صفحه 205 از 755 نخستنخست ... 105 155 195 201 202 203 204 205 206 207 208 209 215 255 305 705 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,041 تا 2,050 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

سلام

قرار بوده حس عروسكي منتقل بشه كه شده. و اينقدر خوب اين كار شده كه من اول واقعا فكر كردم كه مانكن پلاستيكي است !
    ME، A_Maddah، Aryan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

قرار بوده حس عروسكي منتقل بشه كه شده. و اينقدر خوب اين كار شده كه من اول واقعا فكر كردم كه مانكن پلاستيكي است !
    البته این نکته رو هم در نظر داشته باشین که برخی هنرمندان واکس انقدر خوب کار میکنند که تشخیص تفاوتشان از واقعیت با نگاه به عکس بسیار سخت است
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

البته پرتره چر هم بی تاثیر نبوده
    mreza1001 و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    البته پرتره چر هم بی تاثیر نبوده
    و صد البته خود سوژه (نگاه منجمد و حالت دست)
    mreza1001، jebrahim و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا mahmooood آواتار ها
    تشکر کرده
    22

Camera: Nikon D80
    Exposure: 0.01 sec (1/100)
    Aperture: f/5.0
    Focal Length: 170 mm
    Exposure: +0.19
    ISO Speed: 100
    Exposure Bias: 0 EV
    Flash: No Flash

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Fathi نمایش پست ها
    سلام.
    به نظرم جناب آرین حس سوژه خیلی مصنوعی است. البته نظر شخصیم دارم بیان میکنم.
    چهره خود سوژه سرد هست و نوع حس و فیگوری که گرفته به این حس بیشتر کمک کرده که باز به نظرم از جذابیت کار کم کرده.
    کاش بیشتر توضیح بدین در مورد این کار.

مهرداد فتحی
    www.m-fathi.com
    جناب مهرداد قرار نيست هميشه سوژه خوشحال و سر حال باشه .اين شاخه از عکاسی,عکاسی fashion هست و تا حد زيادی با عکاسی پرتره که مد نظر شما هست تفاوت داره .اين نوع عکاسی مثل نوعی فيلم سازی هست و عکاس مثل يک کارگردان از سوژه خودش بازی ميگيره .
    به همين دليل شما دقيقاً چيزی رو حس کرديد که من سعی در نشان دادن ان داشتم .

با تشکر
    sepehrlp، tanhatanha، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر جديد M-Fathi آواتار ها
    تشکر کرده
    2

جناب آقای آرین سلام
    اگه عمدی در سوژه پردازی بوده که شما موفق بودین و بهتون تبریک میگم، اما من احساس می کنم برای توضیح و توجیح کار استفاده مدام از واژه photomodeling یا (اين شاخه از عکاسی,عکاسی fashion هست) یه کم کودکانست. البته جسارتی خدمت شما نمی کنم. این مورد از توضیح رو من در اکثر پستهای شما میبینم زمانی که می خواهید جواب پستی رو بدید که در مورد کارتون ازتون سوال میشه یا نقدی صورت می گیره.
    بی ادبی یا جسارت بندرو ببخشید. به هر حال بابت تلاش و کارتون بهتون تبریک میگم.

مهرداد فتحی
    www.m-fathi.com
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

سلام

جناب موسوي عكس بسيار زيبايي است. فقط جسارتا من ترجيح مي دادم كادر قرينه ي اين كادر مي بود ( فضاي خالي در جلوي نگاه پيرمرد بود).

از ديدن مجموعه ي كارهايتان در گالري تان لذت بردم
    A_Maddah، mahmooood، Super Oli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Fathi نمایش پست ها
    جناب آقای آرین سلام
    اگه عمدی در سوژه پردازی بوده که شما موفق بودین و بهتون تبریک میگم، اما من احساس می کنم برای توضیح و توجیح کار استفاده مدام از واژه photomodeling یا (اين شاخه از عکاسی,عکاسی fashion هست) یه کم کودکانست. البته جسارتی خدمت شما نمی کنم. این مورد از توضیح رو من در اکثر پستهای شما میبینم زمانی که می خواهید جواب پستی رو بدید که در مورد کارتون ازتون سوال میشه یا نقدی صورت می گیره.
    بی ادبی یا جسارت بندرو ببخشید. به هر حال بابت تلاش و کارتون بهتون تبریک میگم.

مهرداد فتحی
    www.m-fathi.com
    دوست عزيز ياد آوری کردن سبک کار رو به کودکانه بودن تعبير نکنيد !
    اگه شما مرز ميآن سبک های مختلف رو قائل بشيد به اين صورت کار رو نقد نميکينيد .
    شما نميتونيد استاندارد های پرتره رو با سبک عکاسی مد مقايسه بکنييد .عکس خوب عکس اي نيست که فقط سوژه فکوس و بک راند فلو باشه !
    حس عکس ،نگاه عکاسی ،ترکيب بندی و در نهايت داستانی که پشت اون عکس نهفته هست و شما سعی در بيان کردنش داريد
    همه از مواردی هست که يک عکس خوب رو مثل يک پازل درست ميکنه .
    اگر شما متوجه واکنش من در نقد عکس هام شديد بخاطر اين هست که شما به طور مثال با استاندارد های موسيقی پاپ يک آهنگ راک رو نقد ميکنيد !
    همه ما در بخش سلف پرتره عکس هايی قرار ميديم.اما چند وقت پيش عکس اي از آقای جواد ابراهيمی ديدم که واقعا به ايشون تبريک ميگم.

من قبل از اينکه اين عکس رو دوست داشته باشم تفکر پشت اين عکس رو دوست دارم.نگاه عکاس رو .اين پرتره ميتونست به صورت يک پرتره ساده از ايشون به همراه دوربين باشه .ولی ايشون اين سبک رو کار کردند که ستودنيست !دنيای عکاسی به اين سمت داره حرکت ميکنه!تفکر در عکس !زبان تصوير نه ثبت تصوير !

در پست بالايی عکس بسيار زيبايی از آقای محمود ديدم.اين يک پرتره بسيار خوب از يک پيرمرد هست که به نظر من همه تعريف های يک پرتره خوب رو داره .
    رنگ خوب ،حس خوب،نگاه خوب و در نهايت عکس خوب !اين برداشت من از اين عکس هست چرا ؟چون اين عکس به عنوان عکس پرتّره نمايش داده شده .حالا اين درست هست که من اين نقد رو انجام بدم که :آقای عکاس من فکر ميکنم اگه اين آقا صورت خودش رو ميشست وريش هاش رو ميزد و از لباس تميز تری استفاده ميکرد اين عکس زيبا تر بود !!!
    نه!
    اين عکس برای اين کار گرفته نشده پس نقد به اين صورت جايز نيست .
    شما هرگز نخواهيد ديد من در مورد يک کار landscape يا صنعتی نظری بدم چون رشته کاری من نيست.يکی 2 بار هم که در مورد عکس های ارسالی نظر دادم خيلی با احتياط فقط تذکر دادم که دوستان لطفا به lcd دوربين اطمينان نکنيد و سعی کنيد با هيستگرام ارتباط برقرار کنيد .
    وقتی شما عکس اي رو نقد ميکنيد و جواب عکاس اون عکس رو ميگيريد لطفا تعبير سو نفرماييد .
    به هر حال هيچ کسی کامل نيست و نخواهد بود .و من اينجا فقط يک شاگرد هستم که از دوستان ميآموزم .و از تخصص اونها ياد ميگيرم .
    با تشکر از شما و نقد زيبايی که از عکس من داشتيد .
    ویرایش توسط Aryan : Monday 9 November 2009 در ساعت 10:03
    NASSIRI4080، Kourosh Kahal، matthew و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

من هم کاملا با جناب آرین موافقم .. من هم همین مشکل رو دارم .. اوصولا کسای که عکس های مدل من رو میبینن
    از سردی و بی روح بودن عکس میگن .. اما کمتر کسی به زیبایی شناختی صورت و حسی که اون فیگور به ظاهر سرد منتقل میکنه میرسه ..
    Aryan، محمد رنجبر و ben163s تشکر می‌کنند.