صفحه 9 از 83 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    حالا آیا واقعا ارزش دارد که 2 گیگ بگیرم؟
    شک‌نکنيد! مقدار رم، ‌براي کار عکاسي با فاصله بسيار زيادي.... از تمام قابليت‌هاي ديگر مهم تر است.

فکر مي‌‌کنيد سرعت باس رم شما چند درصد در کار شما تاثير دارد؟
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    کلافه به نظر میای آرمان
    عوض کردن ناگهانی بیس سیستمت یعنی اینکه ملاک های مشخصی نداشتی و ....

با AMD موافقم چون به نسبت عملکرد قیمت مناسب تری داره اما x2 6000 تازه اومده و هنوز قیمتش افت نکرده ؛ می تونی cpu رو پایین تر انتخاب کنی و پولش رو صرف خرید رم کنی , مثلا x2 5000 که 140 تومنه
    مادربردت عالیه

برو توی سایت ایسوز و مادربردت رو پیدا کن ؛ اون بالا سمت چپ در قسمت QVL Download می تونی رم های تائید شده توسط ایسوز برای مادربرد انتخابیت رو پیدا کنی و ببینی کدومشون توی ایران پیدا میشن ؛ این بهترین و بی دردسر ترین راه برای انتخاب رمیه که نهایت سازگاری رو با مادربردت داره

با 1 گیگ رم و یا 512 مگ هم کارت راه می افته اما عاقلانه نیست که سیستمی که cpu و مادربرد بالایی داره و قراره سیستم خیلی خوبی باشه رمش کم باشه , چون با کمتر از 2 گیگ رم اصلا نمی تونی از سیستمت به اندازه توانش کار بکشی ؛ یعنی تا میای دو تا برنامه سنگین باز کنی رم کم میاری و سیستمت با پنتیوم II و III معادل میشه :)

اگه به ریویو و تست مطمئنی دسترسی نداری گرافیک رو از بین محصولات ایسوز انتخاب کن ؛ متاسفانه ایسوز سازگاری گرافیک ها با مادربرد هاش رو تست نمی کنه و انتخاب گرافیک برای مادربرد های ایسوز کار سختیه و خیلی باید پرس و جو کنی و ریویو ببینی تا مدل های سازگار و مناسب رو پیدا کنی ؛ من زیاد شنیدم که محصولات ایسوز و گیگا با هم چندان سازگار نیستن و در نهایت سیستم رو کمی کند می کنند ؛ دیگه خود دانی
    اسپیکر 2.1 خوب و البته ارزون بازار edifier هست که مدل M1310 خیلی عالیه و ارزون , با قیمت 32 تومن اما مدتیه که نایاب شده و ظاهرا توی گمرک گیر کرده ؛ مدل R301 و یا R401 هم خوبن

در آخر اینکه مجموعه ای از قطعات مرغوب و گرون که بدون تست و بررسی کنار هم اومدن سیستم خوبی رو نمی سازن ؛ من سیستم های یه تومنی و یک و نیمی و بالاتر زیادی رو دیدم که کند بودن و همه چی هم مرتب و روبراه بوده ؛ منتها طرف رفته هر چی جنس گرون و خوشگل توی بازار بوده رو جمع کرده و ریخته روی هم

میگن !! یه راه ساده و راحت تست سلامت و کارایی سخت افزار نصب ایکس پی روی سیستمه ؛ یک نسخه ایکس پی که من داشتم روی یه سیستم یک و نیمی نو در مدت 32 دقیقه نصب شد و روی یه سیستم گرافیک آنبرد قدیمی که قطعاتش با توجه ویژه به قطعات ریکامند AMD و MSI جمع شده بود در مدت 17 دقیقه نصب شد ؛ البته این تست نمی تونه معتبر باشه اما این رو به خوبی نشون میده که اون سیستم یک و نیمی بی حساب و کتاب جمع شده و اونی نیست که باید باشه .....

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من ديروز يه همچين سيستمي برداشتم
    MB: ASUS P5PL2 SE

CPU: intel core2 E6320 4mb cache

Memory: Geil 2GB B667 Dual channel

HDD: seagate320 GB 16MB

Graphic: giga 7300 gt

Case: Logic

Keyboard: Genius KB220Black

Power: green450 watt

DVD-RW: Liton 20X

Monitor: Sony SDM-X95K

فكس مودمم هم يادم رفته بخدا اول مي خواستم CPUE6420 بگيرم كه قيمت رفته بالا 200 تومن قيمت دادن كلا CPU گرون شده بود
    تنها ايرادي كه ميشه گفت سيستمم داره اينه كه چيپ مادربوردش 945 است اما در عمل من زياد احساس كندي نكردم حالا نمي دونم چقدر اين مسئله موثره چون ديگه پول نداشتم بخدا والا برنامم اين بود كه Asus P5B بخرم
    كل مجموعه هم برام آب خورد1100000
    خوب نظرتون چيه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام..
    جناب ديناروند كاش قيمت قطعات را دونه دونه مي*گفتيد...
    سيستم عالي است...مبارك باشه...:)
    خيلي ببخشيد چرا رم Geil را انتخاب كرديد...رم خوبي است...قيمت رم چند شد؟
    علی محمدی

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    سلام..
    جناب ديناروند كاش قيمت قطعات را دونه دونه مي*گفتيد...
    سيستم عالي است...مبارك باشه...:)
    خيلي ببخشيد چرا رم Geil را انتخاب كرديد...رم خوبي است...قيمت رم چند شد؟
    چشم فردا ريز قيمت هم ميدم
    در خصوص رم هم رم هاي خوب تو بازار اينطور كه دوستان ميگن ايناس
    Gskill
    Geil
    Ocz
    team elite
    رم هاي geil مارك متفرقعه زياد داره و حتما بايد بتونيد اوريجينالش رو پيدا كنيد قيمت دو گيگ شد 160 تومن دوتا 1 گيگ گرفتم يارو آشناست و قبلا هم 4 تا سيستم ازش ورداشته بوديم و رمهاش هم geil كه مشكلي هم نداشتيم

OCZ هم سري گلد داره و سري پلاتينيوم اما ميگن كه گلدش با بقيه رمها فرقي نميكنه البته تو اين بازار نبايد به هيچ حرفي گوش كرد چون همشون بر اساس سود شخصي حرف ميزنن
    از رمهاي patriot هم تعريف ميكردن اما من خودم شناختي ندارم دوستان در اين خصوص راهنمايي كنن بهتره كلا من اجزائ كامپيوتر بيلميرم
    AliMohammadi تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام دوستان
    من هم میخواستم نظرتون رو در مورد این سیستمی که تازه تهیه کردم (برای شرکت ) جویا بشم
    البته چون دیگه خریداری شده شاید سوال من بیمورد باشه ولی خوب آدم اطلاعات بیشتری داشته باشه که خیلی خوبه

MB : Asus M2N 32 Premium ( 245000t)

CPU : AMD 5600+ ( 180000t)

VGA : Leadtek 8600 GT ( 149000t)

RAM : Patriot 2 Gig (150000t)

HD : Samsung 320 sata2 16 m bufer ( 88000t)

Modem : Usrobotic ( 13500t)

DVDrom : HP 840i Lightscrib ( 48000t)

Power : Coolermaster 430Watt real (50000)

و بقیه چیزها که فکر کنم مهم نباشند
    البته کیس رو هم فراسو گرفتیم مدل 8818 که کمی عریضه برای جریان هوای بهتر

من دوست دارم اگر کسی نکتهای منفی یا مثبت میبینه بیان کنه بخصوص در مورد کارت گرافیکی و مادربرد و رم
    خیلی دوست داشتم کارت از مارک ایسوس بگیرم که عجیب در بازار کم بود و نبود ( یک هفته پیش)

هنوز البته مونیتور تهیه نکردم ولی باید هفته دیگه بگیرم

ممنون از همه
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

شک‌نکنيد! مقدار رم، ‌براي کار عکاسي با فاصله بسيار زيادي.... از تمام قابليت‌هاي ديگر مهم تر است.

فکر مي‌‌کنيد سرعت باس رم شما چند درصد در کار شما تاثير دارد؟
    من هم نظر شما رو دارم.چون در مقاله ای خوندم که بین یک رم 533 با تایمینگ 12-4-4-4 و یک رم 800 با همین تایمینگ در اغلب کار ها مثل بازی و اینترنت فقط 5 تا 10 درصد اختلاف هست.البته در winrar این اختلاف زیاد شده به 32 درصد می رسد.
    البته من این سوال را در یک فروم سخت افزار مطرح کردم و مدیر اونجا توصیه داد که اول 1 گیگ بگیر بعد هر وقت تونستی ارتقاع بده.ولی من چون قصد ارتقاع حداقل تا 2 سال را ندارم همون 2 گیگ را می گیرم البته با باس 667 و یک مارک خوب که فکر کنم حدود 130 پام آب بخوره که 40 تومن باید بزارم روی پول رم قبلی.
    سلام
    کلافه به نظر میای آرمان
    عوض کردن ناگهانی بیس سیستمت یعنی اینکه ملاک های مشخصی نداشتی و ....
    اتفاقا معیار هام مشخص بوده عزیز و این عوض کردن سیستم به علت این بود که در اون چند روز به منابع و ریویو های ارزش مندی دسترسی پیدا کردم و تصمیمم عوض شد.
    با AMD موافقم چون به نسبت عملکرد قیمت مناسب تری داره اما x2 6000 تازه اومده و هنوز قیمتش افت نکرده ؛ می تونی cpu رو پایین تر انتخاب کنی و پولش رو صرف خرید رم کنی , مثلا x2 5000 که 140 تومنه
    فکر نکنم قیمت 6000 کاذب باشه چون قیمت اون از 5600 که یک مدل پایینتره فقط 20 تومن بالاتره که متناسب با افزایش قیمت دلاریه.ولی شما درست می گید(درست می گن که آدم جایزالخطا هستش ها) من باید 5600 یا 5200 بگیرم.
    اگه به ریویو و تست مطمئنی دسترسی نداری گرافیک رو از بین محصولات ایسوز انتخاب کن ؛ متاسفانه ایسوز سازگاری گرافیک ها با مادربرد هاش رو تست نمی کنه و انتخاب گرافیک برای مادربرد های ایسوز کار سختیه و خیلی باید پرس و جو کنی و ریویو ببینی تا مدل های سازگار و مناسب رو پیدا کنی ؛ من زیاد شنیدم که محصولات ایسوز و گیگا با هم چندان سازگار نیستن و در نهایت سیستم رو کمی کند می کنند ؛ دیگه خود دانی
    درسته .من متاسفانه به این ریویو دسترسی ندارم .اگه میشه شما زحمتش رو بکشید.
    من این قضیه ناسازگاری محصولات این دو شرکت ( که تازگی هم با هم پیمان همکاری بستند) را نشنیده بودم.
    ولی این رو شنیده بودم که ایسوس کارت گرافیک های خوبی نداره و فعلا گیگا و xfx محصولات بهتری را با چیپ های انویدیا بیرون داده اند.
    اسپیکر 2.1 خوب و البته ارزون بازار edifier هست که مدل M1310 خیلی عالیه و ارزون , با قیمت 32 تومن اما مدتیه که نایاب شده و ظاهرا توی گمرک گیر کرده ؛ مدل R301 و یا R401 هم خوبن
    با این m1310 خیلی حال کردم .هم مشخصات قابل قبولی داره هم خیلی خوشگل و ارزونه.اگه بتونم پیداش کنم حتما می خرمش .مرسی!
    میگن !! یه راه ساده و راحت تست سلامت و کارایی سخت افزار نصب ایکس پی روی سیستمه ؛ یک نسخه ایکس پی که من داشتم روی یه سیستم یک و نیمی نو در مدت 32 دقیقه نصب شد و روی یه سیستم گرافیک آنبرد قدیمی که قطعاتش با توجه ویژه به قطعات ریکامند AMD و MSI جمع شده بود در مدت 17 دقیقه نصب شد ؛ البته این تست نمی تونه معتبر باشه اما این رو به خوبی نشون میده که اون سیستم یک و نیمی بی حساب و کتاب جمع شده و اونی نیست که باید باشه .....
    خیلی جالبه.من هم سعی می کنم توجه کنم به این ریکامندد های ایسوس.
    البته فکر نمی کنم این قضیه انبرد بودن ربطی داشته باشه به زمان نصب (یکی نیست بگه از میون این همه حرف درست و حسابی رفتی سراغ یک مسئله بی اهمیت!!!!!!!!)

آقای دیناروند متاسفانه باید بگم که این پاور فوق العاده کمه و من توصیه می کنم به صفحه زیر برید و مصرف سیستم رو حساب کنید و 20 درصد یا حداقل 10 درصد به اون اضافه کنید و با توجه به اون پاور بخرید.
    http://www.green-case.com/products/p...calculator.php
    من اگه جای شما بودم تا پاور رو عوض نمی کردم دست به سیستم نمی زدم.(البته این پاور ها اگه بار اضافه پیدا کنند اتوماتیک سیستم رو خاموش می کنند ولی همین مسئله ممکنه باعث بروز مشکلاتی بشه.)
    راستی من 6420 رو حد اکثر 190 قیمت داشتم (آمار 3 روز پیش)

جناب امدادی به نظر بنده شما سیستم جالبی رو برنداشتید.
    کارت گرافیک از مارک خیلی معتبری نیست.hp هم زیاد ODD های خوبی نمی زنه مخصوصا با این قیمت زیاد(دی وی دی رام های بهتری با مارک های بهتر هستند که فقط 30 تومان قیمت دارند).cpu رو هم به نظر من می تونستید 6000 بگیرید و به جای اون مادربورد رو m2n32 بر می داشتید که نظیر نداره و 40 تومن ارزونتره.
    وضع پاور شما مخصوصا با این کارت گرافیک پرمصرف حتی از آقا بابک هم بدتره و این سیستم نیاز به یک پاور 580 داره.راستی این مودم رو اسمشو اصلا نشنیده بودم!

پ.ن : چطوره این amd و intel رو بی خیال بشیم بریم سراغ تولیدات وطنی ؟!!
    (مگه خبر ندارید دانشمندان غیور کشورمان یک پردازنده 500 مگا سوار کرده اند؟)
    ویرایش توسط Arman-UV : Thursday 19 July 2007 در ساعت 10:42
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

تشکر کرده
    1522

آقای دیناروند متاسفانه باید بگم که این پاور فوق العاده کمه و من توصیه می کنم به صفحه زیر برید و مصرف سیستم رو حساب کنید و 20 درصد یا حداقل 10 درصد به اون اضافه کنید و با توجه به اون پاور بخرید.
    به كدوم صفحه برم
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم میخواستم نظرتون رو در مورد این سیستمی که تازه تهیه کردم (برای شرکت ) جویا بشم
    البته چون دیگه خریداری شده شاید سوال من بیمورد باشه ولی خوب آدم اطلاعات بیشتری داشته باشه که خیلی خوبه

MB : Asus M2N 32 Premium ( 245000t)

CPU : AMD 5600+ ( 180000t)

VGA : Leadtek 8600 GT ( 149000t)

RAM : Patriot 2 Gig (150000t)

HD : Samsung 320 sata2 16 m bufer ( 88000t)

Modem : Usrobotic ( 13500t)

DVDrom : HP 840i Lightscrib ( 48000t)

Power : Coolermaster 430Watt real (50000)

و بقیه چیزها که فکر کنم مهم نباشند
    البته کیس رو هم فراسو گرفتیم مدل 8818 که کمی عریضه برای جریان هوای بهتر

من دوست دارم اگر کسی نکتهای منفی یا مثبت میبینه بیان کنه بخصوص در مورد کارت گرافیکی و مادربرد و رم
    خیلی دوست داشتم کارت از مارک ایسوس بگیرم که عجیب در بازار کم بود و نبود ( یک هفته پیش)

هنوز البته مونیتور تهیه نکردم ولی باید هفته دیگه بگیرم

ممنون از همه
    حالا که خرید انجام شده و کار تمومه میشه کمی با حدس و گمان هم نظر داد ؛ چون گفتن از خوبی و بدی های سیستم با شماست که از اون استفاده می کنید ....

سیستم قوی و خوبی باید باشه ؛ بجز گرافیکش بقیه قطعات اصلی خوب هستن ؛ گرافیک هم نه اینکه خوب نباشه اما همین جوری نمیشه درباره اش نظر داد مثل رم ؛ بهتر بود پاور قوی تر از این باشه اما با همین هم و بدون ارتقا سیستم مشکلی نخواهید داشت

اما میشه گفت خیلی حساب شده قطعات رو انتخاب نکردید ؛ این مادربرد محشر 250 تومنی زمانی ارزش هاش هویدا میشه که از خاصیت SLI اون استفاده کنید و دو تا گرافیک درجه یک !! روش سوار کنید ..... وگرنه با کمی اغماض میشه گفت که الان بخشی از پولتون رو دور ریختید ؛ اگر هم بعدا سیستم رو ارتقا بدید بعیده که پاور بتونه جوابگو باشه

اپتیکال درایو های HP خوبن اما توی ایران شناخته شده نیستن ؛ ظاهرا قلابی هاشون هم اومده

اگه دو تا رم 1 گیگ گرفتید و از خاصیت Dual-channel DDR2 مادربردتون استفاده کردید که هیچ , اما اگه یه دونه رم 2 گیگی گرفتید اشتباه کردید .....
    خوب یا بد بودن انتخاب رو هم باید با دیدن رم های تائید شده ایسوز برای این مادربرد مشخص کرد

من این قضیه ناسازگاری محصولات این دو شرکت ( که تازگی هم با هم پیمان همکاری بستند) را نشنیده بودم.
    ولی این رو شنیده بودم که ایسوس کارت گرافیک های خوبی نداره و فعلا گیگا و xfx محصولات بهتری را با چیپ های انویدیا بیرون داده اند.
    کارت گرافیک های ایسوز خیلی خوبن اما مشکلشون سازگار نبودنشون با بعضی از مادربرد های غیر ایسوزه
    این عدم سازگاری یه ذهنیت منفی رو پدید آورد که ایسوز فقط مادربرد هاش خوبه و گرافیکاش ضعیفه , در صورتی که عدم سازگاری به معنی ضعیف بودن یه قطعه نیست

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

براي محاسبه حداقل ظرفيت Power:

کد:
    http://www.green-case.com/products/power/powercalculator.html
    فقط توجه كنيد كه از قطعاتي كه چند عدد در سيستم خود داريد (مانند RAM)، تعدادشان را در عدد به دست آمده از جدول ضرب كنيد. (به تعبيري تعداد آنها را لحاظ كنيد.)
    nmroshan تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

صفحه 9 از 83 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین