صفحه 17 از 83 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

این نکته را اضافه میکنم که در سیستمهای 64 بیتی با مثلا 8 گیگ رم هم اگر از فتوشاپ یا لایتروم یا هر برنامه 32 بیتی دیگر استفاده کنید,باز هم برنامه های 32 بیتی محدودیت استفاده تا 2 گیگ رم را دارند,پس بهترین نتیجه زمانی حاصل میشه که در کنار سیستم عامل 64 بیتی از برنامه های 64 بیتی استفاده بشه.
    A_Maddah و partow تشکر می‌کنند.

كاربر جديد AliGhz آواتار ها
    تشکر کرده
    226

با تعريف‌هاي فراواني كه از اپل شنيده‌ام
    و با زجرهاي فراواني كه از ويندوز كشيده‌ام،
    قصد خريد يك مك بوك پروي 15 را دارم.

مي‌خواستم ببينم كه دوستان جاي خاصي را براي مطمئن‌ترين خريد مي‌توانند پيشنهاد كنند؟ فعلا كه سه گزينه "مركز كامپوتر پايتخت"؛ شركت "اپل ايران" و شركت "رادان" به نظرم مي‌رسد. ممنون خواهم شد از راهنمايي.

شركت اپل ايران:
    کد:
    http://www.appleiranco.com/
    شركت رادان:
    کد:
    http://www.radanmac.com/
    علي‌اكبر قزويني
    www.alighazvini.com
    Nikon D40/ 18-55; 18-105VR/ Manfrotto 055DB+486RC2/ Nikon ML-L3 Remote
    MacBook Pro 15

كاربر جديد AliGhz آواتار ها
    تشکر کرده
    226

برای خرید مک بوک پرو بین 13 و 15 دودل شده‌ام. بالاترین مدل 13 از لحاظ توان تقریبا معادل پایین‌ترین مدل 15 است. قیمت 13 کمتر است و حمل و نقلش راحت‌تر. می‌ماند انداز ه نمایشگر. آیا نمایشگر 13 زیاد کوچک نیست؟ ضمنا در سایت اپل عنوان شده که مدل 15، نمایشگرهای antiglare هم دارد. در مجموع می‌خواهم بدانم دوستان برای انتخاب بین 13 و 15 نظری دارند؟
    علي‌اكبر قزويني
    www.alighazvini.com
    Nikon D40/ 18-55; 18-105VR/ Manfrotto 055DB+486RC2/ Nikon ML-L3 Remote
    MacBook Pro 15

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط AliGhz نمایش پست ها
    آیا نمایشگر 13 زیاد کوچک نیست؟
    سلام

چند سال نوت بوک 14 اینچ داشتم.این اواخر خیلی چشمم اذیت میشد. الان 15 اینچ گرفتم.

شما که برای کار گرافیکی میخواهید به نظر من فکر 13 اینچ رو از سرتون بیرون کنید.بدجوری به چشم فشار میاره. مخصوصا که به علت فضای کم دسکتاپ اصلا نمی تونید راحت کار کنید و مرتب باید minimize و maximize کنید
    AliGhz تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام

چند سال نوت بوک 14 اینچ داشتم.این اواخر خیلی چشمم اذیت میشد. الان 15 اینچ گرفتم.

شما که برای کار گرافیکی میخواهید به نظر من فکر 13 اینچ رو از سرتون بیرون کنید.بدجوری به چشم فشار میاره. مخصوصا که به علت فضای کم دسکتاپ اصلا نمی تونید راحت کار کنید و مرتب باید minimize و maximize کنید
    فضای کم دسکتاپ چه ربطی به اندازه صفحه نمایش دارد؟
    فضای دسکتاپ وابسته به رزولوشن صفحه است، و کسی که به جای صفحه 15 اینچ صفحه 13 اینچ دارد معمولا رزولوشن را کم نمیکند، بلکه چشمان خود را کمی به صفحه نزدیک تر میکند.

باید مشخص کنید چه مقدار نوت بوک را جا به جا میکنید. اگر همیشه همراهتان است و در روز یکجا بند نیستید، وزن بیشتر 15 اینچ آزارتان میدهند، به مراتب بیشتر از آنکه 13 اینچ به چشمتان فشار بیاورد.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    فضای کم دسکتاپ چه ربطی به اندازه صفحه نمایش دارد؟
    فضای دسکتاپ وابسته به رزولوشن صفحه است، و کسی که به جای صفحه 15 اینچ صفحه 13 اینچ دارد معمولا رزولوشن را کم نمیکند، بلکه چشمان خود را کمی به صفحه نزدیک تر میکند.

باید مشخص کنید چه مقدار نوت بوک را جا به جا میکنید. اگر همیشه همراهتان است و در روز یکجا بند نیستید، وزن بیشتر 15 اینچ آزارتان میدهند، به مراتب بیشتر از آنکه 13 اینچ به چشمتان فشار بیاورد.
    ربطش اینه که شما نمی تونید با مانیتور 10 اینچی با رزولوشن 1920 کار کنید ( اونهم کار گرافیکی ) و کور نشوید!

دلیل ساخت مانیتورهای بزرگتر هم این نیست که شما دورتر از مانیتور بشینید!
    M.Mobin تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    ربطش اینه که شما نمی تونید با مانیتور 10 اینچی با رزولوشن 1920 کار کنید ( اونهم کار گرافیکی ) و کور نشوید!

دلیل ساخت مانیتورهای بزرگتر هم این نیست که شما دورتر از مانیتور بشینید!
    اما با مانیتور 13 اینچی و رزولوشن 1280 یا 1440 میتوانید کار گرافیکی انجام دهید و لپ تاپت سبکتان را هم راحت با خود ببرید.

مسلما وقتی کسی میخواهد قابل حمل بودن را به دست بیاورد، باید بعضی چیزها را از دست بدهد. حالا اینکه 13 یا 15 یک مقایسه و نظر شخصی است اما اینگونه نیست که اگر 14 اینچ شد 15 اینچ، زندگی راحت تر بشود یا اینکه با 13 اینچ نشود کار گرافیکی کرد. واضح است که مانیتور 15 اینچ مناسب تر از 13 اینچ است، اما خرید لپ تاپ دلایلی متفاوت با خرید مانیتور دارد.

اگر هم شخصی لپ تاپش را همه جا با خودش نمیبرد و در حمل و نقل نیست، با 70% همان +2 میلیون تومان پول یک سیستم قوی تر و یک مانیتور با کیفیت تر و بزرگ تر میخرد و در محل کارش یا منزلش می گذارد.

بقیه اش را هم میتواند بگذارد کنار و بعدا اگر مثل من و شما عکاسی دوست داشت خرج لوازم بکند :biggrin:
    Rofougaran تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

آرش عزیز

بله.کار نشد نداره.با 13 اینچ هم میشه کار کرد.کما اینکه خودم مردد بودم که 13 بگیرم یا 15 که با مشورت دوست عزیزی 15 گرفتم.

در مورد خرید آقای قزوینی چون ایشون دارند یک MAC میخرند به نظر من داشتن مانیتور بزرگتر باعث میشه حداکثر استفاده و لذت کار با Mac OS رو ببرند.حیفه که آدم Mac OS داشته باشه ؛ کار گرافیک هم انجام بده اما فقط واسه اینکه نوت بوک اش چند مثقال سبکتر باشه توی مانیتور 13 اینچ با Magnifier دنبال چیزی بگرده

نکته مهم اینه که ایشون در قسمت سیستم مناسب برای پردازش عکس پست دادند! پس Mobility دستگاه براشون در درجه دوم قرار میگیره
    Navid7h، AslanAslan، AliGhz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    چند هفته میشه که مانیتور لپتاپ من به مشکل بر خورده و یه سری خطوط عمودی صورتی رنگ در قسمت های سفید و سبز رنگ در قسمتهای سیاه دیده میشه. اینجایی که هستم خواستم تعمیرش کنم که دیدم خیلی هزینش بالاست (تقریبا 1 میلیون تومان) از طرفی با مطالعه مطالب این تاپیک وسوسه شدم که دسکتاپ مک بگیرم. البته قبلا حدود دو سال از دسکتاپ مک استفاده کردم ولی مقدار کمی کار مربوط به عکاسی انجام دادم و واقعا کیفیتی که دوستان از مک دیدند رو فرصت نکردم تجربه کنم.

الان دانشگاه دسکتاپ های imac با این مشخصات رو میفروشه:

کد:
    Configuration
    imac 27"
    2.66GHz Quad-Core Intel Core i5
    8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 4x2GB
    1TB Serial ATA Drive
    ATI Radeon HD 4850 512MB
    8x double-layer SuperDrive
    Apple Magic Mouse
    Apple Wireless Keyboard (US) & Guide de l'utilisateur (Anglais)
    Country Kit
    و با احتساب گارانتی 3 ساله قیمت نهاییش حدودا 2.5 میلیون تومان می شه.
    سوال من اینه که با توجه به اینکه این سیستم دیگه کارایی لپ تاپ رو نداره آیا این مقدار هزینه کردن براش معقوله؟
    مسلما توقع ندارم که از همه قابلیت های این سیستم استفاده کنم اما آیا به نظر شما برای عکاسی در سطح من (تازه وارد و در حال یاد گیری مقدمات), داشتن چنین سیستمی تاثیری در خروجی کار داره؟ یا نه, به فکر تعمیر همون لپ تاپ دل سابق باشم.
    یک سوال دیگه اینکه استفاده از این مانیتور ها در مقایسه با مانیتور های دیگه چه میزان آسیب به چشم میزنه؟ به هر حال فکر کنم این مورد فاکتور مهمیه که کمتر از اهمیتش بهش توجه شده.

پی نوشت:
    1- برای کارهای دیگه چنین پردازنده ای نیازی ندارم.
    2- کسی از دوستان مشکل مشابهی با مانیتور لپ تاپ داشته؟ کسی می دونه تعمیر (تعویض مانیتور 14 اینچ Dell) در ایران چقدره؟
    3- یه ویدیو در مورد این دسکتاپ جذاب:
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=8nlssGjS630&feature=related
    ببخشید بابت آف تاپیک.
    ویرایش توسط jebrahim : Tuesday 27 October 2009 در ساعت 00:29
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

2- کسی از دوستان مشکل مشابهی با مانیتور لپ تاپ داشته؟ کسی می دونه تعمیر (تعویض مانیتور 14 اینچ Dell) در ایران چقدره؟
    اگر مدل نوت بوکتون رو بفرمایید فردا قیمت دقیقش رو براتون میگیرم!
    ولی باید حدود 300 هزار تومان باشه قیمت کل مانیتور!
    jebrahim تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 17 از 83 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین