صفحه 16 از 83 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

البته در اینجا در مورد فضای Adobe RGB در Macbook pro توضیحی داده شده است و از 90 % پوشش صحبت شده است:
    کد PHP:
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=312289 

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    قيمت ديروز پاساژ پايتخت:

iMac MB323LL/A ( Cpu 2.4 1066 6mb , ram 1Gb , HDD 250Gb++ , Vga ATI radeon HD2400XT 128Mb DDR3 ,Display 20 Inch Glossy ) 1800هزار تومان

با يك سال گارانتي
    خيلي گرونه. نسبت pc هم قدرت شايد 800 تومن گرون باشه"دقيق نميدونم" البته براي حرفه اي ها اين گروني توجيه شدس.

دوستان مك ها قابليت ارتقا دارند؟؟

ولي اينكه كيس نداره وقعا لذت بخشه.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

قیمت i mac ها رو الان ندارم
    ولی مک بوک ۱۳ :

کد:
    http://store.apple.com/us/configure/MB466LL/A?mco=MTkzOTIzOQ
    1.4 میلیون گرفتم. اختلاف ۱۰۰ هزارتومانی با سایت آمریکا گمانم قابل گذشت باشه.
    در مورد آی مک هم احتمالا با کمی جستجو به قیمتهای بسیار مناسبی خواهید رسید.
    اما نکته مهم اینه که شما یک مونیتور اپل دارید. و کافیه قیمت مونیتورهاش رو چک کنید و یکبار تصویر مونیتورهاش رو در کنار مونیتورهایی که در بازار ما موجود است مقایسه کنید تا تفاوت را احساس کنید.
    nmroshan، Khoramyar، infinity و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

با تشکر از راهنمایی و لطف دوستان.پروسه خرید لپ تاپ بنده با سفارش مک بوک پرو 17 فعلا ختم به خیر شده است!

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    چند روزی است که به فکر ارتقاء سه تا از سیستمهای مغازه و خانه افتادم .ولی با مشکلاتی برخوردم که گفتم از دوستان اهل فن کمک بگیرم .
    دوتااز سیستمها رم یک گیگ دارند یکیش رم 1 گیگ باس 533 و دیگری 1گیگ بارم 667.والبته یکی دیگه از سیستمها رم 2گیگ با باس 800.
    خوب مشکل از اونجا شروع شد که من خواستم سیستمهایی که رم 1 گیگ دارند رمشان را به 2 گیگ ارتقاء بدهم و سیستم سوم که دو گیگ است بشه 4 گیگ.
    دیروز خواهرم درتهران بازار رضا رفته بود برایم رم ها و دو تا هارد بخره.اما رمها یک گیگ 533 و 667 گیرش نیومده بود.خوب طبیعی است ظاهرا دوره اش تموم شده و من کر بعد تماشا هستم وخبر نداشتم .
    اما مشکلات اصلی من
    اول اینکه فروشنده محترم که تلفنی با هم صحبت داشتیم می گفت به هردو سیستم شما رم یک گیگ با باس 800 می خوره و مشکلی ایجاد نمیشه در صورتیکه در اطلاعات مادر برد سیستم ها (طبق اطلاعات موجود در سایت سازنده)یکی تا 667 ساپورت می کنه و دیگری تا 600.
    اما طرف میگفت چون مادر برد DDR2را ساپورت می کنه مشکلی ایجاد نمیکنه .این در صورتی است که برای به بروز کردن بایوس مادر برد هم به سایت سازنده رجوع کردیم اما در انجا برای ارتقاء بایوس رم چیزی نداشت.
    حال سئوال این است ایا استفاده از رم 1گیگ با باس 800 برای این دوسیستم مشکل ایجاد میکنه یا خیر؟
    مشکل بعدی
    من دو تا رم 2گیگ کینگ مکس با باس 800 برای ارتقاءرم سیستم سوم خریدم .دیروز متوجه شدم که اگر بخواهم از 4 گیگ رم استفاده کنم باید ویندوز 64 بیتی نصب کنم و ظاهرا 64 بیتی هم مشکلات خاص خود را دارد که ترجیح می دهم از نصب ان خوداری کنم .
    دوستم می گه 4 گیگ رم نصب کنم مشکلی ایجاد نمیشه فقط سیستم از 3 گیگ ان استفاده می کند و دیگر مشکلی بوجود نخواهد امد.
    حال سئوال این است که ایا استفاده از 4گیگ رم برای ویندوز 32 بیتی با مشکل مواجه خواهم شد؟آیا راه حلی برای رفع این مشکل موجود هست؟

مشخصات مادربرد سیستم اول
    P5GD2-X با رم یک گیگ باس 533
    سیستم دوم
    P5LD2-SE با رم 1گیگ باس 667
    سیستم سوم
    P5KPL-AM با رم 2گیگ باس 800

پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

درود
    اسد جان ویندوز 32 بیتی حداکثر از 3.5 گیگ رم استفاده میکنه و میزان بالاتر رم هم هیچ خللی در کارکردش ایجاد نمیکنه,خودم 8 گیگ رم روی سیستم 32 بیتی دارم(بتازگی ویندوز 32 نصب کردم,قبلا 64 بیتی بود)
    در رابطه با آپگرید رم دو سیستم اول هم میتونید از رمهای باس 800 استفاده کنید ولی با توجه به مادربوردها با حداکثر سرعت پشتیبانی شده مادربورد کار خواهند کرد.
    اگر رمهای دو سیستم اول را روی سیستم سوم که دو گیگ رم 800 دارد نصب کنید, مجموع رمها با پایینترین باس رم(533) کار خواهند کرد.
    nmroshan و A_Maddah تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    چند روزی است که به فکر ارتقاء سه تا از سیستمهای مغازه و خانه افتادم .ولی با مشکلاتی برخوردم که گفتم از دوستان اهل فن کمک بگیرم .
    دوتااز سیستمها رم یک گیگ دارند یکیش رم 1 گیگ باس 533 و دیگری 1گیگ بارم 667.والبته یکی دیگه از سیستمها رم 2گیگ با باس 800.
    خوب مشکل از اونجا شروع شد که من خواستم سیستمهایی که رم 1 گیگ دارند رمشان را به 2 گیگ ارتقاء بدهم و سیستم سوم که دو گیگ است بشه 4 گیگ.
    دیروز خواهرم درتهران بازار رضا رفته بود برایم رم ها و دو تا هارد بخره.اما رمها یک گیگ 533 و 667 گیرش نیومده بود.خوب طبیعی است ظاهرا دوره اش تموم شده و من کر بعد تماشا هستم وخبر نداشتم .
    اما مشکلات اصلی من
    اول اینکه فروشنده محترم که تلفنی با هم صحبت داشتیم می گفت به هردو سیستم شما رم یک گیگ با باس 800 می خوره و مشکلی ایجاد نمیشه در صورتیکه در اطلاعات مادر برد سیستم ها (طبق اطلاعات موجود در سایت سازنده)یکی تا 667 ساپورت می کنه و دیگری تا 600.
    اما طرف میگفت چون مادر برد DDR2را ساپورت می کنه مشکلی ایجاد نمیکنه .این در صورتی است که برای به بروز کردن بایوس مادر برد هم به سایت سازنده رجوع کردیم اما در انجا برای ارتقاء بایوس رم چیزی نداشت.
    حال سئوال این است ایا استفاده از رم 1گیگ با باس 800 برای این دوسیستم مشکل ایجاد میکنه یا خیر؟
    مشکل بعدی
    من دو تا رم 2گیگ کینگ مکس با باس 800 برای ارتقاءرم سیستم سوم خریدم .دیروز متوجه شدم که اگر بخواهم از 4 گیگ رم استفاده کنم باید ویندوز 64 بیتی نصب کنم و ظاهرا 64 بیتی هم مشکلات خاص خود را دارد که ترجیح می دهم از نصب ان خوداری کنم .
    دوستم می گه 4 گیگ رم نصب کنم مشکلی ایجاد نمیشه فقط سیستم از 3 گیگ ان استفاده می کند و دیگر مشکلی بوجود نخواهد امد.
    حال سئوال این است که ایا استفاده از 4گیگ رم برای ویندوز 32 بیتی با مشکل مواجه خواهم شد؟آیا راه حلی برای رفع این مشکل موجود هست؟

مشخصات مادربرد سیستم اول
    P5GD2-X با رم یک گیگ باس 533
    سیستم دوم
    P5LD2-SE با رم 1گیگ باس 667
    سیستم سوم
    P5KPL-AM با رم 2گیگ باس 800

پایدار باشید
    یا حق
    اسد جان سلام:

64 بیتی لذت خاص خود را دارد. من مدتی است از 64 بیتی استفاده میکنم تنها نرم افزاری که روی سیستم من نصب نشد نارسیس بود که آنهم مشخصا به برنامه نویسان آن بر میگردد نه ایراد سیستم 64 بیتی..

حقیقت مدتی در اضطراب بود برای استفاده از 64 بیتی ولی الان راضیم و هیچ مشکلی تا کنون (برای استفاده از نرم افزارهایی که روی سیستم دارم و کم هم نیستند ) پیش نیامده

روی سیستم های 32 بیتی رم بالای 4 گیگ توسط سیستم عامل ظاهرا ساپورت نخواهد شد ( چیزی حدود 3 و خورده ای گیگ در اختیار سیستم عامل خواهد بود پس از آن سیستم رم مازاد را میتواند در اختیار کارت گرافیکی بگذارد به شرط و شروطی... ولی آنچه که مسلم است سیستم عامل تا همین میزان رم را استفاده نخواهد کرد اما در صورت استفاده از 64 بیتی امکان استفاده از رم های بالای 4 هم مقدور هست
    nmroshan، A_Maddah، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سرعت اجرای نرم افزار لایت روم و فتوشاپ در ویستا 64 بیتی حدودا 15% سریعتر از محیط 32 بیتی است.اگر حداقل 4 گیگ رم دارید،حتما به ویستا 64 بیتی مهاجرت کنید.
    A_Maddah و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

روی سیستم های 32 بیتی رم بالای 4 گیگ توسط سیستم عامل ظاهرا ساپورت نخواهد شد.....

سلام:

لینک مربوطه:

The specifications of my Windows Vista computer says that it has 4GB of RAM memory, but Vista itself and SiSoftware Sandra report that it has

کد:
    http://www.pcbuyerbeware.co.uk/RAMProblems.htm#pc6400
    اگرچه شاید خیلی نیاز نباشد یک عکاس حتما به تمامی این موارد واقف باشد اما این لینک باشد برای دوستانی که اطلاعات دقیق تری میخواهند

However, you should be aware of the following information. Your PC must be running the 32-bit version of Vista Home Premium. (64-bit versions are available for most of the different versions of Vista and they can access a huge amount of RAM memory - up to 128GB.) Due to the limitations imposed by 32-bit software, the 32-bit versions of Windows XP/Vista (or any other 32-bit operating system) can only access a maximum of about 3.5GB of RAM

موفق باشید
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر جديد .: Parham :. آواتار ها
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    روی سیستم های 32 بیتی رم بالای 4 گیگ توسط سیستم عامل ظاهرا ساپورت نخواهد شد ( چیزی حدود 3 و خورده ای گیگ در اختیار سیستم عامل خواهد بود پس از آن سیستم رم مازاد را میتواند در اختیار کارت گرافیکی بگذارد به شرط و شروطی... ولی آنچه که مسلم است سیستم عامل تا همین میزان رم را استفاده نخواهد کرد اما در صورت استفاده از 64 بیتی امکان استفاده از رم های بالای 4 هم مقدور هست
    البته ظاهرا که نه! دقیقا! ببینید قضیه اینه: روی سیستم عاملهای ۳۲ بیتی وقتی به محدودیت ۴ گیگابایت اشاره میشه به معنای ساپورت ۴ گیگ RAM نیست! بلکه به معنای حداکثر فضای آدرس دهی حافظه توسط سیستم عامل هست که این حافظه‌ها شامل RAM و دیگر منابع سیستمی هست از جمله حافظه کارت گرافیک. منابع سیستمی در اولویت قرار دارند. بنابراین مثلا اگر شما یک کارت گرافیک با ۱ گیگابایت رم داشته باشید و دیگر منابع سیستمی هم مثلا نیاز به آدرس دهی ۲۰۰ مگابایت حافظه داشته باشند با ۴ گیگ رم فیزیکی نصب شده روی سیستم فقط 2.8 گیگابایت آن آدرس دهی خواهد شد و در اختیار سیستم عامل خواهد بود.
    این محدودیت 4 گیگ در سیستم عاملهای ۶۴ بیتی وجود نداره - (البته باز هم محدودیتهایی نسبت به ورژن سیستم عامل و پلتفرم سیستم (CPU+MainBoard) وجود داره که قضیش مفصله)
    در سیستم عاملهای ۳۲ بیتی بر فرض در دسترس بودن مثلا 3.5 گیگ حافظه توسط سیستم عامل، باز هم در میزان استفاده از رم توسط نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ محدودیت وجود داره و نمیتونن بیشتر از ۲ گیگ از همون حافظه رو دسترسی داشته باشند (به استثنای نرم‌افزارهای خاص از جمله فتوشاپ و سوئیچ 3G/ یا سیستم عاملهای خاص و PAE).

پس بشتابید به سوی سیستم 64 بیتی! Adobe هم که لطف کرد و بالاخره نسخه ۶۴ بیتی فتوشاپ رو در CS4 عرضه کرد.
    اگر از سخت‌افزار خاصی استفاده نمیکنید که درایور ۶۴ بیتیش موجود نباشه و یا احیانا نرم‌افزار خاصی که با ۶۴ بیتی مشکل داشته باشه، هیچ دلیلی برای ترس نسبت به مهاجرت به ۶۴ بیتی وجود نداره. سیستم ۶۴ بیتی با نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی هیچ مشکلی نداره مگر در موارد خیلی خاص (البته جدای از بحث درایورهای سیستم که حتما باید ۶۴ بیت باشند) و با این قیمت مفت! رم به راحتی میتونید به فکر ۸ گیگابایت رم باشید. که صد البته این میزان رم به کار هر کسی نمیاد، کاربردتون رو هم در نظر بگیرید.
    nmroshan، حسام، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 83 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین