صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 75
Like Tree337تشکر

موضوع: کمک برای رفع اشکال از عکسهای مردود

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

بهتر است برای کاربران شناخته شده یا قدیمی تر چنین شرطی گذاشته نشود
    به نظر من این تبعیض قائل شدن بین کاربران است. اتفاقا کاربر نوپا (مثل خودم ) سوال بیشتری دارد تا کاربر قدیمی و کارکشته!
    کسی که مدت زیادی در فروم بوده قطعا به ایراد کار خود واقف است.مثلا ممکن است بین هر 5 عکس تایید نشده برای یک عکسش سوال داشته باشد .
    ولی کسی که تازه شروع به ارسال عکس کرده از همان اولین عکس سوال دارد و بعد از چند بار بحث درباره عکس خودش راه را پیدا می کند.
    به نظر من چیزی که برخی مواقع باعث این می شود که ندانیم چرا عکسمان پذیرفته نشده ، مقایسه با عکس های قبلی است. یعنی نمی توانیم نقاط قدرت عکس پذیرفته شده را با نقاط ضعف عکس خود مقایسه کنیم.
    Javid، Vahid، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliAk آواتار ها
    تشکر کرده
    3315

یک سوالی اومدیم عکاس تصویری اینجا گذاشت بعدش یادش رفت بیاد اعلام کنه قانع شده
    چه باید کرد؟
    ==========================
    پ.ن:من غریب یک عکسی ارسال کردم که دوستان کلا یادشون رفت:دی
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post207927
    Javid و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

با عرض پوزش از دوستان به نظر بنده این نوع تاپیکها علاوه بر بار آموزشی مستند تاریخی هم محسوب می شوند. جسارتا تصمیم گیری برای نحوه مدیریت آن را بی خیال شده و به مسئولش بسپارید و به اصل موضوع بپردازید هنوز پست 41 جواب درستی نگرفته آیا از دوستان کسی دلیل قاتع کننده ای ندارد؟
    نظر شخصی خود بنده تیرگی پس زمینه است که باعث شده در تصویر گل شادابی وجود نداشته باشد.
    AliAk و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط F.KamranNia نمایش پست ها
    به نظر من این تبعیض قائل شدن بین کاربران است. اتفاقا کاربر نوپا (مثل خودم ) سوال بیشتری دارد تا کاربر قدیمی و کارکشته!
    کسی که مدت زیادی در فروم بوده قطعا به ایراد کار خود واقف است.مثلا ممکن است بین هر 5 عکس تایید نشده برای یک عکسش سوال داشته باشد .
    ولی کسی که تازه شروع به ارسال عکس کرده از همان اولین عکس سوال دارد و بعد از چند بار بحث درباره عکس خودش راه را پیدا می کند.
    به نظر من چیزی که برخی مواقع باعث این می شود که ندانیم چرا عکسمان پذیرفته نشده ، مقایسه با عکس های قبلی است. یعنی نمی توانیم نقاط قدرت عکس پذیرفته شده را با نقاط ضعف عکس خود مقایسه کنیم.
    جناب کامران نیای عزیز.
    بهتر است ترجیح بر این نباشد که کاربر نوپا حتما با ارائه عکس خودش به مشکلاتش پی ببره بلکه با مطالعه سایر پستها و نقد ها میتونه بهتر با کاستی ها و نقایص آشنا بشه.

تصور کنید با نقد عکس خوب شما یا آقا مهدی به عنوان افراد با سابقه، بار این تاپیک بالاتر خواهد بود یا نقد عکسی که فقط یک نفر رو از اشتباه در بیاره؟
    Vahid، AliAk و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

جسارتا تصمیم گیری برای نحوه مدیریت آن را بی خیال شده و به مسئولش بسپارید و به اصل موضوع بپردازید
    بنا به این دلیل نمیشه:

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    فعلا به صورت آزمایشی این تاپیک با مشارکت خود اعضا، پیش خواهد رفت تا بعدا بر اساس بازخوردها و نتایج آن، تصمیم بگیریم.
    ... همان‌گونه که عرض کردم خود دوستان باید تصمیم بگیرند و عکس شان را نمایش دهند. خودشان هم نظر دهند. خلاصه همه کارها با خودتان است.
    F.KamranNia، Mehdi Rojaie، AliAk و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4245

نمی دونم چرا لیبی یادم افتاد.:cool:
    با اجازتون بنده عکسم رو می فرستم امیدوارم نتیجه بگیرم:

IMG_0943.jpg

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشکر از دوستان

احتمالا بقول آقای مسلمی بحث عکسهای مختلف کمی با یکدیگر ادغام خواهد شد و پیشگیری از آن مشکل است. شاید مجبور شویم برای هر عکس یک تاپیک مجزا در یک زیرمجموعه بسازیم.

در مورد عکس آقای کامرانی نیا: سوژه خوبی بوده است اما اجرای کار ضعیف است. سیاه و سفید شدن عکس نیز نتوانسته است عکس را نجات دهد و کادر خوبی حاصل نشده است. مشکل اصلی عدم تاثیر عکس بعلت ۱- جایگذاری سوژه ۲- پس زمینه نامناسب است. که آن را تا حد یک عکس معمولی پایین آورده است. فرضا اگر زاویه دید ما به سوژه اصلی، از پایین به بالا بود و یا از بالا به پایین، شاید عکس بهتری حاصل می‌شد.

در مورد عکس جناب Boofalo (با عرض معذرت، نامتان را نمی دانم)، عکس کمی کیفیت پایینی دارد و پس زمینه هم غیر طبیعی بنظر می‌رسد اما علت اصلی رد آن، ارسال چند عکس مشابه دیگر توسط ایشان همراه با آن بود که آنها به مراتب بهتر بودند و آنها تایید شدند.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post205281
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post205285

عکس آقای جاوید هم دارای کیفیت پایینی از لحاظ جزئیات است علاوه بر اینکه بعلت زمان نامناسب عکاسی، کیفیت نور نیز خوب نیست.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    4538

تاپیک ارسالی : سلف پرتره

حذف نمایش عکس به درخواست آقای جاوید

فکر میکردم از لحاظ خلاقیت نصفه نیمه، نمره بیاره.

پینوشت : از آنجا که جواب دکتر روشن و همکاران، برهان قطعی ست، ارسال بعدی رو انجام دادم.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 18 April 2011 در ساعت 16:21
    Javid، AliAk و NetNegar تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4245

با تشکر از جناب روشن
    در مورد کیفیت پایین جزئیات بیشتر توضیح می فرمایید؟ ببخشید من اصلا متوجه نمی شوم کدام جزئیات مد نظرتان بوده.
    در مورد زمان بله زمان عکاسی دقیقا بدترین زمان بود وسط ظهر آفتابی جمعه شلوغ پارک ملت و چون با G12 عکس رو گرفتم و کانورتور فیلتر UV رو هم نبردم خیلی کاری از دستم بر نمی آمد هر چند که ایزو را هم اشتباهی 125 گذاشته بودم به جای 100 یا حتی 80. آیا ذر این آفتاب شدید راه خوبی برای رفع این قبیل مشکلات وجود دارد؟
    البته حتی سعی کردم از فلاش دوربین به عنوان fill light برای قسمتهای تیره تر استفاده کنم که به دلیل فاصله کم نتیجه بدی گرفتم.
    پروسس خیلی کمی هم در CS5 انجام دادم در حد تصحیح خطای لنز و کمی بازی با saturation روی فایل raw .

تاپیک ارسالی : سلف پرتره
    جناب اکبری
    قوانین ... بنده هنوز به نتیجه نرسیدم.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

از حساسیت موجود نسبت به تاپیک خوشحالم، امیدوارم سیر خوبی داشته باشد.

آقای مسلمی، شما لطف بسیار زیادی دارید نسبت به بنده.
    اگر بنده چیزی می‌نویسم یا نظری می‌دهم باعث خوشحالی است که مفید واقع شود. درس پس دادن است البته.
    منتهی از چند جهت خودم را در جایگاهی که شما فرمودید نمی‌دانم؛ یکی اینکه نظر بنده خالی از اشکال نیست و اگر زیر عنوانی چون "مدیر" این نظرات بیان شود، خارج از انصاف است.
    دوم آنکه به عنوان یک کاربر معمولی راحت‌تر می‌توان وارد بحث و گفتگو شد.
    ضمناً این موضوع تعهداتی به دنبال دارد که باید رعایت شود و مستلزم حضور روتین در فروم است.
    ----------------------------------------------------------

در مورد عکس گذاشتن و بحث و بررسی آن چند مورد که رعایت کردنش خالی از لطف نیست:
    1: لطفاً از نوشتن موارد جزئی که به صورت آنی به ذهن می‌رسد پرهیز شود. مانند "لنزت کثیف بوده نه؟ 2 تا نقطه افتاده روی عکس". مطمئن باشید عکسی به خاطر مشکلات جزئی رد نشده.
    2: اگر کسی عکسش رد شده است، یک مروری بر پست‌های گذشته داشته باشد، احتمال آنکه قانع شود زیاد است. اگر هم باز سؤال وجود داشت با رعایت وضعیت جاری، عکس را منتشر کند.
    3: اگر راجع‌به چند عکس نظرات کوتاهی ارائه می‌شود، در یک پست باشد تا مرور تاپیک در آینده برای مخاطبان آتی آن آسان‌تر شود.
    4: خواهشمندم، تاپیک برای بررسی عکس مد نظر باشد نه محل بحث دربارۀ سیستم فعلی فروم برای رد یا تأیید عکس‌ها.

پایدار باشید‍
    ویرایش توسط Vahid : Monday 18 April 2011 در ساعت 20:16
    nmroshan، NASSIRI4080، F.KamranNia و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین