صفحه 71 از 87 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    راستش غرض از سوال این بود که قصد مهاجرت به فول فریم و خداحافظی با دنیای کراپ رو دارم و طبیعتا با توجه به بودجه محدود، سراغ ارزان ترین فول فریم خواهم رفت.
    حدسم این بود که اگه در ایام ژانویه دوربین جدیدی از طرف کانن معرفی بشه و تاثیری در قیمت مدلهای قبلی بذاره، ارزش داره این 2 ماه رو صبر کنم. ولی اگه قرار باشه یه سال طول بکشه تا در ایران مثلا 200-300 افت کنه، طبیعتا معطلش نخواهم کرد...
    با سلام
    من هم دقیقا توی همچین وضعیتی گیر کردم...ولی به نظر من ارزش صبر کردم برای 5d markiii رو داره که ببینیم می شه خریدش یا نه
    Golden، Mr.vAhiD.DI و Bijan.DSLR تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر همراه hosein1973 آواتار ها
    تشکر کرده
    991

حدسم این بود که اگه در ایام ژانویه دوربین جدیدی از طرف کانن معرفی بشه و تاثیری در قیمت مدلهای قبلی بذاره، ارزش داره این 2 ماه رو صبر کنم. ولی اگه قرار باشه یه سال طول بکشه تا در ایران مثلا 200-300 افت کنه طبیعتا معطلش نخواهم کرد...
    به نظر من ارزشش رو نداره . دارین ریسک میکنین با این وضعی که دلار و ارز داره شاید تازمانی که دوربین جدید معرفی بشه ... و تازه بعد از چند ماه وارد ایران بشه ، همین 5D Mark II رو هم نتونین بخرین . جنسهای موجود در بازار هر هفته قیمتشون داره بالا میره حالا چه برسه به یه دوربینی که قراره نوبر بازار بشه .
    بعنوان مثال من قصد خرید لنز سیگما 150ماکرو رو داشتم روز شنبه قیمت سیگل 950تومان بود اما دیروز _یعنی دوشنبه _ که خواستم بخرم و دوباره زنگ زدم قیمت رو یک میلیون یکصد تومان اعلام کرد _ در مدت 2 روز 150هزار تومان افزایش _ وقتی علت رو پرسیدم مسئول فروشش گفت که نرخ دلار بالا رفته .
    حسین بابایی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    راستش غرض از سوال این بود که قصد مهاجرت به فول فریم و خداحافظی با دنیای کراپ رو دارم و طبیعتا با توجه به بودجه محدود، سراغ ارزان ترین فول فریم خواهم رفت.
    حدسم این بود که اگه در ایام ژانویه دوربین جدیدی از طرف کانن معرفی بشه و تاثیری در قیمت مدلهای قبلی بذاره، ارزش داره این 2 ماه رو صبر کنم. ولی اگه قرار باشه یه سال طول بکشه تا در ایران مثلا 200-300 افت کنه، طبیعتا معطلش نخواهم کرد...
    کراپ دار و فول فریم هر کدام جایگاه خودشان را دارند و چنین نیست که با خرید فول فریم دیگر احتیاجی به کراپ دار نباشد یعنی این به جای آن باشد!
    از طرفی برنامه ریزی و سرمایه گذاری بر اساس حدس و گمان چندان منطقی نیست اشتباهی که بنده آنرا تجربه کرده ام.
    5d markiii بدنه بسیار با ارزشی است یکی از بهترین و کارآمدترین سنسورهای فول فربم موجود بر روی آن نصب شده است حتی در صورت معرفی بدنه جدیدتری از طرف کانن از قابلیتهای آن کم نخواهد شد
    کسی که امروز این بدنه برای او کافی است به احتمال زیاد پس از معرفی بدنه جدید نیز برایش کافی خواهد بود
    از طرفی
    داشتن یک 5d markiii با توجه به قیمت بسیار معقول آن همراه با یک بدنه جدیدتر و حرفه ای تر چندان دور از ذهن نیست
    حداقل برای کسانی که به نوعی از عکاسی کسب درآمد میکنند یک انتخاب برتر می باشد.
    بنده شخصا ترجیح میدهم با دو بدنه برم عکاسی و معمولا همین کار را میکنم به جای تعویض های مدام لنز و دردسرهای آن.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

هیچ زمانی‌ نبوده که دوربین جدید معرفی‌ بشه و کسی‌ دوست داشته باشه مدل قبلی‌ را بخره. در مورد 3 Mark بعد از ۳ سال انقدر تفاوف است که هر کسی‌ هم که عاشق Mark 2 است دوست داره Mark 3 را داشته باشه. (این ربطی‌ به موضوع تاپیک نداره ولی‌ اگر من باشم الان حدود ۲-۳ هزار دلار می‌خرم کنار میگذارم، که نگران بالا رفتن ارز و طبعا قیمتها در چند ماه آینده نباشم.)

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

شاید برخی دوستان حرف من رو قبول نکنند ولی باز هم قبلا نوشتم اگر اهل عکاسی واقعی هستید منتظر چی هستید؟
    مگه قراره ما هزار سال عمر کنیم؟ رو اما و اگر و شاید ... میخواهید خودتونو یک سال و نیم از عکاسی محروم کنید که چی بشه؟
    کی گفته تا این مدت ممکنه دوباره برید همون جاهایی که تو این مدت رفتید؟
    این صحبتها چیه؟
    صبر کنیم صبر برای چی؟ شما برید همون مارک 2 رو بخرید هر موقع مارک 3 اومد و افت مناسبش رو کرد تعویض کنید.
    چطور یه دوربین که اولش میاد خدایی میکنه ولی بلافاصله از چشم میفته؟
    باور کنید من به اینم مسئله اعتقاد دارم که لحظه های عمر بسیار بسیار بیشتر از این تفاوت قیمت ها ارزش دارند که دوباره رو اما و اگر مدتهای مدید بنشینیم تا یه دوربینی بیاد و ما مثلا چی ازش میخایم؟
    والله به خدا همین مارک یکش هم دست کسی باشه شاهکاره.
    تو را به خدا به دل نگیرید ولی حس میکنم به روز بودن تو ما مردم از همه جای دنیا بیشتره نه فقط تو تجهیزات عکاسی.
    بحث نداشتن هم نیست چون همه دوستان آنچنان با قاطعیت صحبت از صبر میکنند که انگار هر قیمتی اعلام بشه بلافاصله اقدام میکنند.
    فرض میکنیم ششماه دیگه معرفی بشه. ده ماه هم طول بکشه بیاد تو ایران.دلار هم ثابت بمونه!!!!!!!!!!!!!! قیمتش اصلا فرض بگیریم همون قیمت مارک دو باشه.
    باز هم تعلل جایزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الله و اعلم.
    بخدا قدر هر نفسی رو که میکشید بدونید که این لحظه ها دیگه برنمیگرده که بخواهید بدون هیچ مشکلی همین دوربین ها رو دست بگیرید.
    ARASH E، yaghoobi، Javid و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    27

با فرمایشات شما موافقم. اما فرض من برای خودم بود که یک 30D دارم که هنوز هم جوابگوی نیاز من است و صبر کردن تا Feb 2012 که معمولا محصولی جدید از Canon معرفی‌ میشود.
    nadersharp تشکر می‌کند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH E نمایش پست ها
    با فرمایشات شما موافقم. اما فرض من برای خودم بود که یک 30D دارم که هنوز هم جوابگوی نیاز من است و صبر کردن تا Feb 2012 که معمولا محصولی جدید از Canon معرفی‌ میشود.
    آرش جان درسته. منظور من هم دقیقا همین بود. یعنی الان فرض رو بگیرید شما یه بادی و لنزهای مربوطه 5دی رو بگیرید. لنزها که قطعا افت ندارند و یه بادی 2900 بشه چقدر تا شما دلت برای 1.5 سال عکاسی نسوزه؟
    باور کن من عکسهایی از جاهایی از دنیا دارم که هزار بار حسرت میخورم که کاش یه دوربین بهتر داشتم و یا یه لنز بهتر.
    زمان که به عقب برنمیگرده. منظور من اینه که لحظات عمرت رو به صرف این تفاوتها دور نریز و سعی کن بهترینها رو در همون لحظه داشته باشی.

بزار یه مثال بزنم. یه بار با یکی از دوستانم تو مادرید تا جلو میدان گاوبازیشون رفتیم و وقتی با قیمت بلیطش مواجه شدیم دو دل شدیم بریم تو یا نه؟
    دوستم بمن حرف خوبی زد.گفت نادر چقدر امکان داره باز ما با هم شرایطی پیش بیاد تا بیایم اینجا.تو این حال و هوا و بریم گاو بازی اینا رو ببینیم. دیدم راست میگه.

باز مثال دیگه: الان اگه به یه جوان 20 ساله یه ماشین کورسی آخرین مدل بهش بدن بیشتر بهش میچسبه یا یه پیرمرد 60 ساله؟
    باور کنید میدونم زیاد آف تاپیک نوشتم ولی اینو از من داشته باشید هیچوقت آدم تو لحظات گذشته خودش نمیتونه قرار بگیره.
    لپ کلام: برو بادیتو عوض کن. شما مصرف کننده هستید نه تاجر که غصه 200 تومن بالا پایینشو بخوری. نه با این اختلاف چیزی به شما اضافه میشه و نه کم.
    باز هم معذرت از روده درازی....
    فرهاد، ARASH E، yaghoobi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

عملاً وقتی با دوستان صاحب نظر درباره این موضوع صحبت کردم، غالباً موافق بودند که رسیدن بادی جدید و نتیجتاً افت قیمت آنقدر کم است که ارزش صبر کردن ندارد!!!

یعنی قیمت 5D II آن موقع یک دفعه نمی‌شود 2 تومان...! در نظر بگیرید که 5D III در ایران بعید نیست تا حدود 4 میلیون هم قیمت بخورد!

پس غیر از مسائلی که آقای مسلمی گفتند، از لحاظ اقتصادی هم اتفاق خاصی نمی‌افتد؛ نگران نباشید.
    Javid، M. Beyrami، SinaVT و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    عملاً وقتی با دوستان صاحب نظر درباره این موضوع صحبت کردم، غالباً موافق بودند که رسیدن بادی جدید و نتیجتاً افت قیمت آنقدر کم است که ارزش صبر کردن ندارد!!!

یعنی قیمت 5D II آن موقع یک دفعه نمی‌شود 2 تومان...! در نظر بگیرید که 5D III در ایران بعید نیست تا حدود 4 میلیون هم قیمت بخورد!

پس غیر از مسائلی که آقای مسلمی گفتند، از لحاظ اقتصادی هم اتفاق خاصی نمی‌افتد؛ نگران نباشید.
    درست میفرمایید، همانطور که 5D مارک 1 هم بعد از آمدن مارک 2 افت شدیدی نداشت و هنوز بعد چندین سال از توقف تولید این دوربین و با توجه به شاهکار بودن مارک 2 ، دست دوم مارک 1 با چندین سال عمر ، با قیمت کمی معامله نمیشه.
    اگر درست خاطرم باشه در زمان عرضه مارک 2 ، دست دوم مارک 1 حدود 1600 بود و مارک 2 با حدود قیمت 1 تومان بالاتر از دست دوم مارک 1 عرضه شد.
    M. Beyrami، Vahid، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من یسری سوال درمورد این دوبین داشتم،الان دو ماهه که خریدمش ولی سر بعضی چیزا واقعا دارم گیج میزنم،نمیدونم اینجا باید بپرسم یا فروم دیگه ای سراغ دارین که سوالمو مطرح کنم،سوالام درمود ستینگ دوربینه،ممنون میشم کمکم کنین،مرسی

صفحه 71 از 87 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین