صفحه 18 از 83 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    الان دانشگاه دسکتاپ های imac با این مشخصات رو میفروشه:

کد:
    Configuration
    imac 27"
    2.66GHz Quad-Core Intel Core i5
    8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 4x2GB
    1TB Serial ATA Drive
    ATI Radeon HD 4850 512MB
    8x double-layer SuperDrive
    Apple Magic Mouse
    Apple Wireless Keyboard (US) & Guide de l'utilisateur (Anglais)
    Country Kit
    و با احتساب گارانتی 3 ساله قیمت نهاییش حدودا 2.5 میلیون تومان می شه.
    سوال من اینه که با توجه به اینکه این سیستم دیگه کارایی لپ تاپ رو نداره آیا این مقدار هزینه کردن براش معقوله؟
    مسلما توقع ندارم که از همه قابلیت های این سیستم استفاده کنم اما آیا به نظر شما برای عکاسی در سطح من (تازه وارد و در حال یاد گیری مقدمات), داشتن چنین سیستمی تاثیری در خروجی کار داره؟ یا نه, به فکر تعمیر همون لپ تاپ یل سابق باشم.
    یک سوال دیگه اینکه استفاده از این مانیتور ها در مقایسه با مانیتور های دیگه چه میزان آسیب به چشم میزنه؟ به هر حال فکر کنم این مورد فاکتور مهمیه که کمتر از اهمیتش بهش توجه شده.

پی نوشت:
    1- برای کارهای دیگه چنین پردازنده ای نیازی ندارم.
    2- کسی از دوستان مشکل مشابهی با مانیتور لپ تاپ داشته؟ کسی می دونه تعمیر (تعویض مانیتور 14 اینچ Dell) در ایران چقدره؟
    3- یه ویدیو در مورد این دسکتاپ جذاب:
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=8nlssGjS630&feature=related
    ببخشید بابت آف تاپیک.
    آقا جواد سلام. نفست از جای گرم در میاد برادر. شما در بلاد فرنگ با سرعت توپ اینترنت، ما را به تماشای کلیپی دعوت می کنی که وقتی اینجا اسم سایتش میاد، یه Access Denied خوشگل تحویل میگیریم. ;)
    برای همین مانیتور رو ندیدم که CRT بود یا LCD. ولی LCD به خودی خود هیچ خطری نداره و مثل مانیتور لامپی اشعه نداره. معمولا خطر رو خودمون با زل زدن به مانیتور و پلک نزدن به مدت طولانی بوجود میاریم.
    اگر مطمئنی که فعلا از امکانات کامپیوتر نمی خوای استفاده کنی و سرعت فوق العاده اش به کارت نمی آد، به نظرم هزینه نکنی بهتره. برای داشتن خروجی بهتر ،فقط عملکرد یوزر موثره. کامپیوتر خوب فقط در سرعت کار اثر داره (البته بجز مانیتور و جدا از بحث سیستم عامل و نرم افزار). برای یادگیری مقدمات و پروسس هم ، نرم افزارهای ویندوز جواب میده.
    چون با سیستم های اینتل دو هسته ای معمولی و رم و هارد و .. مناسب، با قیمت خیلی کمتر از اون کامپیوتر فوق الذکر، می تونی با سرعت قابل قبولی کارها رو انجام بدی. پول رو خرج لنز و تجهیزات کنی بهتره.
    jebrahim تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اگر مطمئنی که فعلا از امکانات کامپیوتر نمی خوای استفاده کنی و سرعت فوق العاده اش به کارت نمی آد، به نظرم هزینه نکنی بهتره. برای داشتن خروجی بهتر ،فقط عملکرد یوزر موثره. کامپیوتر خوب فقط در سرعت کار اثر داره
    با این نظر موافق نیستم. سیستم ضعیف روی کل پروسه عکاسی موثر است و فقط بحث سرعت نیست. خیلی از فرآیندها آنقدر کند می‌شود که عملا قابل انجام نخواهد بود و در برخی موارد بخاطر حجم بالای سند در فتوشاپ، سیستم قادر به عمل نخواهد بود.
    به نظر من برای کسی که عکاسی برایش مساله جدی است، سیستم خوب و مانیتور عالی، جزو واجبات است.
    A_Maddah، smn، Omid Sariri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    با این نظر موافق نیستم. سیستم ضعیف روی کل پروسه عکاسی موثر است و فقط بحث سرعت نیست.
    به نظر من برای کسی که عکاسی برایش مساله جدی است، سیستم خوب و مانیتور عالی، جزو واجبات است.
    با تشکر. البته در ادامه (که نقل قول نشد) به آقای ابراهیمی هم گفتم بجز مانیتور و نرم افزار.
    من یک سیستم فوق العاده مثل چیزی که آقای ابراهیمی در نظر دارند، ندارم. ولی از نظر سرعت کار با سیستم AMD و رم یک گیگ هیچ مشکلی ندارم. از لحاظ کیفیت هم یک مانیتور خوب دارم و می توانم به راحتی با لایت روم و سایر نرم افزارها کار کنم. منظور شما داشتن چه تجهیزات دیگری روی سیستم است؟
    هر چند مبتدی هستم ولی نگاهم به عکاسی جدی است. پس اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید.

پ.ن: البته با توضیحاتی که متعاقبا به پست قبل اضافه فرمودید، تا حدودی پاسخ گرفتم . ممنون.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Tuesday 27 October 2009 در ساعت 01:03 دلیل: اضافه کردن پ.ن

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    با این نظر موافق نیستم. سیستم ضعیف روی کل پروسه عکاسی موثر است و فقط بحث سرعت نیست. خیلی از فرآیندها آنقدر کند می‌شود که عملا قابل انجام نخواهد بود و در برخی موارد بخاطر حجم بالای سند در فتوشاپ، سیستم قادر به عمل نخواهد بود.
    تا حالا به جز از پلاگین Topaz denoise که هر بار استفاده ازش بین نیم ساعت تا 2 ساعت وقت می گیره (البته در دقیق ترین تنظیمات و بالا ترین کیفیت) برای من پیش نیومده که سرعت آزار دهنده باشه. البته از پلاگین سنگین دیگه ای استفاده نکردم. جناب روشن عزیز, ممکنه مثالی از پلاگین های پر کاربرد و سنگین بزنین و بگین که حدود تقریبی زمانی که طول می کشه یک لپ تاپ متوسط (تعریف "متوسط" هم طبق استاندارد های خودتون باشه) اون رو اجرا کنه چقدره؟ آیا مصداق خاصی در ذهن شماست؟

در واقع اینکه گفتین بعضی فرایند ها عملا قابل انجام نیستند باعث شده که به این فکر بیفتم که نکنه فرایند ادیت من یه قسمت مهمی را نداره که با این مشکل چندان رو برو نشدم. یه احتمال هم البته اینه که سیستم فعلی به اندازه کافی قوی هست (البته فکر نکنم) ولی مشکل مانیتور جدی هست.ضعیف شدن چشم هم مساله مهمیه.

حتی اگه این فرد عکاس خوبی نباشه یا تازه کار باشه؟ البته قول می ده که تلاش کنه عکاس بهتری بشه :biggrin:

فکر کنم جواب به این سوال به من خیلی کمک کنه. از راهنماییتون پیشاپیش ممنونم
    ج.ابراهیمی
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بحث پلاگین نیست. الان یک روند کاری معمول نیازمند یک مبدل RAW است. که باید خروجی‌های سنگین آن (‌16 بیتی، PSD ) را به فتوشاپ منتقل کنید. حجم بالای فایل‌های دوربین های امروزی و خود CS4 در همان ابتدای کار و بدون هیچ عمل اضافی، نیاز به 2 گیگابایت حافظه را تحمیل می کند. اگر بخواهید چند لایه اضافه کنید و کمی کار جدی انجام دهید، براحتی نیاز به 4 گیگابایت RAM وجود دارد. به نظر من برای مصارف امروزی، 4 گیگابایت RAM یک " باید" است.
    لفظ "جدی" را بکار بردم تا مشخص کنم که عکاس جدی نیاز به چنین پروسه‌ای دارد.

در مورد سرعت CPU شاید بتوان تخفیفی قائل شد. آن هم نه برای همه. برای کسی که وقت برایش مهم است و باید در مدت محدود تعداد زیادی عکس را آماده کند، نمی توان CPU ضعیف پیشنهاد کرد.

برای کسی که سیستم جدیدی می خرد معمولا به تناسب 4 گیگابایت حافظه، CPU مناسبی هم تهیه می‌کند. کسی که می‌خواهد سیستم فعلی‌اش را ارتقاء جزئی دهد، اولویت در افزایش RAM خواهد بود.
    smn، Rofougaran، fartow و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    2397

ممنون از توضیحات شما.
    فرمایش شما صحیح است.
    البته بنده برای کار کردن روی فایل های Raw دوربینم با رزلوشن 15mp (که حجم آن معمولا از 18 تا 25 مگابایت می رسد) روی لپتاپ با CPU اینتل T7200 و 4 گیگ رم هیچ مشکلی تا به حال نداشتم. قیمت این لپتاپ هم الان زیر 1 میلیون هست. فقط مشکل لپتاپها، LCD آنهاست .بنابراین دسکتاپ را ترجیه میدم. سیستم دسکتاپ هم که مشخصات آن قبلا ذکر شد، تا حدود زیادی جوابگوی کار من هست. (هرچند بدون ویستا، زندگی بسیار شیرینتر است، ولی باید به فکر ارتقا هم باشم.)
    به نظرم بحث قیمت هم در تهیه یک سیستم مناسب بایستی لحاظ شود.
    سیستمی که در پست 169 عنوان شد، یک سیستم با کارایی فوق العاده است ولی قیمت بسیار بالایی هم دارد.
    فکر می کنم این صحیح نیست که به کاربران اینگونه القا شود که " هر چه سرعت CPU و ظرفیت Ram و هارد بالاتر، به همان نسبت کارایی بیشتر" .
    در سیستمهای کامپیوتری تا حدی قیمت سیستم با کارایی رابطه نسبتاً خطی دارد و هر چه قیمت بالاتر می رود، این رابطه به جایی می رسد که افزایش قیمت، کارایی را به میزان اندک و گاهی نامحسوس افزایش می دهد.
    البته به نظرم در مورد مانیتور باید استانداردها و کیفیت قابل قبول لحاظ شود و صرفه جویی در این مورد مجاز نیست.
    در مجموع فکر می کنم بهتر است در پیشنهاد سیستم، یک تعادل منطقی بین قیمت و کارایی در نظر گرفته شود.

پ.ن: عرایض بنده کلی است و در تایید فرمایشات آقای دکتر روشن اضافه کردم.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Tuesday 27 October 2009 در ساعت 11:59

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به نظر من برای ویرایش عکس اولویتهایی را به ترتیب صفحه نمایش-ثبات سیستم-سیستم عامل - مقدار رم- سی پی یو را در نظر داشته باشیم. در حال حاضر Imac ها(مخصوصا سری جدیدی که معرفی شده با قیمتهای بسیار هیجان انگیز!) بهترین انتخاب خواهند بود.
    البته یقینا لازم نیست همه ۲۷ اینچ بخرند. می‌شود با یکی از مدلهای ۲۱ اینچ شروع کرد و مقدار رم آنرا افزایش داد.
    infinity، yasin-m، fartow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    چند هفته میشه که مانیتور لپتاپ من به مشکل بر خورده و یه سری خطوط عمودی صورتی رنگ در قسمت های سفید و سبز رنگ در قسمتهای سیاه دیده میشه. اینجایی که هستم خواستم تعمیرش کنم که دیدم خیلی هزینش بالاست (تقریبا 1 میلیون تومان) از طرفی با مطالعه مطالب این تاپیک وسوسه شدم که دسکتاپ مک بگیرم. البته قبلا حدود دو سال از دسکتاپ مک استفاده کردم ولی مقدار کمی کار مربوط به عکاسی انجام دادم و واقعا کیفیتی که دوستان از مک دیدند رو فرصت نکردم تجربه کنم.

الان دانشگاه دسکتاپ های imac با این مشخصات رو میفروشه:

کد:
    Configuration
    imac 27"
    2.66GHz Quad-Core Intel Core i5
    8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 4x2GB
    1TB Serial ATA Drive
    ATI Radeon HD 4850 512MB
    8x double-layer SuperDrive
    Apple Magic Mouse
    Apple Wireless Keyboard (US) & Guide de l'utilisateur (Anglais)
    Country Kit
    و با احتساب گارانتی 3 ساله قیمت نهاییش حدودا 2.5 میلیون تومان می شه.
    سوال من اینه که با توجه به اینکه این سیستم دیگه کارایی لپ تاپ رو نداره آیا این مقدار هزینه کردن براش معقوله؟
    مسلما توقع ندارم که از همه قابلیت های این سیستم استفاده کنم اما آیا به نظر شما برای عکاسی در سطح من (تازه وارد و در حال یاد گیری مقدمات), داشتن چنین سیستمی تاثیری در خروجی کار داره؟ یا نه, به فکر تعمیر همون لپ تاپ دل سابق باشم.
    یک سوال دیگه اینکه استفاده از این مانیتور ها در مقایسه با مانیتور های دیگه چه میزان آسیب به چشم میزنه؟ به هر حال فکر کنم این مورد فاکتور مهمیه که کمتر از اهمیتش بهش توجه شده.

پی نوشت:
    1- برای کارهای دیگه چنین پردازنده ای نیازی ندارم.
    2- کسی از دوستان مشکل مشابهی با مانیتور لپ تاپ داشته؟ کسی می دونه تعمیر (تعویض مانیتور 14 اینچ Dell) در ایران چقدره؟
    3- یه ویدیو در مورد این دسکتاپ جذاب:
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=8nlssGjS630&feature=related
    ببخشید بابت آف تاپیک.
    با درود جناب ابراهیمی.

راستش از دید من تعمیر لوازم همیشه بویژه در اروپا چون مخارج بالایی داره به صرف نیست چون بهر روی چند سالی از عمر آنها گذشته و برای برنامه های امروزی شاید کمتر بدردبخور باشند.

از سوی دیگر هم شاید یک دسکتاپ به این بها برای شما که بگفته خودتان بهره گیری دیگری از آن ندارید کار درستی نباشد، البته بگذریم که گاها انسان پول را برای خشنودی دل خودش میپردازد و به نیاز توجهی نمیکند:biggrin: ولی اینکار فقط برای دیدن خروجی بهتر عکس کار عاقلانه ای نیست از دید من.

من یک دسکتاپ PC با ویندوز7 دارم که خیلی پر قدرت و سریع است و در کنار آن یک رایانه همراه مک 13 اینچی دارم که هم در کوله عکاسی همراه خودم میبرم و هم برای کارهاییکه خروجی آنها برایم خیلی مهم است مانند چاپ از آن بهره گیری میکنم. البته چون مانیتور پی سی ام درست کالیبره شده راستش فرق چندانی میان خروجی از مک و این دیده نمیشود ولی کار با مک و سادگی و پرقدرت بودن مک را نمیتوان حاشا کرد. فقط اینرا بگم که یکی دو روز پیش که ویندوز 7 را نصب کردم (Ultimate) تازه دیدم که از نظر سادگی و آسان پیدا کردن برنامه ها و ... شده مانند دو سه سال پیش مک. یعنی تازه داره قدمهاییکه مک دو یا سه سال پیش در اپراتیوسیستم اش اجرا کرد را اجرا میکنه. بگذریم.

پیشنهاد من به شما یک رایانه همراه 13 یا 15 اینچ مک است (اگر میتوانید حتما مک پرو ) که قیمتش ارزانتر از دسکتاپ است و کارآیی بیشتری برای شما دارد چون همراه است ولی خروجی همان دسکتاپ را به شما میدهد.

پاینده باشید.

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

یه سوال تکراری بعد از کلی پیشرفت و تغییر که بوجود اومده:
    INTEL or AMD ؟
    ویرایش توسط nautilus_214 : Sunday 1 November 2009 در ساعت 02:18
    علي يارقلي

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    علی آقا

اگر آخرین مدل‌های هر دو مارک را در نظر بگیرید، برای پردازش عکس تفاوت خاصی ندارند. با این حال با توجه به تجربه‌ای که تا حال داشتم، با سیستم‌های مبتنی بر Intel راحت‌تر بودم و پایدارتر بودند.
    در کل به نظرم بیش از توجه به مارک CPU، تمرکز روی انتخاب مادربرد، پاور و رم، نتیجه بهتری می‌دهد و سیستم پایدارتری خواهید داشت.
    nautilus_214 و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 18 از 83 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 ... آخرینآخرین