صفحه 199 از 755 نخستنخست ... 99 149 189 195 196 197 198 199 200 201 202 203 209 249 299 699 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    ميتونم بپرسم چرا از دياف 20 استفاده کرديد
    آيا نميشد مقداري فلاشها را رو قدرت کمتر تنظيم کنيد
    يا از سرعت شاتر سريعتر اما دياف بازتر استفاده کنيد
    البته اینجا جاش نیست ولی یکی از مشکلاتم با این فلاش ها اینه که قدرت فلاش ها تا 1/4 توانش بیشتر کم نمیشه
    این عکس هم با حداقل قدرت فلاش هست و نمیتونستم فلاش رو عقب تر ببرم چون حالتی که در سمت راست عکس ( صورت سوژه ) بوجود اومده از دست میرفت ، در مورد سرعت هم چون فقط انتخاب 1/250 برام میموند و تاثیری شدیدی در عمق میدان عکس نداشت( باز شدن دیاف ) پس این ترکیب دیاف و شاتر رو انتخاب کردم
    از دقتتون متشکرم
    mreza1001 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_mohsen_shahidi نمایش پست ها
    البته اینجا جاش نیست ولی یکی از مشکلاتم با این فلاش ها اینه که قدرت فلاش ها تا 1/4 توانش بیشتر کم نمیشه
    این عکس هم با حداقل قدرت فلاش هست و نمیتونستم فلاش رو عقب تر ببرم چون حالتی که در سمت راست عکس ( صورت سوژه ) بوجود اومده از دست میرفت ، در مورد سرعت هم چون فقط انتخاب 1/250 برام میموند و تاثیری شدیدی در عمق میدان عکس نداشت( باز شدن دیاف ) پس این ترکیب دیاف و شاتر رو انتخاب کردم
    از دقتتون متشکرم
    محسن جان استفاده از یک رفلکتور کوچک و یا نور متمرکز با کمک یک فلاش دیگر کمک به رسیدن به نور سمت راست سوژه نمی کرد
    mr_mohsen_shahidi و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

از دقتتون متشکرم
    قدرت فلاشتان چيست ؟ چند ژول است
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    محسن جان استفاده از یک رفلکتور کوچک و یا نور متمرکز با کمک یک فلاش دیگر کمک به رسیدن به نور سمت راست سوژه نمی کرد
    ممنون منظورم از نور سمت راست حالت مثلثی هست که بوجود اومده برای کنترل کنتراست هم در سمت راست عکس از یک چتر البته بازهم با قدرت پائین و بصورت برعس استفاده کردم یعنی از بازتاب نور چتر به دیوار کناری نوری نرم برای ایجاد کنتراست کمتر در سمت راست عکس استفاده کردم
    شاید بهتر باشه توضیح کاملتری در مورد عکس بدم: این عکس با استفاده از یک سافت باکس 70*100 در سمت چپ عکس با کمترین توان و قرار گیری فلاش بصورتی که بک و سوژه به اندازه مناسب روشن بشه و درر سمت راست عکس هم همونطو که گفتم بخاطر کنترل کنتراست از یک چتر برعکس به سمت دیوار استفاده کردم
    دلیل استفاده نکردنمم از رفلکتور این بو که فضا جوری بود که نمیشد در زاویه مناسب بین سوژه و نور قرارش بدم و از زوایه انعکاس هم خارج میشدن
    امیدوارم توضیحات به دوستان کمک کنه

( سه شاخه Profoto Compact 300 )
    ویرایش توسط mr_mohsen_shahidi : Sunday 25 October 2009 در ساعت 17:26 دلیل: اضافه کردن جواب سئوال آقای دیناروند

تشکر کرده
    1522

( سه شاخه Profoto Compact 300 )
    فکر نميکنيد تو انتخاب فلاش قدري اشتباه کرديد لااقل يک 300 يک 200 و يک 160 ميخريديد يا سه تا 200 با اامکان تنظيم تا 1/8 قدرت واقعي اينجوري در اکثر عکسهاي کادر بسته دچار اين مشکل خواهيد بود
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    168

فکر نميکنيد تو انتخاب فلاش قدري اشتباه کرديد لااقل يک 300 يک 200 و يک 160 ميخريديد يا سه تا 200 با اامکان تنظيم تا 1/8 قدرت واقعي اينجوري در اکثر عکسهاي کادر بسته دچار اين مشکل خواهيد بود ؟
    خیر دوست عزیزم
    اتفاقاً من تمام تجهیزاتو با اطلاعات کامل و بر حسب نیاز خریداری میکنم در ضمن profoto compact اصلاً 200،160، نداره و حداقل توانش 300 ژول و بعد600 و 1200 البته سری D1 قابلیت اینو داره که تا 1/7 توانش تغییر کنه که البته اونم از 250 شروع میشه و قیمتش بدون Air : تومان 1/050/000 و با سیستم Air تومان1/250/000

تشکر کرده
    1522

خیر دوست عزیزم
    اتفاقاً من تمام تجهیزاتو با اطلاعات کامل و بر حسب نیاز خریداری میکنم در ضمن profoto compact اصلاً 200،160، نداره و حداقل توانش 300 ژول و بعد600 و 1200 البته سری D1 قابلیت اینو داره که تا 1/7 توانش تغییر کنه که البته اونم از 250 شروع میشه و قیمتش بدون Air : تومان 1/050/000 و با سیستم Air تومان1/250/000
    دوست عزيز منظور من همين برند نبود شما ميتوانستيد از برندهاي ديگه هم استفاده کنيد به نظر من در استفاده از اين فلاش دچار اين مشکل خواهيد بود و بايد با مسئله ديفراکشن در ديافهاي بسته که خودش رو در چاپهاي بزرگ نشون ميده کنار بياييد اگر هم با اين موضوع مشکلي نداريد که بسيار عاليست و مبارکتان باشد
    mreza1001، mr_mohsen_shahidi و ben163s تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    168

دوست عزيز منظور من همين برند نبود شما ميتوانستيد از برندهاي ديگه هم استفاده کنيد به نظر من در استفاده از اين فلاش دچار اين مشکل خواهيد بود و بايد با مسئله ديفراکشن در ديافهاي بسته که خودش رو در چاپهاي بزرگ نشون ميده کنار بياييد اگر هم با اين موضوع مشکلي نداريد که بسيار عاليست و مبارکتان باشد
    ممنون من قبل از این somita داشتم سه شاخه 2*300 ژول و یک عدد 200 ژول البته اون فلاشها انقدر توانشو میشد کم کرد که دیگه در کمترین توان فلاش نمیزد ! و این مسئله باعث میشد که کلوین نور فلاش بسیار متغیر باشه و این خودش یک مشکل بسیار بزرگ بود
    یکی از دلایلی هم که نورها رو تعویض کردم بخاطر کیفیت ساخت و ایراداتش بود
    مسئله دیاف هم میشه با تکنیکهای خاصی در نوع نورپردازی و استفاده از تجهیزات دیگه ای که در اختیار دارم براحتی برطرف کرد
    ولی در مورد این عکس نیاز به عمق میدان کم نداشتم (دیاف باز)
    حتماً یک عکس با شرایطی که صحبت شد میذازم
    6319 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام

خوشحال میشم نظرات دوستان را مطلع شوم

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ممنون من قبل از این somita داشتم سه شاخه 2*300 ژول و یک عدد 200 ژول البته اون فلاشها انقدر توانشو میشد کم کرد که دیگه در کمترین توان فلاش نمیزد ! و این مسئله باعث میشد که کلوین نور فلاش بسیار متغیر باشه و این خودش یک مشکل بسیار بزرگ بود
    یکی از دلایلی هم که نورها رو تعویض کردم بخاطر کیفیت ساخت و ایراداتش بود
    مسئله دیاف هم میشه با تکنیکهای خاصی در نوع نورپردازی و استفاده از تجهیزات دیگه ای که در اختیار دارم براحتی برطرف کرد
    ولی در مورد این عکس نیاز به عمق میدان کم نداشتم (دیاف باز)

حتماً یک عکس با شرایطی که صحبت شد میذازم
    سلام:

عکس خوبیست و حس خوبی هم دارد ...

در مورد نورپردازی نظر خاصی ندارم در واقع نظر دوستان واردتر چون آقای محبی و دیگر دوستان را ارجح میدانم

اما در مورد DFL :

با نظر بابک موافق هستم دیافراگم 20 برای این عکس ( با توجه به اینکه سایز کوچک برای بررسی DFL تاثیر گذار روی این ثبت مناسب نیست ) زیاد است.

بعضی مواقع ممکن است محدودیت های در ابزار باشد ( نکات مورد اشاره شما ) و بعضی مواقع صحبت از ایده آل ترین کیفیت ( نکات مورد اشاره آقای دیناروند )

جاییکه محدودیت ابزار باشد بدیهی است که عکاس با توجه به توانایی های خویش اقدام به ثبت خواهد داشت ولی تاثیر دیفرکش روی این دیافراگم با توجه به جزییات روی لباس و یا حتی پوست سوژه ممکن است زیاد باشد باید عکس را در سایز پیشفرض دید یا حتی ابعاد چاپ بزرگ تا تاثیر نامطلوب آنرا با دیافراگم فرضی 11 ارزیابی کرد و این موردی نیست که با هیچ چیزی قابل رفع باشد مگر آنکه یک لنز رفتار مناسبی در این دیافراگم VS چگالی پیکسل های یک سنسور از خود نشان دهد

اما یک مورد کوچک این میان خواهد بود در کلوز آپ فوتوگرافی کنترل عمق میدان همیشه یک مشکل است. شاید یک عکاس به ناچار جهت دست یابی به عمق میدان مطلوب ( در این عکس با دقت به جزییات بافت لباس و جزییات پوست که ظاهرا سعی در بدست آوردن وضوح مناسب بوده است ) باشد اما این نکته مهم خواهد بود که به هر شکل در این دیافراگم تاثیر نامطلوب DFL روی ثبت در ابعاد چاپ بزرگ میتواند به وضوح چالش بر انگیز باشد اگر که غایت کیفیت مد نظر شما باشد.

باید نظر دوستان خوب فروم را در این خصوص جویا شد.

موفق باشید
    Simaei، babakdin543، mreza1001 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.