صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

هادی جان حق با شماست اما به نظر من بد نیست حالا که موقعیتش پیش اومده از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم

روح ا... جان همین هفته یه مطلب راجع به کارت گرافیک خوندم اونجا ادعا کرده بود که کلا سری 8500 با وجود پشتیبانی از Dx10 به دلیل قدرت پردازش کم تقریبا هیچ برتری نسبت به جیفورس های 7600 جی اس ندارند به همین علت رفتم سراغ سری 8600 که اچ دی ساپورت هم هستند

دوستان کسی در مورد رم های پاتریوت نظری نداره؟ (هادی جان فقط قراره گیر بدی؟ یه چیزی بگو :::big grin::: )
    در مورد مادربورد هم اگه 4 تا نظر بدین بد نیست هم من دعاتون می کنم هم جناب تی تی تی !!!
    ویرایش توسط asa_59a : Tuesday 12 February 2008 در ساعت 21:19
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد رم های پاتریوت نظری نداره؟ (هادی جان فقط قراره گیر بدی؟ یه چیزی بگو :::big grin::: )
    در مورد مادربورد هم اگه 4 تا نظر بدین بد نیست هم من دعاتون می کنم هم جناب تی تی تی !!!
    والا من جرات نمی‌کنم خودم رو صاحب‌نظر در این زمینه بدونم، چشم. نظرم رو عرض می‌کنم. فقط دوستان توجه کنند اینها نظرات شخصی بنده است و یقینا می‌تونه غلط باشه و قطعا در برخی جاها با آنچه شنیده‌اید یا حضرات پیاز سیب‌زمینی و برنج فروش سابق (کامپیوتر فروش فعلی) باب کرده‌اند، متفاوت باشد.

1- برند معتبر بخرید و گول ارزان‌تر بودن را نخورید. من قبلا ضررش را با خرید کارت گرافیک Gainward تجربه کرده‌ام. ناسازگاری، مشکلات درایور و ...
    2- گاهی البته (؟!) فروشندگان محترم برای فروش هر جنس نامرغوب یا مسئله‌داری متوسل به هر دروغی با چاشنی قسم حضرت عباس خواهند شد.
    3- شرکت‌های اصلی گارانتی را بشناسید (هر چند در روز مشکل و دردسر، گلی به سر شما نخواهند زد) و قطعات را با گارانتی‌های معتبر تهیه کنید. نه شرکتی که امروز هست و فردا کلاه‌برداری میکنه و در دوبی وارد کار ساخت و ساز میشه!
    4- گاهی گارانتی‌های معتبر جنس‌های نامرغوب (نامرغوب در برند یا کیفیت ساخت یا ...) وارد می‌کنند. (مصداق سؤاستفاده از نام خود و اطمینان مشتری)
    5- رم‌های پاتریوت تا اطلاع ثانوی (همه چیز در ایران لحظه‌ای است) بسیار عالی هستند.
    6- این همه خرج می‌کنید، یک دستگاه Tablet‌ هم بخرید ببینید چه کیفی داره! این همان دستگاهی است که فروشندگان بی‌جهت اصرار دارند آنرا «قلم نوری» بنامند. ارزان‌ترینش Genius و بهترینش Wacom است.
    7- اگر کار گرافیک یا نقاشی دیجیتال نمی‌کنید، ارزان‌ترین تبلت جوابگوی رتوش عکس خواهد بود.
    8- کیفیت ساخت مادربوردهای گیگابایت ساخت چین موجود در ایران افت کرده است.
    9- قابلیت‌های چیپ اصلی بورد را بشناسید و بعد بورد را انتخاب کنید.
    10- قطعه را هنگام خرید و در حضور فروشنده از نظر ظاهری و فیزیکی بدقت وارسی کنید.
    11- در این بازار به پدر یا برادر خود نیز اطمینان نکنید و اصول را رعایت کنید.
    12- برای پردازش عکس، هیچ چیز مهم‌تر از مقدار رم، باس آن و سرعت هارد دیسک نیست.
    13- برای پردازش عکس، سی‌پی‌یو‌های فول‌کش در اولویت هستند.
    14- اگر پشتیبان‌گیری از اطلاعات مهم را جدی نگیرید، جایی گریبان شما را خواهد گرفت.
    15- معقول‌ترین مدیا برای پشتیبان‌گیری در منزل هارددیسک اکسترنال است.
    16- با این نوسانات برق وزارت نیروی دولت خدمتگزار، یو‌پی‌اس یا لااقل استابیلایزر را فراموش نکنید. فقط فاراتل! (اگر اوضاع مالی خیلی خوب است، برندهای خارجی)

17-
    بقیه‌اش برای بعد...

پ.ن: همه مشاغل محترم هستند. اما وقتی کسی وارد شغلی شد باید از قبل اطلاعات کافی را کسب کرده باشد.
    Arash، bfarahanchi، yasin-m و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

17- مادربوردهای Intel, Asus, Gigabyte, SuperMicro را به سایر بوردها ترجیح می‌دهم.
    18- به هیچ عنوان رم با گارانتی شرکتی (گارانتی غیر اصلی) نمی‌خرم.
    19- به هیچ عنوان رم Twinmos نمی‌خرم.
    20- کارت گرافیک Asus و Gigabyte را ترجیح می‌دهم.
    21- کیفیت ساخت، تکنولوژی و توان کافی منبع تغذیه (Power Supply) بسیار مهم است. بجز Green و AOpen مارک دیگری انتخاب نمی‌کنم.
    22- کی‌بوردهای فراسو خوب بود و بسیار افتضاح شده است.
    23- ماوس‌های فراسو هنوز خوب است.
    24- کی‌بورد و ماوس اعلا می‌خواهید: Logitech
    25- درباره مانیتور در تاپیک مربوطه‌اش مفصل بحث شده است.
    26- در روزگاری که دی‌وی‌دی رایتر ها، سی‌دی های قدیمی را خوب نمی‌خوانند، سی‌دی رایتر سونی را بهتر از بقیه دیده‌ام. Asus روزگاری خوب بود و دیگر نیست.
    27- بهترین دی‌وی‌دی رایتر Plextor است و بعد از آن Pioneer
    28- ...
    Arash، Amir Mohebi، Akazemi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    با توجه به پارامترهایی که مطرح کردی کارت XFX 8600GT چطوره؟
    درباره اینکه کارت شما چه چیپی داشته باشه من نظری ندارم ؛ چون هم بحث عملکرد هست و هم قیمت و خودتون بهتر باید بتونید تشخیص بدید که چه کارتی براتون مناسبه ؛ اما درباره برندش میشه بحث کرد ؛ اگه طبق تست و ریویویی گرافیک xfx رو برای مادربرد گیگا در نظر گرفتید که هیچ اگر نه بهتره به کارتی از گیگا فکر کنید ؛ اینجا هم بحث سازگاری مطرحه و هم اینکه گیگا بار ها تا پله دوم بهترین تولید کننده کارت گرافیک هم بالا اومده و جزء بهترین هاست

مادر بردی که انتخاب کردید خیلی خوبه

رم پتریوت رم خوب و مرغوبیه اما خریدش اصلا توصیه نمیشه ؛ به چند دلیل ؛ و برای شما مهمترین دلیلش اینه که تائیدیه گیگابایت برای این مادر برد رو نگرفته و این یعنی با مادربرد شما سازگار نیست ؛ توی این لیست می تونید رم مناسب برای سیستمتون رو پیدا کنید :
    کد HTML:
    http://www.gigabyte.com.tw/FileList/MemorySupport/motherboard_memory_ga-p35-ds3l_2.0.pdf
    دلایل دیگه اینه که توی بازار ایران پتریوت جا نیفتاده و معلوم هم نیست که در آینده هم جا باز کنه و یا حتی وارد بشه ؛ یعنی خریدش ریسکه ؛ اگه یه وقت و زمانی بخواهید رم رو ارتقا بدید ممکنه فروختنش سخت باشه و یا اینکه افت قیمتش خیلی زیاد باشه

توی خرید پاور حسابی سر کیسه رو شل کنید ؛ پاور قطعه خیلی مهمیه ؛ سری eps گرین واقعا مرغوبن و برق کمتری مصرف می کنن و با کاهش هزینه برق در آینده قیمت کمی بالای خودشون رو جبران می کنن

معمولا قیمت های اینجا به قیمت بازار نزدیک تره :
    کد HTML:
    http://www.tahlilvanashr.com/dayprice/p.asp
    با تائید بخشی از حرف های هادی باید بگم که من هم کارشناس نیستم و این چیزایی که گفتم نتیجه سر و کله زدن با همون صنف پیاز و ذغال فروش سابق و تجربه شخصیه و ممکنه درست نباشه
    roovigital تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4379

28- همه مطالبی که گفتم رو فراموش کنید. یک دستگاه Apple‌ بخرید و برای یکبار هم که شده مفهوم واقعی لذت کار کردن با کامپیوتر را تجربه کنید
    29- دقت کنید لزوما تمام قابلیت‌های یک چیپ اصلی مادربورد در مادربورد مورد نظر شما، فعال نیست. قابلیت‌های مربوطه را در سایت تولید کننده محصول جستجو کنید، نه در بازار.
    30- «میز و صندلی» بله. میز و صندلی! اگر بالای 4 ساعت در روز پای کامپیوتر هستید. اگر بالای 8 ساعت در روز پای کامپیوتر هستید (؟!) میز و صندلی مناسب مسئله‌ای بسیار بسیار جدی است و در ایران بسیار بسیار شوخی گرفته شده است.
    31- صندلی مناسب گودی کمر و گردن را کاملا پر می‌کند. صندلی مناسب تراز باسن را پایین‌تر از زانو قرار می‌دهد. برای چرخش و بالا و پایین شدن روی اعصاب ناخن نمی‌کشد. (اگر یافتید لطفا به بنده هم اطلاع دهید)
    32- ...
    roovigital تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

اگر سیستم را در معنای عام آن در نظر بگیریم به نکات نرم‌افزاری می‌رسیم...

32- از کرامات شیخنا ویلیام هنری گیتس سوم، سیستم عامل ویندوز است. سیستم کامپیوتری که برای کار شماست را از لحاظ نرم‌افزاری «انگولک» نکنید. هر نرم‌افزاری پیشنهاد شد نصب نکنید. واقعا آنچه مورد نیاز است را نصب کنید. وقتی رجیستری ویندوز شلوغ شد، بجز فرمت و نصب مجدد ویندوز راه دیگری نیست. این هدیه آسمانی حتی خودبخود هم آمادگی دارد تا دچار مشکل شود.

33- فقط آنچه می‌شناسید و واقعا نیاز دارید را نصب کنید. (چون مهمه و بسیار مستعد فراموش شدن، تکرار کردم!)

34- آنتی ویروس (تا این تاریخ): اگر سیستم شما قوی است از Norton استفاده کنید و در غیر اینصورت Nod32
    35- برای نصب ویندوزهای جدید خیلی اشتیاق نشان ندهید. صبر کنید تا مشکلاتش برطرف شود.
    36-...
    ME، Akazemi و ttt تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط ttt نمایش پست ها
    با سلام خدمت حضار گرامی

می خوام یک سیستم برای پردازش عکس

بر اساس سی پی یو های اینتل ببندم

لطفا کمک وراهنمایی کنید ولیست قطعات پیشنهادی خود را بفرمایین

درضمن من مونیتور و اسپیکر و موس و کی برد را قبلا خریداری کردم

بودجه موجود برای سایر قطعات چهار صد هزار تومان است

لطفا راهنمایی کنید

متشکرم
    سلام

cpu : Intel Dual Core E2160 - 1.8GHz / 80
    motherboard : ASUS P5B-MX / 90
    hard : SAMSUNG or HITACHI -SATA 2 - 250 GB+ / 65
    ram : 2 x KINGSTON KVR800D2N5/1G / 32 x 2
    power : GREEN GP380A / 38
    dvd writer : LG 20X / 38
    case : green / 30

كاربر آشنا omid_ آواتار ها
    تشکر کرده
    98

Question پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

سلام
    دوستان من یک راهنمائی برا بستن سیستم میخواستم البته یکم فوری(چون سیستم خودمو رد کردم و فردا باید تحویل بدم) و بعدش دیگه دسترسی به شما ندارم تا سیستم جدید

اول سیستم قدیمی خودم
    MB-giga 8i945
    cpu - 3400 dual core 4 MB pentium D
    grafic - Sparcle geforce6600
    ram -appacer 2 GB
    dvb - ss2
    hdd -200GB maxtor
    حالا سوالم اینه که با بودجه تا 800 تومان برا این قطعات بهترینها را (حرفه ای) را بگین
    1-مادر بورد ترجیحا اسوس
    2-سی پی یو اینتل
    3- گرافیک _چون اهل بازی هستم
    4-هارد بهترین برند فعلی (ظاهرا مکستور دیگه چنگی نمیزنه؟)
    5- مودم

رم و پاور و کیس نمیخوام چون دارم فقط برا همون 5 مورد اگه سریعتر جواب بدین ممنون میشم
    سوال بعدیم اینه ایا مادر بورد اسوس اسکای استر2 راساپورت میکنه و مشکلی نداره باهاش

الان به من cpu quad core 8 MB پیشنهاد شده با قیمت 320 این خوبه؟
    ببخشید زیاد شد منتظر جواب شما دوستانم
    فتو بلاگ

ناداني در ندانستن نيست ؛ در مطلق كردن دانسته هاست.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Intel Core 2 Duo E6750 - 2.66GHz :202
    Abit IP35-PRO :145-160
    patriot 2gb 800 :80-90
    BFG 8600GT OC 256MB DDR3 :150-170
    Western digital 320G

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

اگر Gamer هستی که فقط Nvidia 8800
    سری 9xxx هم خوبه.

در مورد رم هم باید بگم که OCZ . باز هم اگه گیمیر هستی انتخابهای بسیار زیادی در OCZ داری. Dual Channel باشه .
    در مورد رم هیچ وقت ماک های نامعلوم نخرید.

در مورد هارد هم که خودتون فرمودید و من هم پیشنهاد میکنم Western Digital تهیه کنید.

نفرمودین CPU 2 هسته ای یا 4 هسته ای ؟
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین