صفحه 74 از 83 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    لطفاً چند تا مين برد خوب هم معرفی کنيد ، من 7 سالی هست به pc دست نزدم ديگه هيچ مدلی رو نميشناسم

lga1150 ظاهراً رو بورس تره فعلاً به 4790 رسيدم
    4790k فوق العادس , ولی دو نسل جدید این cpu به اسم 6700k وارد بازار شده , درسته که 100 تومن گرون تره ولی بیشتز از 10 درصد کارایی بالاتر رو در عین مصرف کمتر به همراه داره .
    در مورد مین برد هم باید مقدار بودجه ای که دارید و هم چنین نوع کارایی ای که از قطعه انتظار دارید در نظر گرفته بشه .
    Majix و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

بابت تاخیر پوزش میخوام

Main Board :
    1.Asus h97 pro حدودی قیمت 400
    یا
    asus b85 pro gamer

Cpu
    Intel Core i5 4460 حدود قیمت 600
    یا
    i3 4160 حدود 400

Ram
    gskill 16Gb - 2*8 cl9 حدود 400

HDD
    Western digital 1t حدود 200

Sdd
    128 gb حدود 200

power
    Green 650 W حدود 200

این قطعات حدودی 2 تومن قیمتشون میشه جای بحث هم دارن آقا کیاوش مثلا بین سی پی یو اول و دوم نزدیک دویست تومن اختلاف قیمته یا برای مثال رم 16 رو میشه با 8 انتخاب کرد یا حتی مین بورد هارو با قیمت پایین تری انتخاب کرد
    کیس سلیقه ایه ولی اگه تمایل داشتین میتشه مدل های استانداردی رو معرفی کرد
    مانیتور هم مابقی بودجه رو میگیره ولی خود بنده خیلی علاقمند به 16:9 ها شدم که فضای زیادی رو میده میتونید این مدل رو هم در نظر داشته باشین ASUS VX239H
    تا یادم نرفته به علت عدم علاقه بنده به سی دی درایو ها هیچ اشاره ای به این قطعه نکردم ولی اگه استفاده داره که یه رایتر هم به لیست اضافه کنید
    هیچ کارت گرافیکی معرفی نکردم چون گرافیک موجود روی پردازنده برای ادیت عکس جوابگوست ولی اگه ادیت ویدیو خیلی مهمه میشه سی پی یو رو i3 انتخاب کرد و اون اختلاف قیمت رو به گرافیک اختصاص داد
    در صورت امکان بفر مایید بنده اصلاح کنم لیست رو یا اگه برند دیگه ای رو دوست دارید بی تعارف چون علاقه زیادی به ایسوس دارم ( و البته کیفیت خیلی مناسبی هم داره ) بیشتر روی این برند معرفی کردم
    kiavash و Majix تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    4790k فوق العادس , ولی دو نسل جدید این cpu به اسم 6700k وارد بازار شده , درسته که 100 تومن گرون تره ولی بیشتز از 10 درصد کارایی بالاتر رو در عین مصرف کمتر به همراه داره .
    در مورد مین برد هم باید مقدار بودجه ای که دارید و هم چنین نوع کارایی ای که از قطعه انتظار دارید در نظر گرفته بشه .
    فکر میکنم سوکت هاشون متفاوت باشه 4790 سوکتش 1150 هست با لیتوگرافی 22 نانو ( هاسول ) ولی 6700 سوکتش 1151 هست و بر اساس معماری 14 نانو متری ( اسکای لیک ) ساخته شده پس روی یک مین بورد قابل استفاده نیستن
    در صورت استفاده از 4790 مین بوردهایی با سوکت 1150 باید خریدادری بشن ( مثل دو مدلی که برای کیاوش عزیز نوشتم ) و در صورت استفاده از 6700 باید به فکر سوکت های 1151 بود که چون جدید به بازار اومدن هنوز به تعادل قیمت مناسب نرسیدن
    Majix تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    بابت تاخیر پوزش میخوام

Main Board :
    1.Asus h97 pro حدودی قیمت 400
    یا
    asus b85 pro gamer

Cpu
    Intel Core i5 4460 حدود قیمت 600
    یا
    i3 4160 حدود 400

Ram
    gskill 16Gb - 2*8 cl9 حدود 400

HDD
    Western digital 1t حدود 200

Sdd
    128 gb حدود 200

power
    Green 650 W حدود 200

این قطعات حدودی 2 تومن قیمتشون میشه جای بحث هم دارن آقا کیاوش مثلا بین سی پی یو اول و دوم نزدیک دویست تومن اختلاف قیمته یا برای مثال رم 16 رو میشه با 8 انتخاب کرد یا حتی مین بورد هارو با قیمت پایین تری انتخاب کرد
    کیس سلیقه ایه ولی اگه تمایل داشتین میتشه مدل های استانداردی رو معرفی کرد
    مانیتور هم مابقی بودجه رو میگیره ولی خود بنده خیلی علاقمند به 16:9 ها شدم که فضای زیادی رو میده میتونید این مدل رو هم در نظر داشته باشین ASUS VX239H
    تا یادم نرفته به علت عدم علاقه بنده به سی دی درایو ها هیچ اشاره ای به این قطعه نکردم ولی اگه استفاده داره که یه رایتر هم به لیست اضافه کنید
    هیچ کارت گرافیکی معرفی نکردم چون گرافیک موجود روی پردازنده برای ادیت عکس جوابگوست ولی اگه ادیت ویدیو خیلی مهمه میشه سی پی یو رو i3 انتخاب کرد و اون اختلاف قیمت رو به گرافیک اختصاص داد
    در صورت امکان بفر مایید بنده اصلاح کنم لیست رو یا اگه برند دیگه ای رو دوست دارید بی تعارف چون علاقه زیادی به ایسوس دارم ( و البته کیفیت خیلی مناسبی هم داره ) بیشتر روی این برند معرفی کردم
    خزان جان ممنون برادر
    يكي دو مورد؛ HDD رو از ليست حذف كنم مشكلي دارم ؟، براي اينكه در فتوشاپ و سرعت لود و يا همزماني دوسه برنامه احساس نكنم در استانه سال ٢٠١٦ نيستم و كندي سيستم مارو بع اوايل دوره افتتاح فروم نبرد، امكان پيشنهادي داريدشما؟ با ١٠-١٥ درصد كم وزياد نتيجه بهتر ويا كلا تغييري حاصل ميشه؟ واينكه فك ميكنيد به all in oneها نميشه فك كرد؟ تشكر
    خزان تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممنون
    از نظر قيمت پردازنده تفاوتی ندارند (در حد 20-30 $ ) اما لوازم جانبی مثل مين و رم گرون ميشه
    http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2565&cmp[]=2275
    ظاهراً 4790 کمی قويتره

استفاده اصلی من عکاسيه و کار خاص ديگه اي انجام نميدم ، تفاوت خاصی تو مين ها نديدم (حداقل تو مشخصاتی که موقع مقايسه ميآره ) جز تعداد پرت ها و ساپورت رم ...
    تابليت کراس فاير و sli ... هم با توجه به استفاده من برای من مهم نيست
    واسه همين ميخوام بدونم اينهمه اختلاف قيمت برای چيه
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    خزان جان ممنون برادر
    يكي دو مورد؛ HDD رو از ليست حذف كنم مشكلي دارم ؟، براي اينكه در فتوشاپ و سرعت لود و يا همزماني دوسه برنامه احساس نكنم در استانه سال ٢٠١٦ نيستم و كندي سيستم مارو بع اوايل دوره افتتاح فروم نبرد، امكان پيشنهادي داريدشما؟ با ١٠-١٥ درصد كم وزياد نتيجه بهتر ويا كلا تغييري حاصل ميشه؟ واينكه فك ميكنيد به all in oneها نميشه فك كرد؟ تشكر
    درود. کیاوش جان بنده هم چند روز پیش پیگیر خرید لپتاپ بودم. دوستان مشاوره های خوبی به بنده دادن. یکی از بهترین پیشنهاد ها که طاها جان عزیز در موردش به بنده توضیح داد استفاده از هارد های ssd بود.
    سرعت بوت و لود نرم افزار ها و کپی و ذخیره کردن فایل ها بشدت افزایش پیدا میکنه.

امروز با لپتاپ یکی از دوستان که 256 گیگ اس اس دی داشت تست زدم. واقعا تاثیرگذار بود.
    kiavash و Majix تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    ممنون
    از نظر قيمت پردازنده تفاوتی ندارند (در حد 20-30 $ ) اما لوازم جانبی مثل مين و رم گرون ميشه
    PassMark - CPU Performance Comparison[]=2565&cmp[]=2275
    ظاهراً 4790 کمی قويتره

استفاده اصلی من عکاسيه و کار خاص ديگه اي انجام نميدم ، تفاوت خاصی تو مين ها نديدم (حداقل تو مشخصاتی که موقع مقايسه ميآره ) جز تعداد پرت ها و ساپورت رم ...
    تابليت کراس فاير و sli ... هم با توجه به استفاده من برای من مهم نيست
    واسه همين ميخوام بدونم اينهمه اختلاف قيمت برای چيه
    هر سایتی با توجه به مشخصات سیستمش cpu رو بررسی میکنه و بنچمارک میگیره , خودم 6700 رو با حافظه های ddr4 ترکیب کردم و به اون 10 درصدی که گفتم هم رسیدم , البته قبول دارم که باعث میشه قطعات دیگه هم گرون تر دربیاد . در کل واسه ی شما و کار عکاسی i5 هم کفایت میکنه , مگه اینکه بخواید بعدا کارهای بیشتری با کامپیوترتون انجام بدید .

مین برد ها هم تفاوت های زیادی به جز پورت ... با هم دارن : بطور مثال برند ایسوس مین برد هاش رو به سه دسته تقسیم کرده : Gaming ،Overclocking و Ultra Durable , گیمینگ ها از ویژگی های اختصاصی ای مثل کارت شبکه و کارت صدای حرفه ای بهره میبرن که همین ها باعث میشه قیمتشون نسبت به مدل های معمولی بالاتر بره , توصیم اینه که باز اگه تونستید سراغ سوکت جدیدتر 1151 برید .

و یه توصیه دوستانه دیگه : به هیچ عنوان از رم 8 بالاتر نرید که استفاده ای نمیشه ازش , مگر اینکه بخواید استفاده ای به غیر از کارهای مربوط به عکاسی از pc داشته باشید . به شخصه تا الان فقط تو پروژه های سنگین شبکه تونستم از 16 گیگ رم استفاده کنم وگرنه 99 درصد اوقات از 5 گیگ هم استفاده نمیکنم .
    ALI.Barutkub، Majix و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

هر سایتی با توجه به مشخصات سیستمش cpu رو بررسی میکنه و بنچمارک میگیره , خودم 6700 رو با حافظه های ddr4 ترکیب کردم و به اون 10 درصدی که گفتم هم رسیدم , البته قبول دارم که باعث میشه قطعات دیگه هم گرون تر دربیاد . در کل واسه ی شما و کار عکاسی i5 هم کفایت میکنه , مگه اینکه بخواید بعدا کارهای بیشتری با کامپیوترتون انجام بدید .

مین برد ها هم تفاوت های زیادی به جز پورت ... با هم دارن : بطور مثال برند ایسوس مین برد هاش رو به سه دسته تقسیم کرده : Gaming ،Overclocking و Ultra Durable , گیمینگ ها از ویژگی های اختصاصی ای مثل کارت شبکه و کارت صدای حرفه ای بهره میبرن که همین ها باعث میشه قیمتشون نسبت به مدل های معمولی بالاتر بره , توصیم اینه که باز اگه تونستید سراغ سوکت جدیدتر 1151 برید .

و یه توصیه دوستانه دیگه : به هیچ عنوان از رم 8 بالاتر نرید که استفاده ای نمیشه ازش , مگر اینکه بخواید استفاده ای به غیر از کارهای مربوط به عکاسی از pc داشته باشید . به شخصه تا الان فقط تو پروژه های سنگین شبکه تونستم از 16 گیگ رم استفاده کنم وگرنه 99 درصد اوقات از 5 گیگ هم استفاده نمیکنم .
    درسته يکم دقيق تر نگاه کردم چيست های killer و کارت صدا ها هم تفاوت داره اما باز فکر نميکنم 200 دلار اختلاف قيمت رو توجيه کنه
    ظاهراً بيشتر کيفيت قطعات الکترونيکی مثل خازن ها و هيت سينک های اضافه قيمت ها رو بالا برده
    چند مدل گيم msi o asus فعلاً پيدا کردم که مناسبند
    خوبی مين های 1151 اينه که رم های با فرکانس بالا رو هم ساپورت ميکنند
    بيشتر واسه کسايی که fps بالا تو گيم و کارهای 3 بعدی به کار مياد اما در آينده ممکنه نياز باشه

لپتاپ قبليم i7 2670 بود با رم 8 اما موقع پردازش 30-40 فايل سرعت کم ميشد الان y510 دارم 755SLI 4gb 4700mq با 16 گيگ رم و ssd خيلی بهتره. 8 گيگ واسه من خيلی کمه شايد واسه کسی که تک تک عکس ها رو اديت ميکنه مناسب باشه ,از طرفی رم هم قيمت بالايی نداره
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود. کیاوش جان بنده هم چند روز پیش پیگیر خرید لپتاپ بودم. دوستان مشاوره های خوبی به بنده دادن. یکی از بهترین پیشنهاد ها که طاها جان عزیز در موردش به بنده توضیح داد استفاده از هارد های ssd بود.
    سرعت بوت و لود نرم افزار ها و کپی و ذخیره کردن فایل ها بشدت افزایش پیدا میکنه.

امروز با لپتاپ یکی از دوستان که 256 گیگ اس اس دی داشت تست زدم. واقعا تاثیرگذار بود.
    درسته تاثيرش بركسي پوشيده نيست، خودم هم نصب كردم روي لب تاب، ولي براي دسكتاپ چون دوستمون خزان توي پيشنهاداتشون هردو رو پيشنهاد داده بود فك كردم ضرورتي داره.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    خزان جان ممنون برادر
    خواهش میکنم
    نه به هیچ عنوان مشکلی پیش نمیاد من برای برای اجرای برنامه ها و ویندوز و روون کار کردن سیستم SSD رو با اون ظرفیت پیشنهاد دادم و صرفا برای ذخیره اطلاعات HDD تو لیست موجوده ( چون هنوز SSD ها برای ذخیره اطلاعات خیلی گرون هستن )
    kiavash تشکر می‌کند.

صفحه 74 از 83 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... آخرینآخرین