صفحه 10 از 83 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

سلام
    ببخشید که پابرهنه اومدم وسط ولی دوستان عنایت دارن که مهمه که سیستمتون pc هست یا لپتاپ
    چون همونطور که میدونین چون لپتاپ کلا تو یه کارخونه سر هم میشه پس قطعات حداکثر performane رو دارن
    یعنی یک گرافیک 128 یا رم 1گیگ از مشابهشون تو pc بهتر جواب میدن
    اینو تجربه ثابت کرده
    اما بدی لپتاپ ها هم اینه که اگه داغ کنن یه مقداری سرعت عملکردشون میاد پایین

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

برای محاسبه دقيق پاور از اين لينک استفاده کنيد.
    http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp
    nmroshan تشکر می‌کند.
    a610

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید که پابرهنه اومدم وسط ولی دوستان عنایت دارن که مهمه که سیستمتون pc هست یا لپتاپ
    چون همونطور که میدونین چون لپتاپ کلا تو یه کارخونه سر هم میشه پس قطعات حداکثر performane رو دارن
    اینو تجربه ثابت کرده
    و همینطور میدونید که کارت گرافیک و پردازنده طوری طراحی شده که کمترین مصرف رو داشته باشه در نتیجه مطمئنن کارایی همرده ی خودش در pc رو نداره.
    .....

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام
    اینو تجربه ثابت کرده
    فکر نکنم چون لپ تاپ تو کارخونه سر هم میشه، دلیلی باشه که خیلی خوب باشه و حداکثر performance رو داشته باشن..
    محمد منتظری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    فکر نکنم چون لپ تاپ تو کارخونه سر هم میشه، دلیلی باشه که خیلی خوب باشه و حداکثر performance رو داشته باشن..
    اما نمیشه هماهنگی کامل قطعات رو هم ندیده گرفت.وقتی طوری طراحی شده که هر کدام از قطعات از درگاه خود و همین طور IRQ اختصاصی و باس های هماهنگ هستند به نظر بیشترین هماهنگی رو دارند.

همین طور در طراحی لب تاپ حداكثر تلاش شده است تا كمترین میزان مصرف انرژی رو داشته باشد كه همین موضوع باعث حداکثر performance میشود....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

لپ تاپ ها بالاترین كارآیی رو دارن ولی هیچ وقت قویتر از كامپیوترهای دسك تاپ نیستن و قویترین لپ تاپ ها هم به پای كامپیوترهای رومیزی نمیرسن . این قطعات خیلی خوب کار میکنن اما معادل سازی غلطه . یک گیگابایت رم در لپ تاپ هرگز قدرتش برابر با همون مقدار در دسک تاپ نیست !!!!! در مورد سایر قطعات هم همین موضوع صادقه !

بعد هم من فكر میكنم این كامپیوتری كه شما خریدین به درد همه كاری میخوره بجز كار ویرایش عكس . البته بدرد میخوره ولی خیلی اغراق آمیزه !!!!!!! دلیلش هم اینه كه ویرایش عكس اصلن به چنین امكاناتی نیاز نداره . در واقع شما رفتین كامپیوتری خریدین كه برای كارهای مالتی مدیا و فیلم و میكس كردن و همینطور بازیهای كامپیوتری بیشتر به درد میخوره ! مثل این میمونه كه بخواهین با كامیون مسافر كشی كنین !!!!!! به هر حال خود دانید ولی این كامپیوتر فقط یه خرید تجملی بوده و بیش از اونچه كه نیاز واقعی بوده براش خرج شده مخصوصن كارت گرافیكی اون . كارت گرافیكی در پردازش عكس هیچ نقش آنچنانی نداره و فقط در رندر كردن تصاویر ویدئویی هست كه كاركردش مشخص میشه ! بعد هم نمیدونم مساله ویندوز ویستا رو هم در نظر گرفتین كه قطعاتتون با اون هماهنگی دارن یا از سوی سازنده ‘ درایورهای ویندوز ویستا ساپورت میشن ؟ به هر حال ویندوز اكس پی كم كم اما با قدرت داره از گردونه خارج میشه و چه بخواهیم چه نخواهیم ویندوز ویستا جایگزین خواهد شد !!! این سیستم برای ویندوز ویستا خوبه ولی ایا درایورهاش هم مناسبه ؟ مخصوصن مودم اون ؟! دایل آپ ؟ یا دی اس ال ؟؟؟؟
    بعد هم به نظر من بهتر بود از پردازنده اینتل استفاده میكردین كه كارایی اون خیلی بهتره . هر چند هر دو خوب هستن ولی مثل تفاوت بی ام وی و مثلن ماكسیما میمونه !!! هر دو راه میرن و كار راه اندازن ولی كیفیت قطعات حرف اول رو میزنه ! اونهم پردازنده Core 2 نه Core Due که با هم زمین تا آسمون فرق دارن . در ضمن برای پردازنده های ای ام دی كارتهای گرافیك ای تی آی مناسب هستن و بالاترین كارآیی رو دارن و اگه تو سایتش هم برین میبینین که ای ام دی اونو ساپورت کرده بطور کامل . برعكسش برای پردازنده های اینتل كارتهای گرافیك ان ویدیا مناسبن . نمیدونم چیپ ست این كارت شما چیه ولی اینها هم فاکتورهای مهمی هستن كه باید بهش توجه داشت !!!
    در مورد دی وی دی رام هم اصلن موافق نیستم ! بهتر بود از یه دی وی دی رایتر استفاده میكردین كه 4 تا كار رو با هم انجام میده و خریدش به صرفه تره !! رایت سی دی و دی وی دی و خوندن دی وی دی و سی دی !
    پاورتون اگه واقعن خروجی برقش همونی باشه که روش نوشته , مناسبه و کافیه ولی در 90% موارد چنین چیزی صحت نداره . هر چند باید به فاکتورهای کمبود برق دقت کنین و شایعات رو کنار بذارین . وقتی افت برق پیدا میشه کامپیوتر هنگ میکنه , صدای غیر عادی در هنگام روشن کردن کامپیوتر و سکته وسط اجرای بعضی برنامه های سنگین ایجاد میشه و گاه کامپیوتر بدون دلیل ریست میشه و حتا کند شدن و پایین اومدن کارآیی سیستم . بوی سیم سوخته خقیقی هم از قسمت خنک کننده پاور به مشام میرسه که اینها از عوارض کمبود برق بصورت مشهود هستن . باقی روشها هم با اندازه گیریهای فنی مشخص میشه ! ولی با همه اینها مشکلی نباید باشه چون مودم شما احتمالن اسکترنال هست . پردازنده هم کم مصرفه و فقط هم یک درایو دی وی دی دارین .
    در مورد مانیتور هم بهترین رو بگیرین همیشه ! چشم تنها عضو بدنه که دائم در کامپیوتر کار میکنه و کیفیت رنگ هم برای کار با عکس مناسبه . اگه پول دارین سراغ پلاسما برین ولی اگه سنگینه سراغ ال سی دی های سونی یا سامسونگ ! کارتون هم اگه دائم ویرایش عکس هست که 19 اینچ وگرنه 17 . به مگاهرتز ساپورت شده از طریق مانیتور خیلی دقت کنین هر چقدر فرکانسش بیشتر باشه بسامد تولید شده کمتر میشه و در نتیجه چشم کمتر آسیب میبینه و خسته میشه !!!! ترجیحن 85 مگاهرتز به بالا !

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    جناب امدادی به نظر بنده شما سیستم جالبی رو برنداشتید.
    کارت گرافیک از مارک خیلی معتبری نیست.hp هم زیاد ODD های خوبی نمی زنه مخصوصا با این قیمت زیاد(دی وی دی رام های بهتری با مارک های بهتر هستند که فقط 30 تومان قیمت دارند).cpu رو هم به نظر من می تونستید 6000 بگیرید و به جای اون مادربورد رو m2n32 بر می داشتید که نظیر نداره و 40 تومن ارزونتره.
    وضع پاور شما مخصوصا با این کارت گرافیک پرمصرف حتی از آقا بابک هم بدتره و این سیستم نیاز به یک پاور 580 داره.راستی این مودم رو اسمشو اصلا نشنیده بودم!
    من راستش تا حالا فكر میكردم محصولات Leadtek و Winfast كه هر دو مال كمپانی Foxccon هستند ماركهای معتبری هستند .

برای مادربورد منظورتون M2N32 Deluxe كه قیمت 200 تومان داره ؟ --- خوب این مادربورد هم كه خرداری شده فكر كنم نسخه بهتر و كامل تر همونیكه شما میگید .
    در مورد پاور هم كه تا حالا مشكلی نبوده ولی فكر كنم حق با شماست --- هرچی خوب قوی تر بهتر

اما در مورد مودم من اسمشو شنیده بودم و نكته اینجاست كه ویندوز ویستا به راحتی شناختش بدون اینكه درایور یا نرم افزار مخصوصی بخوادش
    محمد امدادی

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها

حالا که خرید انجام شده و کار تمومه میشه کمی با حدس و گمان هم نظر داد ؛ چون گفتن از خوبی و بدی های سیستم با شماست که از اون استفاده می کنید ....

سیستم قوی و خوبی باید باشه ؛ بجز گرافیکش بقیه قطعات اصلی خوب هستن ؛ گرافیک هم نه اینکه خوب نباشه اما همین جوری نمیشه درباره اش نظر داد مثل رم ؛ بهتر بود پاور قوی تر از این باشه اما با همین هم و بدون ارتقا سیستم مشکلی نخواهید داشت

اما میشه گفت خیلی حساب شده قطعات رو انتخاب نکردید ؛ این مادربرد محشر 250 تومنی زمانی ارزش هاش هویدا میشه که از خاصیت SLI اون استفاده کنید و دو تا گرافیک درجه یک !! روش سوار کنید ..... وگرنه با کمی اغماض میشه گفت که الان بخشی از پولتون رو دور ریختید ؛ اگر هم بعدا سیستم رو ارتقا بدید بعیده که پاور بتونه جوابگو باشه

اپتیکال درایو های HP خوبن اما توی ایران شناخته شده نیستن ؛ ظاهرا قلابی هاشون هم اومده

اگه دو تا رم 1 گیگ گرفتید و از خاصیت Dual-channel DDR2 مادربردتون استفاده کردید که هیچ , اما اگه یه دونه رم 2 گیگی گرفتید اشتباه کردید .....
    خوب یا بد بودن انتخاب رو هم باید با دیدن رم های تائید شده ایسوز برای این مادربرد مشخص کرد
    راستش انتخاب مادربورد و گرافیك و دی وی دی رام با من بود
    وقتی دیدم تو بازار این سری مادربورد هست خیلی خوشحال شدم چون همیشه تو اینترنت جزو بهترینها حساب میشده ----- و بیشتر هم بخاطر چیپست n590 که داره و سرعت و قابلیتهای اون در کارآیی هارد و رم و خوب مسلما کارت گرافیکهای SLI و پرفورمنس كل ---- اما داستان خرید كاملترین این سری مادربورد بیشتر بخاطر این بود كه سیستم یكطورایی قسطی خریداری شده بخاطر این ترجیح دادم كه مادربورد درست حسابی بگیرم تو شرایط سنگین تحویل پروژه ها مشكلی از بابت این قطعه حساس و تاثیر گذار نداشته باشیم.
    البته من شنیده بودم اصولا چیپستهای n590 كارآیی بالاتری نسبت به 570 ها دارن و از طرفی قابلیتهای SLI در این 590 ها وجود داره و مادربوردی نیست كه 590 باشه ولی SLI نداشته باشه و ما ناگزیر در خرید این مادربورد ها هزینه این تكنولوژی رو میدهیم ( حتی اگر استفاده نكنیم)

نكته دیگه اینكه این مدل از مادربورد این سری ویستا ادیشن هستش

در مورد كارت گرافیك --همانطور كه گفتم من فكر میكردم برند خوبیه --- اما همانطور كه میدونید بهترین انتخاب در مورد كارت های گرافیك كه یك بالانسی از قیمت و كارآیی داشته باشند سری GT هستش و جالبه كه در موقع خرید تنها مارك موجود در بازار كه من تونستم پیدا كنم همین leadtek بود ---دوست داشتم Asus باشه كه هیج جا نداشتن

بله 2 ماژول رم خریداری شده

در مورد رایتر DVD هم با پرس و جویی كه كردم دیدم بهترین رایتری كه لایت اسكرایب هم داشته باشه همین مدله ---البته با اطلاعاتی كه من داشتم --- شاید هم نه ---ولی مدل 740 رو قبلا داشتیم و خوب مشكلی نبوده

ممنون از توجهتون
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

اگر هم بعدا سیستم رو ارتقا بدید بعیده که پاور بتونه جوابگو باشه
    من با همین سایت extreme power که خیلی هم کامله مصرف سیستم ایشان را حساب کردم و به عدد 450 رسیدم.
    البته وقتی که سیستم به شدت ازش کار کشیده می شه (مثلا سر رندر)
    بنابر این احتمال اینکه سر یک کار سنگین سیستم هنگ کنه زیاده.
    تازه دقت کنید که همه پاور ها یک اثری دارند به نام Capacitor Aging . یعنی اینکه بعد از حدود 1 سال پاور شما کم کم ضعیف می شه و نمی تونه اون مقدار توانی رو که اول کار ارائه می داده جوابگو باشه.این مقدار بسته به کیفیت پاور حدود 10 تا 20 درصد است. بنابراین پاور شما تا 2 سال دیگه تبدیل به یک پاور 360 وات می شود و ...
    سلام
    اینو تجربه ثابت کرده
    همونطور که دوستان فرمودند قضیه برعکس است.تازه اولا کار با لپتاپ سخت تر از کار با pc است و دوما لپتاپ ها عمر کمتری دارند(این رو چند روز پیش یک شرکت خارجی بعد از یک سری آزمایشات بیان کرد.)
    بعد هم من فكر میكنم این كامپیوتری كه شما خریدین به درد همه كاری میخوره بجز كار ویرایش عكس . البته بدرد میخوره ولی خیلی اغراق آمیزه !!!!!!! دلیلش هم اینه كه ویرایش عكس اصلن به چنین امكاناتی نیاز نداره . در واقع شما رفتین كامپیوتری خریدین كه برای كارهای مالتی مدیا و فیلم و میكس كردن و همینطور بازیهای كامپیوتری بیشتر به درد میخوره ! مثل این میمونه كه بخواهین با كامیون مسافر كشی كنین !!!!!! به هر حال خود دانید ولی این كامپیوتر فقط یه خرید تجملی بوده و بیش از اونچه كه نیاز واقعی بوده براش خرج شده مخصوصن كارت گرافیكی اون . كارت گرافیكی در پردازش عكس هیچ نقش آنچنانی نداره و فقط در رندر كردن تصاویر ویدئویی هست كه كاركردش مشخص میشه !
    دوست عزیز .درسته که کار اصلی من و بقیه ویرییش عکس است ولی این به این معنا نیست که نخواهیم کار دیگه ای با این سیستم بکنیم.
    مثلا dvd ببینیم بازی کنیم و غیره.
    بعد هم نمیدونم مساله ویندوز ویستا رو هم در نظر گرفتین كه قطعاتتون با اون هماهنگی دارن یا از سوی سازنده ‘ درایورهای ویندوز ویستا ساپورت میشن ؟ به هر حال ویندوز اكس پی كم كم اما با قدرت داره از گردونه خارج میشه و چه بخواهیم چه نخواهیم ویندوز ویستا جایگزین خواهد شد !!! این سیستم برای ویندوز ویستا خوبه ولی ایا درایورهاش هم مناسبه ؟ مخصوصن مودم اون ؟! دایل آپ ؟ یا دی اس ال ؟؟؟؟
    90درصد همه قطعاتی که توسط کارخونه های معتبر تولید می شوند با ویستا سازگاری دارند.
    حتی اون محصولات قدیمی هم براشون درایور های ویستا ارائه میشه.
    بعد هم به نظر من بهتر بود از پردازنده اینتل استفاده میكردین كه كارایی اون خیلی بهتره . هر چند هر دو خوب هستن ولی مثل تفاوت بی ام وی و مثلن ماكسیما میمونه !!! هر دو راه میرن و كار راه اندازن ولی كیفیت قطعات حرف اول رو میزنه ! اونهم پردازنده Core 2 نه Core Due که با هم زمین تا آسمون فرق دارن .
    دوباره همون بحث قدیمی...
    راستی ما یک سری core 2 duo داریم که اسمشون به صورت Exxxx هست و یک سری core duo که ماله موبایل و لپتاپ هستند و اسمشون به صورت Txxxx هستش.
    منظور شما کدومه؟
    در مورد دی وی دی رام هم اصلن موافق نیستم ! بهتر بود از یه دی وی دی رایتر استفاده میكردین كه 4 تا كار رو با هم انجام میده و خریدش به صرفه تره !! رایت سی دی و دی وی دی و خوندن دی وی دی و سی دی !
    درسته که dvd writer همه کار ها رو انجام می ده ولی اگه زیاد از اون برای خوندن cd و dvd استفاده کنید کارایی خودشو در رایت از دست می ده.
    پس یک rom هم لازمه.
    پاورتون اگه واقعن خروجی برقش همونی باشه که روش نوشته , مناسبه و کافیه ولی در 90% موارد چنین چیزی صحت نداره . هر چند باید به فاکتورهای کمبود برق دقت کنین و شایعات رو کنار بذارین . وقتی افت برق پیدا میشه کامپیوتر هنگ میکنه , صدای غیر عادی در هنگام روشن کردن کامپیوتر و سکته وسط اجرای بعضی برنامه های سنگین ایجاد میشه و گاه کامپیوتر بدون دلیل ریست میشه و حتا کند شدن و پایین اومدن کارآیی سیستم . بوی سیم سوخته خقیقی هم از قسمت خنک کننده پاور به مشام میرسه که اینها از عوارض کمبود برق بصورت مشهود هستن . باقی روشها هم با اندازه گیریهای فنی مشخص میشه !
    ثابت شده پاور های گرین توان peak رو روی پاور می نویسند نه توان pmpo رو.پس جای نگرانی نیست.
    فقط میزان مصرف رو اندازه بگیرید و پاور متناسب با اون رو بخرید.
    در مورد مانیتور هم بهترین رو بگیرین همیشه ! چشم تنها عضو بدنه که دائم در کامپیوتر کار میکنه و کیفیت رنگ هم برای کار با عکس مناسبه . اگه پول دارین سراغ پلاسما برین ولی اگه سنگینه سراغ ال سی دی های سونی یا سامسونگ ! کارتون هم اگه دائم ویرایش عکس هست که 19 اینچ وگرنه 17 . به مگاهرتز ساپورت شده از طریق مانیتور خیلی دقت کنین هر چقدر فرکانسش بیشتر باشه بسامد تولید شده کمتر میشه و در نتیجه چشم کمتر آسیب میبینه و خسته میشه !!!! ترجیحن 85 مگاهرتز به بالا !
    تا اونجا که بنده می دونم تا حالا مانیتور پلاسما تولید نشده!
    و هرچی بوده تلویزیون پلاسما بوده.اونم در سایز های خیلی بالا!
    من راستش تا حالا فكر میكردم محصولات Leadtek و Winfast كه هر دو مال كمپانی Foxccon هستند ماركهای معتبری هستند .
    معتبر هستند ولی گیگا و ایسوس و بعضی مارک های دیگه مثل xfx بهترند.
    برای مادربورد منظورتون M2N32 Deluxe كه قیمت 200 تومان داره ؟ --- خوب این مادربورد هم كه خرداری شده فكر كنم نسخه بهتر و كامل تر همونیكه شما میگید .
    درسته.
    ولی به نظر بنده همون m2n32 کاملا نیاز هایی شما رو پاسخ میده و می تونستید این پول را بگزارید روی cpu که نتیجه بهتری بگیرید.
    در مورد رایتر DVD هم با پرس و جویی كه كردم دیدم بهترین رایتری كه لایت اسكرایب هم داشته باشه همین مدله ---البته با اطلاعاتی كه من داشتم --- شاید هم نه ---ولی مدل 740 رو قبلا داشتیم و خوب مشكلی نبوده
    کلا NEC در این زمینه لایت اسکرایب بهتر عمل کرده و تقلبیش هم کمتره.البته hp هم خوبه واحتمالا مشکلی پیش نخواهد آمد.به هر حال تفاوت ها اندکه ...
    ---------------------------------------------------
    راستی به نظرتون رم های کینگستون چه طورند؟
    تا چند سال پیش رم های خیلی معروفی بودند و همه کینگستون می گذاشتند ولی انگار حالا زیاد محبوبیت گذشته رو نداره.
    ولی همین رم ها توسط asus و AMD توصیه شده اند.برای همینه که می پرسم.
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    در مورد مودم من اسمشو شنیده بودم و نكته اینجاست كه ویندوز ویستا به راحتی شناختش بدون اینكه درایور یا نرم افزار مخصوصی بخوادش
    تمام سخت افزار های معتبری که یکی دو سال قبل از هر ویندوز ارائه شده باشن , درایورشون در اختیار مایکروسافت قرار می گیره تا به همراه ویندوز عرضه بشن ؛ با نصب ویندوز هم همه درایور هایی که در اختیار مایکروسافت بودن روی هارد ذخیره میشن و در موقع لزوم در عرض چند ثانیه شناسایی و فعال میشن .....

راستی به نظرتون رم های کینگستون چه طورند؟
    تا چند سال پیش رم های خیلی معروفی بودند و همه کینگستون می گذاشتند ولی انگار حالا زیاد محبوبیت گذشته رو نداره.
    ولی همین رم ها توسط asus و AMD توصیه شده اند.برای همینه که می پرسم.
    کینگستون یه رم متوسط به بالاست که فروش خیلی خوبی هم داره ؛ اورجینال هاش با گارانتی سریر و انفورماتیک گستر هستن ؛ قلابی هاش هم که فراوونه
    توی سایت کینگستون میشه با وارد کردن سریال از اورجینال یا قلابی بودن رم مطلع شد
    از نکته های جالب رم های کینگسون اینه که معمولا اغلب مادربرد های گیگا و ایسوز و MSI و cpu های AMD و ... با اونها سازگارن و همیشه توی لیست رم های ریکامند مادربرد ها و cpu ها چند مدل از محصولات کینگستون هم هست
    اینجا رو هم ببینید بد نیست :
    کد HTML:
    http://www.ictna.ir/companynews/archives/010563.html

صفحه 10 از 83 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین