صفحه 216 از 755 نخستنخست ... 116 166 206 212 213 214 215 216 217 218 219 220 226 266 316 716 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

ممنون از توجه شما ولی در مورد عکس برداری از مدل های مرد قانونی وجود داره که در صورت اديت بيش از حد عکس و برطرف کردن تمام خط های صورت ،عکس از طرف modeling agency برگردونده ميشه و قابل قبول نيست .
    در ضمن جدا از مسائل تکنيکی کلا سبک و سياق عکاسی مد حرفه اي خيلی متفاوت تر از چيزی هست در تفکر ما ست .نه به معنی اينکه هر عکس اي رو بشه تو اين مجموعه قرار داد به دليل ساختار شکن بودن اون عکس, بر عکس در ضمن آزاد به نظر رسيدن بسيار مشکل و معنا گراست و بر خلاف عکاسی پرتره همه چيز در نور و خوب و اتو کشيده بودن عکس خلاصه نميشه بلکه شما در يک عکسfashion يا glamor بايد نشان بديد که با اين عکس چه چيز رو ميخواهيد بيان کنيد ؟يا داستان اين عکس چيه؟اين عکس بايد ياد اور چه چيزی باشه ؟ البته مهم نيست شما در بيان آزاد هستيد ولی بايد قادر به بازگويی چيزی به وسيله عکس و مدل باشيدهمه موارد زير رو داشته باشيد :
    پس :
    1- معنا گرا بودن
    2-نور
    3-رنگ
    4-فيگر
    5-کادر
    6-سبک
    مواردی هستند که يک عکس fashion رو تشکيل ميدند .
    فرمايش شما زمانی درست بود که من قصد نشان دادن يک خانوم که برای لوازم ارايش تبليغ ميکنه رو داشتم چون در اون صورت تمام تمرکز روی صورت بود .
    کلا بين عکاسی مد و پرتره اختلافاتی هست که قبلا هم گفتم و با زبان پرتره نميشه مد رو تفسير کرد و اونجروری که من تو اين چند سال متوجه شدم بيشتر دوستان اينجا علاقه ماند به عکاسی پرتره هستند بخاطر همين مثلاً در چند پست اخير من يکی از دوستان گفت ايراد اين عکس اين هست که مدل مثل مانکن پلاستيکی ايستاده در حالی که تمام سعی من در نشان دادن همين امر بود .البته عکاسی مد بودن دليل بر برتری نيست ولی با عکاسی پرتره متفاوت هست .در کلاس يک روز ه اي که چند وقت پيش توسط يکی از اساتيد بزرگ عکاسی مد , اينجا برقرار شد و هدف اصلی بحث در مورد عکاسی مد بود موارد زيادی عنوان شد و بسيار آموزنده بود که مطالب بالا چکيده اي بود از برداشت شخصی من از اين همايش .

در زير چند نمونه عکس برای مشاهده بيشتر از اساتيد عکاسی مد رو ميتونيد ببينيد :

ویرایش توسط Aryan : Wednesday 16 December 2009 در ساعت 05:03
    Simaei، farsad، Saeed.gh.sh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

...کلا سبک و سياق عکاسی مد حرفه اي خيلی متفاوت تر از چيزی هست در تفکر ما ست....
    حرفاي شما ايرادي ندارد .ايراد از ما بود كه معناي پست هاي پيشين شما رو دقت نكرده بوديم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

تشکر کرده
    84

تشکر از شما استاد عزيز .
    اميدوارم مقصود اصلی را متوجه شده باشيد و توضيحات رو مبنی بر اظهار فضل تصور نکرده باشيد .
    ben163s تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

حرفاي شما ايرادي ندارد .ايراد از ما بود كه معناي پست هاي پيشين شما رو دقت نكرده بوديم.
    :biggrin
    ben163s تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

با سلام خدمت دوستان خوبم و بخاطر غیبت چند هفته ای بخاطر مشغله کاری

NASSIRI4080، A_Maddah، Sama01 و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آرین عزیز

بحث تکنیکی عکاسی، با بحث هنری آن تا حدودی جداست.

در خیلی از استودیوها در همین تهران خودمان،‌ آرایش‌گر و مسؤول پز و ... دارند. هر کسی مسؤول کار خودش است و عکاس هم در نهایت با اعمال نظراتی عکس خودش را می‌گیرد. هیچ‌کس هم نمی‌گوید چون این عکس فشن است، اجازه دارد اوراکسپوز باشد یا نور بیخودی داشته باشد (منظورم عکس‌های شما نیست)

اصلاً یک سوال،‌از یک مدل با ژست و مو و آرایش خوب، نمی‌توان عکس معمولی یا بیخود (mediocre shot) گرفت؟ یا عکس خوب گرفت و نتوان به نحو شایسته‌ای پروسس‌اش کرد؟ جواب این سوال از نظر من بله است.

مرزبندی خاصی برای عکاسی پرتره و فشن نداریم، خیلی از عکاس‌های پرتره کارشان فشن است و برخی اهالی فشن هم کارشان بسیار کسالت‌بار!

اینجا قضیه تخصص‌های مختلف پیش‌می‌آید...اگر من کمی مسائل فنی پرتره (و البته فشن) را می‌دانم، آیا دلیل می‌شود که هنرمند خوبی برای فتومدلینگ (به قول اسد) هم باشم؟ خوب نیستم! زورهم نیست، چون میدانم اگر مشتری تمام عکس‌هایش را (به قول خودشان) فشنی بخواهد باید از همسرم کمک بگیرم (که همیشه می‌گیرم) و برای یک تعداد معین عکس دوبرابر عکس بیندازم تا عکس‌ها کار کنند و تکراری نباشند.

اما کسی هم نمی‌تواند این حق را از من (نوعی) بگیرد که ایرادات فنی یک عکس فشن را بگیرم!

مرجع و منبع قضاوت من عکس‌های فشن مجلات و بنگاه‌های مد است که مسائل فنی بسیار کامل و جامع در آن‌ها رعایت شده است.

فقط می‌خواستم با شما در مورد توجیه مشکلات عکس فشن مخالفت کنم.

این حرف شما را هم فقط یک شوخی می‌دانم که اهالی این فورم بیشتر به پرتره گرایش دارند نه مد، اگر برخلاف قانون نبود مشاهده می‌کردید که چند درصد عکس‌های این تاپیک چگونه بودند.

ممنون از توجه شما

(خود بنده از عکس‌هاّ و کارهای شما ایده زیاد گرفته و بسیار آموخته‌ام و خودم را از این لحاظ مدیون می‌دانم.)
    Simaei، A_Maddah، yasin-m و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    84

امير جان متأسفانه از مشکلات تبادل نظر در دنيای مجازی عدم رو درو صحبت کردن طرفين هست که بعضی اوقات موجب به وجود آمدن سوء تفاهم های اينچنينی ميشه .

1-واقعا اين حرف رو با طلا بايد نوشت : بحث تکنينی عکس با بحث هنری تا حدودی جداست .من سعی در گفتن همين مطلب دارم .در آخرين پست من جناب ياسين که گويا از من دلخور هم شدند نقاط اي از عکس رو نشان دادند و فرمودند جای کار دارد که من هم در جواب ايشان توضيح خودم رو دادم .قرار نيست چهره يک مدل 100% روتوش شده باشد چون حس نآب بودن عکس از بين ميرد(البته اين نظر من هست ) مخصوص ا در عکس مدل های مرد .

يکی از تفاوت های عکاسی مد در سطح حرفه اي با ديگر عکس های موجود حفظ بافت اصلی پوست در عين زيبايی هست .و اصالت يک عکس هست .(دوستان برداشت نکنّند که من مدعی عکاس حرفه اي بودن هستم .)

2-مرز بندی خاستی از جهت زاويه ديد نيست ولی از جهت پز،لباس،نور و معنی ميتوان مرزی ميان عکاسی پرتره و مد گذشت ولی اين مرز بندی به اين معنی نيست که عکاسی مد از پرتره برتری دارد فقط اين دو مثل دو سبک مختلف موسيقی هستند .برای مثال شما يه نت موسيقی رو ميتوانيد هم با گيتار کلاسيک و هم با گيتر الکتريک بنوازيد و هر 2 درست هست ولی هر يک مخاطب خواست خود را دارد .به طور مثال علاقه ماندن گيتار کلاسيک صدای گيتار الکتريک را دشمن اعصاب ميدادند و علاقه مندان گيتار الکتريک صدای گيتار کلاسيک را بيش از حد کسالت بار و آرام ميداندند حالا کدام درست است؟
    صحبت کلی من اين است که ميشود از نظر تکنينکی تا حدی البته تا حدی عکس اي را نقد کرد ولی نميتوان با قوانين پرتره عکاسی مد را نقد کرد و بلعکس .

3-در پست پيش گفتم به نظر ميآيد که بيشتر دوستان اينجا علاقه ماند به عکاسی پرتره هستند .خدايی نکرده از اين حرف تصور نشود که من کسی را نقد کردم نه من فقط علاقه مند بودن به سبک عکاسی پرتره را خاطر نشان کردم .
    عکاسی پرتره به نظر من پدر عکاسی مد هست و هنوز پرتره بسياری از چهره های سرشناس دنيا روی جلد معروف ترين مجلات دنيا نقش ميبندد.برای مثال مجله معروف time که يکی از معروف ترين مجلات دنياست در اکثر شماره های خود و شايد به تعبيری بشود گفت تمام شماره های خود از پرتره به عنوان جلد مجله خود استفاده ميکند که اين خود بر با اهميت بودن اين رشته از عکاسی تاکيد دارد .

امير جان شما به من لطف داريد .شما خود استاد هستيد و من هم در حال حاضر و هم 10 يا 20 يا 50 سال ديگر همچنان دانش آموز هستم و فقط ميآموزم .حدود 5 سالی هست که با اين سايت آشنا هستم و خيلی از اطلاعات ناچيز خودم رو از اين سايت اموختم و همچنان ميآموزم .
    با تشکر از شما
    Amir Mohebi، Simaei، Sama01 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

دوستان مشكلاتمو بگن ؟

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

با سلام

NASSIRI4080، A_Maddah، Soha.T و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

Kamal، Super Oli، Fereidoon و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima