صفحه 8 از 83 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    سلام
    deniro جان فکر کنم این جدوله یه مشکلی داره.چیپ 975x جدیدتر و بهتر از 965 است و باس ddr 800 را هم ساپورت می کند.مثلا این مادربورد را ببین:http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1227

من بعد از چند وقت این سیستم رو انتخاب کردم.اگه اشکالی می بینید لطفا بگید.
    intel core 2 duo E6420
    ASUS - P5B Deluxe OR ASUS - P5W DH Deluxe mother board
    OZC 1 gig dual channel 800 2*512
    western digital 320 gig 7200 rpm 16mb buffer
    CRT sumsong 17" monitor
    creative 5.1 inspire speaker
    giga geforce 7600GS OR 7600GT
    sony dvd-rom and dvd-rw both dvd-ram support
    silent storm green case
    green 580W real power
    zoltrix V92 modem
    logi teck 1600dpi mouse
    سلام
    البته با اجازه جناب دنیرو ......

این سیستم قیمتی حدود یه تومن خواهد داشت , حساب نکردم البته , حدسی میگم اما سیستم خوبی نیست

مقدار رم کمه , رم قطعه ایه که به سرعت نایاب میشه و تکنولوژیش ارتقا پیدا می کنه , اینجا بحث مهم سازگاری هم مطرح هست ؛ خرید حداقل 2 گیگ رم برای سیستم های قوی به شدت واجب و لازمه , چند ماه دیگه نمونه مشابه رمی که الان می گیرید رو پیدا نمی کنید , اگه رم رو بفروشید و نو بگیرید ضرر کردید , اگر همین جوری یه رم دیگه اضافه کنید ممکنه با افت کیفیت و عملکرد سیستم مواجه بشید , حالا روی چه حسابی OZC ؟
    روی چه حسابی برای مادربرد ایسوز با چیپ اینتل , گرافیک گیگا با چیپ انویدیا رو انتخاب کردید ؟ این وسط بحث سازگاری چی میشه ؟ اگه این دو قطعه رو با تست و ریویو و سندی در کنار هم آوردید به ما هم بگید تا بعدا انتخاب راحت تری داشته باشیم وگرنه بیشتر تحقیق کنید , مطمئن باشید که مجموعه ای از قطعات بالا و مرغوب بدون در نظر گرفتن سازگاری کارایی بالایی نخواهند داشت
    برای پیدا کردن قطعات مناسب برای cpu و مادربردی که انتخاب کردید به سایت اونها سر بزنید و نتایج تست ها رو بررسی کنید
    پاور گرین رو حتما از نوع EPS انتخاب کنید

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    وقتي مطالب با ارزش دوستان رو مي خوندم يه چيز عجيب و مشترك ديدم كه بيان شده اونم اين مطلب كه كارت گرافيك در كار عكس تاثيري ندارد ؟!!!!

لازمه به عرض برسونم بر خلاف اين تصور كارت گرافيك تاثير مستقيمي در سرعت رندر و كانورت داره . البته مؤلفه اي كارت گرافيك 2 بعدي و 3 بعدي متفاوت هستند اما قطعا با پيشرفت كارائي كارت هاي جديد 3 بعدي عملكرد دو بعدي آنها هم افزايش پيدا مي كنه .

توجه داشته باشيد كه تصوير ارائه شده بروي مانيتور اول بروي رم كارت گرافيك (توسط GPU ) رندر مي شود و در صورت كافي نبودن اين فضا از طريق درگاه PCI E به رم كامپيوتر انتقال پيدا ميكند . و نقش CPU هم در اينجا غير قابل انكار و بديهي است . سرعت عمل گرافيكي سيستم شما حاصل عوامل زير است .
    1- سرعت عمل هارد ديسك در خواندن ديتا ( مي توانيد از RAID 0 استفاده كنيد و نتيجه معجزه گر آن را ببينيد . )
    2-سرعت CPU در بازگشائي فايل در تعامل با رم ( حداقل تاخير انتقال در حداكثر عرض باند گذرگاه .)
    3-سرعت عمل گذرگاه كارت گرافيك در تعامل يا پل شمالي و پل شمالي با CPU ( اين تعريف ويژه اينتل است در AMD فقط يك پل داريم )
    4- سرعت رندر 2 بعدي پردازنده گرافيكي و تعامل آن با رم گرافيكي اينجا حجم رم كارت گرافيك اهميت ويژه اي پيدا مي كند . ( در اينجا اگر كارت گرافيكي قدرت و رم كافي داشته باشد و فايل هم خيلي بزرگ نباشد تقريبا كاري براي CPU باقي نمي ماند . )‌
    خوب حالا تصوير نهائي در اختيار شماست .

خوب حالا ميتوانيد . يك آزمايش ساده براي مطمئن شدن از عرايض فوق بنده انجام دهيد .

بروي سيستمي با رم 4 گيگ و CPU E6800 و هارد RAID 0 و MAIN965P دو كارت گرافيك زير را با يك فايل مشترك به حجم 12 مگا پيكسل و جزئيات پيچيده در فتو شاپ رندر كنيد .

1- كارت گرافيك 6200 توربو كش 32 مگ (128 share ) تقريبا به قيمت 25 هزار تومان.
    2-كارت گرافيك 7900GTX 512 مگابايت .تقريبا به قيمت 350 هزار تومان .

قطعا در انتها پاسخ خوبي براي تاثير كارت گرافيك بر كار عكس خواهيد يافت .
    ویرایش توسط amir33000 : Friday 13 July 2007 در ساعت 21:02 دلیل: غلط املائي
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام،

دوست عزيز، دقيقاً بر خلاف تصور شما كارت گرافيك هيچ تأثيري در سرعت رندر (چه دو بعدي و چه سه بعدي) ندارد. كارت گرافيك تنها در RealTime Rendering مانند بازي هاي كامپيوتري و يا Viewportهاي برنامه هاي سه بعدي مؤثر است. در برنامه هاي گرافيك دو بعدي استفاده از RealTime Rendering بسيار كم است و در مواردي مانند جابجا كردن لايه اي روي لايه ديگر خودنمايي مي كند. در سرعت Final Rendering تنها سرعت CPU و RAM مهم است و نه هيچ چيز ديگر.

به همين علت است كه كارت گرافيك هاي سري GeForce و Radeon را (كه اساساً براي Game طراحي شده اند) با سرعت Render در Gameها مي سنجند(كه رندر RealTime است) و همچنين كارت گرافيك هاي سري Quadro و FireGL را (كه اساساً براي نرم افزارهاي سه بعدي طراحي شده اند) را با سرعت نوسازي تصوير در Viewport آنها تعيين مي كنند. ولي زماني كه صحبت از CPU مي شود، زمان Final Rendering (يا همان رندر نهايي و اصلي) معيار قضاوت قرار مي گيرد.

اما راجع به حجم RAM كارت گرافيك فرموديد. عرض شود بيش از حجم RAM كارت گرافيك، سرعت RAM آن مهم است به گونه اي كه در بعضي موارد كارت گرافيكي با 256 RAM سريعتر از همان كارت با 512 RAM بوده است. به اين علت كه شركت سازنده RAM مورد استفاده در 512 را با سرعت (يا اصطلاح فني آن RAMDAC) پايين تر تجهييز كرده است كه معمولاً هم چنين است. نتايج تست هاي مورد اشاره را مي توانيد در سايت هاي مرتبط بيابيد.

راجع به سرعت هارد هم متوجه منظور شما نشدم. قطعاً در اين مورد با بنده هم عقيده هستيد كه سرعت هارد در سرعت رندر كاملاً بي تأثير است ولي در هنگام خواندن فايل هاي سنگين (كه فايل هاي عكس يا كلاً فايل هاي BitMap از اين دسته اند بر خلاف فايل هاي سه بعدي كه حجم كمي دارند) خود را نشان مي دهد. ضمن اينكه احتمالاً منظور شما از هاردهاي RAID هاردهاي SCSI (بخوانيد اسكازي) است. چون RAID بحث سرعت هارد نيست بلكه Interface ميان دو يا چند هارد است. بدين معنا كه دو يا چند هارد Physical به يك هارد Logical تبديل مي شود.

تعامل CPU نيز با پل شمالي به عهده Mother Board Chipset و Main BUS برد اصلي است كه اجزاي ديگر در آن بي تقصيرند. لذا اگر مادربردي با چيپ ست مثلاً P965 داشته باشيم با همه اين مادربردهاي ديگري كه از اين چيپ ست استفاده مي كنند (حتي از شركت هاي توليدكننده مختلف) سرعت North Bridge BUS يكساني دارد.

زياده عرضي نيست،
    خوش باشيد.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    سلام
    deniro جان فکر کنم این جدوله یه مشکلی داره.چیپ 975x جدیدتر و بهتر از 965 است و باس ddr 800 را هم ساپورت می کند.مثلا این مادربورد را ببین:http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1227

من بعد از چند وقت این سیستم رو انتخاب کردم.اگه اشکالی می بینید لطفا بگید.
    intel core 2 duo E6420
    ASUS - P5B Deluxe OR ASUS - P5W DH Deluxe mother board
    OZC 1 gig dual channel 800 2*512
    western digital 320 gig 7200 rpm 16mb buffer
    CRT sumsong 17" monitor
    creative 5.1 inspire speaker
    giga geforce 7600GS OR 7600GT
    sony dvd-rom and dvd-rw both dvd-ram support
    silent storm green case
    green 580W real power
    zoltrix V92 modem
    logi teck 1600dpi mouse

غیر از اینا که بولد شده بقیه سیستم رو من تایید میکنم :دی (حالا یکی نیست بگه کی از تو نظر خواست :دی)
    .....

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

حدسی میگم اما سیستم خوبی نیست
    سلام
    kouhsar جان
    منم حدس میزنم حدس شما تا حدود زیادی اشتباهه .
    در هر صورت اینجوری هم که میگید نیست
    اول اینکه من به طور کلی گفتم سیستم خوبیه
    دوم اینکه
    من نظرمو در مورد Cpu و MB و هارد دادم و گفتم که Ram ایشون با رم من فرق میکنه . من Gskill گرفتم . و اینکه ocz هم رم بدی نیست و جزو رمهای گرون بازار محسوب میشه و از لحاظ سازگاری تا به حال که مشکل خاصی نداشته .
    هر چند که گران بودن دلیل بر خوب بودن نیست .

اما در مورد این حرف شما که گفتید :
    خرید حداقل 2 گیگ رم برای سیستم های قوی به شدت واجب و لازمه
    من خیلی موافق گفته شما نیستم . واجب و لازم نمیدونم بلکه مستحب میدونم .

اما در مورد کارت گرافیک دیگه بحثی ندارم چون به وفور در صفحات قبلی در موردش صحبت شده .
    و در مورد اسپیکر و مودم نظری ندارم .

اما حاجی جون
    مشکل پاور 580 گرین چیه ؟
    580 زیاده ؟ نمیدونم واسه چی Bold کردی ولی جزو پاورهای خوب و امتحان پس داده اس . هر چند که به نظر من برای این سیستمPower Green GP530AB هم کافیه .

اما راجع به DVD Writer سونی در این زمینه خیلی موفق عمل نکرده . شما اگر بتونید مارک Plextor رو در بازار پیدا کنید ضرر نکردید . یک عمر با شما همراه خواهد بود .
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    ممنونم جناب دنیرو

منم حدس میزنم حدس شما تا حدود زیادی اشتباهه .
    البته من قیمت سیستم رو حدسی گفتم و نه نظرم رو

دوم اینکه
    من نظرمو در مورد Cpu و MB و هارد دادم و گفتم که Ram ایشون با رم من فرق میکنه . من Gskill گرفتم . و اینکه ocz هم رم بدی نیست و جزو رمهای گرون بازار محسوب میشه و از لحاظ سازگاری تا به حال که مشکل خاصی نداشته .
    هر چند که گران بودن دلیل بر خوب بودن نیست .
    رم قطعه حساسیه و تاثیر زیادی در کیفیت و عملکرد سیستم داره ؛ گرون بودن , معروف بودن , پر فروش بودن و ... تاثیری در انتخاب رم برای یه مادربرد خاص نداره ؛ بهترین و مناسب ترین نوع رم رو فقط و فقط نتایج تست ها تعیین می کنند و معمولا شرکت های معتبر سازنده مادربرد خودشون این تست رو انجام میدن و نتایج رو در اختیار یوزر ها قرار میدن ؛ این به معنی اون نیست که اگه رمی ریکامند یه مادربرد نبود رم خوبی نیست بلکه به این معنیه که سازگاری چندان رعایت نشده و سرعت و کیفیت سیستم با اون نوع رم از حد استاندارد اون سازنده مادربرد پایینتره

من خیلی موافق گفته شما نیستم . واجب و لازم نمیدونم بلکه مستحب میدونم
    بله , 2 گیگ الان زیاد به نظر میاد اما کمی آینده نگری اونهم در خرید قطعه ای مثل رم کار خوبیه چون اگر اون نوع خاص رم بعد از مدتی قلابی و مزخرف نشه گرون و کمیاب میشه و بهترین زمان خرید رم وقتیه که فراوونه و توی بورسه , الان هم رم DDR2 بورسه و DDR3 در حال جایگزین شدنه

مشکل پاور 580 گرین چیه ؟
    580 زیاده ؟ نمیدونم واسه چی Bold کردی ولی جزو پاورهای خوب و امتحان پس داده اس . هر چند که به نظر من برای این سیستمPower Green GP530AB هم کافیه .
    توصیه اکید گرین برای پردازنده ای دوال کور استفاده از پاور های EPS هست که هم مصرف برق بهینه تری دارن و هم طول عمر و قدرت بیشتری .....

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

خوب من راجب پاور گرین زیاد نمیتونم نظر قطعی صادر کنم . منتها تا وقتی که پاورهایی مثل Acbel , Coolermaster هست خرید پاور گرین کمی انتخاب نامناسب به نظر میرسه .
    /
    راجب 2 گیگ رم باید بگم که به نظرم حداقل 2 گیگ در سیستمهای امروز جزو واجبات محسوب میشه . چون 1 گیگ رم واقعا برای ابزارهای امروزی هم دیگه یواش یواش به سمت کم بودن میرسه .
    مثال ساده اش اینه که شما سیستمت 24 ساعت روشنه و دائم با فتوشاپ عکسها رو باز و بست میکنی و تغییرات انجام میدی . همونطور که میدونید ویندوز در مدیریت رم یکی از کودن ترین سیستم عاملهاست . وقتی رم رو به برنامه ای اختصاص میده و برنامه از رم خارج میشه باز هم مقداری فضا از رم هدر میره .
    به طور مثال : وقتی شما فتوشاپ رو باز میکنید . 10 عکس رو تو ردیف پردازش قرار میدید . فتوشاپ مثلا 500 مگ رم مصرف میکنه . وقتی فتوشاپ بسته میشه . 400 مگ رم به سیستم برمیگرده و 100 مگ از فضا هدر میشه .
    حالا شاید بگید خوب 100 مگ چیزی نیست . اما وقتی سیستم قرار باشه درست حسابی کار کنه و ازش کار بکشید با 10 بار انجام این عمل تقریبا فقط 1 گیگ فضای از دست رفته داریم .
    البته اعداد و ارقام مثاله اما اصل موضوع رو تغییری ایجاد نمیکنه.
    حداقل برای من که سیستمم رو 10 روز یک بار ریستارت میکنم کمبود رم و ریستارت اجباری رو برای سیستمم قابل قبول نمیدونم.
    /
    راجب مودم میتونید به مودم کریتیو فکر کنید . ارزون و مناسب
    /
    راجب دی وی دی رایتر هم اکیدا سراغ دی وی دی رایترهای گران قیمت نرید . چون به طور کلی دی وی دی رایتر و سی دی رایتر ها و در کل اپتیکال درایوها عمر محدودی دارند و با توجه به تمامی جوانب و مدیاهای بی کیفیت در ایران توصیه برای خرید نمیشه .
    حدالامکان از مارکهایی مثل LG - ASUS استفاده کنید .که Asus از سری متوسط کم قیمت اما بی دردسر و با کیفیت هستش . و LG به لحاظ full bookmark ی از همه همکیشان خودش جلوتره و البته گارانتیش تقریبا بی نقصترین گارانتی موجود در ایران رو داره.
    /
    راجب اسپیکر اگر قیمتی در نظر بگیرید بهتره . اما توصیه من برای شما اینه

اگر بازی و فیلم دی وی دی به شکل حرفه ای میبینید --- سراغ 5.1 به بالا برید.
    اگر سراغ موزیک به شکل حرفه ای میرید -- حتما 2.1 انتخاب کنید .

5.1 مناسب هم x540 لاجیتک به قیمت 90 هزار تومن
    2.1 مناسب هم رنج خیلی بالایی هست .
    از x240 به قیمت 50 هزار تومن .
    تا mx5021 التک لنسینگ به قیمت 170 هزار تومن .
    .....

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با حاجی موافقم. برای سیستم مناسب برای عکاسی دیجیتال در حال حاضر، 2 گیگابایت رم بشدت پیشنهاد میشود. تجربه کار با هر دو سیستم را داشته ام و برای کسی که میخواهد سیستم جدید تهیه کند، کمتر از 2 گیگابایت اصلا به صلاح نیست.
    این را، توصیه تاریکخانه دیجیتال در نظر بگیرید.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

فقط giga geforce 7600GS OR 7600GT
    بالاخره Gs یا Gt
    متاسفانه بودجه من تا 200 تومن بالا پایین داره.اگر پول دستم اومد gt می گیرم و در غیر این صورت gs
    راستی مطالب مربوط به کارت گرافیک رو توی صفحه های قبلی مطالعه کردید ؟
    چون اینا هیچ کدوم Directx 10 رو support نمیکننا ؟!؟!
    بله.مطالعه کردم.ولی فکر نمی کنم dirext10 برای من که نه بازی می کنم نه کار 3 بعدی زیاد لازم باشه.
    شاید بگید برای ویستا لازمه.ولی آگاهان خبر دادند که vista روی dirext9.0 هم به خوبی کار میکنه!
    پس شابد بهتر باشه این بودجه را روی رم بگزارم!
    مقدار رم کمه , رم قطعه ایه که به سرعت نایاب میشه و تکنولوژیش ارتقا پیدا می کنه , اینجا بحث مهم سازگاری هم مطرح هست ؛ خرید حداقل 2 گیگ رم برای سیستم های قوی به شدت واجب و لازمه
    کم کم دارم به این نتیجه میرسم که بهتره چند جا صرفه جوی کنم و به جاش یه رم 2 گیگ بگیرم.
    حالا روی چه حسابی OZC ؟
    ببخشید ولی شما جایی خوندید که ozc بده؟ من بدون تحقیق این رم رو انتخاب نکردم.البته متاسفانه کسی نمی یاد برای رم بنچ بزاره(یا من ندیدم؟) .بهتر نیست شما به جای این حرف یه مارکی رو که می پسندید معرفی می کردید؟
    روی چه حسابی برای مادربرد ایسوز با چیپ اینتل , گرافیک گیگا با چیپ انویدیا رو انتخاب کردید ؟این وسط بحث سازگاری چی میشه ؟ اگه این دو قطعه رو با تست و ریویو و سندی در کنار هم آوردید به ما هم بگید
    شما سازگاری رو چی تعریف می کنید؟
    به نضر من سازگاری یعنی اینکه کسی برای مینی که ddr3 ساپورت نمی کنه رم ddr3 1066 mhz بگیره!ولی انگار شما عقیده دارید مین ایسوس برای intel بدرد نمی خوره!
    چرا اینقدر مسئله رو بغرنج می کنید (من از بچگی املام خوب نبوده! بغرنج رو درست نوشتم؟::::)
    این سه مارک از معروف ترین مارک های دنیا در زمینه خودشون هستند!کافیه به چند تا مرکز فروش سر بزنید تا این مسئله رو ببینید.البته من اعتقاد ندارم که هر چی پرفروشه خوبه ولی خیلی از بنچ ها هم کارایی و کیفیت این محصولات رو نشون داده اند.و ترکیب این ها هم تا به حال توسط هزار ها نفر آزمایش شده.
    شما اگه دلیل معتبری دارید که این ها با هم سازگاری ندارند لطفا رو کنید.مطمئنا تصمیم من عوض خواهد شد البته اگر معتبر باشد .نه اینکه مثلا یکی بیاید بگو ید که مثلا من چنین سیستمی بستم و سرعت کامپیوترم خیلی کنده!(که احتمالا اسپای ور گرفته!)
    برای پیدا کردن قطعات مناسب برای cpu و مادربردی که انتخاب کردید به سایت اونها سر بزنید و نتایج تست ها رو بررسی کنید
    البته تا اونجا که من می دونم خود شرکت های سازنده معمولا تست نمی گزارند چون ممکنه به جانب داری و .. متهم شوند بلکه این کار توسط سایت های غیر رسمی مثل xbitlabs و hardwaresecrets و ... صورت می گیره.
    به هر حال من تا اونجا که تونستم به این سایت ها سر زدم.البته ادعا نمی کنم که همه مقاله ها رو خواندم!!
    لطفا اگه شما تستی چیزی دیدید ما رو بی خبر نگزارید.
    پاور گرین رو حتما از نوع EPS انتخاب کنید
    اتفاقا برای همین 580 رو انتخاب کرده ام.وگرنه طبق جدولی که خود سایت گرین داده 530 هم برای من کافیه ولی 580 هم پایدار تره هم eps هستش.
    1- كارت گرافيك 6200 توربو كش 32 مگ (128 share ) تقريبا به قيمت 25 هزار تومان.
    2-كارت گرافيك 7900GTX 512 مگابايت .تقريبا به قيمت 350 هزار تومان .
    دوست عزیز .این چه مقایسه ایست ؟یکی 25 تومن و اون یکی 350 تومن (اگه بخواید بقیه قطعات رو هم متناسب با این دو کارت انتخاب کنید اولی می شه 400 تومن و دومی 2 ملیون!)
    کسی نگفت که اصلا تاثیر نداره بلکه گفته شده که تاثیر اون بسیار کمتر از رم و پردازنده هست.
    اما راجع به DVD Writer سونی در این زمینه خیلی موفق عمل نکرده . شما اگر بتونید مارک Plextor رو در بازار پیدا کنید ضرر نکردید . یک عمر با شما همراه خواهد بود .
    درسته .یک روز بعد از آن پستی که زدم چند تا مقاله دستم اومد و کلا همه چیز رو عوض کردم.به انتهای پست مراجعه کنید!
    بله , 2 گیگ الان زیاد به نظر میاد اما کمی آینده نگری اونهم در خرید قطعه ای مثل رم کار خوبیه چون اگر اون نوع خاص رم بعد از مدتی قلابی و مزخرف نشه گرون و کمیاب میشه و بهترین زمان خرید رم وقتیه که فراوونه و توی بورسه , الان هم رم DDR2 بورسه و DDR3 در حال جایگزین شدنه
    دوست عزیز .
    این پست شما که خودش پارادکس است!
    اول گفته اید که رم 2 گیگ الان زیاد به نظر می آید (که یعنی توی بورس نیست) و بعد گفتید بهترین زمان خرید رم وقتیه که فراوونه و توی بورسه !
    از این 2 تا جمله می شه نتیجه گرفت که الان زمان خوبی برای خرید رم 2 گیگ نیست.در صورتی که نظر شما خلاف اینه.البته من با دنیرو جان موافقم که خرید رم 2 گیگ مستحبه نه واجب.
    خوب من راجب پاور گرین زیاد نمیتونم نظر قطعی صادر کنم . منتها تا وقتی که پاورهایی مثل Acbel , Coolermaster هست خرید پاور گرین کمی انتخاب نامناسب به نظر میرسه .
    والله ما از هز کسی که پاور گرین داشته نظرشو پرسیدیم کاملا راضی بوده.
    به نظر من پاور گرین با توجه به قیمتش(نسبت به acbel و کول مستر) خیلی عالیه.
    برای مثال من یک پاور گرین 300 وات قدیمی دارم که الان 6 ساله که داره کار می کنه و آخ نگفته!
    راجب مودم میتونید به مودم کریتیو فکر کنید . ارزون و مناسب
    کریتیو محصولات خیلی خوبی می زنه و حتما مودمشم خوبه.البته فکر نکنم مارک مودم زیاد مهم باشه بلکه مهم توانایی ارسال فکس و v92 بودن و کالر ای دی داشتن است.
    حالا یه سوال: مودم کریتیو v92 هست و خصوصیات بالا رو داره؟اگه داره که خیلی خوبه.
    راجب دی وی دی رایتر هم اکیدا سراغ دی وی دی رایترهای گران قیمت نرید . چون به طور کلی دی وی دی رایتر و سی دی رایتر ها و در کل اپتیکال درایوها عمر محدودی دارند و با توجه به تمامی جوانب و مدیاهای بی کیفیت در ایران توصیه برای خرید نمیشه .
    البته زیاد تفاوت قیمت ندارند .حداکثر 8-7 تومن.بنابرین این مقدار به نظر من ارزش حداقل 1 سال کار بیشتر رو دارند.
    حدالامکان از مارکهایی مثل LG - ASUS استفاده کنید .که Asus از سری متوسط کم قیمت اما بی دردسر و با کیفیت هستش . و LG به لحاظ full bookmark ی از همه همکیشان خودش جلوتره و البته گارانتیش تقریبا بی نقصترین گارانتی موجود در ایران رو داره.
    asus مشکلش اینه که خیلی تقلبیش توی بازار پیدا می شه وگرنه من asus رو دربست قبول دارم.
    ولی دو مورد lg متاسفانه با شما هم عقیده نیستم.من از 3 نفر متخصص سوال کردم و همه عقیده داشتند که مارک هایی مثل nec و plextor بهترینند.و این نتیجه رو یک بنچ مارک هم نشان میداد .لطفا اگه بنچی دارید به ما هم نشون بدید.(متاسفانه اون بنچی که من دیدم چاپ شده بود و بهش دسترسی ندارم.)
    اگر بازی و فیلم دی وی دی به شکل حرفه ای میبینید --- سراغ 5.1 به بالا برید.
    اگر سراغ موزیک به شکل حرفه ای میرید -- حتما 2.1 انتخاب کنید .
    موافقم!
    فکر می کنم برای من 2.1 بهتر باشه به چند علت:
    1.بازی زیاد نمی کنم و فیلم رو هم با dvd player و تلویزون می بینم.
    2. شش تا بلندگو فضای بیشتری رو می گیره ولی من فضای میزم محدوده
    3.اکثر فیلم های روی cd و موزیک ها استریو هستند بنابراین با بلندگوی 5.1 سه تا از بلندگو ها هنگام پخش کار نمی کنند.
    4.ترجیح می دم این مابه التفاوت رو بزارم برای قطعات مهم تر
    تجربه کار با هر دو سیستم را داشته ام و برای کسی که میخواهد سیستم جدید تهیه کند، کمتر از 2 گیگابایت اصلا به صلاح نیست.
    وقتی دکتر روشن و بقیه دوستان این همه به من ناشی توصیه می کنند که رم 2 گیگ بگیر مگه من جرئت مخالفت دارم؟
    ---------------------
    حالا از همه مهمتر باید بگم که بکل پلتفرم رو عوض کردم.یعنی با توجه به بنچ های toms hardware و سایت سخت افزار ایران و ... مشاهده کردم که در 90 درصد مواقع سرعت e6420 از amd 6000 پاینتره(قیمت هر دو حدود 185 تومنه).حالا چراش برای من مهم نیست (منظورم بحث های تئوریه).پس سیستم به این ترتیب به کلی عوض شد:
    amd X2 6000
    asus m2n sli delux
    western digital 320 gig sata2 16mb buffer
    CRT sumsong 17" monitor
    silent storm green case
    green 580W real power
    giga geforce 7600GS
    nec or plextor dvd-rom and dvd-rw
    اسپیکر 2.1 که مارکش هنوز معلوم نیست
    ozc or gskill 2*1gig dual

چقدر طولانی شد!
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

راستی یک چیز دیگه
    رم 1 گیگ با باس 800 الان 80 الی 90 تومانه.
    و رم 2 گیگ با همین باس بین 160-190 تومان.که یعنی حدودا 2 برابر.
    ولی رم 2 گیگ با باس 533 یا 667 بین 95 تا 125 هست.
    حالا فرض می کنیم که من حداکثر 120 تومن برای رم دارم.
    پس 2 تا انتخاب دارم: 1 گیگ 800 یا 2 گیگ 667 (هر چند همین 2 تا هم 20 تومان اختلاف دارند)

حالا آیا واقعا ارزش دارد که 2 گیگ بگیرم؟
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

صفحه 8 از 83 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین