صفحه 70 از 83 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 691 تا 700 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دوست عزیز مسعله اینجاست که 4690 و 6600 از نظر قیمتی اختلاف ناچیزی دارن ( حدود 70 تا 100 ) و از نظر بازه فرکانسی هم مشابه هم هستن ولی از دو نسل متفاوت
    6600 هم امکان اورکلاک رو داره ( حتی در صورت استفاده نشدن جزو قابلیت های این مدله ) از نظر پردازش گرافیکی از 4690 قویتره مصرف بهینه تری هم داره
    منظور بنده این نیست که حتمن 6600 تهیه کنید اما در حال حاضر منطقی تره که سی پی یو رو بر اساس نسل جدیدتر تهیه کنید
    در صورت انتخاب 4690 باید از دی دی ار 3 استفاده کنید در صورت انتخاب 6600 از دی دی ار 4 طبیعیه که کار شما با 4690 هم راه میفته ولی با همون هزینه میتونید از تکنولوژی جدیدتری استفاده کنید
    در هر حال این شما هستید که انتخاب میکنید خیالتون بابت انتخاب ها راحت باشه حتی در صورت انتخاب 4690 هیچ مشکلی نخواهید داشت
    تفاوت سیستم بر اساس 6600k و 4690 حدود 180 برای قیمت پردازنده و 200 ، 250 هم رم ddr4
    یعنی تفاوت قیمت این دوسیستم حدود 400 450 می تونه باشه (30 درصد بالاتر )
    به نظر شما این هزینه تاثیری هم در نتیجه کار داره ؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    تفاوت سیستم بر اساس 6600k و 4690 حدود 180 برای قیمت پردازنده و 200 ، 250 هم رم ddr4
    یعنی تفاوت قیمت این دوسیستم حدود 400 450 می تونه باشه (30 درصد بالاتر )
    به نظر شما این هزینه تاثیری هم در نتیجه کار داره ؟
    توجه کنید که این سوکت تازه معرفی شده و هنوز تو بازار به طور فراگیر موجود نیست و تا چند وقت دیگه مدل های بیشتری میاد و تعادل قیمتیش بهتر میشه شاید در حال حاضر تفاوت فاحشی رو شاهد نباشیم اما وقتی نرم افزارها به روز بشن به طبع سخت افزار جدیدتر راندمان بهتری خواهد داشت
    برای مثال ویندوز 10 با پشتیبانی کامل از دایرکت ایکس 12 معرفی شد و 6600 هم از نظر گرافیکی رو همین دایرکت توسعه پیدا کرده در نتیجه آنچنان دور از ذهن نیست اگر ببینیم تو پردازش گرافیکی ( چیزی که برای کار شما نیازه ) نسل جدیدتر بهره وری بهتری داشته باشن با توجه به اینکه تکنولوژی دی دی آر 4 هم به نصبت نسل قبل پیشرفته تر شده از دید شخصی من حتی با این اختلاف قیمت ( که تا چند وقت دیگه خیلی کمتر میشه ) ارزش داره
    شاید بد نباشه به این فکر کنید که موقعی که دی دی ار 3 معرفی شد دی دی ار 2 هم کار خیلی ها رو راه می انداخت الانم تو همون شرایط هستیم
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

سلام.
    لپ تاپمونو دزد برد
    دوستان کسی لپ تاپ مناسب تا خدود یک و پونصد ششصد سراغ داره که به قول معروف زیر عملیات های فوتوشاپ کم نیاره؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط vaid نمایش پست ها
    سلام.
    لپ تاپمونو دزد برد
    دوستان کسی لپ تاپ مناسب تا خدود یک و پونصد ششصد سراغ داره که به قول معروف زیر عملیات های فوتوشاپ کم نیاره؟
    سلام
    تو این رنج قیمت لپ تاپ ها مشخصات خوبی دارن منتهی یه ضعف بزرگ تو تک تک لپ تاب های این رنجی هست به اسم صفحه نمایش که کیفیت مطلوبی نداره
    اگه دنبال قدرت سخت افزاری هستین و مارک براتون ملاک نیست
    Acer Aspire E5-573G
    ترتیب های بعد هم
    HP Pavilion 15-p109
    Lenovo ThinkPad E540
    خود بنده هم Lenovo z400 a دارم از نظر کانفیگ تقریبن مشابه همین مدل هاست ( آی 5 - 6 گیگ رم و هارد 1 ترا ) ولی برای من مربوط به دو سال قبله بدون هیچ مشکلی لایت روم و فوتوشاپ رو اجرا میکنه
    گه گاهی تست استرس هم میگیرم ازش یعنی رندر سه بعدی میکنم که نزدیک بیست دقیقه لود سی پی یو رو صد در صد و تمام فضای رم پر میشه ولی بازم کارو انجام میده
    اگه مانیتور جداگانه ای داشته باشید که به لپ تاب وصل کنید خیلی بهتر هم خواهد بود
    Dariush Chegini، filtrmiltr و vaid تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

سلام دوستان کامپیوتر بنده رم 4 و گرافیک 2 و سی پی یو 2 قدیمی متعلق به 6 سال پیش می باشد موقعی که میخوام عکس رو با رزولیشن 300 و از اندازه استاندارد خروجی دوربین یعنی 26 س ودر39 س به اندازه مثلا 15 س در 18 س در بیاورم مثلا قسمت آسمون عکس پیکسل پیکسل بصورت خطوط هم مرز و بصورت مورب در عکس دیده میشه که در آسمون پدیدار میشوند طوری که یک جایی مثل صفحه وب براحتی قابل تشخیص هستند تا اونجایی که بنده متوجه شدم نه دوربین مشکل دارد و نه در بخش ادیت و همچنین نوع ادیت کردن بلکه ایراد اصلی موقعیست که میخواهم Save به jpg انجام بدهم. حتی روی حجم 600 کیلو بایت هم همین جوریست منتها خیلی کم بهتر از 300 کیلوبایت هست. تازه رزولیشن عکس هم روی 300 است. ضمنا تصویر فایل اصلی هیچ گونه از این رگه های پیکسلیت ندارد. از دوستان میخوام که بگویند ایراد از کجاست یعنی واقعا موقع Save کردن Cpu ضعیف کارمیکنه یا ایراد از جای دیگریست!؟ ممنونم*
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

از دوستان میخوام که بگویند ایراد از کجاست یعنی واقعا موقع Save کردن Cpu ضعیف کارمیکنه یا ایراد از جای دیگریست!؟ ممنونم*
    مشکل رو پیدا کردم از پیکسل های بالا برای صفحات وب نباید استفاده شود نهایتا تا 1300 پیکسل رو به پایین تر استفاده شود چون من از پیکسل 2400 و 1700 استفاده میکردم وگرنه Cpu بنده هیچ مشکلی ندارد. برای اینکه کامپیوتر شما در حین کار با فوتوشاپ راحت به پردازش کار روی عکس بپردازد و دائم پیغام خظا در پر شدن حافظه ندهد از گزینه edit گزینه Purge را زده و گزینه All رو بزنید تا تمام مشغولیات و حافظه های اضافی که هم Cpu و Ram رو درگیر خودش میکنه به کل پاک بشود*[/QUOTE]
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان خیلی ببخشید نمی دونستم دقیقا سوالم رو کجا باید مطرح کنم این بود که اینجا می پرسم
    من جدیدا یه pc خریدم کیس سیستم مدلش GREEN X3 + VIPER هست این کیس در قسمت جلو دو عدد پورت USB3 و عدد رم ریدر SD و
    micro SD داره امروز رم دوربین رو در آوردم عکسا رو با رم ریدر کیس و با نرم افزار لایت روم روی کامپیوتر ریختم فایلهایی که وارد کامپیوتر کردم رو پاک کردم رم ریدر
    Moshi Cardette 3 USB 3.0 Multi-Card Reader رو به پورت USB3 جلو وصل کردم و همون عکسها دو باره وارد کامپیوتر کردم و یه بار دیگه همینکار رو با پورت USB3 عقب کردم زمان این دو حالت آخر با هم برابر بودند ولی نسبت به استفاده از رم ریدر زمان کمتری برای انتقال صرف شد( دقیقا نصف)
    حالا با توجه به اینکه مادر بردم ASUS Z97-Pro Gamer هست چند تا سوال داشتم
    1. میشه رم ریدر جلوی کیس رو به پورت پرسرعت مادر برد وصل کرد؟
    2. کلا استفاده از پورت های جلو توصیه می شه ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

دوستان خیلی ببخشید نمی دونستم دقیقا سوالم رو کجا باید مطرح کنم این بود که اینجا می پرسم
    من جدیدا یه pc خریدم کیس سیستم مدلش GREEN X3 + VIPER هست این کیس در قسمت جلو دو عدد پورت USB3 و عدد رم ریدر SD و
    micro SD داره امروز رم دوربین رو در آوردم عکسا رو با رم ریدر کیس و با نرم افزار لایت روم روی کامپیوتر ریختم فایلهایی که وارد کامپیوتر کردم رو پاک کردم رم ریدر
    Moshi Cardette 3 USB 3.0 Multi-Card Reader رو به پورت USB3 جلو وصل کردم و همون عکسها دو باره وارد کامپیوتر کردم و یه بار دیگه همینکار رو با پورت USB3 عقب کردم زمان این دو حالت آخر با هم برابر بودند ولی نسبت به استفاده از رم ریدر زمان کمتری برای انتقال صرف شد( دقیقا نصف)
    حالا با توجه به اینکه مادر بردم ASUS Z97-Pro Gamer هست چند تا سوال داشتم
    معمولا غیر از USB3 ، پنل جلویی کیس که شامل Memory Reader میشه سرعت پایینتری دارند.
    اگر هم میبینید یک مدل Memory Reader اکسترنال عملکرد بهتری داره بدلیل به کار بردن از چیپ بهتر جهت انتقال فایل هست.
    msh2200، amir.komeily و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    برخی از کارت ریدر ها ممکنه این امکان را داشته باشند که به پورت های USB3 داخلی مادربورد هماهنگ شوند. البته به شرط وجود این پورت در مادربورد و پشتیبانی کارت ریدر

خیلی نه!
    اصولا بدلیل عدم کیفیت پورت های موجود در پنل جلوی کیس نسبت به مادربرد، استفاده از این پورت ها کمتر توصیه می شه مگر در شرایط خاص!
    بخصوص که اتصال اشتباه کابل های این بخش موجب آسیب جدی به دستگاه هایی می شود که به پورت های جلویی کیس وصل می شوند.
    ارادتمند
    D.Daneshmand، obsidiyan، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

سلام
    بنده هم به عنوان کسی که در کار پخش لوازم کامپیوتر فعالیت داشتم توصیه میکنم اصلا دیوایس های مهم را اصلا به USB جلو کیس وصل نکنید، برای راحتی خود یک کابل افزیش طول USB3 با کیفیت خوب را به پشت کیس وصل کنید و آن را جلو دستتان قرار دهید. هر چند کیس گرین مشکلی ندارد! اما حیف مادربرد نازنین و عکس هایتان است...
    obsidiyan و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

صفحه 70 از 83 نخستنخست ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 80 ... آخرینآخرین