؟ بخصوص Suzuki Larisa 1428 TLi - Z447
    aphrodite و milad_iut تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط aaallliii نمایش پست ها
    2ـ بدنه قوي تر نسبت به بقيه لب تابها (مثلا لب تاب u35jc كه فروختم كيبوردش خيلي بي كيفيت بود، و بعد از استفاده از اون مشخص شد كه كلا لق شده).
    3ـ مانيتور بهتر. (مانيتور براى من كه كارم طراحى هست خيلي مهمه، من با چند مانتيور قبلا كار كردم ولي باز هم مشكل دارم، بعد از خيلي تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه مانيتورهاى مك بوك بسيار با كيفيت هستن).

اختلاف عمده این دو مدل غير از حجم مانيتور cpu و كارت گرافيك هست. درسته كه مدل 15 اينچى يقينا براى كار من بهتر هست، ولي فكر ميكنم ارزش اين همه اختلاف قيمت رو نداره (700 هزار تومان) بخصوص كه براى من اينچ مانيتور مهم نيست، و بيشتر 13 به كار من ميخوره، فقط يه مقدار از گرافيك و cpu مدل ارزونتر (13 اينچى) ميترسم.

اگر دوستان كمك كنن خيلي ممنون ميشم، نميخوام مثل خريد قبليم عجله كنم و تا مطمئن نشدم نميخرم
    همونطور که گفتم من مدل ۱۳ اینچی اپشن پایین رو دارم (تازه مدل اواخر ۲۰۰۹ رو) و کاملا هم ازش راضی هستم (الان ۲۲ روز و یک ساعت‌ه که خاموش یا ری‌استارت‌ش نکردم، آخ هم نگفته!) ولی خوب بستگی به کاری که می‌خواید بکنید هم داره
    یه نکته دیگه هم اینکه این رو هم درنظر داشته باشید که پیشبینی میشه مدل های جدید تا قبل از عید معرفی بشن و رسم اپل اینه که مدل های جدید تقریبا با همون قیمت قدیمی عرضه می‌شن ولی بر اساس شایعه ها پیشرفت خیلی زیادی خواهند داشت ! پس اگه عجله ندارید شاید بد نباشه تا بعد از عید صبر کنید...
    پ.ن: اپل یه تکنولوژی به نام liquid metal رو خریده و شایعه شده که بدنه محصولات جدیدش رو از این آلیاژ خواهد ساخت (که البته فوق‌العاده سبک‌تر و مقاوم‌تر از آلیاژ فعلی‌ه... و البته رنگش مشکی‌ه)

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

راستش حدود 10 صفحه آخر این تاپیک رو خوندم, ولی با توجه به اطلاعات کمم از لپ تاپ (به علت علاقه کمم به کامپیوتر و ..) توی انتخاب موندم.

با بودجه 800 تومن میخوام یک لپ تاپ بخرم که بتونه فتوشاپ/لایت روم و نرم افزارهای عمرانی رو جواب بده , مالتی مدیای خوبی داشته باشه و اگر هم شد برای بازی هم مناسب باشه (بازی برام مهمه ؛ اما در اولویت نیست).

سایز کوچک رو ترجیح میدم (برای حمل راحت) اما در عین حال نگران هم هستم که موقع ادیت و ... اذیت بشم. :(

Blue ray و Bluetooth 3 هم برام ارزش خاصی نداره.

گزینه اصلی خودم Dell Inspiron 5010-AC هست, ولی میخوام ببینم تو این رنج انتخاب بهتری هم میشه داشت یا نه.

البته الآن هم چشمم به یک مدل hp افتاد که ظاهرا ً بدک نیست : HP ProBook 4520s-C

توی برندها به توشیبا علاقه داشتم که گویا زمینه اش تو بازار بسیار کم شده, از فوجیتسو(-زیمنس) هم خوشم میاد که به نظرم حدود 200 تومنی از مشابه Dell ش گرونتر باشه
    Fujitsu LifeBook AH530 - Core i5

از سونی و ایسر هم خوشم نمیاد , اما ردشون هم نمیکنم
    .................................................. .....................

* گاهی کمی وسوسه میشم یک نِت بوک بگیرم و در کنارش PC ام رو آپگرید کنم

** نظر دوستان در مورد SUZUKI چیه ؟ بخصوص Suzuki Larisa 1428 TLi - Z447
    سلام
    اگر می خواین از شر کامپیوترتون خلاص شین و کار ویرایش رو با لپ تاپ انجام بدین بهتره که بودجه رو بیشتر کنین تا حداقل مانیتور بهتری داشته باشه چون مانیتور سری inspiron دل نسبتاً ضعیفه و بدرد کار ویرایش نمیخوره. سری های latitude و XPS خوبه برای اینکار که حداقل 1200-1300 بودجه میخواد یا حداقل Vostro 3300 که هم 13 اینچه و هم سبک تر از بقیه با وزن 1.8 کیلویی و آپشن های خوب به نسبت قیمت.

ولی اگر در بیرون از خونه کار ویرایش نمیکنید و با کامپیوتر خانگی راحت ترید، یه نت بوک بخرید (acer , asus , lenovo ,...) که فقط به درد انتقال عکس از مموری بروی هارد و نمایش اولیه اونا میخوره و برای ویرایش اصلاً مناسب نیست و کامپیوتر خونگی تون رو آپدیت حسابی کنید.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

وحید عزیز دو تا پیشنهاد دارم
    1- یا pc قوی و یک نوت بوک ارزون بگیر که البته دو تا شون با هم 1200 الی 1400 برات آب میخوره و البته لازم نیست جفتشو با هم بگیری (نمیدونم pc فعلی که داری چی هست ولی اگه بیشتر از دوسه سال از عمرش میگذره بهتره به ارتقاء فکر نکنی )
    2- یا یک لپ تاپ درست و حسابی core i7 با حداقل 4g رم 15 اینچ تصویر (ترجیحا دل لنوو اسوس)

چه pc چه لپ تاپ تا میتونی cpu و رم ر ودست بالا بگیر حتی اگه مجبور شدی قصدی بگیری
    در مورد دل جناب مبین علی بهتر میتونن راهنمایی کنن

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام

وحید جان کلاً Netbook به دردت میخوره؟! بدون optical drive و CPU درست حسابی و مانیتور کوچولو و ...

به نظر من یا دسکتاپ قوی بخر (بعید میدونم سیستم فعلیت رو بتونی ارتقای خوبی بدی ) یا نوت بوک بخر.

نیازهایی که شما عنوان کردی رو Netbook نمیتونه برطرف کنه.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط aaallliii نمایش پست ها

علی جان پیشنهاد من در مورد لپتاپ 15 اینچ اپل نه به خاطر مانیتور بزرگتر که به خاطر پردازنده های قوی ترش بود.
    تا جایی که اطلاع دارم cpu مدلهای 13 اینچ مک بوک پرو core 2 duo هست. در حالی که در مدل های 15" پردازنده های قوی تر و کارت گرافیک قوی تری دارند.
    اما از اونجایی که مک بوک ایر های 13" اخیر (اواخر 2010 به بعد) همون پردازنده های سری core 2 duo رو دارند و به علاوه هارد بسیار بسیار سریع تری دارند و قیمتشون در توان شما هست من خودم شخصا اونا رو به مک بوک پرو 13" ترجیح میدم.
    اگر مشکلی برای دیدن ویدیو های یوتیوب ندارید پیشنهاد می کنم حتما این ویدیو رو ببینید:
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=nhulqL96qcs
    یه نکته دیگه هم اینکه این رو هم درنظر داشته باشید که پیشبینی میشه مدل های جدید تا قبل از عید معرفی بشن و رسم اپل اینه که مدل های جدید تقریبا با همون قیمت قدیمی عرضه می‌شن ولی بر اساس شایعه ها پیشرفت خیلی زیادی خواهند داشت ! پس اگه عجله ندارید شاید بد نباشه تا بعد از عید صبر کنید...
    پ.ن: اپل یه تکنولوژی به نام liquid metal رو خریده و شایعه شده که بدنه محصولات جدیدش رو از این آلیاژ خواهد ساخت (که البته فوق‌العاده سبک‌تر و مقاوم‌تر از آلیاژ فعلی‌ه... و البته رنگش مشکی‌ه)
    میشه در مورد این شایعه منبعی معرفی کنید؟ منم تو فکر خرید بودم اما اگه اینجوری باشه که شما میگید احتمالا بهتر باشه که صبر کنم.
    aaallliii تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

زمان ارائه سری جدید که تقریبا همین موقع ها باید باشه (یه جورایی تخمین‌ه، نه شایعه):
    http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro
    اما در مورد liquid metal:
    http://www.9to5mac.com/49329/does-ap...o-liquid-metal
    http://irmug.org/forum/viewtopic.php...art=450#p24933
    http://irmug.org/forum/viewtopic.php...art=450#p24938
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

داشتن مک شاید تمام نیازهای یک عکاس رو براورده کنه (بهتره بگم که برای هر عکاس یک لازم است) اما وقتی به این همه نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر خودم فکر میکنم میبینم که به هرحال وجود سیستم عامل ویندوز روی سخت افزاری قوی در کنار مک برای هر کاربر ایرانی لازم است .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    زمان ارائه سری جدید که تقریبا همین موقع ها باید باشه (یه جورایی تخمین‌ه، نه شایعه):
    http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro
    اما در مورد liquid metal:
    http://www.9to5mac.com/49329/does-ap...o-liquid-metal
    http://irmug.org/forum/viewtopic.php...art=450#p24933
    http://irmug.org/forum/viewtopic.php...art=450#p24938
    از بابت لینک ها ممنونم اما منظور من در مورد این بود که فرموده بودید " بر اساس شایعه ها پیشرفت خیلی زیادی خواهند داشت !". جنس و رنگ بدنه به تنهایی پیشرفت زیادی در نظر گرفته نمیشه.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 20 از 103 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین