صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 75
Like Tree337تشکر

موضوع: کمک برای رفع اشکال از عکسهای مردود

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

یعنی هرچه چشم به دنبال چیزی می‌گردد که نکته‌ای دریافت کند، چیزی نیست.
    اگه ممکنه بیشتر توضیح بفرمایید ; این یک الزام است یا ترجیح ؟ یک سوژه اصلی وجود دارد و مرکز توجه به سمت آن است .
    ضمن اینکه بحثهای انجام شده در مورد پس زمینه و عدم وجود المانهای راهنما کاملا قابل درک است.
    F.KamranNia و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    اگه ممکنه بیشتر توضیح بفرمایید ; این یک الزام است یا ترجیح ؟ یک سوژه اصلی وجود دارد و مرکز توجه به سمت آن است .
    ضمن اینکه بحثهای انجام شده در مورد پس زمینه و عدم وجود المانهای راهنما کاملا قابل درک است.
    با سلام

شما دیگه خودتون استادین جناب اکبری!!!

بنده دقیقا با جناب وحید موافقم

جناب اکبری معولا هر عکسی یه نکته یا نقطه ی توجهی داره، که چشمو به سمت خودش می کشه، یا حالا ممکنه در بردارنده پیامی باشه یا توصیفی از چیزی یا جایی یا حسی باشه!! در این عکسم بیننده سردرگمه که عکس چه چیزیو میخواد بهش برسونه

اما در مورد پس زمینه..... دوستان تمام توضیحات رو دادن و گفتنی هارو گفتن.... شلوغی سوژه که جای خود داره هیچ !! اون برف سمت راست سوژه، چشم بیننده ی عکس رو از شوژه ی اصلی به طرف خودش میکشه!!!

امیدورام مطالبم مطلبه مفیدی درشون وجود داشته باشه

ببخشید که در حضور بزرگان پرحرفی کردم

موفق باشید.......
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    4538

اتفاقا بنده از هر پست عزیزان بزرگوار مطلب تازه ای می اموزم .

مطلبی که موافق نیستم سردرگمی در گرفتن پیام است. سوژه به این برجستگی در جلوی تصویر، راحت و آماده داره پیامش رو فریاد میزنه هرچند که سایر عناصر هیچ کمکی بهش نمیکنند و به نظر من هیچ نیازی هم به کمک ندارد ... سوال بنده این است که آیا پیام واضح سوژه آنقدری کفایت نمیکند که چشم به دنبال پیام دیگری به گوشه و کنار کادر کشیده نشود ؟

اینها سوالات و تصورات من است و قطعا همان اشتباهی ( از بنده ) که در اینجا به دنبال رفع آن و امثالهم هستیم. با تشکر
    FD master

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    اتفاقا بنده از هر پست عزیزان بزرگوار مطلب تازه ای می اموزم .

مطلبی که موافق نیستم سردرگمی در گرفتن پیام است. سوژه به این برجستگی در جلوی تصویر، راحت و آماده داره پیامش رو فریاد میزنه هرچند که سایر عناصر هیچ کمکی بهش نمیکنند و به نظر من هیچ نیازی هم به کمک ندارد ... سوال بنده این است که آیا پیام واضح سوژه آنقدری کفایت نمیکند که چشم به دنبال پیام دیگری به گوشه و کنار کادر کشیده نشود ؟

اینها سوالات و تصورات من است و قطعا همان اشتباهی ( از بنده ) که در اینجا به دنبال رفع آن و امثالهم هستیم. با تشکر
    باز هم سلام جناب اکبری

این حرفای شما منو یاده یکی از عکسام انداخت این عکس

اول بگم بنده هرهفته میرم کلاس عکاسی که 60-70 درصدش در مورد ترکیب بندی و نقد عکسه بعد ادامه بدم
    این عکسو تو محرم گرفتم و خیلی دوسش دارم و داشتم، گذشت تا اینکه نوبته بنده شد عکسامو ارایه بدم، یکی از عکسام همین بود که کلی در موردش بحث شد(البته همچین عکس تاپی هم نیست، یه جورایی هم بگ گروندش شلوغه(هم از لحاظ تکنیکی مشکل داره هم از لحاظ تاکتیکی:biggrin:)، مال اون اولایی که دوربینه جدیدمو گرفته بودم)

من خودم چون این عکسو موقع عزاداری گرفته بودم فکر میکردم همچین حسی رو رسوندم، و در اولویت دوم پیری این بنده خدا رو ، اما همه که به عکس نگاه میکردن هیچ چیزی ازش برداشت نمیکردن، چرا؟؟!!! چونکه بنده اصلا صحنه ای یا چیزیو به این پیرمرد ارتباط نداده بودم در این عکس!!! (دیگه از تعریفای بیشتره عکسم صرفنظر میکنم:biggrin: و میرم سروقت عکس جناب کامران نیا)

تو این عکسم فکر میکنم یه همچین حالتی باشه، شوژه باید به یه طریقی با محیطی که درش قرار داره در ارتباط باشه یا مثلا نمیدونم یه فرد آزادی رو در چند قدم اونطرفتره عکس باشه!!

حالا اینجا این سوژه (البته این نظره شخصیمه) هیچ پیامی رو نمیرسونه که چرا زنجیر بهش آویزون و محبوس شده و از این جور چیزا!!!

برای رفع اینجور ابهامت مثلا میشه این عکس یا عکس خودم رو در مجموعه ای بر فرض با عنوان محرم ارایه میکردم اونوقت دیگه عکس بی معنی و مفهوم نمیشد

خسته شدم تا این متنو تموم کردم

موفق باشید..........

پ.ن : نقد و تفسیر عکس توسط هر بیننده ای متفاوته، پس نظره بنده دال بر این نیست که حتما باید هر چی من میگم تو اون عکس باشه، یا بهتر بگم نقد و تفسیر یک عکس سلیقه ایه!!!

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

"با سلام خدمت دوستان گرامی.
    من این عکس رو چند وقت پیش در بخش عکسهای گل قرار دادم ولی مورد قبول واقع نشد. خواستم نظر دوستان رو بدونم."

عکس رو برداشتم تا تداخلی ایجاد نشه .
    ویرایش توسط M. Bagheri : Sunday 17 April 2011 در ساعت 15:58 دلیل: حذف عکس
    شاهین اکبری، Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

تشکر کرده
    4538

با سلام توجهتون رو به قسمتهایی از پستهای 3 جناب دکتر روشن و 11 جناب غفاریان جلب میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

... همچنین مراقب باشید که بحث‌های مرتبط با عکسهای مختلف با یکدیگر مخلوط نشود. یک عکس را به سرانجام برسانید و بعد بروید سراغ عکس بعدی.

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها

برای پایان بحث در مورد یک عکس نظرم اینکه که هر گاه عکاس اون عکس با توجه به توضیحات دوستان قانع شد که عکسش به چه دلایلی رد شده در یک پست این رو اعلام کنه و از اونجا به بعد دوستان دیگه بتونند عکس جدیدی در این تاپیک قرار بدن.
    اینها قوانینی شد که توسط اعضا پذیرفته شدند. برای حفظ نظم تاپیک لطفا پستتون رو ویرایش کنید و تا موعد مقرر صبر بفرمایید.
    F.KamranNia، Mehdi Rojaie، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

آقای اقبالی فکر کنم با این توضیحتون هم بنده رو قانع کردید و ( به احتمال زیاد ) هم آقای کامران نیا رو . سپاسگزارم.
    Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

آقای اکبری هر موقع کارتون تمام شد بفرمایید بنده مشتاقم دلایل رد عکس آقای باقری رو هم بدونم.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    ممنون ار توجه و لطف دوستان .
    به قول عادل فردوسی پور " من می تونم با اجازتون قانع نشده باشم؟"
    البته جمله بالا مزاح بود ، از اینکه ایراد های عکس رو گوشزد کردید متشکرم.
    شلوغی پس زمینه را قبول دارم و در یک ویرایش سعی بر محو کردن پس زمینه کردم که خوب نشد. البته کراپ اصلی عکس این نیست و کاملا متفاوت بود . از زاویه دیگری هم عکس داشتم که باز به نظرم این یکی بهتر بود.
    این عکس در سفری به ماسوله گرفته شده بود که تقریبا کاری بود و من طبق عادتم فقط دوربین به دست بودم. زمانی که به سمت ماشین بر می گشتیم متوجه این مانکن با این وضعی که می بینید شدم و چون دوستان در ماشین منتظر من بودند کل این اتفاق 20 ثانیه هم بیشتر طول نکشید. برای روشن شدن موضوع عکس ها را بدون ادیت قرار می دهم.
    2.jpg
    از آن عکس هایی بود که به خودم گفتم بعدا درست می شود و به اذعان دوستان نشد!
    یادم باشد دیگر هیچ وقت این کار را نکنم ، البته امان از فراموشی!
    نوبت رو می سپاریم به دوستان.

پ ن : علاوه بر آن جمله قانع شدن توسط عکاس به نظرم بد نیست حداقل یک روز برای هر عکس وقت گذاشته شود.
    ویرایش توسط F.KamranNia : Sunday 17 April 2011 در ساعت 16:19

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    من این عکس رو چند وقت پیش در بخش عکسهای گل قرار دادم ولی مورد قبول واقع نشد. خواستم نظر دوستان رو بدونم.
    ویرایش توسط M. Bagheri : Sunday 17 April 2011 در ساعت 16:47 دلیل: قرار دادن عکس
    F.KamranNia، شاهین اکبری و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین