صفحه 73 از 83 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    در مورد SLI باید هر دو کارت از انویدیا باشن یه سری لپ تاب با چینش SLI هست که بیشتر برای گیم طراحی شدن اما تو لپ تاب آقای دانش پایه کارت مجزا NVIDIA و کارت مجتمع Intel HD تا حد اطلاع من امکان استفاده از SLI تو همچین چینشی نیست
    برای استفاده بهتر از کارت گرافیک تو قسمت رندرینگ باید دنبال سری های Quadro از Nvidia و یا FirePro از ATI باشید
    درود.

بله هر دو کارت باید انویدیا باشن و منم همینو عرض کردم. منم در مورد موردی که گفتین مطمئن نیستم.

در مورد Quadro هم بله درسته، کلا این سری از کارت گرافیک های انویدیا حرفه ای تر هستن و تو پردازش های طولانی تر پایدارتر هستن ولی ایرادی که دارن اینه که به جز مدل های خیلی سطح بالاشون که قیمت های فضایی هم دارن مدل های پایین تر به خاطر پایین بودن تعداد هسته ی CUDA برای رندرینگ تحت پردازنده گرافیکی مناسب نیستن چرا که کارت های گرافیک گیمینگ تو این زمینه بهتر عمل می کنن و هسته های بیشتری دارن، می مونه فقط بحث خنک سازیشون که برای اون هم راههای زیادی هست ... الان با یه گرافیک Titan X میشه واقعا هم تو بحث گیم و هم رندرینگ عملکرد بالایی رو نسبت به هزینه ای که می پردازیم داشته باشیم که اصلا قابل مقایسه با سری Quadro نیست.
    خزان تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    خب شما در حال حاضر دارید از قدرت گرافیکیتون تو رزلوشن محدود لپ تابتون استفاده میکنید و هرچقدر این مقدار افزایش داشته باشه به قدرت پردازشی بیشتری هم نیاز خواهد بود برای مثال من یه سری بازی رو خود لپ تاب انجام میدم به راحتی اجرا میشن و تنظیمات رو میتونم بالا ببرم اما در صورتی که بخوام لپ تاب رو به تی وی یا مانیتور جداگانه ای متصل کنم و رزلوشن افزایش پیدا کنه به وضوح کارت تحت فشار بیشتری قرار میگیره حتی افت فریم مشاهده میشه
    نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ هم برای اجرای بهتر با هسته های پردازشی سی پی یو و جی پی یو هماهنگ شده هستن
    البت منکر این نیستم که در حال حاضر بدون داشتن گرافیک مجزا هم میشه به راحتی خیلی از نیازها رو براورده کرد
    صحبت از ریزولوشن پایین مانیتور شد.
    چند روز پیش یک فیلم 8k دانلود کردم که روی سیستم باز نمیشد. امروز درایور کارت را اپدیت کردم و سیستم فیلم را باز کرد منتها خیلی روان نبود. کسی نرم افزار مناسبی برای نمایش فایلمهای سنگین سراغ دارد؟ و اصلا کارتهای گرافیم امکان نمایش 8k را دارند؟
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    امکان تست روی مانیتور را ندارم ولی تنظیمات فتوشاپ روی کارت گرافیک است و کارت گراقیک هم روی بیشترین پرفورمنس تنظیم شده است. ولی اصولا با تغییر کارت گرافیکی متوجه تغییری در اجرای فتوشاپ نمیشوم. اگر کسی از دوستان سیستمی با دو کارت گرافیک دارد تست کند تا به نتایج بهتری در این مورد برسیم.
    درود
    جناب دانش پایه عزیز!
    دلیل استفاده PS ها از GPU بخاطر سرعت پردزاش و پهنای باند بالای ارتباطی بین رم و GPU و وجود GDDR در کارت گرافیک هست که در نتیجه عملکرد گرافیکی سیستم را افزایش داده و فشار را از روی سیستم و CPU بر می داره!
    شاید در تصاویر جزئی تفاوتی حس نشه! ولی اگر یک عکس مثلا RAW را مستقیم در نرم افزار وارد کنید و بعد چندین لایه پردازش متفاوت (از افزایش نور موضوعی گرفته تا حذف نویز و Stack و...) انجام دهید شاید نتیجه مشخص بشه!
    البته به شرطی که از روی گرافیک پردازش انجام بشه!
    به این نکته هم توجه داشته باشید که شاید با این شرایط هم بنظر شما تفاوت چندان نباشه که مهمترین دلیلش قدرت نسبتا بالای CPU های امروزی برای کارهای عمومی هست.
    یک راه آزمایش ساده برای تست این امکان، زیر بار بردن CPU با نرم افزار های رندر عمومی مثل Ulead Video Studio و کار همزمان با فتوشاپ شاید باشه!
    یا چیزی مشابه که پردازنده شما را درگیر کنه.
    بنده تجربه این مورد را داشتم. نرم افزاری برای محاسبه که تا 60 درصد CPU را درگیر می کنه زمان فعالیت موجب کندی کار در نرم افزارهای دیگه می شه در حالی که در این زمان فتوشاپ (بجز زمان ارتباط با هارد برای لود شدن) به راحتی پاسخگوی نیاز بنده بوده
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بله درجریان نحوه کار gpu و مزیتهاش نسبت به cpu هستم. منتها این به شرطی است که فتوشاپ از gpu استفاده کند. آخرین باری که مدارک نرم افزار فتوشاپ را مطالعه میکردم (شاید نسخه قبلی بود) از امکانات gpu بصورت خیلی محدودی استفاده میکرد. فقط چند فیلتر و اگر اشتباه نکنم چند مورد که به اینترفیس خود فتوشاپ مربوط میشد.
    حتی فتوشاپ از چند هسته سی پی یو هم استفاده نمیکند! اصولا نرمافزار قدرتمندی در پردازش موازی نیست. (شاید هم نوع پردازش اجازه آن را نمیدهد)
    msh2200، Iman.sh، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ميشه لطفا يه سيستم با قيمت حدود سه تا سه ونيم ميليون تومان (با مانيتور) پيشنهاد بديد.ممنون
    - مناسب براي اديت عكس واگه بشه فيلم.
    ویرایش توسط kiavash : Sunday 1 November 2015 در ساعت 20:31

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فرق مين برد های جديد چيه؟ من سر سری چند مدل رو مقايسه کردم تو اسپک ها تفاوت زيادی نديدم اما قيمت ها از 100 دلار يه دفعه ميره 300 دلار
    جز تعداد پورت ها چيزی خاصی اضافه شده ؟
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ميشه لطفا يه سيستم با قيمت حدود سه تا سه ونيم ميليون تومان (با مانيتور) پيشنهاد بديد.ممنون
    - مناسب براي اديت عكس.
    ؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فرق مين برد های جديد چيه؟ من سر سری چند مدل رو مقايسه کردم تو اسپک ها تفاوت زيادی نديدم اما قيمت ها از 100 دلار يه دفعه ميره 300 دلار
    جز تعداد پورت ها چيزی خاصی اضافه شده ؟
    چیپست متفاوت و یحتمل قویتر
    تعداد پرت
    مدار ولتاژ
    امکان اورکلاکینگ
    کنترل مین بورد از طریق دکمه های روی مین بورد ( راه اندازی بدون نیاز به کیس )
    پایداری بیشتر
    خازن های بهتر
    و هت سینک های تعبیه شده برای دفع حرارت
    و یه سری ریز موارد دیگه مثل تراشه صوتی متفاوت و غیره ......
    kiavash تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ؟
    کیاوش جان ینده رهسپار منزل هستم اگه عمری باشه برای ساعت چهار در خدمت هستم اگر دوستان تا اون موقع پیشنهادی ندن من سعی میکنم سیستم مناسبی بهتون معرفی کنم
    kiavash تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

لطفاً چند تا مين برد خوب هم معرفی کنيد ، من 7 سالی هست به pc دست نزدم ديگه هيچ مدلی رو نميشناسم

lga1150 ظاهراً رو بورس تره فعلاً به 4790 رسيدم
    خزان تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 73 از 83 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... آخرینآخرین