صفحه 19 از 83 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام
    علی آقا

اگر آخرین مدل‌های هر دو مارک را در نظر بگیرید، برای پردازش عکس تفاوت خاصی ندارند. با این حال با توجه به تجربه‌ای که تا حال داشتم، با سیستم‌های مبتنی بر Intel راحت‌تر بودم و پایدارتر بودند.
    در کل به نظرم بیش از توجه به مارک CPU، تمرکز روی انتخاب مادربرد، پاور و رم، نتیجه بهتری می‌دهد و سیستم پایدارتری خواهید داشت.
    سلام.
    از قدیم الایام تا چندی پیش، برتری اینتل در پردازش محاسبات ریاضی و برتری amd در پردازش سه بعدی علی الخصوص بازی های کامپیوتری بود. از آنجا که پردازش دو بعدی عکسها را به مورد اول نزدیکتر می دانم، شخصا پردازشگر های اینتل را کارآمد تر می دانم.
    برای من هم پاسخ دقیق و علمی به این موضوع، جالب و مفیده.
    البته پاور با توان بیش از مقدار مصرف قطعات کامپیوتر (برای کسی که اورکلاکینگ انجام نمی دهد) نه تنها مفید نیست، بلکه فقط مصرف برق را افزایش می دهد.
    نظر من در اولویت بندی هزینه قطعات (بجز مانیتور که بحث جداگانه ای دارد)
    1-رم (با قابلیت Dual Channel memory architecture
    2- هارد با دور بالا و بافر 32 (دو هارد موازی برای سیستم عامل و ذخیره فایلها توصیه میشه)
    3- CPU
    4- مادربرد (فقط در حدی که این قطعات را ساپورت کند و سرعت FSB آن سریع و تکنولوژی چیپست آن جدید باشد)

و یک سوال: در پردازش عکس ها، نقش کارت گرافیک به طور دقیق چیست؟ آیا کیفیت Memory Interface آن تاثیری در نمایش خروجی و کیفیت رنگها دارد؟
    ویرایش توسط Ali Talebi : Sunday 1 November 2009 در ساعت 13:02 دلیل: اضافه کردن سوال
    Vahid تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

البته منظور بنده خرید پاور با قدرت مازاد بر نیاز نیست، بیشتر بحثم روی مارک آن و اطمینان از اصالت آن است. یک پاور ضعیف یا متشکل از قطعات بی کیفیت، کار با سیستمی که حتی دارای بهترین قطعات باشد را برای کاربر بسیار دشوار و ناپایدار می‌کند و در نهایت آسیب جدی به هارددیسک ـ که برای عکاسان امنیت آن و حفظ آرشیوشان بسیار مهم است ـ وارد می‌کند. حتی موردی را دیدم که پاور به دلیل نوسان ولتاژ از طریق درگاه USB موج آسیب دیدن برد الکترونیکی هارد اکسترنال شده بود.
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    یه سوال تکراری بعد از کلی پیشرفت و تغییر که بوجود اومده:
    INTEL or AMD ؟
    با اینکه من همیشه AMD رو برای سیستم میپسندم
    اما اینکه INTEL برای محاسبات منطقی کارایی بهتری داره شکی نیست
    این یک سری بنچمارک هست بر مبنای Adobe Photoshop CS4 - Retouch Artists Speed Test که کمترین زمان بهترین نتیجه هست

[IMG]http://i36.*******.com/2ag569u.jpg[/IMG]

[IMG]http://i37.*******.com/rkwu94.jpg[/IMG]

[IMG]http://i36.*******.com/2aipz54.jpg[/IMG]

[IMG]http://i38.*******.com/xcqcyg.jpg[/IMG]

[IMG]http://i33.*******.com/rkwi0x.jpg[/IMG]

منبع
    کد:
    http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?b=25
    با این موضوع : لبته پاور با توان بیش از مقدار مصرف قطعات کامپیوتر (برای کسی که اورکلاکینگ انجام نمی دهد) نه تنها مفید نیست، بلکه فقط مصرف برق را افزایش می دهد.
    بنده مخالفم چون پاور های با توان بالا به نسبت توام مصرفی سیستم انرژی مصرف میکنند،همچنین پاور های ضعیف عمر کمتری نسبت به پاور های قوی دارند

nautilus_214 و Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها

البته پاور با توان بیش از مقدار مصرف قطعات کامپیوتر (برای کسی که اورکلاکینگ انجام نمی دهد) نه تنها مفید نیست، بلکه فقط مصرف برق را افزایش می دهد.
    اين مطلب به لحاظ علمي صحيح نيست. اگر توان يک پاور بالاتر باشد باعث مصرف بيشتر دستگاه نخواهد بود. يک پاور مثلا 500 وات به اين معناست که قابليت ارائه اين مقدار توان را دارد و مصرف بستگي به مصرف کننده ها دارد. اتفاقا پاور بالاتر از ميزان مصرف باعث مي شود که کمتر به ترانزيستورها و آي سي هاي رگولاتور فشار وارد شود و پاور خنک تر کار کند و در نتيجه عمرش افزايش يابد.
    M.R.Shahbazi، Rofougaran، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 1000D + 18-55mm IS + 50mm f1.8 II

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    یه سوال تکراری بعد از کلی پیشرفت و تغییر که بوجود اومده:
    INTEL or AMD ؟
    :) اگر بخواهیم در این مورد بحث کنیم احتمالن جنگی شبیه به جنگ نیکون و کنونی ها راه می افتد :biggrin: ....

حالا از این گذشته بعنوان کسی که اندک تجربه ای در اسمبل ،فروش و کار با قطعات رایانه دارد اینتل را ترجیح می دهم .

البته دلیل اصلی این انتخاب بر میگردد به نوع طراحی ،عملکرد و چیسپت های بکار رفته در مادربوردهای اینتل ساپورت و amd ساپورت.

[جناب طالبی در الویت بندی قطعات که ارائه داده بودند اندکی در مورد مادربورد بی انصافی کردند . به نظر من انتخاب درست و آگاهانه مادربورد تاثیر اصلی را در بهبود عملکرد PC خواهد داشت.]

به اعتقاد این جانب مادربوردهای اینتل ساپورت با چیپ اینتل بهترین عملکرد را بین مادربوردهایی که تابه حال دیده ام و با آنها کار کرده ام را دارا بوده اند. عملکرد را هم می توان در : 1- ثبات 2-کیفیت 3- سازگاری با انواع سخت افزار و نرم افزار و .... تعریف کرد.

البته کار کردن با AMD برای خودم بسیار لذت بخش است. شاید اگر اینتل روزی برای مادربوردهای amd ساپورت تولید چیپ کرد من هم سمت amd بروم (مثل این میمونه کنون برای نیکون سنسور تولید بکنه یا برعکس )
    Austin.A و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط partow نمایش پست ها
    :) اگر بخواهیم در این مورد بحث کنیم احتمالن جنگی شبیه به جنگ نیکون و کنونی ها راه می افتد :biggrin: ....

حالا از این گذشته بعنوان کسی که اندک تجربه ای در اسمبل ،فروش و کار با قطعات رایانه دارد اینتل را ترجیح می دهم .

البته دلیل اصلی این انتخاب بر میگردد به نوع طراحی ،عملکرد و چیسپت های بکار رفته در مادربوردهای اینتل ساپورت و amd ساپورت.

[جناب طالبی در الویت بندی قطعات که ارائه داده بودند اندکی در مورد مادربورد بی انصافی کردند . به نظر من انتخاب درست و آگاهانه مادربورد تاثیر اصلی را در بهبود عملکرد PC خواهد داشت.]

به اعتقاد این جانب مادربوردهای اینتل ساپورت با چیپ اینتل بهترین عملکرد را بین مادربوردهایی که تابه حال دیده ام و با آنها کار کرده ام را دارا بوده اند. عملکرد را هم می توان در : 1- ثبات 2-کیفیت 3- سازگاری با انواع سخت افزار و نرم افزار و .... تعریف کرد.

البته کار کردن با AMD برای خودم بسیار لذت بخش است. شاید اگر اینتل روزی برای مادربوردهای amd ساپورت تولید چیپ کرد من هم سمت amd بروم (مثل این میمونه کنون برای نیکون سنسور تولید بکنه یا برعکس )
    ممنون از اطلاعات مفید شما.
    کیفیت مادربرد در کارایی سیستم تاثیر محسوسی دارد و منکر این قضیه نیستم. بنده هم به دقت در انتخاب چیپست مادربرد اشاره ای داشتم و البته شما به خوبی این موضوع را تشریح کردین.
    ولی در پیشنهاد سیستم با بودجه محدود ، بحث اولویت هزینه در انتخاب قطعات مطرح است.

بنده معتقدم برای ارتقاع سیستم، به جای انتخاب یک مادربرد گران قیمت و یک رم معمولی، می توان بالعکس عمل کرد و کارایی بیشتری را (در انجام پروسس های گرافیکی) از سیستم خود انتظار داشت. (مسلما اگر هر دو با کیفیت بالایی انتخاب شوند چه بهتر)

یا مکثی که برای خواندن اطلاعات روی یک هارد معمولی صورت می گیرد، به مراتب بیشتر از زمان انتقال و فراخوانی اطلاعات از رم و روی یک مادربرد معمولی است. هارد یک گلوگاه اطلاعات و سرعتگیر بزرگی برای یک سیستم است که متاسفانه علم الکترونیک هنوز به جایگزین مناسب و مقرون به صرفه ای برای آن دست نیافته است. پس من هزینه برای تهیه هارد دیسک با کیفیت را به هزینه برای مادربرد ترجیه می دهم.

(اگر اشتباهی در این انتخابم صورت گرفته است، ممنون می شوم نظر دوستان عزیز را دریافت کنم.)

چون قصد تهیه کارت گرافیک مناسب رو دارم، سوالم را مجدداً تکرار می کنم : در پردازش عکس ها، نقش کارت گرافیک به طور دقیق چیست؟ آیا کیفیت Memory Interface آن تاثیری در نمایش خروجی و کیفیت رنگها دارد؟
    ویرایش توسط Ali Talebi : Sunday 1 November 2009 در ساعت 17:48
    partow تشکر می‌کند.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

در پردازش عکس ها، نقش کارت گرافیک به طور دقیق چیست؟
    هیچ.
    پردازش عکس بازی با ماتریس اعداد در RAM ، توسط CPU است.

پ.ن: فتوشاپ CS4 از امکانات پیشرفته ی کارت های گرافیک جهت اعمال Preview بهره میگیرد.
    A_Maddah، vahid_cinema و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

چون قصد تهیه کارت گرافیک مناسب رو دارم، سوالم را مجدداً تکرار می کنم : در پردازش عکس ها، نقش کارت گرافیک به طور دقیق چیست؟ آیا کیفیت Memory Interface آن تاثیری در نمایش خروجی و کیفیت رنگها دارد؟
    نقش کارت گرافیک در پردازش عکسها کاملا بستگی به نرم افزار دارد. memory interface در کیفیت رنگهای خروجی تاثیری ندارد، اما کل Chipset ممکن است در رنگهای خروجی تاثیرات بسیار اندکی داشته باشد که آن را هم میتوان به راحتی با یک مانیتور خوب جبران (اصلاح) کرد.

در مورد کیفیت خروجی، مانیتور بسیار تعیین کننده هست. در مورد سرعت پردازش هم فعلا کارت گرافیک در نرم افزارهایی مثل Lightroom (بر خلاف Photoshop) هیچ کاره است. البته احتمال دارد اینگونه نرم افزارها با کوچ به سمت OpenGL به زودی حداکثر استفاده را از کارت گرافیک بکنند.
    vahid_cinema و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33

پیش فرض سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

با سلام به دوستان در مورد تهیه یک سیستم خوب چند نکته به نظرم میاد که گفتم بد نیست مطرح بشه:
    1. یکی این که موقع تهیه مادر برد و cpu و Ram به باس (یا گذرگاه آدرس دهی) اونها توجه کنید. هرچه مقدار اونها به هم نزدیکتر باشه عملکرد سیستم بهتره. مثلا اگه مادربرد FSB تا 1333 پشتیبانی می کنه و CPU تا 1066 بهتره رمی تهیه کنید که باس 1066 داشته باشه اما اگر cpu هم مدلی باشه که به باس مادربرد نزدیکتر باشه بهتره. چون در غیر اینصورت از امکانات مادربرد حداکثر استفاده نمی شه و مثلا اگر رم باس 800 باشه cpu و مادربرد هردو مجبورند با سرعت رم کار کنند و Performance کاهش پیدا می کنه.
    2. اگر مادربرد شما خاصیت Dualchannel را پشتیبانی می کنه بهتره از رمی استفاده کنید که دارای این ویژگی باشه در اینصورت اگر رم شما Dualchanell و دارای باس 800 باشه با این ویژگی باس اون به یک Level بالاتر ارتقا پیدا می کنه. و سیستم شماPerformance بهتری خواهد داشت.
    3. در دفترچه راهنمای اغلب مادربرد ها بعضی قطعات دیگه مخصوصا رم توصیه شده که دارای برند و پارت نامبر خاصی هستند. اگر بتونید از اون مدلهای توصیه شده هم استفاده منید باز هم به کارایی سیستم کمک کردید. (در بعضی موارد خاص مثل برخی مادربرد های Server اگر از رم های دیگری استفاده شود احتمالا سیستم کار نخواهد کرد).
    4. در مورد کارت گرافیک هم این نکته وجود داره یعنی اگر به مشخصات کارت گرافیک نگاه کنید می بینید که مثلا نوشته شده Memory Interface=256 bit یا 128 بیت یا ... اگر این مقدار هم بیشتر باشه کارت گرافیک شما از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود امروزه کارت گرافیک های با Memory Interface 896-bit و یا بیشتر از نوع GDDR3 یا GDDR5 هم ساخته شده که البته قیمت بالاتری هم دارند. اما نکته دیگر اینکه ، رم بالاتر در کارت گرافیک به معنای عملکرد بهتر نیست . این عملکرد بیشتر به نوع یا مدل GPU و همین طور Memory Interface بستگی داره و بعد میزان رم. چندی پیش برای آزمایش کاری(امتحان یک ویدئو وال)، یک کارت گرافیک Matrox 32مگابایتی کاری را برای ما انجام داد که یک کارت گرافیک Geforce 256 مگابایتی معمولی از عهدش برنیومد (دلیلش هم علاوه بر مدل GPU این بود که اکثر کارتهای گرافیک معمولی در بازار دارای رم Share هستند و میزان نوشته شده در مشخصاتشون همش واقعی نیست).
    موفق باشید.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

با 3 میلیون چی پیشنهاد میدین :cool:
    instagram
    محمدهادی نوری

صفحه 19 از 83 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین