صفحه 72 از 163 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود بر شما
    بسیار ممنونم از ابراز نظرتان و ای کاش دوستان دیگر هم مانند شما نظر دهند.
    در مورد ستاره قطبی کاملا فرمایش شما متین است ولی، باید عرض کنم که ثبت نه تنها کراپ نشده، حتی تراز هم نشده چون بنظرم نیاز نداشت. ولی چنانچه برای قرار دادن ستاره قطبی چند درجه ای به راست میچرخیدم 2تا مشکل بوجود می آمد:
    1. نمای زمین تاریک و عدم حضور خط سیر خودروها.
    2. همانطور که در عکس هم مشخص است، ستاره محبوب ما دقیقا بالای آلودگی نوری تشریف داشتند و ترس آنرا داشتم که ردی از ستاره ها در مرکز نداشته باشم.
    آیا در این موقعیت پیشنهادی دارید برای بهتر شدن کادر؟
    در مورد فرمایش تان برای استفاده از چند شات هم چشم، کارهائی کردم و انشاءالله در اولین فرصت سعیم را خواهم کرد.
    فقط من متوجه نشدم مزیت استفاده از NR هنگام عکاسی، در روش تک شات چیست؟ و همچنین Dark Frame؟
    سپاس فراوان.
    سلام
    ممنونم از لطف شما .
    در مورد ستاره قطبی عرض کنم که یک چرخش کوچک کافی بود ( ستاره در راست بالا و رد ماشین در چپ پایین قرار میگرفت ) ، البته موقیتی که در آنجا بودین تعیین کننده هست گاهی اوقات دست عکاس بسته میشه ، پیشنهاد من گرفتن 2 شات کنار هم بصورت پانوراما هست ( اگر امکان چرخش وجود نداشت ) و بقول عکاس با تجربه آسمان شب آقای زاکاریان گاهی لازم هست اصلا عکس نگیریم . "" پیدا کردن مکان های بدور از آلودگی نوری یکی از لازمه های کار عکاسی نجومی هست ، البته با بتصویر کشیدن آلودگی نوری در کنار ستاره ها میتونید یاد آور ضرر بسیار زیادی بشین که نور های کنترل نشده شهر ها به طبیعت آسمان شب میزنند ""
    درباره دارک فریم هم عرض کنم که عکاسی در شب بدلیل استفاده از نوردهی طولانی و حساسیت بالا اغلب باعث ایجاد هات پیکسل و نویز های رنگی قوی میشه ، در دارک فریم دقیقا بعد از اتمام عکاسی یک فریم با همان تنظیمات عکس اصلی ولی با در لنز بسته میگیریم ، در این عکس مقدار زیادی هات پیکسل و نویز موجود خواهد بود ، نرم افزار های تخصصی ترکیب تصاویر نجومی که قبلا گفتم قسمتی برای وارد کردن دارک فریم دارند و پروسه کار به این صورت هست که بعد از اتمام کار ترکیب عکس ها این تک فریم رو از عکس شما تفریق میکنه این کار باعث میشه تا حد زیادی هات پیکسل ها و نویز ها از بین برن (( البته حرفه ای ها چند فریم رو بعنوان دارک فریم میگیرند که حداکثر حذف رو داشته باشن ))
    Long exp NR اگر منظورتون هست که تقریبا همون کار دارک فریم رو خود دوربین انجام میده ولی مشکل اینجا هست که اگر بخواهید پشت سر هم عکاسی کنید دیگه امکان پذیر نیست چون خود این پروسس زمان بر هست و در هین انجام به شما اجازه عکاسی نمیده .

موفق باشید
    yaghoobi، MahBaz، SHOK53 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نام: 93.7payampix3686.jpg نمایش: 738 اندازه: 102.9 کیلو بایت
    Persian، yaghoobi، K_NMT و 48 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

نام: DSC_0326.jpg نمایش: 740 اندازه: 276.6 کیلو بایت
    yaghoobi، Kholeno، Kourosh Kahal و 64 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

نام: m2_2.jpg نمایش: 520 اندازه: 115.2 کیلو بایت

كاربر آشنا MZ.it آواتار ها
    تشکر کرده
    786

نام: IMG_8968.jpg نمایش: 601 اندازه: 144.5 کیلو بایت
    yaghoobi، mreza1001، Nima Sadigh و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    HOMER j-Z

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

یه سوال از دوستان
    در گوشه ای ازین ساعت خوندم که مدت نور دهی 1 ساعت منظور ازین جمله چیه؟
    یعنی باید دیافراگم رو رو 8 یا بیشتر بزاریم و ISO روی 100 و بمدت 1 ساعت شاتر رو روی حالت BULB نگهداریم اگه اینطور باشه پردازش برای دوربین مشکل میشه و خیلی طول میکشه عکس رو آماده کنه امکان نداره سنسنور اذیت بشه و اگه این طور نیست یعنی در طی یک ساعت چندین عکس میگیریم و در نهایت در فتوشاپ ادیت میشن؟
    دوست دارم یه عکس از ستاره ها بصورت چرخشی بگیرم
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اگر با دوربین دیجیتال عکاسی میکنید بهتره با تعداد شات بالا و زمان های چند ثانیه ای رد ستارگان رو ثبت و بعد در ویرایش با هم یکی کنید. نوردهی 1 ساعته و مانند آن با دوربینهای فیلمی انجام میشه که مشکل افزایش نویز و باطری و داغ شدن سنسور ندارند.
    msh2200، yaghoobi، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه itsa_fineday آواتار ها
    تشکر کرده
    505

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان
    یعنی باید دیافراگم رو رو 8 یا بیشتر بزاریم و ISO روی 100 و بمدت 1 ساعت شاتر رو روی حالت BULB نگهداریم اگه اینطور باشه پردازش برای دوربین مشکل میشه و خیلی طول میکشه عکس رو آماده کنه امکان نداره سنسنور اذیت بشه و اگه این طور نیست یعنی در طی یک ساعت چندین عکس میگیریم و در نهایت در فتوشاپ ادیت میشن؟

هر 2 این تکنیک ها استفاده میشه ....
    در تکنیک اول که مدت زمان طولانی و پشت سر هم هست اگر نویز گیر دوربین خاموش باشه زمانی برای پردازش عکس لازم نداره و با بسته شدن شاتر بعد از چند ثانیه عکس رو نشون میده . تا زمانی هم که دوربین شارژ داره شما میتونید نوردهی کنید ... تنظیم دیافراگم و ایزو هم با توجه به شرایط نوری و تجربی مشخص میشه ... فقط یادتون باشه باز نگه داشتن پرده شاتر شارژ بسیاری از دوربین میگره و اگر قبل از بسته شدن شاتر باطری تموم بشه عکس شما ذخیره نخواهد شد ...

در تکنیک دوم هم تعداد زیادی عکس گرفته میشود و سپس هنگام ویرایش و با استفاده از نرم افزار مانند photoshop , startrail عکس ها رو هم گذاشته میشود و در قالب یک شات ارائه میگردد ...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    یه سوال از دوستان
    درود
    برای عکاسی از رد ستارگان بهترین ترکیب بعد از انتخاب منظره و مکان مناسب استفاده از ISO 400 الی 800 , F/4.5 نوردهی هم متوسط بیشتر از 5 دقیقه نشه!
    و تعداد شات را باید بیشتر از 40 شود تا اثر بهتری داشته باشه! و در ادامه هم همانطور که جناب میلانی فرمودند ترکیب تصاویر با فوتوشاپ و پردازش نهایی که کار را تمام خواهد کرد
    ارادتمند
    bf ، yaghoobi، Fereidoon و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    149

نام: IMG_8389.jpg نمایش: 643 اندازه: 266.8 کیلو بایت
    mreza1001، Anoosh-Em، M.Meghdari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 72 از 163 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 ... آخرینآخرین