صفحه 15 از 83 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

توضیحاتتون نشون داد که خودتون هم مثل انخابتون حرفه ای هستید.
    من خودم هم با مونیتورهای شفاف که مثل شیشه میمونه و بازتاب نورش زیاده و مثل آینه تصویر شخص میوفته توش !موافق نیستم و کارخونه هم روی دستگاههای حرفه ای که برای کار و استفاده طولانی ساخته میشه از اونها استفاده نمیکنه! ولی بخاطر براق بودنش اکثر یوزرهای معمولی و حتی گاهی هم حرفه ای اون رو بیشتر دوست دارند!

در مورد رزولوشن مانیوتور هم خودم رزولوشن بالا رو ترجیح میدم و برای دستگاه خودم هم نزدیک 100 تومان هزینه کردم تا از wxga=1280*800 اون رو به wsxga+ =1680*1050 تبدیلش کنم!که البته متاسفانه دیگه این مونیتور رو دستگاه های جدید نذاشتن. که البته با همون قیمت میتونستم همون مونیتور WUXGA رو بردارم ولی برای من که همه کارهام رو با این دستگاه انجام میدم زیاد خوب نبود چون تو این رزلوشن برای مونیتورهای 15.4 همه چی به شدت ریز میشه،و یه مقدار خوندن متن وانجام کارهای آفیس سخت میشه!

در مورد اون سوال آخرتون هم براتون پیام خصوصی میذارم!تا همینجاش هم مدیرای فروم مرام گذاشتن چیزی نگفتن!:biggrin:
    light_darkness تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    تصور می‌کنم کماکان وظیفه‌ی پردازش‌ اکثر ماتریس‌های دو بعدی در فتوشاپ بر دوش CPU باشد.
    چنانچه شما یا سایر دوستان مستنداتی از Adobe در رد این مطلب دارید، سپاسگزارم تا لینک دهید.
    من منظورم این نبود که همه کار با کارت گرافیک است اگر مطلب رو درست ادا نکردم معذرت می‌خوام. قسمت هایی که پردازش از کارت گرافیک استفاده میشه اینهاست :

OpenGL/GPU features in Adobe Photoshop CS4 are:

* Smooth Display at ALL Zoom Levels
    * Animated Zoom Tool
    * Animated Transitions when doing a One Stop Zoom
    * Hand Toss Image
    * Birdseye View
    * Rotate Canvas
    * Smooth Display of Non Square Pixel Images
    * Pixel Grid
    * Move Color Matching to the GPU
    * Draw Brush Tip Editing Feedback via GPU
    * 3D GPU features include
    o 3D Acceleration
    o 3D Axis
    o 3D Lights Widget
    o Accelerated 3D Interaction via Direct To Screen

این هم لینک توضیحات کامل در این مورد در سایت آدوب:
    http://kb.adobe.com/selfservice/view...nalId=kb404898
    infinity، light_darkness و picolo تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    خیر قربان!

چنین نیست که محبوبیت خاص اپل در بین گرافیست ها محدود به دوره‌ی اپل‌های غیر اینتلی باشد.
    و
    چنین نیست که در صورت استفاده از Mac OS X مجبور به استفاده از نسخه‌ی اصلی هر نرم‌افزار باشیم.
    و اما قیمت:
    قیمت یک لپ‌تاپ Apple MacBook Pro ارزان نیست، اما در بین لپ‌تاپ های امروزی - با توجه به کارایی‌اش - فضایی نیست.
    با سلام
    دوست عزیز اگر دقت کنید در سطر اول از فعل می باشد استفاده شده بدین معنی که دو دوره را پوشش میدهد . نمی دانم به یاد دارید یا خیر حدودا از سال 1365 در ایران موجود بود و از همان موقع هم کسانی که تمایل به استفاده از این سیستم را داشتند امکان دسترسی بود. ولی نرم افزارها به صورت سفارشی تهیه میشد.

در مورد استفاده از نرم افزار های کرک شده هم بستگی به شرایط خودتون داره. !!! ما که در اینجا امکان استفاده نداریم.

كاربر آشنا hesamjm آواتار ها
    تشکر کرده
    261

سلام
    تا جایی که میدونم در پردازش دو بعدی(عکس) کارت گرافیک نقش چندانی نداره این open gl که در صورت توانایی کارت گرافیک شما در cs4 فعال است در ویرایش تصویر نقشی نداره و در واقع نقش یه ظاهر زیباتر (نه در مورد عکسها) رو براتون ایفا میکنه
    مثلا اگه open gl فعا باشه و کارت گرافیک این قابلیت رو داشته باشه در فتوشاپ موقع زوم کردن روی یک تصویر از حالت گرافیکی قشنگی استفاده میکنه و تصویر رو به آرامی براتون بزرگ میکنه ولی در صورت غیرفعال بودن تصویر با یک پرش بزرگ یا کوچک میشود که عملا نقشی در ویرایش نداره...
    در واقع تنها ظاهر خود فتوشاپ رو جذابتر میکنه

آنچه که در یه سیستم برای پردازش گرافیک دو بعدی مهمتره:
    1-سی پی یو
    2-رم
    3-هارد و مادربورد(بصورت غیر مستقیم)
    ------------
    تا قبل از cs4 فتوشاپ با سی پی یو های 4 هسته ای سازگاری مناسبی نداشت که طبق ادعاهای ادوبی cs4 سازگاری خوبی با این پردازنده های 4 هسته ای داره پس اگه بخواهیم آینده نگر باشیم سی پی یو های نسل جدید 4 هسته ای و در آینده نه چندان دور 8 هسته ای میتوانند بسیار مفید باشند

رم هم هر چقدر باس بیشتری باشه بهتره و با تایمینگ پایینتر عملکرد بهتری خواهیم داشت(حداقل 2 گیگ)

مادربورد هم نقش مهمی در پردازش سی پی یو داره- استفاده از چیپست خوب(north bridge) و ...

هارد هم همینطور- هارد با سرعت بالا و rpm بیشتر خیلی مفید خواهد بود -همانطور که میدانید در کار با عکس های سایز بزرگ نیاز به درایو خالی(جهت scratch disk) ها داریم پس سرعت هارد و داشتن فضای خالی هارد موثر هست

کارت گرافیک در این پردازشهای دو بعدی خیلی مهم نیست بیشتر نقش رابط گرافیکی داره- حرکتهامون سریعتره و تصویر بهتری میبینیم ولی یه کارت گرافیک ارزان هم نیاز یه گرافیست دو بعدی رو بطور کامل تامین میکنه

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط memar220 نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز اگر دقت کنید در سطر اول از فعل می باشد استفاده شده بدین معنی که دو دوره را پوشش میدهد . نمی دانم به یاد دارید یا خیر حدودا از سال 1365 در ایران موجود بود و از همان موقع هم کسانی که تمایل به استفاده از این سیستم را داشتند امکان دسترسی بود. ولی نرم افزارها به صورت سفارشی تهیه میشد.

در مورد استفاده از نرم افزار های کرک شده هم بستگی به شرایط خودتون داره. !!! ما که در اینجا امکان استفاده نداریم.
    بحث شما، بحث تکنیکال بود و پس از عرایض من ناگهان تبدیل به بحث کپی رایت شد؟!
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عموما اینجا قراره بحث فنی کنیم! اما گمانم نکات مهم همه گفته شده!
    تنها چیزی که میمونه خاطره بندست! که احتمالا خیلیها دچارش باشید.
    کلی خرج pc desktop مبتنی بر ویندوز کردم. که حالا جدای مشکلات سختافزاری که دچارش شدم و عدم پوشش متاسب گارانتی مشکلات ویندوز و انواع اقسام سر و صدا و تحمل آنتی ویروس و ...
    همه اینها هم برای اینکه حوصله نداشتم با سیستم عامل جدید کار کنم. یا بهتره بگم نخواستم ریسک کنم.
    بعد از اینکه این بلاها رو سر خودم آوردم(و به توصیه دوستانم گوش نکردم) مشکلات دستگاه باعث شد برای رفع مشکل یک مک بوک بگیرم. این مک بوک ۱۳ اینچ اینقدر خوب کار میکنه و رابط کاربری اینقدر دوستانست و از لحاظ سرعت هم بسیار قابل توجه است که احتمالا کیس مورد نظر را دم در بگذارم و یه آی مک هم برای کارهای روزمره تهیه کنم.

خلاصه اینکه اگر مشکل فنی خاصی دارید که نیاز حتمی به ویندوز دارید(یقینا هم میدانید که ویندوز هم روی دستگاههای مک نصب میشود) خوب هیچ!
    اگر نه بدون هیچ شکی در کار عکاسی بهترین انتخاب شما در سایت apple موجود است.

از نظر قیمت هم اگر کمی تحقیق کنید و تلاش.
    یقینا میتوانید مکها رو در تهران با قیمتهایی نزدیک به قیمت دلاری تهیه کنید.
    Amir Mohebi، Khoramyar، Keivani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

دوستان نکات جالب و مهمی رو اشاره کردند. اجازه بدید چن تا شون رو تاکید بذارم:

- در ترکیب کامپوتر، معمولن گلوگاه سرعت هارد دیسکه. از هرینه‌ای که روی یک هارد سریع با بافر بزرگ (32 مگ یا بیشتر)، کنترلر سریع (SATA3 یا SCSI) می‌کنید پشیمون نخواهید شد. استفاده از ترکیبی مثل RAID 0 هم کمک می‌کنه.

- کارت گرافیک در پردازش دو بعدی تاثیر خارق‌العاده نداره. بیشتر کارت‌های معمولی امروزی از پسش برمیان. در عوض توانایی پشتیبانی از دو مانیتور یا داشتن خروجی DVI ممکنه یه مزیت محسوب بشه.

- پردازنده مهمه. اما معمولن به همون اندازه که قیمتش بالا میره، سریعتر نمیشه. اینجا میتونید معیار سرعت پردازنه ‌ها رو ببینید و بعد با قیمتشون در بازار ایران مقایسه کنید:
    کد:
    http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
    - میزان حافظه‌ی رم مهمه. اگر با توجه به بودجه، بین میزان حافظه و سرعتش خواستید یکی رو انتخاب کنید، حافظه‌ی بیشتر ترجیح داره. اینجا هم مثل cpu، گاهی حافظه‌ای که فقط کمی سریعتره قیمت خیلی بالاتری داره. برای مقایسه‌ی دقیق اینجا رو ببینید:
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_device_bandwidths#Memory_Interconnect.2FRAM_buses
    rezafh تشکر می‌کند.

پی‌کولو

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

اگر گران بودن را کم‌ارزشی یا بی‌ارزشی در برابر بهای پرداخت شده بدانیم، کامپیوترهای اپل بسیار ارزان‌تر از کامپیوترهای اسمبل شده هستند.
    آرش عزیز بهترین قطعات موجود در بازار را با بررسی فراوان انتخاب کرده و از بد حادثه دچار مشکل شده است.
    هر قدر تاکید کنم باز کم است: "اگر در پی آرامش و لذت پروسس هستید، به جز اپل را فراموش کنید."
    Arash، yasin-m، light_darkness و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

قيمت ديروز پاساژ پايتخت:

iMac MB323LL/A ( Cpu 2.4 1066 6mb , ram 1Gb , HDD 250Gb++ , Vga ATI radeon HD2400XT 128Mb DDR3 ,Display 20 Inch Glossy ) 1800هزار تومان

با يك سال گارانتي
    Persian و light_darkness تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

از راهنمایی تمام دوستان ممنونم.تنها چیزی که شاید در ارتباط با مقایسه لپ تاپی مثل DELL M4400 با Macbook pro 471 که هر دو تقریبا قیمتی مشابه دارند (حدود 2.5) از اررزش های mac بکاهد شاید صفحه نمایش آن می باشد که با توجه به پوشش 100% فضای Adobe RGB و نیز مات بودن رویه LED در لپ تاپ Dell -در مقایسه با Mac دارای برتری می باشد.بحث glossy بودن صفحه نمایش خصوصا در کار پروسس موجب انتقادات زیادی از Macbook pro در نت شده است از جمله توسط اسکات کلبی.(البته راه حل بصورت آپشن Antiglare فقط در سری جدید 17 اینچ ارایه شده است) در مورد مقدار پوشش فضای Adobe RGB در مک نیز در سایت اپل هیچ توضیحی داده نشده است.(در مورد 15 اینچ)ولی با تمام این وجود به نظرم تاکید دوستان در ارتباط با روان بودن و برتری اپل قابل تامل است.ولی در مورد مسایل مرتبط با صفحه نمایش نیز منتظر راهنمایی شما هستم.با توجه به استفاده صرف برای کار پروسس آیا این مطلب در مقابل محسنات اپل قابل اغماض است؟

صفحه 15 از 83 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 ... آخرینآخرین